بیش از ۵ ناوگروه صلح و دوستی به کشورهای حوزه دریای خزر اعزام شدند

امیرآباد- فرمانده ناوگان شمال و منطقه چهارم دریایی امام رضا(ع) گفت: امنیت در حوزه دریای خزر با حضور مقتدرانه ناوگان شمال و با برقراری تعامل با کشورهای حوزه دریای خزر به عنوان دریای صلح و دوستی به عمل آمده است و تا کنون توانستیم ناوگروه های خود را در بیش از ۵ مرحله به کشورهای حوزه دریای خزر اعزام و پیام صلح و دوستی را به این کشورها ابلاغ کنیم.

به گزارش قدس آنلاین، محفل انس با قرآن کریم با حضور فرماندهی ناوگان شمال و منطقه چهارم دریایی امام رضا(ع)، ۱۶۰ نفر از کارکنان ناوگان شمال و منطقه چهارم دریایی مستقر در پایگاه دریایی امیرآباد، قاریان برجسته نیروی دریایی و امام جمعه شهرستان بهشهر در سالن توحید بهشهر برگزار شد.

فرمانده ناوگان شمال و منطقه چهارم دریایی امام رضا(ع) در این مراسم، اظهار کرد: امروزه وجود امنیت در همه نقاط کشور یکی از برکات بسیار بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، امنیتی که در حوزه داخلی و برون مرزی ایران وجود دارد در شرایطی به وجود آمده که پیرامون کشور را توطئه های مختلف از ایادی استکبار احاطه کرده است.

ناخدا یکم عرشه و ستاد احمد رضا باقری گفت: همه کشورهای استعمارگر و استکباری منتظر موقعیتی هستند که با نفوذ در داخل مرزهای جمهوری اسلامی ایران، شرایط امن و ایمن را برای ایران دچار مخاطره کنند و بی شک انسان های بزرگی برای برقراری این امنیت شبانه روز زحمت می کشند و کار و تلاش می کنند.

وی افزود: در حوزه دریایی بیرون از مرزهای جمهوری اسلامی ایران، وظیفه و مسئولیت برقراری امنیت به عهده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران قرار دارد و این امنیت را نیروی دریایی با حضور مقتدرانه خود در آب های آزاد تامین کرده است.

فرمانده ناوگان شمال و منطقه چهارم دریایی امام رضا(ع) گفت: ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور مقتدرانه در منطقه ۲۰ درصد دریای خزر که بیش از ۱۰۰ هزار کیلومترمربع وسعت و گستردگی دارد امنیت مرزهای آبی ایران را تامین کرده است.

باقری خاطرنشان کرد: ناوگان شمال و منطقه چهارم دریایی به برکت جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر از تجهیزاتی استفاده می کند که به دست توانمند صنعت گران، دانشمندان، متفکران، محققان و دانشجویان ایرانی در عرصه داخل کشور ساخته شده است.

وی افزود: در شرایطی که تحریم بیش از گذشته عرصه را از لحاظ صنعتی و تکنولوژی بر کشور تنگ کرده بود، به برکت جمهوری اسلامی ایران؛ تجهیزاتی مانند ناوهای کلاس سینا و ناوشکن دماوند در دریای ایران ساخته و به آب انداخته شد و امروزه به عنوان حافظان امنیت کشور در دریا مشغول به کار است.

فرمانده ناوگان شمال و منطقه چهارم دریایی امام رضا(ع) تصریح کرد: امنیت در حوزه دریای خزر با حضور مقتدرانه ناوگان شمال در دریا و با برقراری تعامل با کشورهای حوزه دریای خزر به عنوان دریای صلح و دوستی به عمل آمده است و افتخار می کنیم که تا کنون توانستیم ناوگروه های خود را در بیش از ۵ مرحله به کشورهای حوزه دریای خزر اعزام و پیام صلح و دوستی را به این کشورها ابلاغ کنیم و پرچم سرافراز جمهوری اسلامی ایران را در بنادر این کشورها به اهتزار درآوریم و این میسر نمی شد جز تلاش، سخت کوشی و حمایت کارکنان ناوگان شمال نیروی دریایی و پشتیبانی دولت و مقام معظم رهبری از نیروی دریایی که این شرایط را برای ایجاد امنیت فراهم آوردند.

منبع: ایسنا

کلیدواژه:

فرمانده ناوگان شمال و منطقه چهارم دریایی امام رضا ع | کشورهای حوزه دریای خزر | جمهوری اسلامی ایران | حضور مقتدرانه | نیروی دریایی | صلح و دوستی

حمله پلیس ترکیه به تجمع خیابانی همجنس گرایان در استانبول حمله موشکی سپاه به داعش قدرت بازدارندگی مطلق ایران را به دنیا اثبات کرد نگرانی پنتاگون از جنگ گسترده با ایران در سوریه خواست تهران حاکمیت اعتدال، میانه روی و عقلانیت در روابط میان کشورهای منطقه است/ محاصره قطر برای ما قابل قبول نیست راهپیمایی همجنس بازان ترکیه در روز عید فطر صادقیان با سپیدرود به توافق نرسید شریعتی: بازیکنان ما بی‌اندازه بزرگ شده‌اند در آخرین ویژه برنامه «ماه عسل» علیخانی چه گذشت؟ ظریف عید فطر را به مسلمانان جهان تبریک گفت آیت الله سیستانی دوشنبه را عید فطر اعلام کرد فرایند جذب نخبگان در دانشگاه آزاد/شیوه‌نامه‌ای برای جلوگیری از فرار مغزها پدیده زشت دریافت‌های نامشروع نتیجه ترویج تجمّل و اشرافی‌گری است

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا