۳۶۰ ناشر خواستار ادامه فعالیت سیدعباس صالحی شدند

مازندمجلس:  به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، متن نامه 360 مدير نشر، كتابفروش و توزيع‌كننده كتاب به سیدرضا صالحی‌امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای حمایت از ادامه‌ فعالیت سیدعباس صالحی، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این وزارتخانه، به شرح زیر است:
 
به‌نام خداوند جان و خرد
 
جناب آقای دكتر رضا صالحی‌اميری، وزير محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی
 
ضمن عرض تبريک موفقيت جناب آقای دكتر حسن روحانی در كسب اكثريت آرای ملت و با آرزوی تداوم حضور حضرتعالی در مقام كنونی، لازم دانستيم مطلب مهمی را كه در اين روزها می‌تواند دغدغه‌ای برای دست‌اندركاران فرهنگ مكتوب ایران به شمار آيد به استحضارتان برسانيم:

به قرار مسموع، جناب آقای دكتر سيدعباس صالحی، معاون محترم فرهنگی آن وزارتخانه، مايل به ادامه‌ حضور خود در اين سمت در دولت دوازدهم نيستند. بی‌شک، جنابعالی با اشرافی كه بر فضای فرهنگی كشور داريد، نیک آگاهيد كه در چهار سال گذشته و از آغاز به كار دكتر صالحی در آن وزارتخانه، به ميزان زيادی از تنش‌های حاكم بر فضای نشر كتاب در كشور كاسته شده است؛ كاهش اعمال سليقه‌ها در حوزه‌ مميزی كتاب، باور توانمندی فعالان عرصه‌ نشر به حل و فصل مشكلات‌شان، همراهی در واسپاری امور نمايشگاه بين‌المللی كتاب تهران به صنف، كاهش زمان صدور مجوز كتاب، اتخاذ شيوه‌های صحيح‌تر توزيع يارانه‌ها، نمونه‌هایی از رويكرد مثبت چهار سال گذشته در اين حوزه است.

به باور ما ناشران، كتابفروشان و توزيع‌كنندگان كتاب امضاكننده‌ اين نامه، هر چند گام‌های زيادی تا تحقق مطالبات صنفی، از جمله اجرای كامل اصول ٢٤ و ٤٤ قانون اساسی، برقراری عدالت در توزيع يارانه‌ها، واسپاری كامل امور صنف به خود ايشان  و... باقی مانده است، ولی بر اين باوريم كه ادامه‌ حضور دكتر سيدعباس صالحی در مقام معاونت فرهنگی آن وزارتخانه و در پی آن ادامه و تكميل سياست‌های چهار سال گذشته‌ اين حوزه‌ فرهنگی می‌تواند در راستای تحقق اين مطالبات و رسيدن به ديگر اهداف متوليان و خادمان صنعت نشر كشور تأثير بسزایی داشته باشد.
 
با احترام مجدد

جمع كثيری از ناشران، كتابفروشان و توزيع‌كنندگان كتاب كشور
شاه علی دوست: وجود یک پرسپولیسی در سایپا باعث شعارهای استقلالی‌ها شد کره شمالی: خاک آمریکا در تیررس ماست! کرانچار: نمی‌توانیم با "کریمی" به توافق برسیم درگیری در ورزشگاه میان هواداران استقلال و سایپا نیروهای سعودی از راه دریا وارد عدن شدند عباس‌زاده: چه کنم؟ عاشق پرسپولیس هستم! بازگشت پارس جم به صدرجدول در2دقیقه بوسه گلزن پرسپولیسی سایپابرمچ‌بندقرمز،سکوهارامنفجرکرد

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا