بازسازی چهار مدرسه در بخش زیویه سقز

به گزارش خبرنگار ایرنا، خالید علیپور شامگاه یکشنبه در شورای اداری صاحب، افزود: امسال مدرسه های 'کانی سفید' و 'قلعه جُقه' که دارای 30 درصد پیشرفت فیزیکی از محل اعتبارات ملی است، توسط خیران تکمیل خواهد شد.
وی با بیان اینکه از 156 آموزشگاه بخش های 'امام' و 'زیویه' 21 مورد آن تخریبی بوده است، اضافه کرد: پیشتر سه مدرسه تخریبی در این 2 بخش، توسط بنیاد برکت بازسازی شده و هم اکنون تعداد مدرسه های تخریبی و نیاز به بازسازی 18 مورد است.
فرماندار سقز هم بر جُبران کمبود نیروی آموزشی آموزش و پرورش زیویه، رفع مشکلات طرح هادی و حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی از منطقه حفاظت شده 'عبدالرزاق' و تقویت پوشش ارتباطی همراه اول بخش های زیویه و امام اشاره کرد.
علی اکبر ورمقانی افزود: ایجاد کلانتری در شهر صاحب، حفاظت از آثار تاریخی، ساخت زیر گذر و دوربرگردان صاحب توسط راه وشهرسازی و اداره های مربوطه باید پیگیری شود و شهرداری صاحب در خصوص، شناسایی نقاط حادثه خیز جاده ای و رفع آن و آسفالت حیاط مدرسه اقدام کند.
عباس ولایتی، مدیر آب و فاضلاب شهری سقز هم از ساخت تصفیه خانه فاضلاب شهر صاحب و ساماندهی فاضلاب این شهر در آینده نزدیک خبر داد و گفت: تصفیه خانه فاضلاب از محل ردیف اعتبارات احیای دریاچه ارومیه و سد شهید کاظمی ساخته می شود.
اعضای شورای اسلامی صاحب هم بر رفع مشکلات و کمبودهای ورزشی از جمله امکانات ورزشی، ایجاد روشنایی راه هایی روستایی و جاده های فرعی و بازسازی مدرسه های روستایی تاکید کردند.
بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) یکی از نهادهایی است که در پیشانی فعالیت‌های خود، به خودکفایی مردم مناطق محروم و هموطنانی که مجالی برای بروز استعدادهای خود نداشته‌اند، می‌پردازد.سقز در 190 کیلومتری شمال غربی سنندج واقع شده است.
7249/ 3020
**خبرنگار: ابراهیم محمدحسینی**انتشاردهنده: عبدالله رحمانی
**آگاهی از آخرین اخبار استان کردستان در کانال زیر:
@IRNASANANDAJ
https://telegram.me/joinchat/DHygAj7hzZXSBJmWuX3Bvg

ارزیابی مدیر آژانس بین‌المللی انرژی از تاثیر برجام بر قیمت نفت سیاست اصلی ایران گسترش صلح و ثبات در منطقه است مسکن چقدر از افزایش قیمت آهن متاثر شد؟ نیمار در صورت بردن توپ طلا چقدر از پاریسن ژرمن پاداش می گیرد؟ سه‌شنبه ۲۵ مهر | طلای جهانی از افزایش قیمت بازماند دلار و طلای جهانی هم مسیر شدند/ افت قیمت سکه در بازار آزاد+ جدول تلاش مدیران استقلال برای بازگشت قائدی قبل از دربی فاینانس‌ها تنها با یک برگ تضمین وزیر اقتصاد اخذ می‌شود/ 25 میلیارد دلار خط فاینانس جذب شده در کشور جذب شده است

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا