امیر سیاری: اعزام 52 ناو گروه به آب های آزاد

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: تاکنون 52 ناو گروه به آب های آزاد اعزام کرده ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، امیر سیاری در مراسم ضیافت افطاری با ایثارگران و پیشکسوتان نیروی دریایی راهبردی ارتش ایران افزود: روزگاری همه به دنبال این بودند که نیروی دریای در آب های آزاد به دریانوردی بپردازند اما امروز با افتخار می گویم توانسته ایم 4 هزار فروند کشتی را در خلیج عدن اسکورت کنیم و امنیت را در این منطقه به ارمغان آوریم.

وی افزود: امروز در شمال اقیانوس هند تسلط اطلاعاتی داریم و با رزمایش های بزرگی که انجام داده ایم همه نیرو های نظامی در دنیا ما را به عنوان نیروی مقتدر می شناسند.

او گفت: سال گذشته با دور زدن قاره آفریقا در اقیانوس اطلس حاضر شدیم و ناو گروه ما به شکل پیوسته 150 روز دریانوری در اقیانوس داشت.

امیر سیاری با بیان اینکه در عمر دهی به تجهیزات موفق بوده ایم افزود: در زمینه ساخت تجهیزات موفق به ساخت ناوشکن جماران و دماوند شدیم و در آینده نزدیک ناوشکن سهند و جوشن را نیز خواهیم ساخت.

وی با اشاره به اقدامات توسعه ای افزود: در توسعه سواحل مکران مبنای حرکت نیروی دریایی و امروز خانواده های متعددی در این مناطق حضور دارند.

فرمانده نیروی دریای ارتش گفت: امروز با اجرای ایده بازگشت به دریا می توان اقتصاد کشور را متحول کرد.

امیر سیاری گفت: در گذشته ما را از دریا دور نگه داشتند تا ثروتمند و قدرتمند نشویم.

کلیدواژه:

امیر سیاری

شیوع گروگانگیری ایرانیان در ترکیه! کلاهبرداری نمایندگی یک شرکت خودروساز پدری که پس از 30 سال بر مزار فرزند شهیدش حاضر شد تسلیت فدراسیون جهانی وزنه برداری برای فوت فلاحتی نژاد زنده از فولادشهر؛ ذوب‌آهن 0 - سپاهان 1 اعلام مخالفت حکومت افغانستان با مأموریت جنگی نیروهای خارجی ‌‌‌آزادگان الگویی برای همه اقشار جامعه و به ویژه نسل جوان هستند زنده از فولادشهر؛ ذوب‌آهن 0 - سپاهان 0

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا