ظرفیت مشارکت های مردمی بهزیستی نیاز به تقویت دارد

به گزارش خبرنگار ایرنا، عبدالقدیر کریمی روز دوشنبه درجلسه شورای هماهنگی مشارکت های مردمی بهزیستی این شهرستان، اظهار داشت: سازمان بهزیستی با وجود گستردگی در وظایف و ماموریت ها، با برخی کمبودهای مالی و امکانات مواجه است که راه آن تقویت و افزایش ظرفیت مشارکت های مردمی به این نهاد است.
وی، ایجاد برخی منابع درآمدی برای بهزیستی را مهم دانست و گفت: در همین راستا و با موافقت اعضای شورای مشارکت های مردمی بهزیستی گنبدکاووس، مجتمع تجاری، اداری و توانبخشی بهزیستی این شهرستان احداث می شود.
کریمی اضافه کرد: احداث این مجتمع پس از موافقت نهایی اداره کل بهزیستی گلستان و سازمان بهزیستی کشور و با هماهنگی واحد حقوقی این نهاد با مشارکت های مردمی در محل ساختمان فعلی اورژانس اجتماعی آغاز می شود.
وی با تاکید مجدد برضرورت تقویت ظرفیت مشارکت های مردمی بهزیستی درجذب و جلب کمک های مردمی، تصریح کرد: بهزیستی برای رفع کمبودها باید تمرکز بیشتری دراین حوزه داشته باشد.
به گزارش ایرنا، معاون مشارکت های مردمی اداره کل بهزیستی گلستان نیز دراین جلسه، ظرفیت مشارکت های مردمی در این استان و بویژه در گنبدکاووس را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: برای افزایش مشارکت های مردم بایستی علاوه بر نگاه سنتی جلب مشارکت ها، از شیوه های نوین و علمی نیز استفاده کرد.
اصغر رنجی افزود: برای تحقق افزایش مشارکت های مردمی باید نسبت به تدوین نقشه راه در هر شهرستان اقدام شود و براساس آن هر سال حداقل 15 درصد مشارکت ها نسبت به سال قبل افزایش یابد.
وی، بدون اشاره به میزان مشارکت های مردمی با بهزیستی، از برنامه ریزی برای اجرای طرح ملی 'شکرانه سلامت' خبر داد و گفت: در این طرح جدید که شهرستان کلاله آن را آغاز کرده است، درصورت تمایل ادارات و نهادها و کارکنان آنها، هر ماه پنج رقم آخر فیش حقوقی آنان به حساب مشارکت های مردمی بهزیستی واریز می شود.
به گزارش ایرنا، محمدرضا شهمرادی رئیس اداره بهزیستی گنبدکاووس نیز در این جلسه با قدردانی از همکاری و تعامل اعضای شورای مشارکت های مردمی، از موافقت اولیه سازمان بهزیستی کشور و استان گلستان با احداث مجتمع تجاری، اداری و توانبخشی بهزیستی در این شهرستان خبر داد و گفت: این موافقت ها مربوط به چند سال قبل است که به دلایلی اجرای طرح به تاخیر افتاد.
اداره بهزیستی شهرستان گنبدکاووس با 350 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان، حدود هفت هزار مددجو تحت پوشش دارد.
/3039/1860
خبرنگار : علی لکزانوری ** انتشار دهنده: تاج محمد شیری

کلیدواژه:

مشارکت های مردمی بهزیستی | ظرفیت مشارکت های مردمی | مشارکت های مردمی

برگزاری قرعه کشی بزرگ ویژه اعضای کانال تلگرام بانک ملت خیز پاری‌سن‌ژرمن برای جذب دوناروما دیگر برجامی وجود ندارد که بخواهد پاره شود تجاوز ناپدری شیطان صفت به کودک ۲ ساله رشتی +عکس سرقت میلیاردها تومان چک‌پول از انبار بانک «س»/ بی‌اطلاعی بانک از مفقود شدن هزاران قطعه چک بانکی سرقت میلیاردها تومان چک‌پول از انبار بانک «س» فرار هزاران نفر از ساکنان کرکوک/ تسلط نیروهای عراقی بر مناطق مهم شهر سمیه شخصیت اصلی مستند فیلم ناتمامی برای دخترم سمیه از منافقین جدا شد

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا