توافق فروش بی سابقه 440 هواپیمای جنگنده اف- 35 به 11 کشور

شرکت اسلحه سازی لاکهید مارتین آمریکا در حال نهایی کردن توافق فروش بی سابقه 440 هواپیمای جنگنده اف- 35 به ارزش 37 میلیارد دلار به 11 کشور است.

به گزارش خبرنگاران جوان؛ به نقل از رویترز، شرکت اسلحه سازی لاکهید مارتین آمریکا در حال نهایی کردن توافق فروش بی سابقه 440 هواپیمای جنگنده اف 35 به ارزش 37 میلیارد دلار به 11 کشور است که دولت آمریکا در میان آنهاست.

دو منبع مطلع از گفتگوهای مربوط به این قرارداد، اظهار کردند این بزرگترین توافق تاریخی بر سر این هواپیمای رادارگریز است که قرار است نخستین پرواز خود را در نمایشگاه هوایی پاریس طی این هفته صورت دهد.

همچنین در این قراردادها بر خلاف سنت فروش یکساله، توافق شده که فروش به صورت چندساله صورت گیرد که در نتیجه هزینه هر هواپیما کاهش می‌یابد.

این دو منبع که خواستند نامشان فاش نشود اعلام کردند هنوز قیمت این هواپیما نهایی نشده اما به طور میانگین قیمت این هواپیماها حدود 85 میلیون دلار خواهد بود.

همچنین این هواپیماها در سه نوبت و در خلال سالهای 2018 تا 2020 تحویل خواهند شد.
خبر بد برای هواداران بارسلونا شرایط شرکت در آزمون‌ استخدامی کارکنان قوه قضائیه تعزیه رسانه شیعه است تارتار: از اشتباه بزرگ کمک داور به راحتی نمی‌گذریم/ تیم بزرگی را شکست دادیم سایه سنگین «شهرداری» بر سر باغ‌ ملی فوری / دستگیری شوهر عمه به خاطر آزار شیطانی دختر 15 ساله در کیانشهر تهران +عکس براساس گشایش‌های صورت گرفته موضوع «حصر» قابل حل است میلاد زکی پور در بازی دیروز از بهترین های استقلال بود

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا