فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی اعلام کرد اعزام 5 ناوگروه صلح و دوستی به کشورهای حوزه دریای خزر

به گزارش خبرگزاری فارس از بهشهر، احمدرضا باقری ظهر امروز در مراسم محفل انس با قرآن کریم در این شهر اظهار کرد: شهرستان بهشهر با بیش از 785 شهید در زمره برترین‌ها قرار دارد و این مهم نشان‌دهنده این است که ایمان، آزادگی و شهادت‌طلبی در عمق وجود خانواده‌ها و مردم رسوخ پیدا کرد.

وی با بیان اینکه دشمنان اسلام به‌دنبال فرصتی برای نفوذ در ایران هستند، افزود: در حال حاضر با توجه به اینکه کشور در معرض توطئه‌های مختلف قرار دارد ایران در حوزه داخلی و برون‌مرزی از امنیت بهره‌مند است.

فرمانده ناوگان شمال و منطقه چهارم دریایی امام رضا (ع) تصریح کرد: وجود امنیت در همه نقاط کشور یکی از برکات بسیار بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور مقتدرانه در منطقه 20 درصد دریای خزر که بیش از 100 هزار کیلومترمربع وسعت و گستردگی دارد امنیت مرزهای آبی ایران را تأمین کرده است.

این مسؤول با اشاره به اینکه منطقه چهارم دریایی به‌عنوان بازوی توانمند نظام جمهوری اسلامی ایران در آب‌های دریای شمال حضور دارند، بیان کرد: امروز نیروی دریایی ارتش به مرحله‌ای از توانمندی رسیده است که نیاز امنیتی کشور را در دریاهای دوردست برای حفظ منافع نظام جمهوری اسلامی فراهم آورده است.

باقری با بیان اینکه تجهیزات ناوگان به دست توانمند صنعتگران در دریای خزر ساخته می‌شود، تصریح کرد: با توجه به شرایط تحریم، ناوگان جمهوری اسلامی ایران از تجهیزاتی استفاده می‌کند که توسط، دانشمندان، متفکران، محققان و دانشجویان ایرانی در عرصه داخل کشور ساخته شده است.

وی از اعزام بیش از پنج ناوگروه صلح و دوستی به کشورهای حوزه دریای خزر خبر داد و افزود: این ناوگان در سایه توانمندی و اقتدار دریایی در آب‌های شمالی با به‌عنوان دریای صلح و دوستی با حضور در بنادر همسایگان و تعاملات فی‌مابین نظامی در حوزه دریای خزر، علاوه بر به رخ کشیدن دیپلماسی دفاعی پیغام صلح و دوستی را به کشورهای هم‌جوار ابلاغ می‌کنند و پرچم سرافراز جمهوری اسلامی ایران را در بنادر این کشورها به اهتزاز درمی‌آورند.

انتهای پیام/ی

کلیدواژه:

جمهوری اسلامی ایران | صلح و دوستی | دریای خزر

حمله پلیس ترکیه به تجمع خیابانی همجنس گرایان در استانبول حمله موشکی سپاه به داعش قدرت بازدارندگی مطلق ایران را به دنیا اثبات کرد نگرانی پنتاگون از جنگ گسترده با ایران در سوریه خواست تهران حاکمیت اعتدال، میانه روی و عقلانیت در روابط میان کشورهای منطقه است/ محاصره قطر برای ما قابل قبول نیست راهپیمایی همجنس بازان ترکیه در روز عید فطر صادقیان با سپیدرود به توافق نرسید شریعتی: بازیکنان ما بی‌اندازه بزرگ شده‌اند در آخرین ویژه برنامه «ماه عسل» علیخانی چه گذشت؟ ظریف عید فطر را به مسلمانان جهان تبریک گفت آیت الله سیستانی دوشنبه را عید فطر اعلام کرد فرایند جذب نخبگان در دانشگاه آزاد/شیوه‌نامه‌ای برای جلوگیری از فرار مغزها پدیده زشت دریافت‌های نامشروع نتیجه ترویج تجمّل و اشرافی‌گری است

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا