بهت رسانه‌های خارجی از حمله موشکی غافلگیرانه سپاه به مواضع داعش /حمله سپاه به تروریست‌ها از خاک خود اقدامی بسیار نادر بود

حمله موشکی شب گذشته سپاه به مواضع داعش در سوریه با تعجب و بهت رسانه های خارجی همراه بود. به گزارش نامه نیوز، رسانه های خارجی به طور گسترده ای از شب گذشته تاکنون به بازتاب و تحلیل حمله موشکی سپاه به مواضع داعش در سوریه با شلیک 6 موشک زمین به زمین مشغول هستند.

سی ان ان در این باره نوشت: ایران روز یکشنبه اعلام کرد که چندین موشک به شرق سوریه شلیک کرده است و نیروهای گروه تروریستی داعش را در پاسخ به حمله این گروه تروریستی در تهران شلیک کرده است.

سی ان ان نوشت: این نخستین حمله موشکی زمین به زمین از ایران به سوریه است از زمان آغاز جنگ داخلی در سوریه است و نشان دهنده افزایش قابل توجه نش ایران در این جنگ است.

سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در وب سایت خود اعلام کرد که چندین موشک زمین به زمین میان برد از پایگاهی در استان کرمانشاه در غرب ایران به اهدافی در استان دیرالزور در سوریه شلیک شده است.

گاردین نیز در این باره نوشت: ایران با حملات موشکی به شهری که در سوریه در اختیار داعش است تروریست ها را هدف قرار داد.

در این گزارش آمده است: سپاه پاسداران ایران به اهدافی در استان دیرالزور حمله موشکی کرد. این حمله در پاسخ به حملات اخیر داعش به ساختمان پارلمان ایران و مرقد امام خمینی بود. در این حمله تروریستی 8 نفر به شهادت رسیدند.

آسوشیتدپرس نیز در واکنش به حمله موشکی سپاه به مواضع داعش در سوریه نوشت: سپاه پاسداران ایران روز یکشنبه اعلام کرد که موشک هایی را به شرق سوریه شلیک و مواضع گروه تروریستی داعش را در پاسخ به حملات اخیر این گروه تروریستی به پارلمان و مرقد امام شلیک کرده است.

سپاه هشدار داده است که هر حمله ای به ایران با پاسخ مشابهی مواجه خواهد شد.

سايت ٣٦٠ اسراييل نیز در واکنش به این حملات نوشت: ايران در اقدامى بسيار نادر، از خاك خود داعش را هدف قرار داد.

روزنامه الاهرام مصر نیز نوشت: ایران برای نخستین بار در مرزهای خود اهداف داعش را در سوریه با موشک هدف قرار داد.

روزنامه لوفيگارو فرانسه نیز به این حملات واکنش نشان داد و نوشت: ايران براي نخستين بار از خاک خود و با موشک مواضع داعش را در خاک سوريه هدف قرار داد.

روزنامه آمریکایی نيويورک پست نیز نوشت: ايران به تلافي حملات تهران مواضع داعش را در سوريه هدف قرار داد


کلیدواژه:

سپاه به مواضع داعش | گروه تروریستی

۸۵ میلیارد تومان برای تکمیل مسیر‌های عبوری زائران ۱۱میلیارد ریال اعتبار برای سوادآموزی خراسان شمالی تخصیص یافت عرضه بیش از ۵۰ هزار تن میلگرد و تیرآهن در بورس کالا سامانه «سقا» برای دریافت مجوز خروج از کشور دانشجویان آغاز به کار کرد زخمی شدن چند نفر در حمله با سلاح سرد در مونیخ میلاد زکی پور در بازی دیروز از بهترین های استقلال بود کارمان قبل از دیدار با مکزیک آغاز شد غلامی فردا به عنوان وزیر علوم به مجلس معرفی می شود

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا