نیازی به تشکیل نشست فوق‎العاده اوپک نیست

وزیر انرژی امارات گفت: وی نیازی به تشکیل نشست فوق العاده اوپک قبل از نشست دوره‎ای این سازمان در ماه نوامبر نمی‎بیند.

خبرگزاری تسنیم: وزیر انرژی امارات گفت، وی نیازی به تشکیل نشست فوق العاده اوپک قبل از نشست دوره ای این سازمان در ماه نوامبر نمی بیند.

به گزارش رویترز، وزیر انرژی امارات گفت، وی نیازی به تشکیل نشست فوق العاده اوپک قبل از نشست دوره ای این سازمان در ماه نوامبر نمی بیند.

نشست بعدی دوره ای سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) قرار است 30 نوامبر در وین برگزار شود.

سهیل بن محمد المزروعی در دوبی به خبرنگاران گفت: «هیچ کس در مورد نشست فوق العاده صحبت نمی کنم. ما در ابتدای توافق (تمدید کاهش تولید) هستیم. من فکر می کنم ما باید اندکی به این توافق زمان بدهیم.»

اوپک و تولید کنندگان غیر عضو این سازمان از جمله روسیه روز 25 ماه می تصمیم گرفتند طرح کاهش تولید را تا 9 ماه دیگر یعنی تا پایان مارس 2018 تمدید کنند. اما به رغم این تمدید، بالا رفتن تولید نفت آمریکا و کشورهای نیجریه و لیبی که از توافق کاهش تولید اوپک معاف هستند، موجب شده تا قیمت جهانی نفت نسبت به اواخر ماه می، حدود 12 درصد کاهش یابد.

مزروعی همچنین گفت، وی انتظار دارد تقاضا برای نفت در سه ماهه سوم سال افزایش یابد.

این مقام اماراتی افزود: «سه ماهه سوم سال در راه است و تعطیلات دارد فرا می رسد و تقاضا افزایش خواهد یافت. این وضعیت در پایان سه ماهه دوم هر سالی عادی است و ما معمولا شاهد کاهش تقاضا هستیم.»

کلیدواژه:

نیازی به تشکیل نشست فوق العاده اوپک | دوره ای

شرایط و ضوابط پذیرش دوره مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه‌ای دانشگاه جامع علمی کاربردی فهرست مقالات پذیرفته شده در جشنواره نمایش های آیینی و سنتی منتشر شد شجاعی‌طباطبایی: دو کتاب شعر در هجو رقص شمشیر ترامپ در عربستان تدوین شده است یارانه انرژی به صنعت برگشت داده شود زیر گرفتن باور نکردنی یک دختربچه توسط خودروی شاسی بلند / فیلم قاتل، زن جوانش را در خیابان مرزداران کشت/ قاتل فراری را شناسایی کنید/ عکس «ایران خودرو» پژو ۳۲ میلیونی را ۹۵ میلیون می‌فروشد درخواست بسیج دانشجویی از نمایندگان درباره ۳ وزیر پیشنهادی

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا