سفره افطار مدافعان مردمی کفریا- فوعه+تصاویر

رزمندگان مدافع کفریا و فوعه در سایه دوری از خانواده‌هایشان که چندی پیش از این شهرک‌های محاصره شده در چارچوب توافقی خارج شده بودند، روزهای ماه رمضان را با زبان روزه و در آماده‌باش کامل برای دفع هرگونه حمله احتمالی تروریست‌های تکفیری سپری می‌کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم در دمشق، ماه رمضان برای رزمندگان مردمی مدافع کفریا و فوعه رنگ و بوی خاصی دارد،‌ آمادگی دائمی و همیشه سلاح به دست بودن برای مقابله با هرگونه خطری که دو شهرک را تهدید می‌کند، مانع بهره‌بردن جوانان از معنویات و برکات این ماه پرفضیلت نشده و آنها به همراه دوستانشان به آماده کردن وعده افطار در جبهه‌های نبرد می‌پردازند.

جوانان مدافع شهرک‌های تحت محاصره به خبرنگار تسنیم می‌گویند وضعیت معیشتی داخل این شهرک‌ها کم‌کم بهبود می‌یابد به ویژه پس از خروج تمام ساکنانی که وضعیت جسمانی و بهداشتی وخیمی داشتند و نیز فراهم شدن سهمیه‌های غذایی بیشتر، همچنانکه وضعیت روحی روانی مردم بهتر از گذشته شده است با توجه به آرامش و آتش‌بسی که توافق به دست آمده میان دولت سوریه و گروه‌های مسلح بر آن تصریح کرده است.

یکی از جوانان مدافع کفریا-فوعه به خبرنگار تسنیم می‌گوید : بسیاری از جوانان رزمنده داخل کفریا و فوعه پس از خروج تمام خانواده‌‌هایشان در مرحله نخست توافق،‌اکنون به تنهایی از این مناطق دفاع می‌کنند که سبب افزایش همبستگی ما به ویژه در ماه مبارک رمضان شده است به طوری که همگی همچون یک خانواده شده‌ایم و با خوشحالی و سعادت فراوان سفره افطار را آماده می‌کنیم و امیدواریم به زودی همگی سر یک سفره غذا در کنار خانواده‌های خود افطار کنیم.

خاطرنشان می‌شود بر اساس توافق موسوم به چهار شهرک قرار بود شهروندان باقی‌مانده در کفریا و فوعه پس از گذشت دو ماه از خروج اولین گروه خارج شوند،‌ولی مشکلاتی در اجرا همچنان وجود دارد و توافق به تعویق افتاده است و به خاطر اینکه مردم برای خارج شدن آماده شده بودند و تمام مواد غذایی در دسترس را هم مصرف کرده بودند، قیمت‌های این مواد در حال حاضر افزایش یافته است.

همچنان حدود هشت هزار نفر از ساکنان کفریا و فوعه منتظر رفع موانع اخراج افراد مسلح از مناطق «الیرموک، القدم، الحجر الأسود و یلدا» هستند به طوری که تروریست‌های جبهه النصره و داعش در اردوگاه الیرموک مانع تکمیل این توافق هستند.

انتهای پیام/.

R36355/P36461/S8,90,94/CT8

کلیدواژه:

کفریا و فوعه

فرهاد قائمی، سردار آزمون را شکست داد! مترو تهران در صبح عید فطر رایگان است در سه ماهه نخست امسال ۱۰ نگارخانه جدید در تهران مجوز گرفتند احتمال شکسته شدن رکورد تولید کلزای کشور در مزارع کرمانشاه اردوی تیم ملی پینگ‌پنگ جانبازان و معلولان از ۲۲ تیرماه آغاز می شود مصوبه کسر خدمت فرزندان ایثارگر هنوز تعیین تکلیف نشده است تثبیت قیمت میوه در ابتدای فصل تابستان /نرخ پیاز همچنان 32 هزارریال توضیح مدیرعامل فرابورس درباره تعویق در عرضه اولیه یک شرکت در پیگیری فارس اعلام شد پاسخ به گلایه کاربران وب‌سایت‌ تخفیف گروهی/ بازگشت وجوه پیشنهادهای لغو شده مشروط به درخواست کاربر دلیل غافلگیری از صدای تیراندازی در فرودگاه مهرآباد چه بود؟ ایران، جزء ۲۰ کشور جهان با تنوع اقلیمی پیراهن آبی نه/ ذخیره طلایی، قرمز پوش می‌شود!

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا