ظریف الجزایر را به مقصد موریتانی ترک کرد

به گزارش ایرنا، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ظهر یکشنبه در بدو ورود مورد استقبال عبدالقادر مساهل همتای الجزایری اش قرار گرفت و پس از آن مذاکراتی با وی در خصوص روابط دوجانبه و تحولات منطقه ای و بین المللی انجام داد.
ظریف پس از این دیدار گفت: دخالت خارجی ،عامل اصلی طولانی و پیچیده تر شدن بحران در کشورهای منطقه است.
وی افزود:ما نگران تشدید وضعیت میان قطر و همسایگان آن هستیم و معتقدیم بهترین راه حل،گفت و گو است.ما هم آماده ایم در این زمینه کمک کنیم.
عبدالقادر مساهل وزیر امور خارجه الجزایر نیز پس از این دیدار گفت:ما معتقدیم کشورهای منطقه باید اختلافات را با گفت و گو حل و فصل کنند.
وی افزود:ما قربانی تروریسم هستیم و در سال های نه چندان دور بیش از 200هزار شهروند خود را از دست دادیم و می دانیم منشآ آن چیست و کجاست.
رئیس دستگاه دیپلماسی پس از آن با عبدالمجید تبون نخست وزیر الجزایر دیدار و گفت و گو کرد.
نخست وزیر الجزایر در این دیدار گفت: ما آمادگی داریم روابط دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران را در همه زمینه ها بویژه در حوزه اقتصادی و تجاری گسترش دهیم .
دکتر ظریف دوشنبه مذاکراتی با مقام های موریتانیایی خواهد داشت و در همین روز به تونس سفر خواهد کرد و با مقام های عالی رتبه این کشور دیدار و گفت و گو خواهد کرد.
خاورم **2041**1917**انتشار دهنده: سید محمدباقر نوربخش

کلیدواژه:

گفت و گو

۱۵ درصد دهه شصتی‌ها ازدواج نمی‌کنند آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌ها+ نقشه تهدید منفعلانه آمریکا علیه سوریه فتاحی: درباره میزبانی سپیدرود باید تصمیم گیری شود تحریم جدید پرسپولیسی‌ها برای عامل محرومیت آسیایی با حضور پژمان شرایط استقلال تغییر می‌کند/ هواداران انتظار قهرمانی دارند اقدام الاهلی برای انتخاب امارات به عنوان میزبان دیدار برابر پرسپولیس گسترش بدافزار باج‌گیر در سراسر جهان و تعطیلی شرکتهای بزرگ هشدار درباره رانتخواری تورهای جام جهانی پایتخت جهانی کتاب در سال ۲۰۱۹ مشخص شد رقابت برای انتخاب بهترین دوبلور در تلویزیون انتخابات شوراهای هیچ شهری تا به امروز ابطال نشده است/ زمان اعلام نظر نهایی هیات مرکزی نظارت درباره همه حوزه ها؛ پایان هفته

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا