بازتاب حمله ایران به تروریست‌ها در سوریه در صدر اخبار رسانه‌های روسیه

حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به پایگاه تروریست‌ها در شرق سوریه صبح امروز در صدر اخبار خبرگزاری‌ها و روزنامه‌های روسیه قرار گرفت.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، خبر حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به پایگاه تروریستها در خاک سوریه در تمامی خبرگزاری‌ها، سایت‌های خبری و روزنامه‌های روس زبان بازتاب داشته است.

خبرگزاری «نووستی» به نقل از منابع خبری ایران اعلام کرد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با موشک‌های بالستیک میان برد خود به پایگاه استقرار تروریستها در شرق خاک سوریه حمله کرد. به نوشته این خبرگزاری، این حمله در پاسخ به حمله تروریستی 7 ژوئن در تهران صورت گرفت که در نتیجه آن 18 نفر کشته و 43 نفر دیگر زخمی شدند.

خبرگزاری «تاس» روسیه نیز در خبری با عنوان «6 موشک سپاه پاسداران با بالاترین دقت مواضع تروریستها در سوریه را نابود کرد»، بطور مفصل به این خبر پرداخته و نوشت: نیروی هوایی-فضایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با استفاده از 6 موشک بالستیک دارای بالاترین دقت لازم مواضع تروریستها در منطقه دیرالزور در شرق خاک سوریه را منهدم کرد.

این خبرگزاری بیانیه منتشره از سوی سپاه پاسداران در مورد جزییات و چگونگی این حمله را نیز در خبر خود آورده و این حمله را پاسخ ایران به حمله تروریستی اخیر تهران نامیده است.

خبرگزاری «اینترفکس» روسیه نیز به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت: ایران از حمله موشکی به تروریستها در سوریه خبر داده است. در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اعلام شده که روز یکشنبه حملات موشکی به مواضع تروریستها در شرق سوریه صورت گرفته. در این حملات از موشک‌های میان برد زمین به زمین استفاده شده است. سپاه پاسداران این حمله را پاسخ به حملات تروریستی اخیر توضیح داده که مسئولیت آن را گروه تروریستی داعش برعهده گرفته است.

روزنامه «نیزاویسیمایا گازیتا» در خبر کوتاهی به نقل از منابع خبری ایرانی نوشت: نیروهای نظامی ایران شب 18 ژوئن حمله موشکی به پایگاه تروریستها در شرق سوریه انجام دادند. این حمله توسط نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران مستقر در استانهای کردستان و کرمانشاه در غرب ایران صورت گرفت.

روزنامه ایزوستیا، چاپ مسکو نیز در خبر کوتاهی به نقل از منابع خبری در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به حمله موشکی به پایگاه تروریستها در خاک سوریه اشاره کرده و نوشته است: مقامات ایران معتقدند که دقیقا این تروریستها مسئول حملات تروریستی 7 ژوئن در تهران بودند. این روزنامه می افزاید، هنوز اطلاعاتی در مورد میزان تلفات تروریستها در این حمله موشکی منتشر نشده است.

روزنامه «کامرسانت» نیز در مطلبی به حمله موشکی ایران به تروریستها در سوریه اشاره کرده و نوشته است: این حمله توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و به پایگاه تروریستها در منطقه دیرالزور سوریه صورت گرفته است. گفته می شود که در این حمله از موشک‌های بالستیک با برد متوسط استفاده شده است. این روزنامه سپس به حملات تروریستی اخیر در تهران اشاره می کند که این حمله موشکی، پاسخ ایران به این اقدام تروریستی بوده است.

روزنامه اینترنتی «گازیتا.رو» در مطلبی به تفصیل به خبر حمله موشکی ایران به تروریست‌ها در سوریه پرداخته و بیانیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در این رابطه با بیان کرده و پیش زمینه‌ای از دو حمله تروریستی اخیر در پایتخت ایران را نیز بازگو می کند.

این روزنامه می افزاید: هنوز مشخص نیست که هدف ایران از این حمله چه بوده است. بوریس روژین کارشناس نظامی در گفتگو با «گازیتا.رو» گفته است، مشکل بتوان گفت که هدف واقعی ایران از چنین اقدامی چیست. به عقیده وی، تهران تلاش می کند تا پل ارتباطی زمینی بین سوریه و عراق ایجاد کند تا نیروهای طرفدار ایران به یکدیگر بپیوندند. ضمن اینکه، به گفته روژین، ایران می تواند براحتی نیروهای نظامی حاضر در این دو کشور (سوریه و عراق) را مانور داده و به مناطق مورد نظر خود هدایت کند.

انتهای پیام/

R7969/P36446/S8,89,90,95/CT7

کلیدواژه:

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران | پایگاه تروریستها | تروریستی اخیر | حمله موشکی | خاک سوریه

اسپیکرهای هوشمند گوگل به صفحه نمایش مجهز می شوند آلودگی‌موتورها نفس‌شهروندان را می‌گیرد واکنش فخرالدینی به کنار گذاشته شدنش از گسترش کنعانی‌مقدم: مشکل کشور نظام انتخاباتی است حیوانات سفید میلاد زکی پور در بازی دیروز از بهترین های استقلال بود کارمان قبل از دیدار با مکزیک آغاز شد غلامی فردا به عنوان وزیر علوم به مجلس معرفی می شود

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا