۷۰ میلیارد ریال اعتبار صرف اجرای طرح‌های بخش کشاورزی زیرکوه شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زیرکوه گفت: حدود ۷۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی سال گذشته در این شهرستان جذب و در ۳۴ پروژه آبیاری تحت فشار و کم فشار سرمایه‌گذاری شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، محمد بنی اسدی شامگاه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: از محل بند «ز» تبصره 5 در سال جاری نیز پنج رشته قنات در روستاهای چشمه بید،گمج شیرخند، مغیلان،استند و دعوت با 724 میلیون ریال اعتبار بلاعوض احیا شدند.

وی تصریح کرد: همچنین از محل همین اعتبارات، 5 باب استخر ذخیره آب با اعتباری بالغ بر 352 میلیون ریال در روستاهای امیرآباد، مولید،کریزان، ابراهیم آباد و دعوت احداث و مورد استفاده کشاورزان قرار گرفته است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زیرکوه بیان کرد: از محل اعتبارات بند«ه» تبصره 5 نیز مبلغ یک میلیارد و 526 میلیون ریال برای احیای 5 رشته قنات در روستاهای فخران، عباس آباد، بهمن آباد، دوست آباد و جیم آباد هزینه شد.

بنی اسدی با اشاره به اجرای پروژه های آبیاری تحت فشار و کم فشار، تصریح کرد: سال گذشته از محل اعتبارات بند «ه» تبصره 5 ، 3 پروژه با 4 میلیارد و 401 میلیون ریال تحت پوشش آبیاری تحت فشار قرار گرفته است که با این اعتبار 54 هکتار از اراضی شهرستان از این روش آبیاری بهره مند شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زیرکوه کل اعتبارات ملی جذب شده در سال 95 در شهرستان زیرکوه از محل بند«ه» تبصره 5 و بند «د» تبصره 4 در مرحله دوم را بالغ بر 7 میلیارد تومان عنوان کرد

وی بیان کرد: این میزان اعتبار در 34 پروژه آبیاری تحت فشار و کم فشار هزینه شده و 350 هکتار از اراضی شهرستان را تحت پوشش آبیاری تحت فشار و 485 هکتار از اراضی را زیر پوشش آبیاری کم فشار قرار داده است.

انتهای پیام/

R41348/P1357/S6,56/CT11

کلیدواژه:

آبیاری تحت فشار | شهرستان زیرکوه | میلیون ریال | کم فشار | تبصره 5

هشدار درباره خروج احتمالی آمریکا از توافق موشکی با روسیه یک مقام افغان: ائتلاف های جدید شکل می گیرد جزئیات برنامه دولت برای ایجاد ۹۷۰ هزار شغل در سال ۹۶ واکنش ایران به اظهارات وزیر خارجه آمریکا اسرائیل از جنگ با حزب‌الله می‌ترسد حمله خمپاره ای ترکیه به کُردهای سوریه دوچرخه سواری استرس کاری را کاهش می‌دهد تمرین ویژه منصوریان برای نیمار ایران تهران آماده پذیرش سرمایه گذاری کره جنوبی رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام یادگار امام در چابهار آغاز شد 13 میلیارد و 500 میلیون ریال زکات فطره در استان جمع آوری شد کاهش ساعت کاری ادارات یازده شهر خوزستان

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا