کردها در خط مقدم نفرت و مبارزه از داعش قرار دارند

به گزارش ایرنا، یکی از مهمترین ابعاد حوادث تروریستی 17 خرداد پایتخت که واکنش های گسترده ای را به دنبال داشته و همچنان در مورد آن در شبکه های اجتماعی و مجازی بحث و جدل می شود، تابعیت و وابستگی نژادی - قومی تروریست های داعشی است.
با مشخص شدن هویت قومی تروریست ها برخی افراد مغرض و نا آگاه موضوع کرد بودن تروریست ها را بهانه ای برای هجمه شدید علیه کردها قرار دادند.
برخی افراد به هر دلیل از جمله نفرت عمومی که همه نسبت به عاملان و امران این حادثه داشتند بر هویت قومی و محلی تروریست ها تاکید ناخوشایند و غیر منصفانه ای کردند.
این درحالی است که در کنار نفرت عمومی از گروهک داعش که مشترک همه ایرانیان و مسلمانان است موضوع کوبانی و رویدادهای ان انزجار از این گروهک دست ساخت نظام سلطه را، دربین کردها به منتهای درجه رسانده است.
یکی از شهروند کرد ایلامی می گوید: بدون شک وجود چند تروریست فریب حورده کرد به عنوان عاملان حوادث تروریستی تهران را نباید به حساب همه کردها گذاشت، کردها خود قربانیان تروریست های داعش هستند.
جواد حسین یاری افزود: مردم کرد اقدام تروریست های داعشی را در مجلس شورای اسلامی و مرقد امام راحل را محکوم می کنند و عاملان این جنایت را مزدوران فریب خورده ای می دانند که به هویت کردی و ایرانی خود خیانت کردند.
استاندار ایلام نیز در واکنش به این موضوع و اشاره به حادثه تروریستی حمله به مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام راحل (ره) گفت: وصله تروریست به کردها نمی‌چسبد چون کردها از اصیل‌ترین قوم ایرانی هستند.
محمدرضا مروارید اظهار کرد: تروریست ها به دنبال تفرقه افکنی در ایران هستند، اما جانفشانی و فداکاری هموطنان ما در طول تاریخ در مقابل دشمنان قابل توجه و تحسین برانگیز است.
وی افزود: قوم کرد اصیل ‌ترین قوم ایران هستند و جان‌فشانی و فداکاری‌های آنان در اوایل انقلاب اسلامی برای دفاع از دستاوردهای نظام قابل توجه و تحسین است ضمن اینکه شهدای زیادی از قوم کرد تقدیم نظام جمهوری اسلامی شده و فداکاری آنها همواره آشکار بوده است.
استاندار ایلام یادآور شد: ممکن است برخی افراد از کشورهای مختلف با دشمنان و معاندان جمهوری اسلامی ایران همکاری کنند، بنابراین نباید این گونه اقدام ها را به دیگران نسبت داد.
مروارید تاکید کرد: بعد از حادثه تروریستی در تهران، کرد‌ها اعلام کردند برای مبارزه با گروه تروریستی داعش و افراطیون آمادگی دارند پیش از این هم این قوم غیور حضور پر شور خود را بارها در دفاع از دستاوردهای نظام از جمله برگزاری دوره‌های مختلف انتخابات نشان داده اند.
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: کردهای غیور و سلحشور بیشترین شهید را در مقابل جنایت ها و وحشیگری های گروه تروریستی داعش تقدیم کرده اند.
سلام امینی اظهار کرد: گروه تکفیری و تروریستی داعش به هیچ قوم و مذهبی تعلق ندارد و فصل مشترک این جریان انحرافی جنایت و وحشی گری است.
وی افزود: پس از شکل گیری این جریان منحوس و ضد بشری تمامی اقوام، ادیان و مذاهب در مقابل این پدیده نامیمون قرار گرفته که در این میان قوم دلیر و رشید کرد همواره در پیشانی و صف مقدم مقابله با جنایت های آنان حاضر بوده است.
عضو کمیسیون انرژی مجلس دهم یادآور شد: در چند سال گذشته نیز بیشترین شهیدان در مقابل جنایت های کم سابقه این گروه جنایتکار متعلق به کردها بوده که با تقدیم عزیزترین جوانان خود نشان داده اند کوچکترین وابستگی و تعلق خاطری میان آنان به این افراد وابسته به استکبار جهانی و صهیونیزم بین الملل و اذناب آنان در منطقه وجود ندارد.
امینی با اشاره به حمله تعدادی از افراد حقیر وابسته به گروه داعش به مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام راحل (ره) تاکید کرد: نخستین شهید این واقعه نیز شهید قلی زاده از فرزندان کرد زبان استان ایلام بود که برای پیگیری احداث مسجد در شهرستان چرداول در مجلس حضور یافته بود.
وی ادامه داد: نمایندگان کردزبان مجلس شورای اسلامی نیز با صدور بیانیه ای انزجار خود را از این حرکت جنایتکارانه اعلام و آمادگی خود را برای برخورد با این جریان منحرف ابراز داشتند و اعلام کردند برای حراست از آرمان های انقلاب آماده هرنوع جانفشانی هستند.
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی با محکوم کردن این جنایت ضد بشری که با حمایت کشورهای استکباری و حامیان منطقه ای آنان رخ داد، اضافه کرد: ایران اسلامی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی بیش از 17 هزار شهید ترور تقدیم آرمان های والای خود کرده که از این نظر هیچ کشوری قابل مقایسه با جمهوری اسلامی نیست، چراکه مهم ترین شخصیت های سیاسی این کشور از رئیس جمهوری تا نخست وزیر گرفته و نمایندگان مجلس و گروه های مختلف مردم قربانی ترور کور منافقان داخلی و خارجی شده اند.
امینی با اشاره به نقش مردم استان ایلام در دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس هشت ساله اظهار کرد: ایلامیان کرد زبان با وجود محرومیت و نداشتن امکانات ولی در دوران جنگ تحمیلی با اراده مثال زدنی و بسیج مردمی اجازه ندادند حتی یک وجب از این خاک پرگهر و شهیدپرور از ایران اسلامی جدا شود و در این راه بهترین فرزندان خود را نثار کردند و نشان دادند برای حراست از این کیان آماده هرگونه فداکاری هستند.
نماینده پیشین مردم ایلام در مجلس نهم نیز در مورد اظهار کرد: مردم غیور و سلحشور کرد از اقوام بزرگ و تاثیرگذار ایران اسلامی هستند و بخش قابل توجهی از جغرافیای کشورمان در طول قرون گذشته شاهد زیست مسالمت آمیز آنان در حوزه سرزمینی ایران بوده است.
احمد شوهانی افزود: کردها در دوران پیش و پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز وفاداری و التزام خود را نسبت به آرمان های نظام و انقلاب نشان داده و با توجه به اینکه بیشترین درگیری میان ایران و عراق در دوران دفاع مقدس در استان های کردنشین شکل گرفت، تعداد بسیار زیادی از جوانان این استان ها با حضور در جبهه های حق علیه باطل به مقابله با تهاجم ددمنشانه دشمن پرداختند.
عضو پیشین کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی در مجلس نهم یادآور شد: پس از شکل گیری گروه تروریستی و تکفیری داعش کردها از نخستین اقوامی بودند که به مقابله با آنان پرداختند و نبرد آنان را در کوبانی با داعشی ها که آن زمان در اوج اقتدار بودند و با خواری از این منطقه عقب نشینی کردند را هیچ کس فراموش نخواهد کرد که با چه رشادت هایی در مقابل این گروه تکفیری ایستادگی کردند.
شوهانی با اشاره به حادثه حمله روزهای گذشته به مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی (ره) ار سوی برخی عناصر خود فروخته تاکید کرد: در هر قوم و منطقه ای ممکن است افراد منحرفی نیز پیدا شود که فریب توطئه های دشمنان را خورده و عامل مقاصد شوم آنها شوند.
وی تاکید کرد: نباید به صرف وابستگی تعدادی از این افراد به کردها حساب این اشخاص را به نام تمامی قوم رشید کرد گذاشت، مردمان کردنشین ایران اسلامی همواره نشان داده اند اعتقاد راسخی به آرمان های نظام، ولایت فقیه و تمامیت ارضی کشور دارند و در برهه های حساس انقلاب نیز این موضوع را اثبات کرده اند و منتسب کردن این حادثه به کردها جفای بزرگی در حق این قوم سلحشور است.
نماینده سابق مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب پیش از برگزاری انتخابات 29 اردیبهشت ماه مبنی بر حضور تمامی افراد و جریان ها در این همه پرسی ملی گفت: بالاترین مشارکت در پای صندوق های رای نیز مربوط به استان های کردنشین بود که نشان داد مردمان این مناطق بیشترین تبعیت را نسبت به فرمایش های مقام معظم رهبری در راستای صیانت از اهداف والای نظام و انقلاب دارند.
به گزارش ایرنا، در 2 حمله تروریستی 17 خرداد جاری، ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی (ره) هدف تیراندازی پنج مهاجم انتحاری مسلح قرار گرفت که در نتیجه آن، 18 نفر شهید و 56 نفر مجروح شدند.
به گفته منابع امنیتی، با هوشیاری ماموران پلیس حرم مطهر امام خمینی(ره)، یکی از مهاجمان انتحاری پیش از اقدام مورد اصابت گلوله قرار گرفت و فرد انتحاری دیگر نیز خود را منفجر کرد.
سه مهاجم به ساختمان مجلس شورای اسلامی نیز در جریان درگیری ها به هلاکت رسیدند.
وزارت اطلاعات با افشای هویت و عکس تروریست ها اعلام کرد که تیم عملیاتی داعش که در عملیات تروریستی حرم مطهر و مجلس شورای اسلامی مشارکت داشتند پنج نفر از عناصر تروریست سابقه دار وابسته به گروه های وهابی و تکفیری بودند که پس از جذب توسط گروهک تروریستی داعش، از کشور خارج شده و در جنایات این گروهک تروریستی در موصل و رقه مشارکت داشتند.
گروهک تروریستی داعش مسئولیت حمله به ساختمان مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام(ره) را بر عهده گرفت.
خبرنگار: جلال اسکندی **انتشار دهنده: شهریار حیدری فر
6033/6034

کلیدواژه:

مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام | مجلس شورای اسلامی | مردم ایلام در مجلس | تروریستی داعش | ایران اسلامی | تروریست ها | اسلامی نیز | نشان داده | نشان داد

نخستین زائر امام حسین (ع) چه کسی بود؟ آخرين وضعيت مصدومان تراکتورسازي/ بدشانسي هاي ناتمام براي يحيي جو سنگین در دیدار وزیر دفاع روسیه با لیبرمن روایت همسر سابق رامبد جوان از دوستان صمیمی‌اش تصاویر: پدیده عجیب «شطرنج دریا» دلار و طلای جهانی هم مسیر شدند/ افت قیمت سکه در بازار آزاد+ جدول تلاش مدیران استقلال برای بازگشت قائدی قبل از دربی فاینانس‌ها تنها با یک برگ تضمین وزیر اقتصاد اخذ می‌شود/ 25 میلیارد دلار خط فاینانس جذب شده در کشور جذب شده است

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا