واکنش فرمانده نداجا به برخورد ناو آمریکایی با کشتی تجاری در آب‌های آزاد

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به برخورد ناو آمریکایی با یک کشتی تجاری در آب‌های آزاد گفت: این رفتار آنها غیرحرفه‌ای است.

به گزارش تسنیم، دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در حاشیه ضیافت افطاری پیشکسوتان نداجا در جمع خبرنگاران،‌ با اشاره به حضور 4 روزه ناوگروه رزمی نیروی دریایی چین در ایران، گفت: ظرف 4 روز گذشته میزبان ناو گروه نیروی دریایی چین بودیم و در روز آخر تمرین دریایی مشترک با آنها انجام دادیم.

وی افزود: هدف از برگزاری این تمرینات تبادل تجربه و اطلاعات و کمک به تامین امنیت در منطقه شمال اقیانوس هند و خلیج عدن است. این تمرینات را با همه ناوگروه‌هایی که به ایران سفر کرده‌اند، انجام داده‌ایم، همچنین تمام ناوگروه‌های ما که به سایر کشورها سفر‌ کرده‌اند نیز این تمرینات را انجام داده‌اند، یعنی اگر ما 52 ناوگروه به آب‌های آزاد اعزام کرده‌ایم،‌ 52 تمرین مشترک نیز انجام داده‌ایم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به برخورد ناو آمریکایی با یک کشتی تجاری در آب‌های آزاد، گفت: گاهی آمریکایی‌ها اقدامات ما در خلیج‌فاس را رفتار غیرحرفه‌ای می‌خوانند، اما این رفتار آنها که در دریای وسیع و گسترده تصادف می‌کنند غیرحرفه‌ای است و نشان‌دهنده موضع‌گیری‌های خصمانه آنها علیه جمهوری اسلامی است. دور از انتظار است که نیروی دریایی که ادعای برخورداری از سطح بالای فناوری را دارد، چنین رفتاری انجام دهد.

دریادار سیاری با بیان اینکه ما دو موضوع کلی را در سال جاری دنبال می‌کنیم، تصریح کرد: افزایش اقتدار دریایی و توسعه سواحل مکران، دو برنامه پیش روی ماست. ما بحث عمق دادن به دفاع دریایی و حضور در آب‌های آزاد را با جدیت دنبال می‌کنیم و در صدد انتقال فرهنگ غنی اسلامی و تبادل اطلاعات بوده و قصد تعرض به آب‌های مرزی هیچ کشوری را نداریم.

وی در پایان آموزش و تربیت نیروی انسانی و تعمیر و نگهداری تجهیزات را از جمله برنامه‌های نداجا برای افزایش توان دفاعی خواند و اظهار داشت: برگزاری رزمایش‌های تخصصی و عمومی از دیگر برنامه‌های ما در نداجاست. ما در طی سال حدود 25 رزمایش برگزار می‌کنیم و تاکنون رزمایش‌های جنگ الکترونیک و پهپاد را در سال جاری انجام داده‌ایم.

کلیدواژه:

آب های آزاد | انجام داده | نیروی دریایی

راهی نوين در مديريت منابع آب زمان واریز یارانه نقدی شهریور مشخص شد واکنش کیهان به اظهارات اخیر محمدرضا عارف:مجازات فتنه‌گران اعدام است نه بازی برد - برد مایکروسافت در تلاش حل مشکل امنیتی در ویندوز مطالبات گندمکاران هنوز به طور کامل پرداخت نشده است این موفقیت‌ها اتفاقی نیست مقام آمریکایی: مذاکرات مستقیم احتمالی با کره شمالی را منتفی نمی دانیم کلینتون: تهدیدهای «شوالیه ای» علیه کره شمالی خطرناک است

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا