کنفرانس مطبوعاتي وزيران خارجه ايران و الجزاير

خبرگزاري آريا - محمد جواد ظريف وزير خارجه جمهوري اسلامي ايران در نشست خبري با همتاي الجزايري خود گفت: ايران و الجزاير روابط دو جانبه بسيار مستحکمي در حوزه هاي اقتصادي سياسي منطقه اي و بين المللي دارند و همواره گفت و گو ها بين دو کشور در جريان بوده است.

به گزارش خبرگزاري آريا ، ظريف در اين کنفرانس افزود: در ديدار با وزير خارجه الجزاير در مورد روابط دو جانبه، همکاري هاي اقتصادي و نحوه پيشبرد اين همکاري ها در حوزه هاي خودروسازي ساخت و ساز و غيره‌ گفت و گو کرديم.ظريف ادامه داد: در مورد موضوعات منطقه اي و مقابله با تروريسم و افراط گرايي گفت وگو هاي خوب و سازنده اي داشتيم.رئيس دستگاه ديپلماسي کشورمان گفت: در مورد ضرورت همکاري بين المللي براي مبارزه با افراط گرايي، احترام به حاکميت ارضي کشورها و عدم مداخله خارجي و ضرورت گفت وگو و يافتن راه حل براي حل اختلافات، ديدگاه مشترک داريم .عبدالقادر مساهل وزير خارجه الجزاير نيز در نشست خبري با ظريف گفت: مسايل مختلفي موضوع گفت وگو با آقاي ظريف بود. در اين ديدار در مورد روابط دو جانبه، ارزيابي کلي از همکاري هاي ايران و الجزاير و راه هاي گسترش اين همکاري ها مذاکره کرديم.
مساهل افزود: ما با ايران يک کميسيون عالي و يک کميته پيگيري داريم که مي تواند مکانيزم هاي خوبي براي گسترش روابط باشد.
وي ادامه داد: در اين ديدار به بررسي اوضاع کنوني جهان عرب و اسلام و اختلافات منطقه‌اي پرداختيم. همچنين در مورد مقابله با تروريسم و افراطي گري صحبت کرديم.
وزير خارجه الجزاير تصريح کرد: در اين ديدار درباره چگونگي کار ما در الجزاير براي مبارزه با تروريسم و افراطي گري و نقش دموکراسي در مبارزه با تروريسم گفت و گو کرديم‌.
مساهل گفت: در مورد حل مشکلات و اختلافات حال حاضر و نيز مواضع الجزاير که مخالف هر گونه دخالت خارجي و احترام به حاکميت کشورها است، صحبت کرديم.
وي با بيان اينکه وضعيت ليبي، يمن، سوريه و عراق نيز از موضوعات مورد گفت و گو در اين ديدار بود،‌ افزود: معتقديم راه حل مشکلات کشورها بايد از درون خود آنها باشد؛ بدون هيچ گونه دخالت خارجي و اعمال نفود خارجي. حاکميت ملت ها به رسميت شناخته شود و اينکه بايد به اراده ملتها و آنچه که آنها انتخاب مي کنند،‌ احترام گذاشت.
محمد جواد ظريف وزير امور خارجه جمهوري اسلامي ايران امروز / يکشنبه/ در راس يک هيات سياسي براي ديدار با مقام هاي عالي رتبه الجزايري، وارد الجزيره پايتخت اين کشور شد.
به گزارش خبرنگار ايرنا، رئيس دستگاه ديپلماسي ايران در بدو ورود مورد استقبال رسمي عبدالقادر مساهل وزير امور خارجه الجزاير و رضا عامري سفير جمهوري اسلامي ايران در الجزاير قرار گرفت.


کلیدواژه:

خارجه الجزایر | وزیر خارجه | همکاری ها | گفت و گو

بررسی پیامدهای ناشی از کاهش جمعیت افزایش 6 درصدی آمار کشته شدگان تصادفات در گیلان تولید سالانه 40 هزار تن تخم مرغ مازاد در خراسان رضوی نام نویسی از واحدهای تولیدی کشاورزی دربهین یاب (تصاویر) اکران مردمی فیلم "فصل نرگس" بدون استفاده از دارو اسپاسم عضلانی را از بین ببرید از آلودگی سواحل تا پرداخت نشدن حقوق ناجیان انتقام از همسر به تقلید سناریوی «بنیتا»

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا