ابرازتمایل رئیس جمهور چین برای میزبانی جام جهانی فوتبال

رئیس جمهور چین در دیدار با رئیس فدراسیون جهانی فوتبال از تمایل کشورش برای میزبانی از رقابت‌های جام جهانی خبر داد.

به گزارش تابناک ورزشی،«ژی جین‌پینگ» رئیس جمهور چین در دیدار با «جانی اینفانتینو» رئیس فیفا ابراز تمایل کرد که کشورش برای نخستین بار در تاریخ میزبانی رقابت‌های جام جهانی را برعهده داشته باشد.

طی ماه‌های اخیر گمانه‌زنی‌هایی مطرح شده مبنی بر اینکه چین قصد دارد پیشنهادی برای میزبانی از جام جهانی 2030 یا 2034 را به فیفا ارائه کند.

رئیس جمهور چین برای ترغیب فیفا به قبول این پیشنهاد، تصمیماتی را در ذهن دارد که ساخت 20 هزار مدرسه فوتبال و ایجاد 70 هزار زمین مخصوص این رشته از جمله آنها هستند.

با توجه به میزبانی قطر در سال 2022، میزبانی چین در سال 2030 عملاً ممکن نیست، اما می‌تواند این پیشنهاد برای 2034 مورد بررسی قرار بگیرد.

اینفانتینو در این باره گفت: دیدار با «ژی جین‌پینگ» افتخار بزرگی برایم بود. ما بسیاری از نظرات و ایده‌ها درباره توسعه فوتبال نه تنها در چین، بلکه در سرتاسر جهان را با یکدیگر به اشتراک گذاشتیم.

کلیدواژه:

رئیس جمهور چین | جام جهانی

لایحه بیمه زنان خانه‌دار در دست بررسی است تعيين تکليف جباري در استقلال قلعه‌نویی: ۱۰ هفته است به ما ظلم می‌شود مک مستر: استراتژی ما بر روی برجام متمرکز نیست خلاصه HD بازی ستاره سرخ بلگراد 0-1 آرسنال دیدار جهانگیری با رئیس جمهور آذربایجان حادثه در پرواز هواپیمای تهران- آبادان مجسمه قهرمان ملی ارمنستان | مجسمه ساسونتسی داوید در ارمنستان

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا