1600 مدرسه استان کرمان تخریبی و یا نیاز به بازسازی دارند

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: 1600 مدرسه استان کرمان تخریبی و یا نیاز به بازسازی و مقاوم سازی دارند

به گزارش ایسنا، «محمدمحسن بیگی» در جلسه شورای معاونان آموزش و پرروش استان کرمان گفت: روند هدایت تحصیلی 40 هزار و 244 دانش آموز استان برای سال تحصیلی 97-96 انجام می شود.

وی افزود: هدایت تحصیلی اجباری نیست، بلکه فرایندی اختیاری است که بر مبنای توانایی، استعداد و علاقه و رغبت دانش آموزان صورت می گیرد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان شناسایی استعدادها، توانایی ها، علایق و ویژگی شخصیتی دانش آموزان، تسهیل فرآیند انتخاب رشته، تعیین مسیر حرفه ای و شغلی آنها و کمک به هدایت تحصیلی دانش آموزان بر اساس سیاست های توسعه ای کشور را از مهمترین اهداف اجرای طرح هدایت تحصیلی برشمرد.

محسن بیگی به نقش موثر فضای آموزشی در تسهیل فرایند یاددهی و یادگیری اشاره و اظهار کرد: فضای آموزشی مطلوب و استاندارد در فعالیت های آموزشی و تربیتی ضروری است زیرا فضای آموزشی روح دارد و در مسائل تربیتی تاثیر گذار است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: 1600 مدرسه استان کرمان تخریبی و یا نیاز به بازسازی و مقاوم سازی دارند

با بیان اینکه هرچند با پایان سال تحصیلی مدارس تعطیل شده اند، اما تعلیم و تربیت همیشه جریان دارد و جاری و ساری است گفت: بیش از 150 هزار دانش آموز استان تحت پوشش فعالیت های تابستانی اوقات فراغت آموزش و پرورش قرار خواهند گرفت.

محمد محسن بیگی بر تعامل و همکاری همه دستگاه های فرهنگی استان کرمان در راستای پوشش برنامه های اوقات فراغت دانش آموزی تاکید کرد و افزود: کیفیت بخشی به فعالیت های آموزشی و پرورشی با اولویت مهارت آموزی، مهمترین هدف برنامه های غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در استان است.

وی بر استفاده از ظرفیت روستا مرکزی و سرویس ایاب ذهاب رایگان در راستای جبران کمبود فضای آموزشی در برخی از مناطق استان تاکید کرد.

محسن بیگی با بیا اینکه در استان کرمان بیش از 70 درصد والدین به مدارس کمک نمی کنند گفت: در مدارس دولتی غیر از مدارس استعداد های درخشان، نمونه دولتی و هیات امنایی برای ارائه خدمات تحصیلی وجهی از دانش آموزان دریافت نمی شود، بلکه وجوه دریافتی برای ارائه خدمات فوق برنامه می باشد و اختیاری است.

وی خاطر نشان کرد: دولت سالیانه بیش از 40 هزار میلیارد تومان در آموزش و پرورش و برای ارائه خدمات تحصیلی به دانش آموزان هزینه می کند، اما باید بپذیریم ارائه خدمات فوق برنامه مطلوب و متناسب با نیاز دانش آموزان مستلزم همکاری اختیاری خانواده هاست.

محسن‌بیگی افزود: مدیران مدارس باید والدین را توجیه کنند که آموزش و پرورش بر اساس قانون اساسی از والدین در ازای خدمات تحصیلی وجهی دریافت نمی کنند، بلکه وجوه دریافتی از والدین برای هزینه های فوق برنامه و اختیاری است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به پرداخت 500 میلیون تومان برای هزینه کتاب بعضی از دانش آموزان در مناطق محروم استان خاطر نشان کرد: علاوه بر اینکه در بعضی از مدارس از اولیا وجهی دریافت نمی شود، بلکه خدمانی از قبیل تغذیه، پوشاک و خدمات پزشکی رایگان به دانش آموزان نیز ارائه می شود.

محسن‌بیگی بر نظارت جدی بر روند مدارس غیر دولتی نیز تأکید کرد و افزود: مدارس غیردولتی موظفند نرخ شهریه و خدمات فوق برنامه را در معرض دید اولیا نصب کنند و ضمن انعقاد قرارداد با والدین در ازای وجوه دریافتی به والدین قبض ارائه دهند.

وی با بیان این‌که بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری هزینه کردن در آموزش و پرورش سرمایه‌گذاری است، گفت: هیچ کس حق ندارد به خاطر پرداخت هزینه‌های آموزش و پرورش بر فرهنگیان منت بگذارد و به جایگاه و منزلت معلمان توهین کند.

محسن‌بیگی با بیان این‌که پرداختن به نقاط ضعف در راستای برطرف کردن ضعف‌ها لازم است، خاطر نشان کرد: اطلاع‌رسانی دستاوردهای فرهنگی انقلاب به مردم نیز ضروری است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان این‌که معلمان در صدر اعتماد اجتماعی مردم قرار دارند، اظهار کرد: به جرأت می‌توان ادعا کرد که هیچ قشر و گروهی به اندازه معلمان نسبت به مسائل فرهنگی و دینی نظام جمهوری اسلامی ایران حساس و دلسوز نیستند.

محسن‌بیگی به نقش موثر فرهنگیان در عرصه‌های مختلف سیاسی اجتماعی و فرهنگی کشور نیز اشاره کرد و افزود: فرهنگیان با کمترین توقع بیشترین سهم را در برگزاری انتخابات 29 اردیبهشت‌ ماه داشتند.

وی به فعالیت 243 مدرسه دولتی با وجود یک تا پنج دانش‌آموز در استان اشاره کرد و گفت: معلمان در دورافتاده‌ترین نقاط کشور به‌عنوان تنها نماینده دولت با کمترین امکانات در حال خدمت هستند.

محسن‌بیگی با بیان این‌که معلمان ایثارگرترین گروه‌های اجتماعی هستند، تصریح کرد: باید به‌عنوان مسئولان آموزش و پرورش در دفاع از حقوق، اعتبار، جایگاه و منزلت فرهنگیان پیش قدم باشیم.

وی خاطرنشان کرد: فقط 8 درصد عمر یکساله دانش‌آموزان در اختیار آموزش و پرورش است پس باید همه دستگاه‌های فرهنگی کشور و خانواده‌ها در راستای تربیت دانش‌آموزان با آموزش و پرورش همکاری کنند.

محسن‌بیگی به شرکت بیش از 415 هزار دانش‌آموز استان در مسابقات قران و معارف اسلامی در سال تحصیلی جاری اشاره کرد و از برگزاری نماز جماعت در بیش از 3000 مدرسه استان خبر داد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان به آغاز فعالیت کمیته‌های پروژه مهر آموزش و پرورش استان از اسفندماه سال گذشته اشاره و بر تهیه چارچوبی مناسب و اصولی برای اجرای این پروژه برای سال تحصیلی 97-96 تأکید کرد.


انتهای پیام

کلیدواژه:

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان | استان کرمان گفت | دانش آموزان | هدایت تحصیلی | فضای آموزشی | مدرسه استان | ارائه خدمات | فوق برنامه | سال تحصیلی | دانش آموز | محسن بیگی

عمر داعش در سوریه رو به پایان است تحلیل عملیات روانی آمریکا در تحریم سپاه قدبلندترین کودک دنیا که از دیدنش حیرت می‌کنید +تصاویر هدف واقعی ترامپ از اعمال فشارها بر روسیه چیست؟ ترامپ رسانه های آمریکایی را به انتشار مطالب جعلی متهم کرد این موفقیت‌ها اتفاقی نیست مقام آمریکایی: مذاکرات مستقیم احتمالی با کره شمالی را منتفی نمی دانیم کلینتون: تهدیدهای «شوالیه ای» علیه کره شمالی خطرناک است

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا