4 اپليکيشن سودمند که شما را از فراموشي نجات مي‌دهد!

خبرگزاري آريا - مغز انسان، دقيقا شبيه به يک کامپيوتر، حافظه محدود و مشخصي دارد. شما نمي‌توانيد همه چيزهايي را که با آنها مواجه مي‌شويد به خاطر بسپاريد. ولي هنگامي که پاي مطلب مهمي در ميان باشد، بايد راهي براي به خاطر سپردن آن بيابيد.

به گزارش جام‌جم آنلاين به نقل از آي تي رسان، همزمان با پيشرفت تکنولوژي در حوزه گوشي‌هاي هوشمند، سرعت عمل انسان کاهش پيدا کرده است. ولي با اين وجود باز هم مي‌توانيم از همين تکنولوژي به نفع خود بهره ببريم. مي‌توانيد مطالب و چيز‌هايي که براي شما از اهميت کمي برخوردار هستند را به اسمارت‌فون خود منتقل کنيد و به جاي آن مطالب و اطلاعات مفيد را در مغزتان جايگزين نماييد. نيازي نيست که تاريخ تولد همکارتان يا رنگ مورد علاقه دوستتان را به خاطر بسپاريد. فقط کافي است از يکي از اپليکيشن‌هايي که در ادامه معرفي مي‌کنيم استفاده کنيد تا آن‌ها به جاي شما اين اطلاعات را ذخيره کنند و در زمان مناسب به شما ارائه دهند.
Google Assistant
دستيار صوتي گوگل، قابل توجه‌ترين بخش تلکنولوژي هوش مصنوعي در هر گوشي هوشمندي به حساب مي‌آيد. اين برنامه بدون شک بهترين ابزار براي به خاطر سپردن اطلاعاتي است که قصد داريد در اسمارت‌فون خود ذخيره کنيد. Google Assistant کاربرد‌هاي گوناگوني دارد که يکي از آن‌ها به خاطر سپردن و ياد‌آوري کردن اطلاعات مورد نياز شما به صورت هوشمند است.


براي استفاده از اين ويژگي در دستيار صوتي گوگل، ابتدا عبارت “OK Google” را بيان کنيد و پس از آن بگوييد “Remember”. بديهي است که به منظور دريافت پاسخ مناسب از Google Assistant مي‌بايست عبارت مورد نظر خود را به زبان انگليسي بيان کنيد تا در مواقع لزوم بتوانيد از آن استفاده کنيد.
کاربران اندرويد جهت استفاده از دستيار صوتي گوگل به برنامه Google Allo نياز دارند. به کاربران iPhone نيز پيشنهاد مي‌کنيم از Google Assistant استفاده کنند. قطعا لحظات بهتري نسبت به Siri با آن تجربه خواهند کرد.
دانلود Google Allo براي اندرويد
دانلود Google Assistant براي iOS
Wonder
اگر نمي‌خواهيد که اطلاعات شخصي خود را در اختيار گوگل قرار دهيد، برنامه ديگري وجود دارد که دقيقا همان کار Assistant را انجام مي‌دهد. Wonder يک ربات است که با نرم‌افزار پيام‌رسان فيسبوک (Facebook Messenger) کار مي‌کند.


Wonder نام خود را موتور جستجوگر زندگي شخصي شما گذاشته است، البته آن‌قدر که به نظر مي‌رسد هم فضول نيست! در واقع اين خود شما هستيد که اطلاعات مورد نياز براي به خاطر سپرده شدن توسط برنامه را به آن مي‌دهيد. در اينجا نيز بايد از دستور “Remember” استفاده کنيد، که مي‌توانيد آن را در Messenger تايپ کنيد يا با صداي بلند در صفحه Home گوشي خود بيان کنيد.
Wonder از پردازشگر زبان براي تشخيص جملات شما استفاده مي‌کند، بنابراين نيازي نيست که جملات و عبارات را ربات‌گونه بيان کنيد.
Reminder Team
اگر نمي‌خواهيد در برنامه خاصي، حساب کاربري تعريف کنيد و به آن وارد شويد، مي‌توانيد از وبسايت Reminder Team استفاده کنيد. همچنين هنگامي که قصد داريد چيزي را براي استفاده در آينده به خاطر بسپاريد، ولي به اپليکيشن يا برنامه‌اي براي اين منظور دسترسي نداريد، اين وبسايت بهترين راه حل ممکن است.


تمام کاري که بايد انجام دهيد، نوشتن يک ايميل براي خودتان از طريق سايت Reminderteam.com است. آدرس ايميل خود، متن مورد نظر و زمان ارسال ايميل را مشخص کنيد. به همين سادگي. همچنين مي‌توانيد تنظيم کنيد که اين ايميل هر ماه، هر سه ماه يا هر سال در همان تاريخ براي شما ارسال شود.
WorldBrain (براي استفاده در مرورگر‌هاي کروم و فايرفاکس)
اين حتما براي شما نيز پيش آمده است. مدت‌ها پيش در اينترنت مطلب خاصي را جستجو کرده‌ايد و اکنون نيز به آن احتياج داريد. ولي متاسفانه نام وبسايت يا هيچ چيزي در مورد آن را به خاطر نمي‌آوريد. نگران نباشيد. WorldBrain آن را براي شما يادآوري مي‌کند.
اين برنامه خود را “موتور جستجوي مجدد” ناميده است. هنگامي که شما در حال جستجو در وبسايت‌هاي مختلف هستيد، WorldBrain در پس‌زمينه سيستم شما در حال به خاطر سپردن کارهايي است که انجام مي‌دهيد. البته جاي نگراني نيست، تمامي اين اطلاعات فقط بر روي سيستم شخصي شما ذخيره مي‌شوند و به هيچ عنوان به فضاي وب منتقل نمي‌شوند. نکته جالب در مورد اين برنامه اين است که تمام نوشته‌هاي هر صفحه وب که شما آن را مشاهده کرده‌ايد توسط برنامه ذخيره مي‌شود.
هنگامي که مي‌خواهيد به دنبال يک صفحه وب که در گذشته مشاهده کرده‌ايد بگرديد، کافي است سري به نوار مربوط به برنامه WorldBrain در مرورگر کروم يا Firefox بزنيد. قطعا آن را خواهيد يافت.

کلیدواژه:

خاطر سپردن | استفاده کنید | Google Assistant | برای شما

زمان واریز یارانه نقدی شهریور مشخص شد واکنش کیهان به اظهارات اخیر محمدرضا عارف:مجازات فتنه‌گران اعدام است نه بازی برد - برد مایکروسافت در تلاش حل مشکل امنیتی در ویندوز مطالبات گندمکاران هنوز به طور کامل پرداخت نشده است یکی از معضلات رایج در دستگاه‌ها و ادارات استفاده از موبایل و شبکه‌های اجتماعی است این موفقیت‌ها اتفاقی نیست مقام آمریکایی: مذاکرات مستقیم احتمالی با کره شمالی را منتفی نمی دانیم کلینتون: تهدیدهای «شوالیه ای» علیه کره شمالی خطرناک است

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا