آغاز مذاکرات جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا بعد از 44 سال همکاری

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بریتانیا آماده شروع گفت‌وگوهای رسمی برگزیت (خروج از اتحادیه اروپا) می‌شود و باید با 27 کشور دیگر عضو این اتحادیه بر سر میز مذاکره بنشیند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، در آستانه مذاکراتی که قرار است امروز دوشنبه آغاز شود، بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس گفت هدف این مذاکرات باید فراهم کردن شرایط برای رابطه عمیق و ویژه میان لندن و اتحادیه اروپا باشد.

روزنامه گاردین هم نوشت، دیوید دیویس وزیر برگزیت بریتانیا امروز در بروکسل با دیگر کشورهای اتحادیه اروپا بر سر میز مذاکره نشسته و مذاکرات خروج را آغاز می‌کند.

بعد از 44 سال همکاری بریتانیا و اتحادیه اروپا و اکنون با گذشت یک سال از رای مردم بریتانیا (انگلیس، اسکاتلند،‌ولز، ایرلندشمالی) به خروج از اتحادیه اروپا مذاکرات برگزیت رسما آغاز می‌شود تا آینده روابط و شرایط جدایی طی 2 سال گفت‌وگو بررسی شوند.

دولت ترزا می نخست وزیر بریتانیا در حال حاضر دولتی ضعیف است و بعد از انتخابات دو هفته پیش با رای ضعیف کابینه حداقلی تشکیل داد و علی‌رغم اعلام اولیه برای ائتلاف با یک حزب کوچک ایرلندی، هنوز رسما ائتلاف دو حزب محافظه‌کار و حزب اتحادگرای دموکراتیک اعلام نشده است.

مساله ضعف دولت بریتانیا می‌تواند بر عدم حمایت داخلی از نخست وزیر در مذاکرات منجر شده و وی را مجبور به کناره‌گیری از قدرت کند که در آن صورت مذاکرات با طرف اروپایی را دچار تزلزل کرده و به ضرر لندن خواهد شد.

انتهای پیام/

کلیدواژه:

اتحادیه اروپا

نقاش برگزیده ایران، راهی لندن می‌شود پایان فصل برداشت لیموترش از باغات شهرستان رودان سرمایه‌گذاری خارجی در فرودگاه‌ها افزایش یافت شکست تلاش‌های ترزا می در پایان دادن به بن‌بست مذاکرات با اروپا مسئولان به توسعه هنر در جامعه بها نمی‌دهند دلار و طلای جهانی هم مسیر شدند/ افت قیمت سکه در بازار آزاد+ جدول تلاش مدیران استقلال برای بازگشت قائدی قبل از دربی فاینانس‌ها تنها با یک برگ تضمین وزیر اقتصاد اخذ می‌شود/ 25 میلیارد دلار خط فاینانس جذب شده در کشور جذب شده است

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا