بازسازی چهار مدرسه در بخش زیویه سقز

به گزارش خبرنگار ایرنا، خالید علیپور شامگاه یکشنبه در شورای اداری صاحب، افزود: امسال مدرسه های 'کانی سفید' و 'قلعه جُقه' که دارای 30 درصد پیشرفت فیزیکی از محل اعتبارات ملی است، توسط خیران تکمیل خواهد شد.
وی با بیان اینکه از 156 آموزشگاه بخش های 'امام' و 'زیویه' 21 مورد آن تخریبی بوده است، اضافه کرد: پیشتر سه مدرسه تخریبی در این 2 بخش، توسط بنیاد برکت بازسازی شده و هم اکنون تعداد مدرسه های تخریبی و نیاز به بازسازی 18 مورد است.
فرماندار سقز هم بر جُبران کمبود نیروی آموزشی آموزش و پرورش زیویه، رفع مشکلات طرح هادی و حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی از منطقه حفاظت شده 'عبدالرزاق' و تقویت پوشش ارتباطی همراه اول بخش های زیویه و امام اشاره کرد.
علی اکبر ورمقانی افزود: ایجاد کلانتری در شهر صاحب، حفاظت از آثار تاریخی، ساخت زیر گذر و دوربرگردان صاحب توسط راه وشهرسازی و اداره های مربوطه باید پیگیری شود و شهرداری صاحب در خصوص، شناسایی نقاط حادثه خیز جاده ای و رفع آن و آسفالت حیاط مدرسه اقدام کند.
عباس ولایتی، مدیر آب و فاضلاب شهری سقز هم از ساخت تصفیه خانه فاضلاب شهر صاحب و ساماندهی فاضلاب این شهر در آینده نزدیک خبر داد و گفت: تصفیه خانه فاضلاب از محل ردیف اعتبارات احیای دریاچه ارومیه و سد شهید کاظمی ساخته می شود.
اعضای شورای اسلامی صاحب هم بر رفع مشکلات و کمبودهای ورزشی از جمله امکانات ورزشی، ایجاد روشنایی راه هایی روستایی و جاده های فرعی و بازسازی مدرسه های روستایی تاکید کردند.
بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) یکی از نهادهایی است که در پیشانی فعالیت‌های خود، به خودکفایی مردم مناطق محروم و هموطنانی که مجالی برای بروز استعدادهای خود نداشته‌اند، می‌پردازد.سقز در 190 کیلومتری شمال غربی سنندج واقع شده است.
7249/ 3020
**خبرنگار: ابراهیم محمدحسینی**انتشاردهنده: عبدالله رحمانی
**آگاهی از آخرین اخبار استان کردستان در کانال زیر:
@IRNASANANDAJ
https://telegram.me/joinchat/DHygAj7hzZXSBJmWuX3Bvg

کامیابی‌نیا فردا با پرسپولیس تمدید می‌کند تماشاچی محکوم به اعدام در راه پایتخت مسابقه اطلاعات عمومی جدول ماه شهادت شهدای هفتم تیر برگزار می شود آمار تاسف برانگیز وضعیت معیشتی زنان بیوه آمران و حامیان اهانت به رئیس‌جمهور به رأی مردم تمکین کنند مردم از رأی خود پاسداری می‌کنند تیم فوتبال نفت آبادان در دیزلچه حمام ترکیه اردو می زند مبارزه فرودگاه آمستردام با آلودگی صوتی (+عکس) واکنش کاخ سفید به اظهارات «جانی دپ» عکس ؛ سلفی جالب بازیگر زن محبوب با سردار آزمون ازسرگیری صادرات مرغ به عراق و افغانستان افزایش 3 هزار تومانی قیمت سکه پویش ملی در حمایت از اقتصاد ملی

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا