تخصیص 9/5 میلیارد ریال اعتبار برای مرمت بناهای تاریخی دره شهر

سید مجتبی فرهادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مبلغ از محل اعتبارات ملی سازمان میراث فرهنگی کشور برای بازسازی و مرمت آثار تاریخی مناطق مختلف دره شهر برای حفظ و ثبات استحکام آنها اختصاص یافته است.
وی ادامه داد: بخشی از این اعتبار صرف استحکام بخشی به قلعه های تاریخی پوراشرف و میرغلام رضا هاشمی، آسیاب آبی شیخ مکان، ترمیم راه دسترسی دژ تاریخی شیخ مکان، مرمت و استحکام پل گاومیشان و تجهیز و به روز رسانی وسایل امنیتی موزه باستان شناسی دره شهر هزینه می شود .
وی خرید حرایم آثار تاریخی قلعه هزار درب دره شهر، مرمت شهر تاریخی سیمره در چند بنای مهم و استحکام آنها، ایجاد سایت موزه شهرتاریخی، ایحاد رمپ و راه دسترسی شهر تاریخی را از جمله کارهای در دستور کار سازمان میراث فرهنگی برای آثار تاریخی این شهرستان عنوان کرد.
به گفته رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دره شهر، این شهرستان به دلیل داشتن آثار تاریخی فراوان و منحصر به فرد در طول سال بویژه ایام تعطیلات نوروزی پذیرای هزاران گردشگر از مناطق مختلف است.
وی تعداد مهمانان نوروزی این شهرستان را که در تعطیلات امسال از مناطق دیدنی آین شهرستان دیدن کردن را 240 هزار نفر عنوان کرد و گفت: این شهرستان رکورددار بازدید و پذیرایی از مهمانان نوروزی بوده است.
شهرستان دره شهر با داشتن 145 اثر تاریخی بکی از مناطق دیدنی و گردشگری این استان محسوب می شود.
خبرنگار: آزاده خرم **انتشار دهنده : شهریار حیدری فر
7171/6034

کلیدواژه:

آثار تاریخی | دره شهر

آزادگان باشگاه ذوب‌آهن تجلیل شدند + فیلم درخشان: از نظر بدنی ایده‌آل نیستیم اولین امتیاز یحیی در تبریز بدست آمد رحمتی شش تایی شد؛ استقلال به ۳۰۰ رسید تراکتوردقیقه90بالاخره برد،ایران‌پوریان تلافی کرد سید هادی خامنه ای: رفع حصر به ‌انقلاب‌اسلامی ‌آبروی ‌بیشتری‌ می دهد مهدي كروبي به بيمارستان منتقل شد اعلام مخالفت حکومت افغانستان با مأموریت جنگی نیروهای خارجی

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا