حمایت 360 فعال نشر از ادامه فعالیت معاون فرهنگی وزیر ارشاد

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، در نامه جمعی از فعالان عرصه نشر به سید رضا صالحی امیری به دغدغه این روزهای دست اندرکاران فرهنگ مکتوب ایران اشاره شده و آمده است: به قرار مسموع، آقای سید عباس صالحی، معاون فرهنگی آن وزارتخانه، مایل به ادامه‌ حضور خود در این سمت در دولت دوازدهم نیست، بی‌شک، جنابعالی با اشرافی که بر فضای فرهنگی کشور دارید، نیک آگاهید که در چهار سال گذشته و از آغاز به کار دکتر صالحی در آن وزارتخانه، به میزان زیادی از تنش‌های حاکم بر فضای نشر کتاب در کشور کاسته شده است، کاهش اعمال سلیقه‌ها در حوزه‌ی ممیزی کتاب، باور توانمندی فعالان عرصه‌ی نشر به حل و فصل مشکلات‌ شان، همراهی در واسپاری امور نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به صنف، کاهش زمان صدور مجوز کتاب، اتخاذ شیوه‌های صحیح‌تر توزیع یارانه‌ها، نمونه‌هایی از رویکرد مثبت چهار سال گذشته در این حوزه است.
در ادامه این نامه آمده است: به باور ما ناشران، کتابفروشان و توزیع‌کنندگان کتاب امضاکننده این نامه، هر چند گام‌های زیادی تا تحقق مطالبات صنفی، از جمله اجرای کامل اصول ٢٤ و ٤٤ قانون اساسی، برقراری عدالت در توزیع یارانه‌ها، واسپاری کامل امور صنف به خود آنها باقی مانده اما بر این باوریم که ادامه حضور سید عباس صالحی در مقام معاونت فرهنگی آن وزارتخانه و در پی آن ادامه و تکمیل سیاست‌های چهار سال گذشته‌ این حوزه‌ فرهنگی می‌تواند در راستای تحقق این مطالبات و رسیدن به دیگر اهداف متولیان و خادمان صنعت نشر کشور تأثیر بسزایی داشته باشد.
به گزارش ایرنا، چند وقتی است زمزمه هایی مبنی بر عزم معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای رفتن از این وزارتخانه در پایان دولت یازدهم به گوش می رسد؛ خبری که واکنش خبرنگاران و فعالان حوزه نشر را در پی داشت.
این افراد بر این باور هستند که دکتر صالحی از فرصت خدمت و اصلاح در حوزه کتاب به خوبی بهره برده و علاوه بر همراهی با این قشر، طعم آرامش و احترام را به آنها چشانده است.
سید عباس صالحی از مهر سال 1392 از سوی علی جنتی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی به سمت معاونت امور فرهنگی این وزارتخانه منصوب شد.
سیدرضا صالحی امیری وزیر کنونی فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز پس از رفتن جنتی از این وزارتخانه، سیدعباس صالحی را در سمت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ابقا کرد.
فراهنگ ** 1880 ** خبرنگار: پروین اروجی * انتشار: امید غیاثوند

کلیدواژه:

فرهنگ و ارشاد اسلامی

الحشدالشعبی: تیلرسون‌از مردم‌عراق‌عذرخواهی‌کند ادامه ناکامی‌های نفت و درخشش سربازان/ پتروشیمی و دانشگاه آزاد پیروز شدند مقایسه جالب مسی با تختی صداوسیما درارتقا فرهنگ شهری با شهرداری همکاری می کند کاخ سفید: ترامپ به دنبال راه حلی صلح آمیز برای کره شمالی است آزار جنسی توسط سرایدار مدرسه تکذیب شد! آزار جنسی در حادثه مدرسه دخترانه اسلام آباد ارومیه کذب است تعرض سرایدار به دختر دبستانی +عکس

آخرین خبرهـا