ناشران از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای اجرای طرح های حمایتی تشکر کردند

در این نامه که نسخه ای از آن در اختیار ایرنا قرار گرفت، آمده است:
مقام محترم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
جناب آقای دکتر صالحی امیری زید عزه
سلام علیکم
با آرزوی قبولی طاعات و عبادات در این ماه عزیز، به استحضار می‌رساند، طی یک‌ سال و اندی که گذشت به جهت اجرای طرح‌های عیدانه، تابستانه و پاییزه توسط موسسه خانه کتاب موجبات رونق و امیدواری قشر کتاب‌فروش و کتاب‌خوان در سراسر کشور فراهم شد.
این طرح‌ها بعد از 37 سال نادیده گرفتن صنف کتاب‌فروش و صدماتی که این قشر به جهت تخصیص تقریبا تمام بودجه حمایتی کتاب به خرید از ناشران و عدم برنامه‌ریزی و اهتمام به قشر کتاب‌فروش تحمل کرد، نشان داد با ارائه طرحی درست می‌توان چرخه‌ای صحیح، منطقی و عادلانه از توزیع یارانه مصرف‌کننده در سراسر کشور ایجاد کرد که مولف، ناشر، موزع، کتاب‌فروش و کتاب‌خوان را بهره‌مند کند.
بنابراین گروهی از کتاب‌فروشان و ناشران بر آن شدند تا با تنظیم بیانیه ای حمایت خود را از این طرح اعلام کرده و از آن مقام محترم تقاضای مساعدت و تسهیل این طرح را داشته باشند.
متن بیانیه و لیست 10 تشکل صنفی ناشران و کتاب‌فروشان و همچنین 385 کتابفروش، ناشر، موزع، نویسنده و مترجم امضاکننده بیانیه به پیوست تقدیم حضور می‌شود.
بیش از یک سال است که طرح‌های عیدانه، تابستانه و پاییزه خانه کتاب، غبار از قفسه کتاب‌فروشی‌ها زدوده و باعث آشتی مردم با این فروشگاه‌ها شده است.
این طرح‌ها تاکنون باعث شده:
1) میلیون‌ها نسخه کتاب، بدون صرف هزینه‌های سنگین تبلیغات و برپایی نمایشگاه، توسط کتاب‌فروشان به فروش رود که در تاریخ نشر ایران بی‌سابقه بوده است.
2) یارانه کتاب، بدون اقدامات دست و پاگیر و هزینه های اضافی و با کمترین امکان سوءاستفاده، در مسیر صحیح خود و توزیع مناسب در سطح کشور قرار گیرد.
3) کتاب در چرخه صحیح ناشر، پخش و کتاب‌فروش قرار گیرد و شبکه پخش و کتاب‌فروشی‌ها که مدت‌هاست مغفول مانده‌اند احیا شوند.
4) بخش خصوصی تمایل به سرمایه‌گذاری در کتاب‌فروشی‌های مدرن پیدا کند و کتاب‌فروشی‌های سنتی و قدیمی به سوی مکانیزه شدن بروند.
5) شمارگان کتاب و سرانه مطالعه افزایش یابد و فرهنگ خرید و هدیه دادن کتاب احیا شود.
6) تمام مردم ایران در هر شهری که حتی یک کتاب‌فروشی دارد بتوانند بدون رنج سفر از این یارانه و مزیت استفاده کنند.
ما ناشران، کتاب‌فروشان، مراکز پخش و صاحبان حقوق کتاب، با امضای این بیانیه، ضمن تشکر و حمایت از طرح های فوق به دلایل بسیاری که برخی از آن‌ها در بیانیه آمده، خواستار تداوم این طرح‌ها و حمایت بیشتر مسوولین، تخصیص اعتبارات بیشتر و تسهیل در روند اجرای آن هستیم.
فراهنگ ** 1880 ** دریافت: پروین اروجی انتشار: امید غیاثوند

کلیدواژه:

کتاب فروشی ها | کتاب فروشان | کتاب فروش | طرح ها

نامه علي مطهري «قرون وسطايي» است چهار سؤال جدی که ایران خودرو باید پاسخ بدهد؟! تساوی تیم‌های تارتار و فیروز کریمی پرتغال 4 - نیوزلند 0/نمایش قدرت قهرمان اروپا و صعود به مرحله بعد از خواستگاری سیاسی، ورزشی و بازارچه دسته چندم اروپایی تا عقد قرار داد در دمای 55 درجه قاسمی درگذشت خبرنگار ایرنا را تسلیت گفت درخشش فوق العاده رونالدو ادامه دارد (عکس) عربستان سعودی فردا یکشنبه را عید فطر اعلام کرد جنگنده‌های رادارگریز ایرانی پیشتاز پنهان‌کارترین هواپیماهای جهان + تصاویر مراسم روز قدس با حضور شخصیت های سیاسی و فرهنگی در تونس برگزارشد روز جهانی قدس در بوسنی و هرزگوین گرامی داشته شد روحانی: مردسالاری تفکری‌سنتی ولی غیردینی‌است

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا