ناطق‌نوری و علی لاریجانی می‌توانند لیدر جریان اصولگرا شوند؟

سیاست > احزاب و شخصیت‌ها - نامه نیوز نوشت:عضو فراکسیون اصولگرایان ولایی مجلس بر این عقیده است که اصولگرایان باید راهبرد و تاکتیک‌های خود را منطبق بر خواسته های رهبری قرار دهند تا بتوانند موفق عمل کنند.

محمدعلی پورمختار،نماینده اصولگرای مجلس در پاسخ به این سوال که تا چه اندازه در جریان اصولگرایی اراده برای جذب آقای ناطق نوری برای لیدری این جریان وجود دارد، خصوصا بعد از چند ناکامی پی در پی در جریان راست، گفت: بنده آقای ناطق را جزء جریان اصولگرایی می دانم، آقای ناطق نوری همان آقای ناطق سال 76 است که با آقای خاتمی رقابت کرد منتها بعضا تاکتیک‌ها و روش‌ها و دیدگاه‌ها عوض می‌شود اما هویت افراد عوض نمی‌شود، هویت واقعی آقای ناطق حفظ جریان انقلاب است.

وی اظهار داشت: در حال حاضر آقای ناطق به دلیل اینکه می‌خواهند در مباحث سیاسی اثر گذارتر باشد تصمیم به استعفا از دفتر بازرسی رهبری را گرفته‌اند. حضور آقای ناطق در مسئولیت بازرسی دفتر مقام معظم رهبری طبیعتا محدودیت زیادی را برای حضور وی در مسائل سیاسی ایجاد می‌کرد، اما اکنون می‌تواند به راحتی به مسائل سیاسی ورود کند و یک جریانی را هدایت کند.

نماینده مردم بهار و کبودر آهنگ با بیان اینکه جریان اصولگرایی همانند جریان اصلاح طلبی گستره دارد و گستره این جریان مختلف و متفاوت است، خاطرنشان کرد: اینکه آقای ناطق لیدری این جریان را به عهده بگیرد باید به شور اصولگرایان گذاشته شود و بررسی شود که آیا آقای ناطق می‌تواند خواسته‌ها و اهداف اصولگرایان را برآورده کند یا نه؟

وی با اشاره به نقش علی لاریجانی در جریان اصولگرایی، گفت: آقای لاریجانی نقش اثرگذار خود را دارد و همانند آقای ناطق این ظرفیت را برای لیدری جریان اصولگرا دارد،اما در این مورد نیز نیاز به گفت و گو و روشنگری داریم.

عضو فراکسیون ولایی بیان کرد: برای اینکه ما در این موقعیت موفق شویم باید به یک تفاهم و توافق در اصلاح روش‌ها برسیم؛ چه جریان پایداری و چه جریان‌های دیگر همانند موتلفه، رهروان و بچه‌های حزب اللهی‌ها و جریان انقلاب حتما باید مسائل را با هم آسیب شناسی و ارزیابی کنند و با راهبردهای که رهبری تعیین می کند منطبق کنند. اگر ما صددرصد به موضوعاتی که رهبری تعیین می کند وفادار باشیم بسیاری از جریانات دیگر را نیز جذب خواهیم کرد.

2929

کلیدواژه:

جریان اصولگرایی | آقای ناطق

کاهش ۵۰ درصدی تعرفه اینترنت داخلی نماینده مردم اردبیل در مجلس: 4 میلیون تن قیر رایگان برای راه‌های روستایی کشور اختصاص یافت بروجردی در بازدید از نمایشکاه گیاهان دارویی نطنز مطرح کرد ضرورت حمایت دولت و مجلس از تولید داروهای گیاهی یک پروژه اقامتی - تفریحی در شهرستان فومن افتتاح شد تهدیدی جدید علیه لایه اوزون کشف شد روسیه خواستار بازی تدارکاتی با ایران شد واکنش وزارت امور خارجه به اقدام اشتباه یکجانبه نظامی آمریکا در سوریه حجت الاسلام والمسلمین انصاری: بعضی از مردم متدین علیه شهید بهشتی بد گویی می کردند! نرخ سود بانکی ملاک تعیین قیمت اجاره مسکن نیست ارز تک‌ نرخی و نرخ تورم پایین، مانع تکانه‌های اقتصادی می شود استخدام مدیر تبلیغات و رسانه در تهران استفاده از هواپیماهای فضایی روباتیک از سال ۲۰۲۵

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا