نیازی به تشکیل نشست فوق‎العاده اوپک نیست

وزیر انرژی امارات گفت: وی نیازی به تشکیل نشست فوق العاده اوپک قبل از نشست دوره‎ای این سازمان در ماه نوامبر نمی‎بیند.

خبرگزاری تسنیم: وزیر انرژی امارات گفت، وی نیازی به تشکیل نشست فوق العاده اوپک قبل از نشست دوره ای این سازمان در ماه نوامبر نمی بیند.

به گزارش رویترز، وزیر انرژی امارات گفت، وی نیازی به تشکیل نشست فوق العاده اوپک قبل از نشست دوره ای این سازمان در ماه نوامبر نمی بیند.

نشست بعدی دوره ای سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) قرار است 30 نوامبر در وین برگزار شود.

سهیل بن محمد المزروعی در دوبی به خبرنگاران گفت: «هیچ کس در مورد نشست فوق العاده صحبت نمی کنم. ما در ابتدای توافق (تمدید کاهش تولید) هستیم. من فکر می کنم ما باید اندکی به این توافق زمان بدهیم.»

اوپک و تولید کنندگان غیر عضو این سازمان از جمله روسیه روز 25 ماه می تصمیم گرفتند طرح کاهش تولید را تا 9 ماه دیگر یعنی تا پایان مارس 2018 تمدید کنند. اما به رغم این تمدید، بالا رفتن تولید نفت آمریکا و کشورهای نیجریه و لیبی که از توافق کاهش تولید اوپک معاف هستند، موجب شده تا قیمت جهانی نفت نسبت به اواخر ماه می، حدود 12 درصد کاهش یابد.

مزروعی همچنین گفت، وی انتظار دارد تقاضا برای نفت در سه ماهه سوم سال افزایش یابد.

این مقام اماراتی افزود: «سه ماهه سوم سال در راه است و تعطیلات دارد فرا می رسد و تقاضا افزایش خواهد یافت. این وضعیت در پایان سه ماهه دوم هر سالی عادی است و ما معمولا شاهد کاهش تقاضا هستیم.»

کلیدواژه:

نیازی به تشکیل نشست فوق العاده اوپک | دوره ای

مصوبه کسر خدمت فرزندان ایثارگر هنوز تعیین تکلیف نشده است تثبیت قیمت میوه در ابتدای فصل تابستان /نرخ پیاز همچنان 32 هزارریال توضیح مدیرعامل فرابورس درباره تعویق در عرضه اولیه یک شرکت در پیگیری فارس اعلام شد پاسخ به گلایه کاربران وب‌سایت‌ تخفیف گروهی/ بازگشت وجوه پیشنهادهای لغو شده مشروط به درخواست کاربر دلیل غافلگیری از صدای تیراندازی در فرودگاه مهرآباد چه بود؟ ایران، جزء ۲۰ کشور جهان با تنوع اقلیمی پیراهن آبی نه/ ذخیره طلایی، قرمز پوش می‌شود! نقش «پا» در کاهش سریع فشار خون قائمی، آزمون را شکست داد! میزبان پرسپولیسی ها در بازی برگشت مقابل الاهلی مشخص شد سلفی «نیما کرمی» با «سعید آقاخانی» معاون ستاد استهلال:12گروه ماه شوال در هرمزگان را رصد می کنند

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا