بهت رسانه‌های خارجی از حمله موشکی غافلگیرانه سپاه به مواضع داعش /حمله سپاه به تروریست‌ها از خاک خود اقدامی بسیار نادر بود

حمله موشکی شب گذشته سپاه به مواضع داعش در سوریه با تعجب و بهت رسانه های خارجی همراه بود. به گزارش نامه نیوز، رسانه های خارجی به طور گسترده ای از شب گذشته تاکنون به بازتاب و تحلیل حمله موشکی سپاه به مواضع داعش در سوریه با شلیک 6 موشک زمین به زمین مشغول هستند.

سی ان ان در این باره نوشت: ایران روز یکشنبه اعلام کرد که چندین موشک به شرق سوریه شلیک کرده است و نیروهای گروه تروریستی داعش را در پاسخ به حمله این گروه تروریستی در تهران شلیک کرده است.

سی ان ان نوشت: این نخستین حمله موشکی زمین به زمین از ایران به سوریه است از زمان آغاز جنگ داخلی در سوریه است و نشان دهنده افزایش قابل توجه نش ایران در این جنگ است.

سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در وب سایت خود اعلام کرد که چندین موشک زمین به زمین میان برد از پایگاهی در استان کرمانشاه در غرب ایران به اهدافی در استان دیرالزور در سوریه شلیک شده است.

گاردین نیز در این باره نوشت: ایران با حملات موشکی به شهری که در سوریه در اختیار داعش است تروریست ها را هدف قرار داد.

در این گزارش آمده است: سپاه پاسداران ایران به اهدافی در استان دیرالزور حمله موشکی کرد. این حمله در پاسخ به حملات اخیر داعش به ساختمان پارلمان ایران و مرقد امام خمینی بود. در این حمله تروریستی 8 نفر به شهادت رسیدند.

آسوشیتدپرس نیز در واکنش به حمله موشکی سپاه به مواضع داعش در سوریه نوشت: سپاه پاسداران ایران روز یکشنبه اعلام کرد که موشک هایی را به شرق سوریه شلیک و مواضع گروه تروریستی داعش را در پاسخ به حملات اخیر این گروه تروریستی به پارلمان و مرقد امام شلیک کرده است.

سپاه هشدار داده است که هر حمله ای به ایران با پاسخ مشابهی مواجه خواهد شد.

سايت ٣٦٠ اسراييل نیز در واکنش به این حملات نوشت: ايران در اقدامى بسيار نادر، از خاك خود داعش را هدف قرار داد.

روزنامه الاهرام مصر نیز نوشت: ایران برای نخستین بار در مرزهای خود اهداف داعش را در سوریه با موشک هدف قرار داد.

روزنامه لوفيگارو فرانسه نیز به این حملات واکنش نشان داد و نوشت: ايران براي نخستين بار از خاک خود و با موشک مواضع داعش را در خاک سوريه هدف قرار داد.

روزنامه آمریکایی نيويورک پست نیز نوشت: ايران به تلافي حملات تهران مواضع داعش را در سوريه هدف قرار داد


کلیدواژه:

سپاه به مواضع داعش | گروه تروریستی

پست‌ بانک‌ حامی اشتغال خرد در روستاها شناخت بازارهای هدف گام اصلی افزایش صادرات افتتاح 500 دستگاه جدید پایانه بانکی غیرنقد ملت آغاز تولید آزمایشی نخستین گندله سازی شرق کشور افزایش سرسام‌آور نرخ خدمات گردشگری در آستانه تعطیلات عید فطر نور چگونه خواب را تحت تاثیر قرار می‌دهد تخریب فضای سبز شهری به بهانه تغییر کاربری، اقدام نادرست است رویترز: نفت در سرازیری قیمت/پنجمین هفته کاهشی نفت رقم خورد عرضه گندم در بورس کالا غیرقانونی است قیمت نفت برای پنجمین هفته متوالی کاهش یافت ریسک‌های جدیدی اقتصاد جهانی را تهدید می‌کند رئیس جمهوربرای حمایت ازبخش خصوصی چه کرد

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا