امیر سیاری: اعزام 52 ناو گروه به آب های آزاد

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: تاکنون 52 ناو گروه به آب های آزاد اعزام کرده ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، امیر سیاری در مراسم ضیافت افطاری با ایثارگران و پیشکسوتان نیروی دریایی راهبردی ارتش ایران افزود: روزگاری همه به دنبال این بودند که نیروی دریای در آب های آزاد به دریانوردی بپردازند اما امروز با افتخار می گویم توانسته ایم 4 هزار فروند کشتی را در خلیج عدن اسکورت کنیم و امنیت را در این منطقه به ارمغان آوریم.

وی افزود: امروز در شمال اقیانوس هند تسلط اطلاعاتی داریم و با رزمایش های بزرگی که انجام داده ایم همه نیرو های نظامی در دنیا ما را به عنوان نیروی مقتدر می شناسند.

او گفت: سال گذشته با دور زدن قاره آفریقا در اقیانوس اطلس حاضر شدیم و ناو گروه ما به شکل پیوسته 150 روز دریانوری در اقیانوس داشت.

امیر سیاری با بیان اینکه در عمر دهی به تجهیزات موفق بوده ایم افزود: در زمینه ساخت تجهیزات موفق به ساخت ناوشکن جماران و دماوند شدیم و در آینده نزدیک ناوشکن سهند و جوشن را نیز خواهیم ساخت.

وی با اشاره به اقدامات توسعه ای افزود: در توسعه سواحل مکران مبنای حرکت نیروی دریایی و امروز خانواده های متعددی در این مناطق حضور دارند.

فرمانده نیروی دریای ارتش گفت: امروز با اجرای ایده بازگشت به دریا می توان اقتصاد کشور را متحول کرد.

امیر سیاری گفت: در گذشته ما را از دریا دور نگه داشتند تا ثروتمند و قدرتمند نشویم.

کلیدواژه:

امیر سیاری

400 میلیون ریال به توسعه موزه های خصوصی نطنز اختصاص یافت سومین پیروزی متوالی پتروشیمی/گرگانی‌ها در قعر جدول رویترز:ترامپ به چین برای مهار کره شمالی و حل مسائل تجاری فشار می آورد نهنگ آبی در اصفهان قربانی گرفت/ دو دختر خودکشی کردند تمامی کارخانه‌های خودروسازی تویوتا تعطیل شدند دادستان ارومیه: سرایدار دستگیر شد / مردم خویشتن داری کنند آزار جنسی توسط سرایدار مدرسه تکذیب شد! آزار جنسی در حادثه مدرسه دخترانه اسلام آباد ارومیه کذب است

آخرین خبرهـا