پورمختار: دولت به اصول‌گرایان نیاز دارد/ اصول‌گرایان نتوانستند جذب حداکثری داشته باشند

محمدعلی پورمختار نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی درباره برنامه های اصولگرایان برای تغییر گفتمانی در آینده سیاسی این جریان گفت: اصولگرایی گفتمان اصیل انقلاب، نظام و قرآن است و ما نمی‌توانیم این گفتمان را عوض کنیم بلکه شیوه‌ها و رفتارهایمان را باید اصلاح کنیم کما اینکه اصلاح طلبان نیز باید در روشهای‌شان تغییراتی ایجاد کنند.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس در گفت‌وگو با عصر ایران ادامه داد: ما باید در سبک‌ها روش‌ها و تاکتیک هایمان تغییراتی ایجاد کنیم چراکه راهبردهای ما به هیچ وجه قابل تغییر نیستند .

عضو کمیسیون قضایی خاطر نشان کرد: جریان انقلابی یک جریان بالنده و گسترده است. بسیاری از اشخاص حتی در سایر جریان‌های سیاسی دارای روحیه انقلابی هستند در این گفتمان تعریف می‌شود. یکی اشکال کار ما این است که نتوانسته ایم همه کسانی که این روحیه را دارند و دل در گرو انقلاب و نظام دارند را جذب کنیم.

وی درمورد اینکه مشکل اصولگرایان برای این جذب چیست گفت: اشکال اصولگرایان در روش است. البته ما یک اصلاح تاکتیکی را در انتخابات ریاست جمهوری به عنوان یک تجربه مفید به دست آوردیم و آن رسیدن به اتحاد بود و این یکی از مسیرهای بود که به درستی تصمیم گیری و طی شد.

این نماینده اصولگرای مجلس در مورد برنامه اصولگرایان برای 4سال آینده خاطرنشان کرد: اصولگرایان حاضر حساس و اثرگذار هستند و قطعا باید دست به نقد بزنند و درکنار این حضور و مشارکت هم در عرصه مدیریت مختلف کشور نیز داشته باشند البته دولت نیز به اصولگرایان نیاز دارد و نمی تواند با تکیه بر رای که آورده است کارها را پیش ببرد چراکه این رای الزاما به معنای بله به اصلاح طلبان نیست بلکه به شعارها رای داده شده است.

وی در مورد اینکه تاچه اندازه برخی تندرروی ها باعث ناکامی اصولگرایان در انتخابات گذشته شده است گفت:این تندرروی ها نه تنها در چامعه اصولگرایی وجود دارد بلکه در بین اصلاح طلبان نیز هست .

پورمختار بیان کرد: از جمله تغییر روش ما باید در نحوه تعامل و رفتار با قشرهای مختلف جامعه و جوانان باشد چراکه ما در بخش جذب رای جوانان ضعیف عمل کردیم و اصولگرایان نتوانستند جذب حداکثری داشته باشند و این یک ضرورت مهم است که اصولگرایان با شناخت دقیق از شرایط اجتماعی و سیاسی کشور بتوانند دست به جذب حداکثری بزنند تا بتوانند راهبردهای خودشان را نیز اجرایی کنند.

عقب‌نشینی سوال‌برانگیز ستاره تکواندو/ ساعی نمی‌توانست نام‌نویسی کند؟! صدور 62 میلیون دلار کالا از خراسان شمالی ترجمه داستانی از محسن مؤمنی شریف به اردو کارهای مهدی جهانگیری ارتباطی با اتاق بازرگانی تهران نداشته فیلم‌های جشنواره عمار را در حرم امام‌رضا اکران می‌کنیم/سه‌هزار مسجد برای نمایش داریم سرقت میلیاردها تومان چک‌پول از انبار بانک «س» فرار هزاران نفر از ساکنان کرکوک/ تسلط نیروهای عراقی بر مناطق مهم شهر سمیه شخصیت اصلی مستند فیلم ناتمامی برای دخترم سمیه از منافقین جدا شد

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا