پاسخ وزیر برکسیت انگلیس به مکرون: خروجمان از اتحادیه اروپا قطعی است

به گزارش تلگراف؛ «دیوید دیویس»، وزیر برکسیت انگلیس، در واکنش به صحبت‌های اخیر رئیس جمهور فرانسه اظهار داشت: بدون شک انگلیس از اتحادیه اروپا خارج می‌شود.

دیویس به زودی برای انجام مذاکرات جدایی از اتحادیه اروپا راهی بروکسل می‌شود.

ماجرا از آنجا آغاز شد که «امانوئل مکرون»، رئیس جمهور فرانسه، چندی پیش پیشنهاد کرد انگلیس می‌تواند گزینه ماندن در اتحادیه اروپا را انتخاب کند. دیویس در پاسخ به رئیس جمهور فرانسه گفت: هیچ عقب‌نشینی در کار نیست. ما از برنامه «ترزا می»، نخست وزیر انگلیس برای محترم شمردن رای مردم که در همه‌پرسی سال گذشته نظر قطعی خود را اعلام کرده بودند، حمایت می‌کنیم.

دیویس پیش از سفر به بروکسل بیانیه‌ای منتشر و اعلام کرد: نباید زمانیکه من راهی بروکسل می‌شوم تا مذاکرات خروج از اتحادیه اروپا را پیگیری کنم، شکی درمورد اجرایی شدن طرح برکسیت وجود داشته باشد. ما به نتیجه همه‌پرسی تاریخی خود عمل می‌کنیم.

دیویس در ادامه این بیانیه آورده است: برکسیت به ما این فرصت را می‌دهد تا آینده‌ای جدید و روشن را برای کشورمان رقم بزنیم. با اجرایی شدن این طرح، آزادانه مرزهای خود را کنترل و قوانین جدیدی را تصویب می‌کنیم.

وزیر برکسیت انگلیس همچنین تاکید کرد این کشور به دنبال پشت کردن به اروپا نیست؛ بلکه به عقیده لندن حفظ دوستی و اتحاد این دو به عنوان شرکای قدیمی بسیار حائز اهمیت است.

«ترزا می» نتوانست در انتخابات پارلمانی انگلیس اکثریت کرسی‌های مجلس عوام را به دست آورد و ماجرای آتش‌سوزی برج گرنفل نیز بر مشکلات وی افزود. این دو موضوع مهم موجب بروز انتقادات و نارضایتی‌های فراوانی از دولت ترزا می شده است.

انتهای پیام/

کلیدواژه:

اتحادیه اروپا

مطالبات گندمکاران هنوز به طور کامل پرداخت نشده است یکی از معضلات رایج در دستگاه‌ها و ادارات استفاده از موبایل و شبکه‌های اجتماعی است پیگیری مجلس برای افزایش حقوق نیروهای مسلح اهورا قربانی شکنجه هولناک ناپدری +عکس حضرت عباس الگوی بی بدیل ولایت پذیری این موفقیت‌ها اتفاقی نیست مقام آمریکایی: مذاکرات مستقیم احتمالی با کره شمالی را منتفی نمی دانیم کلینتون: تهدیدهای «شوالیه ای» علیه کره شمالی خطرناک است

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا