۱۰۷ مدرسه کپری و خشتی در استان لرستان برچیده می‌شود

مدیرکل نوسازی مدارس استان لرستان گفت: ۶۴ مدرسه کپری و ۴۳ مدرسه خشتی گلی در استان لرستان برچیده و اقدام به ساخت مدرسه جدید می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محمد چگنی شامگاه یکشنبه در جلسه شورای آموزش‌ و پرورش استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: بحرانی ایجاد شده و روزانه گزارش‌هایی اعلام می‌شود که دیواره و سقف برخی مدارس استان در حال تخریب و یا دچار ریزش می‌شود که نیازمند است اقدامی در این راستا انجام شود و تعمیرات فضای آموزشی در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: بحث انشعابات اکثر روستاها در حال انجام است به‌طوری‌که بیشتر روستاها گازرسانی شده است بنابراین مدارس نیز باید انشعابات بگیرند ولی نیاز است اعتبارات انشعابات ما افزایش پیدا کند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان لرستان عنوان کرد: در راستای انشعابات، خرید تجهیزات و تعمیرات کمک بیشتری از طرف استان صورت گیرد، سالن و فضاهای ورزشی در استان با معضل روبه‌رو شده‌اند، 13 پروژه سالن‌های ورزشی در استان وجود دارد که 10 تا از این پروژه‌ها متوقف‌شده است و استخرهای شنا نیز به همین شکل هستند.

وی بیان کرد: 64 مدرسه کپری و 43 تا مدرسه خشتی گلی در استان لرستان وجود دارد که این مدارس برچیده و اقدام به ساخت مدرسه می‌شود.

هوشنگ بازوند استاندار لرستان نیز در این جلسه اظهار داشت: امسال باید ساخت این مدارس به اتمام برسد ولی نباید از کانکس استفاده شود چراکه سازه مناسبی نیست و یک سال بیشتر دوام ندارد.

وی افزود: با مصالح سنتی می‌توان اقدام به ساخت این مدارس کرد، بنیاد علوی بنا شد در راستای ساخت این مدارس کمک کند بنابراین باید امسال ساخت این مدارس در دستور کار قرار گیرد.

انتهای پیام/

R41450/P1357/S6,72/CT11

کلیدواژه:

ساخت این مدارس | استان لرستان

شهیدی که بر سر مزار برادر شهیدش حاجت گرفت+ تصاویر Rivals Rage v1.2 دانلود بازي ماشين سواري خشم رقبا براي اندرويد زمان ديدار ايران و سوريه مشخص شد انجام امور فرهنگي از اولويت هاي بنياد است شرایط و ضوابط پذیرش دوره مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه‌ای دانشگاه جامع علمی کاربردی قاتل، زن جوانش را در خیابان مرزداران کشت/ قاتل فراری را شناسایی کنید/ عکس «ایران خودرو» پژو ۳۲ میلیونی را ۹۵ میلیون می‌فروشد درخواست بسیج دانشجویی از نمایندگان درباره ۳ وزیر پیشنهادی

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا