ماه مبارک رمضان فرصتی ویژه برای ارتقای امور قرآنی است

دبیر کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور ماه مبارک رمضان را فرصتی ویژه برای ارتقای امور قرآنی دانست.

به گزارش ایسنا، دکتر ابوالفضل خوش‌منش دبیر کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور در بیست و چهارمین جلسه کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور که به ریاست دکتر محمد سعید تسلیمی قائم‎مقام وزیر علوم تحقیقات و فناوری برگزار شد، ضمن تشریح نحوه برگزاری این جلسه، ماه مبارک رمضان را فرصتی ویژه برای ارتقای امور قرآنی دانست و با تشکر از مشارکت اعضا و مدیران ستادی حاضر در جلسه، ابراز امیدواری کرد این اهتمام قرآنی که به برکت ماه مبارک رمضان ایجاد شده است تا رمضان آینده استمرار داشته باشد.

رئیس مرکز هماهنگی و توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشوردر ادامه افزود: در این جلسه وضعیت دو برنامه ملی توسعه مطالعات نظام‌سازی قرآنی و گفتمان‌سازی ادبیات توسعه فرهنگ قرآنی بررسی شد.

وی در ادامه گفت: نظام‌سازی قرآنی مطابق مدل کارکردی نظام توسعه فرهنگ قرآنی، یکی از اهداف اصلی این نظام شمرده شده است که تامین نیازهای دانشی آن بر عهده کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور قرار دارد و برنامه ملی گفتمان‌سازی قرآنی نیز به عنوان برنامه زیرساختی کمیسیون زمینه اجرای سایر برنامه‎های ملی را فراهم می‌آورد.

گفتنی است در این جلسه معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی، رئیس سیمای قرآن و نماینده شورای عالی استان ها در کمیسیون به عنوان اعضای جدید شرکت داشتند.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در ابتدای جلسه از زحمات دکتر محمدحسین امید معاون سابق اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در مشارکت و حضور مستمر در جلسات و اجرای مصوبات تقدیر شد.

انتهای پیام

کلیدواژه:

کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور | ماه مبارک رمضان

زمان بازی ایران و سوریه اعلام شد تصاویر/ عروسی حامد نیک پی با حضور سالومه و رها اعتمادی و ... آیت الله حسن صانعی: بازگشت به راه امام راحل و مقام معظم رهبری بهترین راه ها برای نجات کشور است. ترکیه در حال همکاری با ایران برای تضمین صلح پایدار در سوریه است نشت خطوط لوله نفت در اراضی کشاورزی منطقه دارخوین شادگان قاتل، زن جوانش را در خیابان مرزداران کشت/ قاتل فراری را شناسایی کنید/ عکس «ایران خودرو» پژو ۳۲ میلیونی را ۹۵ میلیون می‌فروشد درخواست بسیج دانشجویی از نمایندگان درباره ۳ وزیر پیشنهادی

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا