بازسازی چهار مدرسه در بخش زیویه سقز

به گزارش خبرنگار ایرنا، خالید علیپور شامگاه یکشنبه در شورای اداری صاحب، افزود: امسال مدرسه های 'کانی سفید' و 'قلعه جُقه' که دارای 30 درصد پیشرفت فیزیکی از محل اعتبارات ملی است، توسط خیران تکمیل خواهد شد.
وی با بیان اینکه از 156 آموزشگاه بخش های 'امام' و 'زیویه' 21 مورد آن تخریبی بوده است، اضافه کرد: پیشتر سه مدرسه تخریبی در این 2 بخش، توسط بنیاد برکت بازسازی شده و هم اکنون تعداد مدرسه های تخریبی و نیاز به بازسازی 18 مورد است.
فرماندار سقز هم بر جُبران کمبود نیروی آموزشی آموزش و پرورش زیویه، رفع مشکلات طرح هادی و حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی از منطقه حفاظت شده 'عبدالرزاق' و تقویت پوشش ارتباطی همراه اول بخش های زیویه و امام اشاره کرد.
علی اکبر ورمقانی افزود: ایجاد کلانتری در شهر صاحب، حفاظت از آثار تاریخی، ساخت زیر گذر و دوربرگردان صاحب توسط راه وشهرسازی و اداره های مربوطه باید پیگیری شود و شهرداری صاحب در خصوص، شناسایی نقاط حادثه خیز جاده ای و رفع آن و آسفالت حیاط مدرسه اقدام کند.
عباس ولایتی، مدیر آب و فاضلاب شهری سقز هم از ساخت تصفیه خانه فاضلاب شهر صاحب و ساماندهی فاضلاب این شهر در آینده نزدیک خبر داد و گفت: تصفیه خانه فاضلاب از محل ردیف اعتبارات احیای دریاچه ارومیه و سد شهید کاظمی ساخته می شود.
اعضای شورای اسلامی صاحب هم بر رفع مشکلات و کمبودهای ورزشی از جمله امکانات ورزشی، ایجاد روشنایی راه هایی روستایی و جاده های فرعی و بازسازی مدرسه های روستایی تاکید کردند.
بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) یکی از نهادهایی است که در پیشانی فعالیت‌های خود، به خودکفایی مردم مناطق محروم و هموطنانی که مجالی برای بروز استعدادهای خود نداشته‌اند، می‌پردازد.سقز در 190 کیلومتری شمال غربی سنندج واقع شده است.
7249/ 3020
**خبرنگار: ابراهیم محمدحسینی**انتشاردهنده: عبدالله رحمانی
**آگاهی از آخرین اخبار استان کردستان در کانال زیر:
@IRNASANANDAJ
https://telegram.me/joinchat/DHygAj7hzZXSBJmWuX3Bvg

اتفاقات عجيب پس از شکست آبي ها / استقلالي ها خواستار جدايي اين بازيکن شدند انتقاد حضوری سرمربی آبی پوشان از داور مسابقه با سایپا الاغ انتحاری، سه داعشی را کُشت! انتقاد کمالوند از نمایش ضعیف مدافع جوان نفت تارتار: دیگر وقتش است بازیکنان‌مان به تیم ملی دعوت شوند بازگشت پارس جم به صدرجدول در2دقیقه بوسه گلزن پرسپولیسی سایپابرمچ‌بندقرمز،سکوهارامنفجرکرد محمد نوری با مصدومیت زمین را ترک کرد

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا