دردسر جديد اپل به خاطر شکايت يک شرکت کوچک

خبرگزاري آريا - بر اساس اخبار منتشر شده سرويس اپل پِي متعلق به شرکت اپل براي استفاده از تکنولوژي ابداع شده توسط شرکت RSA SecureID بدون رعايت قوانين مربوط به ثبت اختراع از سوي دادگاه احضار شده است. اين احضاريه بنابر طرح دعوي از سوي شرکت RSA SecureID صورت گرفته است.
به گزارش خبرگزاري آريا، يکشنبه هفته گذشته يکي از شرکت RSA SecureID، يکي از شرکت هاي کوچک در بوستون که توسط مبدع يکي از تکنولوژي هاي پيشرفته رمز گذاري تأسيس شده است، از شرکت اپل و همچنين شرکت ويزا براي نقض قانون ثبت اختراع شکايت کرده است و دادخواست خود را تحويل دادگاه داده است. گفته مي شود رييس اين شرکت، ويس، داراي 13 اختراع ثبت شده در زمينه سيستم هاي احراز هويت که در حال حاضر در گوشي هاي تلفن همراه هوشمند، و همچنين سيستم هاي احراز هويت بيومتريک از جمله اسکنرهاي اثر انگشت و سيستم هاي ايجاد امنيت براي انجام کارهايي از جمله انتقال وجه از طريق گوشي تلفن همراه و پايانه هاي فروشگاهي استفاده مي شوند، است.
ويس مدير و ينيان گذار شرکت ابداع کننده تکنولوژي رمز نگاري RSA SecureID  در دادگاه و در مصاحبه هايي که در اين خصوص داشته است به ملاقات هاي خود با مقامات شرکت ويزا از جمله مدير اجرايي اين شرکت در آن زمان اشاره کرده است و خاطر نشان کرده است که در اين ملاقات ها صحبت هايي در خصوص همکاري شرکت ويزا با آن ها براي کار بر روي تکنولوژي که وي ابداع کرده است، انجام شده است. وي همچنين در مصاحبه هاي مختلف خود تاکيد کرده است که شرکت ويزا در توافق نامه اي 10 ساله موافقت کرده است که تا 10 سال حق ثبت اين اختراع و استفاده از اين تکنولوژي در اختيار شرکت آقاي ويس خواهد بود اما متأسفانه بعد از گذشت مدتي شرکت ويزا بر خلاف اين موافقت نامه اقدام کرده است و دسترسي به اين تکنولوژي را بدون در نظر گرفتن مجوز امکان پذير ساخته است.
همچنين ويس در خصوص نامه نگاري هاي انجام شده با شرکت اپل مبني بر الزام اين شرکت براي رعايت حق ثبت اختراع تکنولوژي ابداعي توسط ويس نيز توضيحاتي به خبر نگاران حاضر در مصاحبه هاي مختلف ارائه کرده است. .وي در ادامه توضيح داده است که شرکت اپل به هيچ يک از اين نامه هاي ارسالي پاسخي نداده است.
3 سال بعد يعني در سال 2013 ميلادي، شرکت ويزا همکاري خود را با سرويس اپل پِي، ويزا کارت و امريکن اکسپرس آغاز کرد. اپل در سال 2014 ميلادي سرويس اپل پِي را براي کاربران گوشي هاي آيفون تأسيس کرد.
در واقع هدف اپل از تأسيس سرويس اپل پِي براي کاربران ايجاد جايگزيني براي پرداخت با کارت هاي اعتباري در فروشگاه هاي مختلف و همچنين انجام خريد هاي درون برنامه اي مختلف بوده است، اما متأسفانه نتوانست توجه کاربران زيادي را به اين سرويس جلب نمايد. اما اکثر کاربران ترجيح مي دادند تا اطلاعات کارت هاي اعتباري خود را وارد گوشي هاي تلفن همراه خود کنند و از آن طريق خريد هاي آن لاين خود را چه براي پرداخت هاي درون برنامه اي باشد و چه پرداخت به فروشگاه هاي مختلف انجام دهند. همان طور که مي دانيد،  عمليات انتقال وجه در فروشگاه هاي مختلف به غير از فروشگاه هاي اينترنتي، از طريق تلفن همراه از طريق پايانه هاي دريافت در فروشگاه ها و تلفن هاي همراه مشتريان به صورت بي سيم و تبادل سيگنال انجام مي شود.
در واقع به گفته ويس اپل و ويزا به هيچ عنوان حق ثبت اختراع تکنولوژي رمز نگاري را رعايت نکرده و به خصوص شرکت ويزا بر تعهدات مفاد توافق نامه اين شرکت با شرکت ويس پايبند نبوده است. از اين رو ويس ابتدا اقدام به طرح دادخواست عليه اين دو شرکت کرده و از شرکت اپل و ويزا براي عدم رعايت حق ثبت اختراع شکايت کرده است.
شرکت اپل بعد از دريافت احضاريه در دادگاه مورد نظر حاضر شده ولي شرکت ويزا هيچ پاسخي به اين احضاريه نداده و در دادگاه حاضر نشده است. اخيراً شرکت اپل از سوي شرکت هاي زيادي براي رعايت نکردن حق ثبت اختراع اين شرکت ها و استفاده از تکنولوژي هاي ابداعي آن ها در محصولات خود از جمله آيفون و مک بوک به دادگاه احضار شده است. از طرفي شرکت اپل نيز از شرکت هاي نوکيا و کوآل کام براي در خواست اين شرکت ها در خصوص مطالبه نا عادلانه حق استفاده از تکنولوژي هاي اين شرکت ها، شکايت خود را به دادگاه هاي مربوطه ارائه داده است.
کويين امانوئل يکي از وکلاي سامسونگ در طرح دعوي اپل بر عليه سامسونگ مبني بر استفاده سامسونگ از5 نرم افزار کاربردي اپل در گوشي هاي اندرويدي خود، که موفق شد جريمه 2 ميليارد دلاري که اپل از سامسونگ در خواست کرده بود را به 120 ميليون دلار کاهش دهد، از طرف اپل وکالت اين شرکت را در اين پرونده بر عهده گرفته است.
ويس به خبرنگاران گفته بود که چون شرکت وي در تلاش هاي خود براي بستن قرار داد با شرکت هاي بزرگ براي استفاده از تکنولوژي ابداعي اين شرکت موفق نبوده است و تمام اين شرکت هاي بزرگ به نوعي حق ثبت اختراع وي را رعايت نکرده اند، از اين رو قصد دارد تا خود وارد ميدان عمل شده و اقدام به طراحي و توليد ابزاري براي استفاده از تکنولوژي احراز هويت بي سيم مطمئن و ايمن کند.
ويس در سال 1984 ميلادي شرکت Security Dynamics را تأسيس کرد که تا سال 1996 نيز به عنوان مدير اين شرکت فعاليت خود را ادامه داد. بعد از آن شرکت Security Dynamics شرکت RSA Data Security را در سال 1996 ميلادي خريد و از آن پس اين دو شرکت با يکديگر ادغام شدند و شرکت RSA SecureID از ادغام اين دو شرکت تأسيس شد. اين شرکت در حال حاضر با ارگان هاي دولتي در زمينه تأمين امنيت سيستم هاي اين ارگان ها همکاري مي کند. در حال حاضر شرکت RSA بخش از شرکت بزرگ Dell EMC است.
اما ويس بعد از ترک شرکت Security Dynamics توجه خود را صرف تکنولوژي هاي مورد استفاده در پرداخت هاي اينترنتي و پايانه اي کرد وسعي کرد تا ابداعات خود رد اين زمينه را به شرکت هاي بزرگ تر بفروشد. وي در مصاحبه هاي خود اشاره کرد است که اميدوار است روزي با شرکت هاي اپل و ويزا به توافق دلخواهش برسد.


کلیدواژه:

استفاده از تکنولوژی | حق ثبت اختراع | سرویس اپل پ ی | شرکت RSA SecureID | شرکت ها | فروشگاه ها | تلفن همراه | شرکت ویزا | شرکت اپل | نامه ای

آزمون تیزهوشان ۹۶-۹۷ + دانلود سوالات - درسیتو منابع آزمون نمونه دولتی 96 97 - ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد کارشناسی ارشد دکتری موادامتحانی، تعداد و ضریب سوالات آزمون سمپاد (دوره اوّل و دوم متوسّطه) سال تحصیلی 97ـ1396 معرفی منابع آزمون نمونه دولتی 96 - 97 - ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد کارشناسی ارشد دکتری منابع آزمون نمونه دولتی96-97 - ثبت نام دانشگاه پیام نور کارشناسی ارشد و دکتری ضوابط و شرایط ثبت نام در آزمون استعدادهای درخشان 96 -97 دانلود آهنگ جدید شری ام و Digital Sound بنام شبات رنگی دانلود آهنگ جدید شری ام شبات رنگی دانلود آهنگ شبات رنگی شری ام | پک دانلود - packdl Shery M Ft Digital Sound- Shabat Rangi | لیبل موزیک | LabelMusic دانلود آهنگ جدید شری ام به نام شبات رنگی با لینک مستقیم کلیپ فیلم دانلود سریال تلوزیونی اکیا بخش 97 برگردان فارسی اپلیکیشن تلگرام movup@ - آپارات - سرزه فیلم دانلود بخش 144 اکیا با برگردان فارسی ( آپارات ) - سرزه فیلم دانلود سریال تلوزیونی اکیا بخش 92 برگردان فارسی اپلیکیشن تلگرام movup@ ( اپارات ) - سرزه فیلم دانلود بخش 105 سریال تلوزیونی اکیا برگردان فارسی اپارات - سرزه دانلود کاملترین فول آلبوم مسعود صادقلو با لینک مستقیم / کیفیت 320 دانلود آهنگ جدید مسعود صادقلو و مهدی حسینی بنام با تو این دل چهره ی واقعی مهراب خواننده دیس لاو | وبلاگ خبری دیس لاو کلاب

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا