هشدار اپل به کاربران آیفون و آی‌پد

شرکت اپل به کاربران گوشی‌های آیفون 5 و 5 سی و همین طور آی پد 4 هشدار داده که نصب نسخه جدید سیستم عامل iOS بر روی آنها ممکن نیست.

به گزارش مشرق به نقل از ونگارد، این گوشی ها و تبلت ها از نظر شرکت اپل بازنشسته محسوب می شوند و کاربران دیگر نمی توانند سیستم عامل iOS آنها را به روز کرده و به نسخه 11 سیستم عامل یاد شده مهاجرت کنند.

iOS11 که قرار است در اواخر سال 2017 میلادی برای استفاده عمومی عرضه شود، دارای امکانات متنوعی است که بر روی تولیدات قدیمی اپل قابل اجرا نخواهند بود.

این سیستم عامل تنها بر روی پردازنده های 64 بیتی قابل اجراست و لذا با آیفون 5 و 5 سی که پردازنده های 32 بیتی دارند سازگاری ندارد.
البته استفاده از گوشی ها و تبلت های یاد شده کماکان ممکن خواهد بود، اما کاربران دیگر نمی توانند با استفاده از آنها برنامه های جدید بارگذاری کنند یا تنظیمات امنیتی خود را برای مقابله با هکرها و آسیب پذیری های امنیتی ارتقا دهند.

اپل پیش از این در زمان عرضه iOS 10.3 هشدار داده بود که نسخه بعدی این سیستم عامل تنها با پردازنده های 64 بیتی سازگاری دارد.

منبع: فارس

کلیدواژه:

سیستم عامل

مصرف تریاک همچنان در صدر/افت مصرف شیشه در کشور سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس: نگاه مجلس به تنوع مدارس مثبت نیست/ دولت سریع‌تر لایحه‌ای برای اصلاح وضع موجود آماده کند تعیین تعرفه‌های پزشکی مبتنی بر یک کتاب مرجع بین المللی باشد/ باید از کاهش یا افزایش‌های مقطعی پرهیز شود نگهداری جانواران وحشی بدون مجوز قانونی جرم است استفاده از استخوان اجساد در جراحی های ارتوپدی آمادگی 31 کشور برای حضور در کنفرانس بین المللی مقابله با گرد و غبار آزمونی دشوارتر از کنکور برای دبستانی‌ها! علاقه دولت به حاشیه‌ها ابوطالبی: رییس جمهور مظلوم است/ جهانگیری: اهانت به دولت به ضرر کشور است رونمایی از نشان فیلم سینمایی بیست و یک روز بعد/ اکران از نیمه تابستان برنامه جدید تالارهای نمایشی مجموعه تئاتر شهر اعلام شد خوزستان پیشتاز دورمقدماتی فینال لیگ برترتنیس روی میز کشور

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا