تخصیص 9/5 میلیارد ریال اعتبار برای مرمت بناهای تاریخی دره شهر

سید مجتبی فرهادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مبلغ از محل اعتبارات ملی سازمان میراث فرهنگی کشور برای بازسازی و مرمت آثار تاریخی مناطق مختلف دره شهر برای حفظ و ثبات استحکام آنها اختصاص یافته است.
وی ادامه داد: بخشی از این اعتبار صرف استحکام بخشی به قلعه های تاریخی پوراشرف و میرغلام رضا هاشمی، آسیاب آبی شیخ مکان، ترمیم راه دسترسی دژ تاریخی شیخ مکان، مرمت و استحکام پل گاومیشان و تجهیز و به روز رسانی وسایل امنیتی موزه باستان شناسی دره شهر هزینه می شود .
وی خرید حرایم آثار تاریخی قلعه هزار درب دره شهر، مرمت شهر تاریخی سیمره در چند بنای مهم و استحکام آنها، ایجاد سایت موزه شهرتاریخی، ایحاد رمپ و راه دسترسی شهر تاریخی را از جمله کارهای در دستور کار سازمان میراث فرهنگی برای آثار تاریخی این شهرستان عنوان کرد.
به گفته رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دره شهر، این شهرستان به دلیل داشتن آثار تاریخی فراوان و منحصر به فرد در طول سال بویژه ایام تعطیلات نوروزی پذیرای هزاران گردشگر از مناطق مختلف است.
وی تعداد مهمانان نوروزی این شهرستان را که در تعطیلات امسال از مناطق دیدنی آین شهرستان دیدن کردن را 240 هزار نفر عنوان کرد و گفت: این شهرستان رکورددار بازدید و پذیرایی از مهمانان نوروزی بوده است.
شهرستان دره شهر با داشتن 145 اثر تاریخی بکی از مناطق دیدنی و گردشگری این استان محسوب می شود.
خبرنگار: آزاده خرم **انتشار دهنده : شهریار حیدری فر
7171/6034

کلیدواژه:

آثار تاریخی | دره شهر

وزارت نیرو: جیره‌بندی آب در خوزستان صحت ندارد مهران لرزید سخنان تند علیرضا رییسیان درباره سینمای ایران در آمریکا تهران میزبان رقابت‌های انتخابی جام جهانی چوگان بازیگر معروف درگذشت چرا در ماه رمضان چاق می شویم؟ وسوسه عنایتی برای بازگشت به مستطیل سبز ظریف: ممنوعیت ورود مسلمانان آمریکا را امن نمی‌کند غبار روبی مزار شهدا توسط مسئولان قضایی خراسان رضوی آب چالشی جدی برای نسل های آینده؛ لزوم تغییر در شیوه مصرف آن در بخش های مختلف تعطیلی بخشی از موزه قاجار به دلیل مرمت آمریکا با طرح های متعدد تحریمی فشار بر ایران را افزایش داد

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا