با حمایت یکی از سازمان ها تیمی از استان روانه لیگ برتر کشور می شود

به گزارش ایرنا سعید شاهرخی روز یکشنبه در آیین تکریم و معارفه روسای پیشین و جدید هیات والیبال آبادان افزود: والیبال خوزستان استعدادهای و پتانسیل خوبی برای حضور در لیگ برتر کشور دارد.
وی اظهار داشت:برای حضور در لیگ برتر کشور نیاز به حامی مالی داریم که در این راستا رایزنی هایی با سازمان منطقه آزاد اروند، پالایشگاه آبادان و شرکت ملی حفاری داشتیم تا با حمایت آنها یک تیم خوزستانی در لیگ برتر حضور یابد.
رئیس هیات والیبال خوزستان گفت:البته پالایشگاه آبادان توافقات نزدیک تری با ما داشته که شانس بیشتری برای حضور در لیگ برتر کشور دارد و در صورت توافق نهایی تیمی با نام پالایش پخش آبادان و در این شهر میزبان تیم های لیگ برتری خواهد بود.
شاهرخی به تیم والیبال آبادان به عنوان تنها نماینده خوزستان در لیگ دسته یک اشاره کرد و بیان داشت: می توانیم مجوزی را برای حضور این تیم در لیگ برتر بگیریم که این مهم به حمایت مالی پالایشگاه آبادان بستگی دارد.
وی با اشاره به تعطیلی دو ساله والیبال استان افزود:با همکاری اداره کل ورزش و جوانان خوزستان توانستیم مرحله نخست مسابقات نوجوانان در بخش مردان را برای اعزام تیم به مسابقات کشوری به انجام برسانیم.
شاهرخی گفت:هفته آینده نیز مسابقات نوجوانان در بخش بانوان و پس از آن مسابقات رده جوانان در بخش مردان و زنان را داریم ضمن آنکه در شهریور ماه امسال نیز مسابقات امیدهای کشور را در پیش داریم که در حال رایزنی برای گرفتن میزبانی این مسابقات در استان خوزستان هستیم.
رئیس هیات والیبال خوزستان به از سرگیری فعالیت و فعال بودن هیات های والیبال در تمامی شهرستان های استان اشاره کرد و گفت:در زمان حاضر فعالیت روسای هیات ها در شهرستان ها بر اساس بهره مندیشان از امکانات و تجهیزات موجود قابل قبول و خوب است.
شاهرخی تامین نیاز والیبال خوزستان به تجهیزات و امکانات بیشتر را یکی از راههای پیشرفت این رشته ورزشی در استان عنوان کرد و اظهار داشت:مدیرکل ورزش و جوانان استان قول هایی برای حمایت از این رشته ورزشی داده تا تجهیزات مورد نیاز هیات های شهرستانی را پس از تهیه در اختیار آنها قرار دهیم.
وی تصریح کرد:هیات های والیبال در شهرستان های استان مشکل سالن ندارند و حتی در شهرهایی همچون آبادان و اهواز به دلیل وجود شرکت های پالایش نفت و مناطق نفت خیز سالن هایی را در اختیار سایر تیم های باشگاهی قرار می دهند.
وی به وجود خانه والیبال اهواز اشاره کرد و بیان داشت:با توجه به پتانسیل سازمان منطقه آزاد اروند امیدواریم در آبادان نیز خانه والیبال احداث شود.
شاهرخی در خصوص استعداد یابی در خوزستان گفت:کمیته استعداد یابی، آکادمی ها و کانونهای والیبال باید استعدادها را شناسایی کنند تا سرمایه گذاری روی این استعدادها انجام شود.
رئیس پیشین هیات والیبال آبادان نیز در این آیین گفت:حدود سه سال مدیریت این هیات را بر عهده داشتم اما در ابتدای کار هیچگونه امکانات از جمله تور، توپ و میله برای تمرین کردن نداشتیم.
حمید کوراوند تصریح کرد:با ایجاد انگیزه ای که بین باشگاه ها داشتیم تیم پالایش نفت بعد از 40 سال، برای دو سال پیاپی عنوان قهرمانی استان خوزستان را کسب کرد و بعد از قهرمانی در زیر گروه کشور به رقابت های لیگ دسته اول کشور راه یافت.
رئیس پیشین هیات والیبال آبادان گفت:همچنین آکادمی والیبال را راه اندازی کردیم که بیش از 220 نونهال اکنون در این آکادمی در حال آموزش هستند.
رئیس جدید هیات والیبال آبادان نیز در این آیین ضمن تقدیر از تلاشهای کوراوند گفت:برای پیشرفت روز افزون ورزش آبادان بخصوص در رشته والیبال نیاز به حمایت همه جانبه داریم و امیدواریم رسانه ها در این راه به ما کمک کنند تا ورزش آبادان از رکود خارج شود.
احمد مقدم افزود:از ابتدای مهرماه جاری برای استعداد یابی در مدارس کار را آغاز می کنیم و در طرح تابستانه نیز استعدادیابی را از سر خواهیم گرفت تا استعدادهای رشته والیبال را شناسایی و پرورش دهیم.
وی گفت:کمیته های داوران، انضباطی و استعدادیابی در آبادان دایر می شوند تا از تجربیات پیشکسوتان والیبال آبادان استفاده کنیم.
7104/3015/6002
خبرنگار:مسعود گادار** تنظیم:عدنان جواهری**انتشار دهنده :کبری آقازری

کلیدواژه:

هیات والیبال آبادان | والیبال خوزستان | لیگ برتر کشور | لیگ برتر | برای حضور | هیات ها

قلع و قمع درختان بلوط در لردگان + تصاویر مشکلاتی که مصرف بیش از اندازه گوشت قرمز برای زنان بوجود می آورد دستگیری جنجالی 9 فوتبالیست همسر مجری مشهور تلویزیون بعد از ۲۰ سال جدا می‌شود؟ سامانه «سقا» برای دریافت مجوز خروج از کشور دانشجویان آغاز به کار کرد این موفقیت‌ها اتفاقی نیست مقام آمریکایی: مذاکرات مستقیم احتمالی با کره شمالی را منتفی نمی دانیم کلینتون: تهدیدهای «شوالیه ای» علیه کره شمالی خطرناک است

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا