نیازی به تشکیل نشست فوق‎العاده اوپک نیست

وزیر انرژی امارات گفت: وی نیازی به تشکیل نشست فوق العاده اوپک قبل از نشست دوره‎ای این سازمان در ماه نوامبر نمی‎بیند.

خبرگزاری تسنیم: وزیر انرژی امارات گفت، وی نیازی به تشکیل نشست فوق العاده اوپک قبل از نشست دوره ای این سازمان در ماه نوامبر نمی بیند.

به گزارش رویترز، وزیر انرژی امارات گفت، وی نیازی به تشکیل نشست فوق العاده اوپک قبل از نشست دوره ای این سازمان در ماه نوامبر نمی بیند.

نشست بعدی دوره ای سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) قرار است 30 نوامبر در وین برگزار شود.

سهیل بن محمد المزروعی در دوبی به خبرنگاران گفت: «هیچ کس در مورد نشست فوق العاده صحبت نمی کنم. ما در ابتدای توافق (تمدید کاهش تولید) هستیم. من فکر می کنم ما باید اندکی به این توافق زمان بدهیم.»

اوپک و تولید کنندگان غیر عضو این سازمان از جمله روسیه روز 25 ماه می تصمیم گرفتند طرح کاهش تولید را تا 9 ماه دیگر یعنی تا پایان مارس 2018 تمدید کنند. اما به رغم این تمدید، بالا رفتن تولید نفت آمریکا و کشورهای نیجریه و لیبی که از توافق کاهش تولید اوپک معاف هستند، موجب شده تا قیمت جهانی نفت نسبت به اواخر ماه می، حدود 12 درصد کاهش یابد.

مزروعی همچنین گفت، وی انتظار دارد تقاضا برای نفت در سه ماهه سوم سال افزایش یابد.

این مقام اماراتی افزود: «سه ماهه سوم سال در راه است و تعطیلات دارد فرا می رسد و تقاضا افزایش خواهد یافت. این وضعیت در پایان سه ماهه دوم هر سالی عادی است و ما معمولا شاهد کاهش تقاضا هستیم.»

کلیدواژه:

نیازی به تشکیل نشست فوق العاده اوپک | دوره ای

پیش از من 6 داور ایرانی دیگر هم برای قضاوت به اندونزی آمده بودند/ قضاوت دربی دیگر نوبت جوان‌هاست عضویت دانشگاه آزاد در هیات مرکزی جذب وزارت‌خانه‌های علوم و بهداشت ایران به برجام پایبند بوده و تعهداتش را به طور کامل اجرا کرده است حمله تماشاچی فوتبال به پیرمرد بی‌دفاع + فیلم مدیر عملیاتی اپل به فاکسکان می رود میلاد زکی پور در بازی دیروز از بهترین های استقلال بود کارمان قبل از دیدار با مکزیک آغاز شد غلامی فردا به عنوان وزیر علوم به مجلس معرفی می شود

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا