پاسخ وزیر برکسیت انگلیس به مکرون: خروجمان از اتحادیه اروپا قطعی است

به گزارش تلگراف؛ «دیوید دیویس»، وزیر برکسیت انگلیس، در واکنش به صحبت‌های اخیر رئیس جمهور فرانسه اظهار داشت: بدون شک انگلیس از اتحادیه اروپا خارج می‌شود.

دیویس به زودی برای انجام مذاکرات جدایی از اتحادیه اروپا راهی بروکسل می‌شود.

ماجرا از آنجا آغاز شد که «امانوئل مکرون»، رئیس جمهور فرانسه، چندی پیش پیشنهاد کرد انگلیس می‌تواند گزینه ماندن در اتحادیه اروپا را انتخاب کند. دیویس در پاسخ به رئیس جمهور فرانسه گفت: هیچ عقب‌نشینی در کار نیست. ما از برنامه «ترزا می»، نخست وزیر انگلیس برای محترم شمردن رای مردم که در همه‌پرسی سال گذشته نظر قطعی خود را اعلام کرده بودند، حمایت می‌کنیم.

دیویس پیش از سفر به بروکسل بیانیه‌ای منتشر و اعلام کرد: نباید زمانیکه من راهی بروکسل می‌شوم تا مذاکرات خروج از اتحادیه اروپا را پیگیری کنم، شکی درمورد اجرایی شدن طرح برکسیت وجود داشته باشد. ما به نتیجه همه‌پرسی تاریخی خود عمل می‌کنیم.

دیویس در ادامه این بیانیه آورده است: برکسیت به ما این فرصت را می‌دهد تا آینده‌ای جدید و روشن را برای کشورمان رقم بزنیم. با اجرایی شدن این طرح، آزادانه مرزهای خود را کنترل و قوانین جدیدی را تصویب می‌کنیم.

وزیر برکسیت انگلیس همچنین تاکید کرد این کشور به دنبال پشت کردن به اروپا نیست؛ بلکه به عقیده لندن حفظ دوستی و اتحاد این دو به عنوان شرکای قدیمی بسیار حائز اهمیت است.

«ترزا می» نتوانست در انتخابات پارلمانی انگلیس اکثریت کرسی‌های مجلس عوام را به دست آورد و ماجرای آتش‌سوزی برج گرنفل نیز بر مشکلات وی افزود. این دو موضوع مهم موجب بروز انتقادات و نارضایتی‌های فراوانی از دولت ترزا می شده است.

انتهای پیام/

کلیدواژه:

اتحادیه اروپا

کشمکش در انتخاب شهردار کرج/انتخاب سرپرست برای شهرداری «راه ابریشم جدید» چه تاثیری روی اقتصاد ایران دارد؟ با ۱۰۰میلیون هم می توان خانه خرید؟ +جدول نشریه هیل: تهدید ایران پیچیده تر شده است ثبت شرکت‌های صوری سخت‌تر می‌شود/ امید‌های واهی برای ثبت شرکت کاغذی بيش از يک ميليون زائر وارد عربستان شده اند تساوی روستوف در غیاب عزت‌اللهی سرکرده گروهک تروریستی جیش‌النصر زنده است

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا