فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی اعلام کرد اعزام 5 ناوگروه صلح و دوستی به کشورهای حوزه دریای خزر

به گزارش خبرگزاری فارس از بهشهر، احمدرضا باقری ظهر امروز در مراسم محفل انس با قرآن کریم در این شهر اظهار کرد: شهرستان بهشهر با بیش از 785 شهید در زمره برترین‌ها قرار دارد و این مهم نشان‌دهنده این است که ایمان، آزادگی و شهادت‌طلبی در عمق وجود خانواده‌ها و مردم رسوخ پیدا کرد.

وی با بیان اینکه دشمنان اسلام به‌دنبال فرصتی برای نفوذ در ایران هستند، افزود: در حال حاضر با توجه به اینکه کشور در معرض توطئه‌های مختلف قرار دارد ایران در حوزه داخلی و برون‌مرزی از امنیت بهره‌مند است.

فرمانده ناوگان شمال و منطقه چهارم دریایی امام رضا (ع) تصریح کرد: وجود امنیت در همه نقاط کشور یکی از برکات بسیار بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور مقتدرانه در منطقه 20 درصد دریای خزر که بیش از 100 هزار کیلومترمربع وسعت و گستردگی دارد امنیت مرزهای آبی ایران را تأمین کرده است.

این مسؤول با اشاره به اینکه منطقه چهارم دریایی به‌عنوان بازوی توانمند نظام جمهوری اسلامی ایران در آب‌های دریای شمال حضور دارند، بیان کرد: امروز نیروی دریایی ارتش به مرحله‌ای از توانمندی رسیده است که نیاز امنیتی کشور را در دریاهای دوردست برای حفظ منافع نظام جمهوری اسلامی فراهم آورده است.

باقری با بیان اینکه تجهیزات ناوگان به دست توانمند صنعتگران در دریای خزر ساخته می‌شود، تصریح کرد: با توجه به شرایط تحریم، ناوگان جمهوری اسلامی ایران از تجهیزاتی استفاده می‌کند که توسط، دانشمندان، متفکران، محققان و دانشجویان ایرانی در عرصه داخل کشور ساخته شده است.

وی از اعزام بیش از پنج ناوگروه صلح و دوستی به کشورهای حوزه دریای خزر خبر داد و افزود: این ناوگان در سایه توانمندی و اقتدار دریایی در آب‌های شمالی با به‌عنوان دریای صلح و دوستی با حضور در بنادر همسایگان و تعاملات فی‌مابین نظامی در حوزه دریای خزر، علاوه بر به رخ کشیدن دیپلماسی دفاعی پیغام صلح و دوستی را به کشورهای هم‌جوار ابلاغ می‌کنند و پرچم سرافراز جمهوری اسلامی ایران را در بنادر این کشورها به اهتزاز درمی‌آورند.

انتهای پیام/ی

کلیدواژه:

جمهوری اسلامی ایران | صلح و دوستی | دریای خزر

تقدیر از شهید حججی به شیوه حامد بهداد شیوع گروگانگیری ایرانیان در ترکیه! کلاهبرداری نمایندگی یک شرکت خودروساز پدری که پس از 30 سال بر مزار فرزند شهیدش حاضر شد تسلیت فدراسیون جهانی وزنه برداری برای فوت فلاحتی نژاد اعلام مخالفت حکومت افغانستان با مأموریت جنگی نیروهای خارجی ‌‌‌آزادگان الگویی برای همه اقشار جامعه و به ویژه نسل جوان هستند زنده از فولادشهر؛ ذوب‌آهن 0 - سپاهان 0

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا