نامه جدید وزیر صنعت به وزیر کشاورزی +عکس

نعمت زاده در نامه‌ای به وزیر حجتی، از الزامی شدن استفاده از شناسه کالا برای واردکنندگان ۱۰ گروه کالایی از ابتدای تابستان خبر داد.

خبرگزاری تسنیم: وزیر صنعت در نامه‌ای به وزیر جهاد کشاورزی، از الزامی شدن استفاده از شناسه کالا برای واردکنندگان ۱۰ گروه کالایی از ابتدای تابستان خبر داد.
بر اساس دستور العمل وزارت صنعت؛ استفاده از شناسه کالا برای واردکنندگان ۱۰ گروه کالایی از ابتدای تابستان امسال الزامی شد.
اوایل خرداد ماه، صادقی معاون وزیر صنعت در مراسم رونمایی از سامانه شناسه کالا گفته بود: این سامانه در راستای آیین نامه اجرایی ماده ۱۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز است که بر ایجاد شناسنامه، شناسه و کد رهگیری برای کالاهای گروه هدف تاکید دارد. سامانه مذکور به شفاف سازی اسناد تجاری و کنترل قاچاق کالا کمک خواهد کرد. در این شیوه، واردکنندگان یا تولیدکنندگان با مراجعه به سامانه به آدرس ntsw.ir و ثبت نام، نسبت به تولید شناسه کالا اقدام می‌کنند و پس از آن برای ایجاد تمایز بین اقلام مختلف یک کالا در سطح عرضه، نسبت به ایجاد شناسه رهگیری اقدام می‌شود.
جداول مربوط به زمان اجرایی شدن این طرح در تصویر زیر قابل مشاهده است.
گروه‌های کالایی مشمول این رویه عبارتند از: ۱ - داروی انسانی، مواد مخدر و مواد تحت کنترل، مکمل‌های دارویی و غذایی، ملزومات و تجهیزات پزشکی، فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی، مواد خوراکی و آشامیدنی فرآوری‌شده، فرآورده‌های زیستی انسانی (بیولوژیک) و فرآورده‌های طبیعی، سنتی و گیاهی برای مصارف انسانی. دارو، افزودنی‌ها و مکمل‌ها، مواد اولیه و جانبی، ملزومات و تجهیزات دامپزشکی، فرآورده‌های بهداشتی، فرآورده‌های زیستی (بیولوژیک)، سموم دامپزشکی و داروهای گیاهی و طبیعی، برای مصارف حیوانی
۲ - تلفن همراه و سایر تجهیزات ارتباطی با قابلیت نصب سیم‌کارت
۳ - دخانیات
۴ - لوازم خانگی
۵ - قطعات یدکی و مصرفی وسایل نقلیه
۶ - فرآورده‌ها و مشتقات نفتی، گازی و پتروشیمی
۷ - طلا اعم از شمش، مسکوکات و مصنوعات زینتی
۸ - منسوجات و پوشاک
۹ - اسباب‌بازی
۱۰ - کالاهای کشاورزی

کلیدواژه:

شناسه کالا

معرفی برگزیدگان یازدهمین جشن منتقدان سینمایی دودستگی سکوهای استقلال علیه و بنفع منصوریان عباس زاده: عشق من پرسپولیس است کمالوند: خروج شیمبا فشار زیادی به ما آورد دایی: به هافبک‌های استقلال اجازه بازیسازی ندادیم/ جباروف هم چندبار پشتک زد! عباس‌زاده: چه کنم؟ عاشق پرسپولیس هستم! بازگشت پارس جم به صدرجدول در2دقیقه بوسه گلزن پرسپولیسی سایپابرمچ‌بندقرمز،سکوهارامنفجرکرد

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا