ابرازتمایل رئیس جمهور چین برای میزبانی جام جهانی فوتبال

رئیس جمهور چین در دیدار با رئیس فدراسیون جهانی فوتبال از تمایل کشورش برای میزبانی از رقابت‌های جام جهانی خبر داد.

به گزارش تابناک ورزشی،«ژی جین‌پینگ» رئیس جمهور چین در دیدار با «جانی اینفانتینو» رئیس فیفا ابراز تمایل کرد که کشورش برای نخستین بار در تاریخ میزبانی رقابت‌های جام جهانی را برعهده داشته باشد.

طی ماه‌های اخیر گمانه‌زنی‌هایی مطرح شده مبنی بر اینکه چین قصد دارد پیشنهادی برای میزبانی از جام جهانی 2030 یا 2034 را به فیفا ارائه کند.

رئیس جمهور چین برای ترغیب فیفا به قبول این پیشنهاد، تصمیماتی را در ذهن دارد که ساخت 20 هزار مدرسه فوتبال و ایجاد 70 هزار زمین مخصوص این رشته از جمله آنها هستند.

با توجه به میزبانی قطر در سال 2022، میزبانی چین در سال 2030 عملاً ممکن نیست، اما می‌تواند این پیشنهاد برای 2034 مورد بررسی قرار بگیرد.

اینفانتینو در این باره گفت: دیدار با «ژی جین‌پینگ» افتخار بزرگی برایم بود. ما بسیاری از نظرات و ایده‌ها درباره توسعه فوتبال نه تنها در چین، بلکه در سرتاسر جهان را با یکدیگر به اشتراک گذاشتیم.

کلیدواژه:

رئیس جمهور چین | جام جهانی

با خطر «فتنه مذهبی» در داخل و «تهاجم علیه جهان اسلام» در خارج مواجهیم موفقیت ایران در صنعت ریزماهواره‌ها / ورود ماهواره‌های شخصی به زندگی تا 2 دهه آینده نفرات برتر مسابقات استانی پرورش اندام اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در برخورد با هنجارشکنان و قانون گریزان در ایرانشهر اهدای حکم خادمی امام رضا(ع) به همسر و پدر شهید حججی قاتل، زن جوانش را در خیابان مرزداران کشت/ قاتل فراری را شناسایی کنید/ عکس «ایران خودرو» پژو ۳۲ میلیونی را ۹۵ میلیون می‌فروشد درخواست بسیج دانشجویی از نمایندگان درباره ۳ وزیر پیشنهادی

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا