صادرات گاز قطر به امارات قطع نخواهد شد

مدیر عامل شرکت قطر پترولیوم دو هفته پس از قطع روابط دیپلماتیک کشورهای عربی با دوحه به شبکه الجزیره گفت: با وجود اختلاف دیپلماتیک و یک بند فورس ماژور در قرارداد تامین، این شرکت عرضه گاز به امارات متحده عربی را قطع نخواهد کرد.

به گزارش ایسنا، سعد الکعبی، مدیر عامل قطر پترولیوم گفت: اگرچه یک بند فورس ماژور در توافق‌نامه مربوط به خط لوله گاز دلفین که میدان شمال قطر را به امارات متحده عربی متصل می‌کند وجود دارد، قطر به دلایل دیگر عرضه را متوقف نخواهد.

وی در این مصاحبه که روز یکشنبه از شبکه الجزیره پخش شد، اظهار کرد: محاصره‌ای که ما در حال حاضر به آن مواجه هستیم یک فورس ماژور است و ما می‌توانیم خط لوله گاز را به روی امارات متحده عربی ببندیم، اما اگر گاز را قطع کنیم لطمه بزرگی به امارات متحده عربی و مردم این کشور که برادران ما محسوب می‌شوند، وارد خواهد کرد. بنابراین ما تصمیم گرفتیم گاز را قطع نکنیم.

خط لوله گاز دلفین قطر را به امارات متحده عربی و عمان متصل می‌کند و حدود دو میلیارد فوت مکعب گاز در روز به امارات ارسال می‌کند.

براساس گزارش رویترز، مدیر عامل شرکت ملی نفت شارجه روز یکشنبه اظهار کرده بود: انتظار ندارد جریان گاز طبیعی از قطر به امارات متحده عربی به دلیل مناقشه دیپلماتیک در منطقه مختل شود.

انتهای پیام

کلیدواژه:

امارات متحده عربی

حادثه ۷ تیر واقعه مظلومانه ای بود که دست نفاق را رو کرد راهبردی ترین امر در این دوره از انتخابات، رعایت مر قانون بود مقام معظم رهبری: اگر یک زمامداری که مردم با او بیعت نکردند، یعنی آن زمامدار خانه‌نشین خواهد شد تجهیزات کشف شده از تیم داعشی دستگیرشده ارسال ۱۸۶ اثر به دبیرخانه بیستمین جشنواره تئاتر فتح خرمشهر/ اجرای آثار نمایشی 15 استان در منطقه آزاد اروند لایروبی اروندرود در برنامه ششم توسعه/توسعه سواحل اروند با همکاری سازمان منطقه آزاد اروند چه کشورهایی فردا را عید فطر اعلام کردند؟ آخرین آمار کشته شدگان بر اثر وبا در یمن پشت پای آمریکا به جدایی‌طلبان کُرد سوخت کافی در تعطیلات عید فطر فراهم است آمار معتادان کشور ۲ میلیون و ۸۰۸ هزار تن اعلام شد مبلغ زکات فطره حداقل هفت هزار تومان اعلام شد

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا