اعزام ۵۲ ناوگروه به آب‌های آزاد/ ساخت ناوشکن «سهند» و «جوشن» در آینده نزدیک

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: تاکنون ۵۲ ناوگروه به آب‌های آزاد اعزام کرده‌ایم.

به گزارش ایسنا، امیر دریادار حبیب الله سیاری در مراسم ضیافت افطاری با ایثارگران و پیشکسوتان نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: روزگاری همه به دنبال این بودند که نیروی دریای در آب های آزاد به دریانوردی بپردازند اما امروز با افتخار می گویم توانسته ایم ۴ هزار فروند کشتی را در خلیج عدن اسکورت کنیم و امنیت را در این منطقه به ارمغان آوریم.

وی افزود: امروز در شمال اقیانوس هند تسلط اطلاعاتی داریم و با رزمایش های بزرگی که انجام داده ایم همه نیرو های نظامی در دنیا ما را به عنوان نیروی مقتدر می شناسند.

او گفت: سال گذشته با دور زدن قاره آفریقا در اقیانوس اطلس حاضر شدیم و ناوگروه ما به شکل پیوسته ۱۵۰ روز دریانوری در اقیانوس داشت.

سیاری با بیان اینکه در عمر دهی به تجهیزات موفق بوده ایم، افزود: در زمینه ساخت تجهیزات موفق به ساخت ناوشکن جماران و دماوند شدیم و در آینده نزدیک ناوشکن سهند و جوشن را نیز خواهیم ساخت.

وی با اشاره به اقدامات توسعه ای افزود: در توسعه سواحل مکران مبنای حرکت نیروی دریایی و امروز خانواده های متعددی در این مناطق حضور دارند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: امروز با اجرای ایده بازگشت به دریا می توان اقتصاد کشور را متحول کرد.

سیاری گفت: در گذشته ما را از دریا دور نگه داشتند تا ثروتمند و قدرتمند نشویم.

انتهای پیام

کلیدواژه:

نیروی دریایی

صعود پرتغال و مکزیک در شب حذف میزبان آمریکا: استقلال کردستان عراق را تائید نمی‌کنیم برگزاری همزمان جشنواره کودک و نوجوان صعود پرتغال و مکزیک و حذف میزبان عکس/ خرید جدید پرسپولیس در تمرین این تیم چه موقع باید هندوانه بخوریم؟ دستگیری عناصر تروریستی وابسته به داعش پولشويي، رانت و بالا‌کشیدن پول‌ها در خیریه‌ ها! روسیه 1 - مکزیک 2/حذف زودهنگام میزبان از مسابقات لوزانو، بهترین بازیکن بازی مکزیک و روسیه صعود پرتغال و مکزیک، سقوط روسیه و نیوزیلند به روایت تصویر ورود نیروهای هوابرد آمریکا به الانبار عراق

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا