چگونه «گواهی عدم سوء پیشینه»، «خلافی خودرو» و «گواهی کسب» بگیریم؟

تین نیوز |

بعضی از خدمات دولتی هستند که دریافت آن ها هر چند سال یکبار، مورد نیاز بیشتر هموطنان بوده و متاسفانه، شمار زیادی از متقاضیان دریافت این خدمات، از مدارک و شیوه نامه دریافت آن مطلع نیستند و به همین خاطر، بخشی از ترافیک و آلودگی روزانه کلان شهرها، به مقوله سفرهای زائد شهروندان جهت دریافت خدمات عمومی مرتبط می شود.

به گزارش روزیاتو، ماهانه ده ها میلیون کارگر توسط کارفرمایان در سراسر کشور، لیست ماهانه بیمه اجباری برای آنها پرداخت می شود و درصد قابل توجهی از این افراد، هر ماهه برای تمدید دفترچه های کاغذی به شعب و کارگزاری ها مراجعه می کنند. این در حالی است که صدها هزار شرکت نیز می بایست گواهی مالیات لیست حقوق و ارزش افزوده را به شعبه مالیاتی خود در استان محل سکونت ارائه کنند. حال،‌ خدمات شهرداری و مخابرات و مقولات پزشکی و انتظامی و امثالهم را نیز به این موارد اضافه کنید.

خوشخبتانه از اواخر دهه شصت خورشیدی، با توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات و ورود اینترنت به کشور، دولت الکترونیک روند صعودی به خود گرفت و اکنون شاهد تبلور گسترده دریافت خدمات دولت الکترونیک در سطوح گوناگون در کشور هستیم.

گر چه هنوز با وضعیت آرمانی، فاصله بسیار داریم، اما در حال حاضر، بیش از یکهزار خدمت اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، انتظامی و صنعتی کشور، از طریق سامانه های الکترونیکی در اختیار مردم قرار می گیرد.

سایت درگاه خدمات الکترونیکی انتظامی

در سرویس سبک زندگی روزیاتو تلاش می کنیم، صدها خدمتی که نهادهای دولتی به صورت الکترونیکی در سراسر کشور به مردم ارائه می کنند و می توان از آن بهره برد را به خوانندگان گرامی ارائه کنیم یا حداقل، از شیوه نامه و مدارک مورد نیاز جهت دریافت این تسهیلات و خدمات، مطلع شوند و تا کنون به بیمه اجباری، بیمه عمر، کارت بازرگانی، خدمات بانکی اینترنتی و دریافت کارت پایان خدمت، ارز مسافرتی، ارز دانشجویی، گواهینامه های بورس، سهام عدالت و کد بورس اشاره کردیم.

سایت سامانه خدمات کنسولی وزارت امور خارجه برای هموطنان خارج از کشور

ماهانه صدها هزار نفر در سراسر کشور، برای دریافت گواهی سو‌ء پیشینه، دریافت خلافی خودرو جهت پرداخت جریمه و انجام معاملات و همچنین دریافت گواهی کسب، گذرنامه و گواهینامه رانندگی و پایان خدمت، به مراجع ذی صلاح رجوع می کنند. همانطور که می دانید، بعضا مدارک و تعرفه های انجام خدمات فوق الذکر، هر ساله تغییر می کند.

در این گفتار، آخرین مدارک مورد نیاز جهت دریافت برخی از تسهیلات فوق الاشاره را بیان می کنیم.

با ما همراه باشید.

۱۰۰۱ خدمات در ایران را اینترنتی بگیرید

سامانه dolat.ir برای ارتباط الکترونیکی با کلیه دستگاه های دولتی ایران

برخی از سازمان ها، این امکان را برای مخاطبان سازمانی و مشتریان فراهم می کنند تا قسمتی از خدمات خود را از طریق اینترنت دریافت کرده و ما بقی را پس از مراجعه حضوری، در اختیار سازمان ذیربط قرار دهند؛ می خواهد مراجعه به دادگستری یا شهرداری باشد، یا اداره مالیات و حتی سازمان تامین اجتماعی.

بنابراین باید با فضای مجازی و ارتباط با دولت الکترونیک (e-government) آشنا شد و به دلیل اینکه هر روز از طریق بانکداری مجازی (e-banking)، بخشی از خدمات بانکی روزمره را انجام می دهیم، با شیوه های به روز و نوین کلاهبرداری سایبر در این مجموعه ها نیز آشنا شد.

ایندکس درگانه پلیس سایبر ایران برای آگاهی از حملات سایبری و شیوه های مقابله با آن

به همین خاطر است که کارشناسان ارتباطات و جامعه اطلاعاتی،‌ همواره به مردم گوشزد می کنند که مدام، سواد اطلاعاتی خود را افزایش دهند. افزایش سواد اطلاعاتی شما باعث می شود که سریع تر و با هزینه کم، خدمات موردنیاز خود را از مراکز دولتی و غیر دولتی دریافت کرده و در وقت خود صرفه جویی کنید.

سواد اطلاعاتی یعنی اینکه:

بدانید چگونه از خدمات بانکداری مجازی بدون مراجعه به بانک استفاده کنیم. بدانید چگونه فلان دوره یا رشته دانشگاهی و غیر دانشگاهی را اینترنتی در منزل بخوانید. بدانید مدارک مورد نیاز برای دریافت روادید فلان کشور و شیوه اپلای اثربخش چگونه است. بدانید برای پرداخت هزینه های شهرداری،‌ مالیات، ارزش افزوده، سود سهام و دریافت کدهای مختلف چگونه عمل کنید. بدانید چگونه از حملات کلاهبرداران اینترنتی و مجرمان سایبر در شبکه های اجتماعی در امان باشید. بدانید در اینترنت چگونه کلاه سر شما نرود.

درگاه ملی خدمات هوشمند با معرفی صدها سرویس الکترونیکی دولتی در سراسر کشور

متاسفانه موارد ضروری در سبک زندگی دیجیتالی امروزی، در مدارس و دانشگاه ها و حتی رسانه های عمومی معرفی و تدریس نمی شود و برای دریافت این سطح از اطلاعات متنوع و بسیار کاربردی، باید حوصله و مطالعه را چاشنی سبک زندگی امروزی کرد.

سایتهایی مانند سامانه ستاد تدارکات الکترونیک دولت، درگاه ملی خدمات هوشمند، خدمات دولتی و دفتر هیات دولت و همچنین پلیس +۱۰، شما را در جریان برخی از این ۱۰۰۱۱ سرویس الکترونیک مورد نیاز قرار می دهند.

مدارک مورد نیاز گواهی عدم سو‌ء پیشینه در سال ۱۳۹۶ (هموطنان داخل کشور)

دریافت گواهی عدم سوء پیشینه برای افرادی که خواهان دریافت روادید کشورهای مختلف جهان هستند و همچنین قصد استخدام در شرکت های دولتی یا خصوصی را دارند، معمولا الزامی بوده و افراد برای دریافت این گواهی رسمی، می بایست مدارک مورد نیاز زیر را در اختیار مراجع مربوطه قرار دهند.

نکته ای که باید جهت دریافت گواهی مهم و پر مخاطب عدم سوء پیشینه در نظر داشت آن است که این خدمت، تنها در دفاتر خدماتی پلیس در شهرهای:‌ تهران، کرج، مشهد، اصفهان، اهواز، ارومیه، یزد، کرمان، قم، رشت و کرمانشاه ارائه می شود و هموطنان دیگر استان های کشور برای دریافت گواهی عدم سو‌ء پیشینه می بایست به مراکز استان ها در شهرهای فوق مراجعه نمایند.

۵ مدرکی که هنگام مراجعه به دفاتر پلیس برای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه نیاز دارید عبارتند از:

اصل و رونوشت همه صفحات شناسنامه اصل و رونوشت کارت ملی یک قطعه عکس جدید به گونه ای که زمینه سفید بدون عینک داشته باشد. (بدون آرایش برای بانوان) معرفی نامه از محل اشتغال (تکمیل فرم درخواست دریافت گواهی نیز کفایت می کند) همراه داشتن کد پستی ۱۰ رقمی محل سکونت و آدرس دقیق

تعرفه هزینه های دریافت گواهی عدم سوء پیشینه در سال ۱۳۹۶ به این شرح است. توجه داشته باشید که پرداخت هزینه ها از طریق عابر بانک، مورد قبول دفاتر پلیس در سراسر کشور نیست و می بایست از طریق فیش رسمی بانک پرفراژ شده یا کارت خوان مستقر در شعبه استفاده نمود:

پرداخت ۵۰ هزار ریال به شماره حساب ۲۱۷۱۱۵۱۳۰۷۰۰۶ بانک ملی به نام نیروی انتظامی. پرداخت ۲۰۰ هزار ریال به حساب ۲۱۷۱۲۹۱۳۳۸۰۰۴ بانک ملی به نام ذیحسابی دادگستری

۱۰ نکته در دریافت گواهی عدم سوء پیشینه همواره مورد سوال عموم شهروندان بوده که در زیر به شماری از آنها اشاره می کنیم:

اگر نیاز به چند نسخه گواهی عدم سوء پیشینه دارید و قصد دارید گواهی خود را به مراکز گوناگون ارائه کنید، با توجه به اینکه این مدرک، با کپی گرفته شده، اعتبار ندارد، می بایست چند گواهی رسمی ممهور به مهر مراجع قانونی را دریافت کنید. لذا برای دریافت هر گواهی، ۱۵۰ هزار ریال به شماره حساب اعلامی مربوط به ذی حسابی دادگستری واریز کنید. اگر قصد ارائه گواهی عدم سوء پیشینه به سفارتخانه های مختلف در تهران را دارید، می بایست همین مدرک را توسط مترجمان رسمی، ترجمه کرده و سپس ممهور به مهر وزارت خارجه و دادگستری کنید تا اعتبار بین المللی داشته باشد. اگر برای دریافت گواهی عدم سوء‌ پیشینه جهت ارائه به سفارتخانه ها مراجعه می کنید، توجه داشته باشید که اصل گذرنامه و رونوشت صفحه اول گذرنامه شما، هنگام ارائه مدارک ۵ گانه الزامی خواهد بود. هنگام انجام فرآیند گواهی، از شما انگشت نگاری می شود که با دستگاه این کار انجام شده و اگر مغایرتی داشته باشد، در فرآیند دریافت و صدور گواهینامه، تاخیر ایجاد می شود. کلیه دفاتر انجام امور خدمات گواهی عدم سوء پیشینه، طبق اعلام پلیس، حق انگشت نگاری از افراد بالای ۷۰ سال را ندارند. اگر سن شما بیشتر از ۷۰ سال است و در تهران سکونت دارید، برای انگشت نگاری، می بایست که به اداره سجل کیفری دادسرای تهران: خیابان انقلاب- روبروی دانشگاه تهران- خیابان ۱۲ فروردین- ساختمان تبریز چی مراجعه کنید. اگر سن شما بیشتر از ۷۰ سال است و در خارج از تهران هستید، به دفاتر پلیس آگاهی شهر محل سکونت مراجعه کنید. اتباع خارجی جهت دریافت گواهی تشخیص هویت در تهران، می بایست به پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا،‌ واقع در خیابان دکتر شریعتی، نبش خیابان معلم، پشت فروشگاه اتکا مراجعه کنند. اگر اتباع خارجی و خارج از تهران هستید، برای دریافت گواهی تشخیص هویت، به اداره اتباع خارجی ناجا در استان محل سکونت مراجعه کنید. هزینه دریافت گواهی تشخیص هویت اتباع خارجی در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی با احتساب هزینه پستی در سال ۱۳۹۶، ۱۳۷ هزار ریال اعلام شده است. مدارک دریافت گواهی عدم سوء پیشینه (مخصوص هموطنان خارج از کشور)

اگر هموطن خارج از کشور هستید و در یکی از شهرهای زیر ساکن هستید، قبل از مراجعه به نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در پایتخت کشور محل سکونت، از طریق سامانه تاک به طریق ذیل اقدام نمایند:

اسلو – پاریس- فرانکفورت- دوبلین – لندن – هلسینکی -کپنهاگ – رم – وین – مسکو – تفلیس – کی یف – باکو – دوشنبه – ولینگتون – کانبرا – پکن – شانگهای – گوانجو- کوالالامپور – آنکارا – استانبول – مسقط – دوحه – دهلی نو – حیدر اباد – مومبای – قندهار – آستانه

چنانچه تاکنون در سامانه مذکور ثبت نام ننموده اید، اقدام به ثبت نام نموده و صفحات دوم و سوم گذرنامه، تمام صفحات شناسنامه، کارت شناسائی ملی و عکس جدید خود را (بدون کلاه و عینک) اسکن نمائید و پس از دریافت کد رهگیری با اصل شناسنامه، کارت شناسائی ملی و گذزنامه جهت اقدام بعدی به نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در حوزه محل اقامت خویش مراجعه نمائید. هموطنانی که در حوزه های فوق سکونت ندارند، با مدارک ذیل به نمایندگی جمهوری اسلامی در حوزه محل اقامت خود مراحعه نمایند. تکمیل ۳ نسخه درخواست گواهی عدم سوء پیشینه بطور کامل، دقیق، خوانا و بدون خط خوردگی ارائه اصل شناسنامه جدید، ایرانی و دو سری فتوکپی از کلیه صفحات آن ارائه اصل گذرنامه ایرانی و ۲ نسخه فتوکپی از صفحات یک تا هشت و صفحه مهر آخرین خروج از کشور دو برگ آثار انگشتان متقاضی روی کارت های مخصوص انگشت نگاری. ارائه هشت قطعه عکس جدید ۴*۳ تمام رخ، بدون کلاه، عینک تیره و پشت نویسی شده، برای خانم ها با رعایت حجاب کامل اسلامی درخواست کتبی متقاضی مبنی بر صدور برگ گواهی عدم سوء پیشینه با ذکر علت درخواست ارائه رسید پرداخت هزینه مربوطه بر اساس جدول هزینه های خدمات کنسولی. فتوکپی کارت شناسائی ملی. درصورت نداشتن کارت شناسائی ملی به قسمت مربوطه مراجعه شود. درصورت ارسال مدارک توسط پست، همراه نمودن پاکت با ذکر آدرس دقیق و الصاق تمبر جهت اعاده اصل مدرک الزامی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سامانه کنسولی وزارت امور خارجه مراجعه کنید.

مدارک دریافت کارت هوشمند سوخت در سال ۱۳۹۶

دریافت کارت هوشمند سوخت نیز از جمله خدمات پر مخاطب مراجع دولتی و انتظامی به هموطنان در سراسر کشور است و رانندگان شهری و جاده ای، همواره نسبت به دریافت کارت سوخت و تمدید و المثنی اقدام می کنند. اگر قصد دریافت کارت هوشمند سوخت در سال ۱۳۹۶ را دارید، مدارک زیر را در نظر داشته باشید:

حضور مالک وسیله نقلیه هنگام ارائه درخواست کارت هوشمند سوخت الزامی است. در صورتی که امکان حضور مالک وسیله نقلیه وجود ندارد، وکیل قانونی با وکالت نامه باید حضور پیدا کند. اگر وکیل با وکالت نامه به دفاتر پلیس مراجعه کند، می بایست موضوع امکان دریافت کارت هوشمند سوخت، در وکالت نامه به صراحت ذکر شده باشد. اصل و رونوشت کارت یا سند یا بنچاق وسیله نقلیه. اصل و رونوشت شناسنامه یا کارت ملی مالک یا وکیل جهت احزار هویت. ارائه آدرس کامل پستی و کد پستی ۱۰ رقمی و شماره ملی مالک وسیله نقلیه. پرداخت مبلغ ۱۰۰ هزار ریال به حساب ۱۱۹۴۳۳۴-۵۰ بانک ملت به حساب شرکت ملی پخش و پالایش فرآورده های نفتی ایران. چند نکته مهمی که برای دریافت کارت هوشمند سوخت باید بدانیم توجه داشته باشید که کارت هوشمند سوخت برای کلیه وسائط نقلیه که در کشور شماره گذاری شده باشد، تنها برای مالک قانونی خودرو و به نام ایشان صادر می شود و امکان صدور کارت هوشمند برای وکیل، وجود ندارد. برای خودروهای با پلاک قدیمی، کارت المثنی صادر نمی شود. هر خدمتی که در زمان دریافت کارت هوشمند سوخت، منوط به صدور پرینت به متقاضی شود، برای هر برگ ۴ هزار ریال از متقاضی دریافت خواهد شد. اگر برای دریافت کارت هوشمند سوخت با پرسشی روبرو شدید، از متصدی خدمات پلیس سوال نکنید. مستقیم از روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران به شماره ۰۹۶۲۷ سوال کنید. مدارک دریافت کارت خودروهای دیزلی

اگر خودروهای نفت گاز سوز (دیزلی) دارید و بیمه نامه شخص ثالث در اختیار ندارید و پیامک مسدود شدن کارت سوخت شما دریافت شده است، می بایست به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی پلیس در سراسر کشور مراجعه کرده و با ارائه اصل کارت ملی، کارت خودرو و بیمه نامه شخص ثالث، نسبت به رفع مسدودی کارت سوخت، اقدام کنید.

در صورتی که مدارک ارائه شده معتبر و صحیح است، کارت سوخت خودرو، رفع مسدودی خواهد بود.

در صورت معتبر نبودن بیمه نامه شخص ثالث، متقاضی می بایست جهت انجام اقدامات و اصلاحات لازم به شرکت بیمه مربوطه مراجعه کنند.

البته کلیه خدماتی که دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی در سال ۱۳۹۶ به مراجعه کنندگان ارائه می دهند، رایگان است.

مدارک دریافت گواهی پروانه کسب

مدارک ذیل توسط اتحادیه‌ها و مراجع صدور تکمیل و توسط متقاضی به منظور ورود اطلاعات به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی ارایه می‌گردد.

۱. فرم‌های مخصوص معرفی فرد از مرجع صدور.

۲. کپی تمام صفحات شناسنامه (یک سری).

۳. سه قطعه عکس جدید تمام رخ از متقاضی و پشت نویسی شده.

۴. کپی واضح از کارت پایان خدمت (پشت و رو) یا مدارک تعیین کننده وضعیت خدمت. (برای دانشجویان مشغول به تحصیل، نامه اشتغال به تحصیل که به تأیید اداره نظام وظیفه و مرجع صدور رسیده باشد.)

۵. تعهدنامه کلیه صنوف.

۶. گواهی عدم سوء پیشینه. (مدارک مورد نیاز حهت صدور این گواهی)
۷. گواهی عدم اعتیاد. از زمان صدور گواهی‌های عدم سوء پیشینه و عدم اعتیاد نباید بیشتر از ۳ ماه گذشته باشد.

توجه: تمامی مدارک باید ممهور به مهر مرجع صدور پروانه باشد.

تعرفه در سال ۹۶: ۱۹۷ هزار ریال است.

مدارک دریافت گواهی خلافی خودرو

دریافت غیر حضوری گواهی خلافی خودرو

افرادی که مبلغ خلافی (صورت وضعیت خودرو) آنها بیش از ۱۰ میلیون ریال (یک میلیون تومان) باشد می‌بایست به مراکز راهنمایی و رانندگی مراجعه نمایند.

تعرفه اجرائیات (دریافت خلافی): ۴۴ هزار ریال (چهار هزار و چهارصد تومان)

تعرفه رسیدگی غیر حضوری اجرائیات (بررسی کسر خلافی): ۳۳ هزار ریال (سه هزار و سیصد تومان)

بابت هر ردیف خلافی قابل اعتراض ۳ هزار یال (سیصد تومان) دریافت می‌شود.

توجه: در صورتی که خلافی متقاضی بیشتر از ۳ برگ باشد به ازاء هر برگ اضافه مبلغ ۳ هزار ریال (سیصد تومان) دریافت می گردد.

مدارک تعویض و المثنی گواهینامه

مدت زیادی است که گواهینامه های رانندگی تغییر کرده و اگر فردی هنوز گواهینامه قبلی در اختیار دارد، از اعتبار ساقط است. لذا برای دریافت گواهینامه جدید، می بایست با مدارک زیر به دفاتر پلیس مراجعه نمایید:

اصل و رونوشت شناسنامه رونوشت صفحاتی که دارای توضیحات است. اگر شناسنامه جدید دارید، رونوشت صفحه محل تنظیم سند الزامی است. اصل و رنوشت کارت ملی کدپستی ۱۰ رقمی و آدرس دقیق محل سکونت دائمی.

توجه داشته باشید که اصل گواهینامه، تنها بر اساس یکی از دلایل ۳ گانه ذیل الذکر صادر می شود:

۱- اعتبار آن به اتمام رسیده باشد.

۲- مخدوش و یا مهر و مندرجات آن ناخوانا بوده یا اینکه مشخصات شناسنامه ای فرد یا وضعت جسمانی دارنده گواهینامه تغییر یافته باشد.

۳- مفقود شده باشد که می بایست در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی، استعلام اولیه را انجام داده و در صورت نبود سابقه، به اداره راهنمایی و رانندگی صادر کننده، گواهینامه مراجعه و برگه استعلام را تهیه کرده و به دفاتر پلیس ارائه کنند.

توجه کنید که دارندگان گواهینامه‌ های قدیمی (پایه دوم قدیم، پایه یکم قدیم، ب۱، ب۲، پ۱، پ۲، موتورسیکلت، انواع ویژه، تراکتور چرخ لاستیکی) می‌توانند جهت صدور گواهینامه رانندگی جدید و یا تجمیع نمودن آنها، زودتر از موعد مقرر، درخواست تعویض گواهینامه رانندگی نمایند.

برای گواهینامه، عکس مهم است. عکس برای گواهینامه پایه یک، دو قطعه عکس رنگی و برای گواهینامه گروه ب، ۳ قطعه عکس رنگی در ابعاد ۳ در ۴ بدون عینک، کلاه، کراوات و آرایش (بدون پیرایش مو و محاسن)، تمام رخ به صورتی که گردی صورت معلوم و مربوط به سال جاری باشد.

گروه خونی شما در صدور کارت گواهینامه رانندگی اهمیت دارد. ارائه هر گونه مدرک اعم از کارت پایان خدمت، برگه آزمایشگاه و … که گروه خونی در آن درج شده و یا حتی خوداظهاری (با ثبت اثر انگشت و امضا خوداظهاری) در خصوص تعیین و ثبت گروه خونی متقاضی کافی است.

نکته: هیچ وقت گروه خونی خود را سهوا، اشتباه به دفاتر پلیس اعلام نکنید.

کلیه گواهینامه ها می بایست ۲۰۰ هزار ریال بابت هزینه تعویض و تبدیل به گواهینامه هوشمند و ۱۰ هزار ریال بابت حق تمبر پرداخت کنند.

به ازای هر سال دیرکرد از تاریخ پایان اعتبار گواهینامه می‌بایست مبلغ ۵۰ هزار ریال (پنج هزار تومان) به شماره حساب: ۲۱۷۱۱۵۱۳۰۴۰۰۱ به نام نیروی انتظامی پرداخت گردد. این جریمه دیرکرد پس از گذشت یکسال تمام از تاریخ انقضای اعتبار گواهینامه اخذ می‌شود.

چگونه گواهی عدم اعتیاد بگیریم؟

علاوه بر گواهی عدم سوء پیشینه، می بایست متقاضیان استخدام و اشتغال در مراکز خصوصی و دولتی، گواهی عدم اعتیاد ارائه کنند. همچنین، کلیه متقاضیان تعویض و المثنی گواهینامه پایه ۱ در تهران، جهت انجام تست عدم اعتیاد، پس از دریافت معرفی نامه از دفاتر پلیس، می بایست به یکی از مراکز زیر در پایتخت مراجعه کنند:

بیمارستان حضرت ولیعصر در خیابان ولیعصر- بالاتر از میدان ونک- پایین تر از اتوبان نیایش. بیمارستان امام سجاد در خیابان بهار شمالی- بالاتر از خیابان طالقانی- کوچه مهندسی. درمانگاه حضرت زینب در شهر ری- دولت آباد.

توجه داشته باشید که کلیه هزینه های معاینه پزشکی و انجام تست اعتیاد و ارسال گواهینامه توسط پست به آدرس متقاضی و خدمات الکترونیک، به عهده متقاضی خواهد بود.

نکاتی که برای دریافت همه نوع گواهینامه باید بدانیم

۱- حضور شخص متقاضی به منظور اخذ اثر انگشت در دفتر الزامی است.

۲- با ارائه مدارک مورد نیاز گواهینامه مورد نیاز به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی، برگه معاینه چشم صادر می‌شود که معاینه می‌بایست توسط یکی از پزشکان معتمد ناجا انجام پذیرد.

۳- فهرست پزشکان معتمد را باید از دفاتر پلیس دریافت کنید.

۴- برای تعویض گواهینامه گروه ب موقت، انجام معاینه چشم نیاز نیست و ارائه یک قطعه عکس کافی است.

۵- متقاضیان بالای ۷۰ سال بعد از انجام معاینه چشم می‌بایست ابتدا به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی و سپس به باجه کاردان فنی شهرک آزمایش مراجعه نمایند.

۶- کسانی که قبلا گواهینامه رانندگی با لنز داشته‌ و قصد اخذ المثنی یا تمدید گواهینامه با همان شرایط را دارند نیازی به مراجعه به شهرک آزمایش ندارند و فقط می‌بایست توسط پزشکان معاین معتمد ناجا معاینه شوند.

۷- در مورد کسانی که گواهینامه قبلی آنان با عینک بوده و اکنون با انجام جراحی لیزیک نیازی به استفاده از عینک ندارد ،تأییدیه یک پزشک معتمد ناجا در این خصوص در فرم معاینه پزشکی لازم است.

۸- کسانی که قبلاً دارای نقص عضو بوده‌اند یا اینکه پس از اخذ گواهینامه وضعیت جسمانی آنان تغییر پیدا نموده است، پس از انجام معاینه پزشکی، اخذ نظریه کاردان فنی شهرک آزمایش برای این اشخاص الزامی است.

۹- افرادی که گواهینامه آنها با استفاده از با لنز طبی است، بعد از حضور در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی می‌بایست به کاردان فنی شهرک آزمایش مراجعه نمایند.

توجه : پس از اتمام امور مربوط به این خدمت، رسیدی تحویل متقاضی خواهد شد که می‌تواند تا تاریخ اعتبار آن به مأموران راهنمایی و رانندگی ارایه شود.

تعرفه این خدمات در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی با احتساب هزینه پستی مبلغ ۲۹۲،۰۰۰ ریال (بیست و نه هزار و دویست تومان) در سال ۱۳۹۶ است.

مدارک و تعرفه دریافت گذرنامه در سال ۹۶

مدارک زیر معمولا هر سال ثابت است. در هر سال، تعرفه ها را از اداره گذرنامه استعلام کنید:

مدارکی که می‌بایست توسط کلیه متقاضیان ارائه گردد:

۱- اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی و یا تأئیدیه ثبت احوال برای کلیه متقاضیان.

۲- ارائه اصل آخرین گذرنامه (در صورت معتبر بودن)

۳- یک (۱) قطعه عکس شش در چهار جدید و رنگی با زمینه سفید و تمام رخ به طوری که:

الف: ۶ ماه از تاریخ گرفته شدن آن نگذشته باشد.

ب: آقایان بدون کلاه، عینک، کراوات، زیور آلات، آرایش مو و محاسن به طوری که پیشانی و گوش‌ها مشخص باشند. همچنین رنگ لباس و زمینه یکسان نباشد.

ج: خانم‌ها با حجاب کامل بدون آرایش و زیورآلات، با استفاده از روسری یا مقنعه ساده و تیره به طوری که گردیی صورت مشخص باشد. (برای دختران بالای ۶ سال با حجاب کامل)

۴) اجازه محضری برای افراد زیر ۱۸ سال از سوی پدر یا قیم قانونی.

۵) افراد بالای ۱۵ سال ضمن حضور در دفتر می‌بایست شناسنامه عکس‌دار ارائه نمایند.

۶) افراد زیر ۱۵ سال ضمن حضور در دفتر می‌بایست گواهی اشتغال به تحصیل، دفترچه بیمه یا گذرنامه عکس‌دار ارائه نمایند.

توجه: برای افراد زیر ۶ سال، کودک می‌بایست در دفتر حاضر شده و ولی کودک یک قطعه عکس از کودک خود را ارایه نماید.

۷) بازنشستگان نظامی که ۵ سال تمام از بازنشستگی آنها نگذشته است ارائه نامه از حفا یگان مربوطه الزامی است.

۸) بازنشستگان نظامی که ۵ سال از بازنشستگی آنها می‌گذرد می‌بایست اصل و کپی کارت کانون بازنشستگان را ارایه دهند (به ارایه گواهی از سازمان متبوع نیازی نیست).

۹) نظامیان شاغل می‌بایست نامه موافقت حفا یگان مربوطه را ابتدا به دبیرخانه اداره گذرنامه ارایه و پس از ثبت به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی ارایه نمایند.

تعرفه: ۳۷۵ هزار ریال + ۷۵۰ هزار ریال

هزینه تهیه فرم و شناسه گذرنامه از دفاتر خدمات الکترونیک ۱۰ هزار ریال است.

نکته:

– ارائه اصل و کپی کارت پایان خدمت یا معافیت صرفاً هوشمند (کارت‌های قدیمی اعتبار ندارند) یا موافقت‌نامه سازمان وظیفه عمومی برای مشمولین.

کسانی که اقدام به تعویض کارت پایان خدمت یا معافیت قدیمی به هوشمند نموده‌اند، بعد از گذشت ۲۴ ساعت از درخواست تعویض، می‌توانند با ارایه برگه ثبت درخواست تعویض کارت به افسران گذرنامه مستقر در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی، درخواست صدور یا تعویض گذرنامه دهند. آقایان بالای ۵۰ سال احتیاج به ارایه کارت پایان خدمت ندارند. آقایان دانشجو یا دانش آموز برای خروج از کشور می‌بایست نامه از محل تحصیل خود دریافت و به سازمان وظیفه عمومی تحویل نمایند.

کلیدواژه:

دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی | دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی | دریافت گواهی عدم سوء پیشینه | دریافت کارت هوشمند سوخت | توجه داشته باشید | گواهینامه رانندگی | برای دریافت گواهی | کارت شناسائی ملی | مدارک مورد نیاز | کارت پایان خدمت | مراجعه نمایند | سراسر کشور | دفاتر پلیس | مدارک دریافت | اصل و رونوشت | هزار ریال | ۵۰ هزار ریال | انگشت نگاری | اتباع خارجی | شهرک آزمایش | وسیله نقلیه | مراجعه کنند | مراجعه کنید | خلافی خودرو | سال ۱۳۹۶ | جهت دریافت | عدم اعتیاد | گروه خونی | ارائه اصل | کارت سوخت | محل سکونت | هزینه ها | کارت ملی | عکس جدید | قطعه عکس | تمام رخ | ۷۰ سال

عارف: همیشه رابطه خوبی با آقای جنتی داشتم دادو بیداد بیرانوند در رختکن پرسپولیس و برخورد قاطع کریم باقری پیروزی دمشق و همپیمانانش در «نبرد مرزها» آماده‌باش تیم‌های امدادی در مهران سرلشکر باقری وارد روسیه شد منازل روستای بانرحمان مهران بر اثر زلزله دچار خسارت شد کانون زلزله ۵/۳ ریشتری امشب مهران +عکس آغاز سخنرانی سید «حسن نصرالله»/ پیام تسلیت برای زلزله کرمانشاه جاروهای مرکزی و مزایای آن من و تو پلاس - اختلال استرس / Manoto Plus تفاهم نامه ای برای محرومیت زدایی از لرستان سیل ویرانگر یونان با ۱۵ کشته اتاقم پارت ۴ مشاهده شدن جن وحشتناک و ترسناک به شکل انسان تصاویر هوایی از مناطق زلزله زده کنکور95 - کنکور 95 کنکور95 - کنکور 95 #کلیپ_تصویری حاج حسین سیب سرخی (امدم ای شاه پناهم بده) در حرم مولا @rayehatoreza فری استایل رضا خلف برای امسی رپ Reza Khalaf Freestyle حرف های تند جواد خیابانی در کرمانشاه شخصیت های داستان لگو انتقام جویان اکسل 2016- ایجاد داشبورد مقدماتی ابکاری فانتا کروم روی چینی وسرامیک 09127692842 نوحه زیبا برای امام رضا آشنایی مختصر با فناوری نانو ماشین کنترلی آفرود Wltoys 10428e | ایستگاه پرواز کلیپ خنده دار و باحال/دابسمش خنده دار و جالب مجتبی خرسندی - شعر خوانی 10 ارتباط میان استرس شغلی و رضایتمندی شغلی در کارکنان میکس و کلیپ فوق العاده زیبا با آهنگ زخم و زبون دستگاه لیزر فلزات شرکت نوین تاک لوک خوش شانس (+ضدگلوله-روز اول سری 6) پنج تا از عجیب و غریب ترین تخت خواب های دنیا ×_× آموزش مبحث هدایت دین و زندگی کنکور وقتی قراره واسش خواستگار بیاد بررسی و حل تحلیلی تست های زبان انگلیسی کنکور - حرف اخر بهترین استاد کنکور عربی حرف آخر - آموزش مبحث مستثنی یکی از تماشایی ترین شکارهای مار آناکوندا رو ببینید که از زیر آب کاپی بارا رو غاف ن، حروف الفبای فارسی هیزم شکن هیدرولیک ههههه پوکیدم از خنده همه ببینید.شده سوژه شون خخخخخ تطابق باورنکردنی سوالات زیست شناسی کنکور 96 با پکیج حرف آخر تطابق باورنکردنی سوالات دین و زندگی کنکور 96 با پکیج حرف آخر داستان پهلوانان - میراث صحاف اخرت فیلم کوتاه جالب و تأمل برانگیز " ایستگاه " سبقت بی جا در روسیه به مرگ دو نفر منجر شد نمایشگاه صنایع مخابرات و اطلاع رسانی - تلکام 1396 کشف گور دسته جمعی داعش در شهر بوکمال سوریه مقاله نوسانات نرخ ارز و غیر طبیعی بودن بازده سهام نشون دادن اسلایم خارجی ها vs ایرانی واقیعت که gtavدر اندروید اجرا میشع ماجرای فرار کردن دوست من تریلر رسمی بازی Assassin's Creed Origins گروه بوی فرند کاربرد های جالب پرینتر سه یعدی آموزش فیزیک کنکور با انیمیشن و تصویرسازی در حرف اخر مقاله ترجمه شده بررسی سیستم های حسابداری حل شگفت انگیز تست های ریاضی کنکور ( مبحث ترکیب توابع ) - حرف آخر جمع بندی و حل تست های دینی کنکور - مبحث توحید شناسی دین و زندگی کنکور با دینی 100 بالای 90% ظن / فیلم کوتاهی به کارگردانی امین قدمی / قسمت دوم جای خالی درسنامه مبحث هدایت دین و زندگی کنکور مجموعه بهترین و معروف ترین داب اسمش های الو پیشی آموزش جادویی ریاضی کنکور ( مبحث ترکیب توابع ) - حرف آخر سیر تا پیاز ثروت و ثروتمند شدن - قوی ترین پکیج ثروت ساز آهنگی زیبا از بندی بررسی و حل تست های دین و زندگی کنکور - مبحث توحید شناسی گیم پلی gta v پارت 1 شهادت مقدمه ها و اندیشه تحقیق ها1 دین و زندگی کنکور آموزش معاد شناسی دین و زندگی کنکور آموزش مبحث نمازوروزه باتصویرسازی بی نظیراستادیوسفیانپور حل تست مبحث هدایت دین و زندگی کنکور صید بی رویه آبزیان آموزش مبحث هدایت دین و زندگی کنکور حل تست هدایت دین و زندگی کنکور هوش زبانی نوزادان امان از این جدایی تدریس مبحث حرکت گذاری توسط استاد آزاده - موسسه ونوس توضیحات یک متخصص طب ایرانی درباره مزاج شناسی بیهوش شدن شهرام شپره در وسط کنسرتش. اسلایم جدید من نمودار مول بر زمان شیمی کنکور 2 - حرف آخر آموزش قضا و قدر دین و زندگی استاد یوسفیان پور - 1 تدریس شیمی کنکور - بافر ها - استاد رادمان مهر جمعبندی و من آیاته 2 دین و زندگی کنکور حل تست های هدایت دین و زندگی کنکور جمعبندی و من آیاته1 دین و زندگی کنکور آموزش هدایت دین و زندگی کنکور مجری اخبار شبکه یک کانال تلگرام فروشگاه کاکتوس دانلود @GetSMSCode وعد بالفور فی سیاق تقریر سجادحویزاویان زنجیز زنی شب تاسوعا هیئت حسنی شهرستان رشتخوار معرفی چاقوی موراکنیو مدل Eldris بچه های شیخان یه گلدان خوشگل آموزش تهیه کیک رنگارنگ- خانه کودک نینا مدل موهای عروسی برای موهای بلند 1 امیر در حال تمرین ❤ این دیگه مجید نیست شاپوره آغاز اکران فیلم پینو کیو،عمو سردار از ابتدای آذر96 حل فوق سریع تست های دینی کنکور 95 رشته تجربی بخش 3 حل فوق سریع تست های دینی کنکور 95 رشته تجربی بخش 4 با "موخوره" چه کنیم؟ مهراب بازدید رهبر انقلاب از روستاهای زلزله زده استان کرمانشاه یه آهنگ از سوبارو و شو استیکرهای تلگرام انیمیشن زیبای «پاندای کونگ فوکار 3» - قسمت اول بچه رئیس تابستانی باب اسفنجی شگفت انگیزان 2 (2018) -- تیزر تریلر انیمیشن سینمایی بچه رئیس آهنگ دسپاسیتو میزنه!! انیمه نسیمی از فردا AMV بیاد شهدای مدافع حرم استان بوشهر شهید حججی در پیاده روی اربعین لاریجانی در جمع مردم زلزله زده کرمانشاه اعتراض بانوی ایرانی صندوق قرض الحسنه زیارت جواب استاد رائفی پور خطاب به حسن روحانی مداحی زیبای حاج محمود کریمی درباره شهید حججی سید مکی عراقی و موکب های ایرانی مبحث پروکاریوت ها ویوکاریوت ها زیست شناسی 02166028126 مبحث پروکاریوت ها ویوکاریوت ها زیست شناسی 02166028126 هک جم و سکه کلش رویال 100% تضمینی اسلایم خوشگل تدریس مک Mac درس 35- اطلاعات اولیه بلوتوث Bluetooth information رویال بینهایت جم را هم اکنون دانلود کنید هک سرور رویال تضمینی و تست شده اهنگ نفرا و پدرش به نام empar تقدیمی برای اولین رامونا بدوولف♡نیکی جووون♡ اپیس وینتر تقدیم به ابجیم اسرا Hamid Hiraad - Faramoosh Kon (حمید هیراد - فراموش کن) Hamid Hiraad - Khoda (حمید هیراد - خدا) بهترین استاد کنکور فیزیک کنکور را چگونه جمع بندی کنیم ؟ شیمی کنکور - آموزش مبحث گیبس و تعادل - حرف آخر ببیند هشتیمن همایش دوچرخه سواری شهرماهدشت معرفی فیلم: ادی عقاب خلاصه بازی: فولاد 1-0 پارس جنوبی جم تطابق باورنکردنی سوالات کنکور 96 با پکیج ریاضی حرف آخر ببینید صحبتهای جالب آقای محمد فرضی زاده تطابق باورنکردنی سوالات کنکور 96 با پکیج فیزیک حرف آخر تطابق باورنکردنی سوالات کنکور 96 با پکیج شیمی حرف آخر لحظات خنده دار کلش رویال بهبودی مصدومیت عثمان دمبله وارد مرحله جدید شد آزمایش میز لرزان کف جداسازی شده لرزه ای آموزش ده مدل زیبای مو 1 قضاو قدر:درسنامه دین و زندگی کنکور اجاره آپارتمان 96 متری شهر زیبا میدان کودک خیابان پیام قضا و قدر: آیات قضا دین و زندگی کنکور تدریس مک Mac درس 47- اشتراک گذاری قدرت مک دابسمش ترسناک بهترین کلیپهای ایرانی داب اسمش در اینستاگرام پارت ۱۰ سکانس برتر و فوق العاده Olympus Has Fallen ژنتیک کنکور را قورت بده - حرف آخر زبان انگلیسی حرف آخر - مبحث معلوم و مجهول مقاله ادراک حسابرسان از اجرای استانداردبین المللی جزیره لاکپشت های غول پیکر ... تطابق باورنکردنی سوالات کنکور 96 با پکیج ادبیات حرف آخر مطابقت تست های کنکور با پکیج ریاضی حرف آخر اخبار خودرو -2019 Corvette ZR1 در نمایشگاه دوبی قضا و قدر: آیات تقدیر دین و زندگی کنکور فیزیک حرف آخر - آموزش مبحث آزمایش یانگ املا لغت واژگان حرف آخر - استاد محسن منتظری سریال جذاب کره ای پاستا قسمت 11 بخش 1 سریال جذاب کره ای پاستا قسمت 11 بخش 2 جشن نیروهای مقاومت پس از کوتاه کردن دست داعش از سوریه جنگلهای مه آلود رامسر، اینجا آدم یاد فیلمهای ترسناک هالیوود میفته حساب بانکی خارج از کشور تطابق باورنکردنی سوالات زبان کنکور با پکیج زبان انگلیسی حرف آخر آموزش فیزیک کنکور - مقایسه روش های حل تست های سینماتیک ماهی سیاه کوچولو (فیلم مستند-نسخه اصلی) تدریس شیمی کنکور با رمزگردانی و انیمیشن - مبحث خواص کولیگاتیو آزمایش میز لرزان کف جداسازی شده بر دستگاه MRI اختیار دین و زندگی کنکور اخبار خودرو - فیس لیفت- تویوتا لندکروزر پرادو 2018 آهنگ بیس دار عالی - مخصوص ماشین سریال جذاب کره ای پاستا قسمت 11 بخش 3 آموزش اتصال به سرور در تیم اسپیک سریال جذاب کره ای پاستا قسمت 11 بخش آخر قصـری رویـایی در کامرانیـه تـهران - فقط ٢٦ میلیون دلار! + تصاویر مقاله ترجمه شده براوردن تقاضا برای حسابداران شهرداری نحوه مطالعه دین و زندگی کنکور 1 اقدام مضحک ترامپ در وسط سخنرانی تریلر رسمی بازی Official Call of Duty®: WWII تریلر رسمی بازی WWE 2K18 مسیر قهرمانى! مسابقات آخر هفته فیفا ١٨ التیمیت تیم چالش مجید و گربه های بی زبون (روده بر میشی از خنده) فیلم های ترسناکی که روح و روان شما را درگیر میسازد !! داستان پهلوانان - ستاره نجم الضرر دین و زندگی حرف آخر - استاد علیرضا یوسفیان پور معاد شناسی : دنیا دین و زندگی کنکور تغییرات تست های شیمی کنکور در گذر زمان- حرف آخر حل تست های فیزیک کنکور مبحث سقوط آزاد - حرف آخر معاد شناسی : جمعبندی دین و زندگی کنکور آموزش متفاوت فیزیک کنکور ( مبحث سقوط آزاد ) - حرف آخر تست های شگفت انگیز چاقوهای موراکنیو سوئد اخبار خودرو - غول آمریکایی شورولت کامارو گیم پلی ایونت فورج - Forge Gameplay مقاله انگلیسی حسابداری 2016: سیستم های اطلاعات حسابداری دانش آموز آنلاین و کلاس آنلاین ویزتوت آموزش شگفت انگیز عربی کنکور مبحث معتل - حرف آخر تیزر فیلم آینه بغل محمدرضا گلزار دینی حرف آخر - علیرضا یوسفیان پور - دینی صد انیمه دخترانه بینوایان Les Miserables Shoujo Cosette قسمت 1 فارسی ترکیب CES و اتاق تاریک در کودکان اوتیسم و بیش فعال دین و زندگی حرف آخر یوسفیان پور جمع بندی دین و زندگی کنکور - استاد علیرضا یوسفیان پور اربعین 1396 خانه بزرگ(فصیحی ها)هرند-8 دینی 100 - آموزش اعجاب انگیز دین و زندگی کنکور ایجاد تعامل طبیعی در دنیای واقعیت مجازی با Sense Glove فیزیک حرف آخر - مبحث موج عزاداری هیئت حسینی روستای فریز در مشهد مقدس گوشه ای از ارادت زائرین پیاده ثامن الحجج (ع) ظن / فیلم کوتاهی به کارگردانی امین قدمی / قسمت اول دینی کنکور - دینی حرف آخر - دینی 100 آموزش قضا و قدر دین و زندگی استاد یوسفیان پور - 2 تدریس ادبیات کنکور استاد سبحانی، اجزای جمله دینی 100 - علیرضا یوسفیان پور - دین و زندگی کنکور دین و زندگی حرف آخر - علیرضا یوسفیان پور عروسک☆اشلین الا☆تقدیم به اولین اشلین الا♡بیتاجوون♡ آموزش اعجاب انگیز فیزیک کنکور آموزش زبان کنکور so,such,enough,too- حرف آخر تدریس زیست کنکور دکتر آرامفر، چرخه ی عملکرد قلب و الکتروکاردیوگرام 2 تدریس دین و زندگی کنکور - استاد سرکشیک زاده - موسسه ونوس شیمی موسسه کنکور حرف آخر - مبحث اسید و باز تدریس ریاضی انسانی کنکور مهندس نصیری، ک م م ، ب م م اولین تریلر بازی Apparition منتشر شد ریاضی حرف آخر - شیب شناسی نمودارهای ریاضی ساخت ادم با لگو فیزیک موسسه حرف آخر - مبحث فشار در دو نقطه هم تراز تکنیک های تست زنی دین و زندگی کنکور - قسمت 2 دوبلم از لدی باگ و مارینت انیمیشن خنده دار مستربین فصل چهارم قسمت 16 انیمیشن خنده دار مستربین فصل چهارم قسمت 17 انیمیشن خنده دار مستربین فصل چهارم قسمت 18 انیمیشن خنده دار مستربین فصل چهارم قسمت 19 انیمیشن خنده دار مستربین فصل چهارم قسمت 20 آنباکسینگ Sony Headphone MDRZX110AP تست زیست شناسی کنکور تجربی حرکت، 90داخل کشور،رباط پلنگ ایرانی کوبیدن داعش توسط جنگنده های روسیه دربوکمال از دید پهپاد قرار الجامعه العربیة فی تقریر سجاد حویزاویان فیلم ورود به دارک وب کارتونی که در کفشدوزک درست کردم. بانوی اول دنیای گیم زبان کنکورموسسه حرف آخر استادمحمودی ادبیات کنکورموسسه حرف آخر آرایه تشخیص2 مهندس منتظری سربازان قهرمان ارتش عربستان اینگونه قلع و قمع شدند اجرای زنده از علی جروند سنتور نوازی توسط استاد مهدی الماسی پور زبان کنکورموسسه حرف آخرافعال دو کلمه ای استادمحمودی ریاضی کنکور موسسه حرف آخر الگوی ماشین استاد منتظری خلاصه بازی: پرسپولیس 0-0 پدیده فیلم آموزشی تهیه بادام و شکلات طنز خواستگاری استاد تست زیست شناسی کنکور تجربی حرکت، 91داخل کشور،عضله صاف جام بازی های رایانه ای، جام خلیج فارس گیم پلی خودم از بازی PART8) THE LAST OF US ) وعده سردار حاج قاسم سلیمانی درباره داعش که محقق شد تقدیمی برای فاطمه جووووون طالع بینی به سبک انیمه عاشقان شیطانی(توضیحات) فیلم کامل بیانات رهبر انقلاب در جمع مردم سرپل ذهاب رنگ آمیزى جدید رینگهاى خودرو هفت رنگ رادیوشب از امشب ساعت23 از شبکه شما زلزال کرمانشاه فی نشرة الاخبار لقناة الاهواز الفضائیة معرفی گروه فناوری اطلاعات رایان چاقوهای کلاسیک موراکنیو سوئد فیلم آموزشی تهیه بادمجان سوخاری با پنیر پارمسان سید محمد جواد شیخ الاسلامی کانالyar1396@ لگو محمد امین برای مسابقه ی دوم آقای راوی زبان کنکورموسسه حرف آخربیان هدف استادمحمودی ه، حروف الفبای فارسی ریاضی کنکور موسسه حرف آخر انتگرال استاد منتظری لذت رانندگی با اچ سی کراس فیلم آموزشی تهیه بادام و شکلات هیئت محبان الائمه گلشهر لقطة من برنامج العالم فی اسبوع بتقدیم سجادحویزاویان آهنگی تقدیم به زلزله زدگان کرمانشاه با زیر نویس فارسی آموزش بافت موی بسیار زیبا و آسان اموزش پله زدن در فیفا 17 ps4 دوبلم از راپونزل فیلم آموزشی تهیه بادمجان سوخاری با پنیر پارمسان فیلم آموزشی تهیه اسپرینگ رول چیز برگر فیلم آموزشی تهیه بادام و شکلات 9 کرم برتر جوان کننده کلیپ چرا ما باید فلوراید مصرف کنیم؟ قسمت اول چگونه با فخر فروشی و افاده مقابله کنیم.... نصب دستگاه چاپ مدل RH4200k - شرکت رکورد خود مایکل جکسون هم اینجوری انجام نمیداد tesla roadster-تسلا رودستر باشتاب 1.9 ثانیه رونمایی شد آزمون سنجش برفک کارگاه تهیه بسته های سرمایه گذاری درنمایشگاه کیش اینوکس چگونگی تقسیم فرصت یادگیری در کلاسهای پایه مقطع ابتدایی کارگاه تهیه بسته های سرمایه گذاری درنمایشگاه کیش اینوکس تیتراژ کنسول بازی سونی یک موسیقی: آهنگ آرامش بخش (قسمت 95) آرایش روزانه طبیعی نوازندگی نی توسط محمد رضویان هنرجوی با استعداد آموزشگاه تور ترکیبی فرانسه، یونان کتاب صوتی «بریدا»، قسمت 24 راهکار های جذاب کاهش اضطراب در بین دانش آموزان گزارش ما و شما از افتتاح طرح 1000 هکتاری جنگل کاری برکت از بین بردن رگهای واریسی و عروقی فیلم آموزشی چیز کیک توت فرنگی بدون فر آنونس فیلم «قاتل اهلی» مشاوره-27 آبان امن ترین نقاط در هنگام سفر با وسایل نقلیه مختلف جاروبرقی صنعتی - نظافت کف انبارها و قفسه های انبار ساخت دستگاه ابکاری فانتاکروم09127692842 آموزش تنظیمات KODI به روی اندروید و ویندوز مزایای سیستم GPON مصاحبه نگار جواهریان برای فیلم نگار ساخته رامبد جوان همسرش پرسش و پاسخ با دست اندر کاران مجموعه ی «شهروند» اصول تایپ کردن حمله به ترامپ توسط عقاب اصفهانی هک سرور رویال تضمینی و تست شده تطابق شیمی کنکور96-استادشیروانی در کوتاه ترین زمان جم و منابع رویال خود را نامحدود کنید هنر دستی - منجوق دوزی - دستبند 2017 خرمدره-مجله خبری شاهین نشان مبحث معادله حرکت نوسانی فیزیک کنکور - استاد یحیوی - موسسه ونوس آموزش خودآرایی مدل مو Old HollyWood 2 دکلمه علی پورحسنی م، حروف الفبای فارسی تصنیف عشق شیرین گروه داتام اخبار خودرو - تیونینگ -Bmw M3 استقبال جالب مردم جوانرود محمد صالحی خبرنگار کورد مشکل اصلی دانشگاه ها در آموزش به دانشجویان مقدمه ها و اندیشه تحقیق های دین و زندگی کنکور عاشق سیریش حاج حسین رفوگران-کلیپ مادر ویژه هجوم به خانه وحی توحید شناسی2 دین و زندگی کنکور تریلر ، نقد فیلم دکتر استرنج اربعین 1396 خانه بزرگ(فصیحی ها)هرند-5 هیتر 640 انرژی ببینید نونهال علاقه مند آرزو در تیم فوتسال ماهدشت میدی کنترلر ام آدیو M-Audio Oxygen 25 MK IV موزیک خاطرات از امیر اسکات دینی 100 - علیرضا یوسفیان پور - دین و زندگی کنکور تشخیص تکلیف سمپل جدید بندری 1 پرکاشن های Spd30 توسط حسن مهدوی دینی 100 - آموزش اعجاب انگیز دین و زندگی کنکور محل لغزش در تکلیف جمع بندی دین و زندگی کنکور - استاد علیرضا یوسفیان پور دین و زندگی حرف آخر یوسفیان پور سخنان رهبر انقلاب درباره زلزله زدگان کرمانشاهی بخش اول دینی 100 - حل تست های دین و زندگی کنکور 95 ویژگی های اباالفضل العباس در کلام امام صادق حل تست های دین و زندگی کنکور تجربی 95 - حرف آخر گیم پلی The Last of Us™ Remastered در PS4 Pro وفای حضرت عباس به سید الشهدا تدریس ریاضی گسسته دکتر دادبام ، جادوی درخت 1 امام حسین وسیله سعادت تدریس ریاضی انسانی مهندس نصیری بسته mix تدریس گسسته کنکور دکتر دادبام، جادوی درخت 2 تدریس ریاضی کنکور مهندس مهربان، هم ارزی های مثلثاتی 2 تدریس ریاضی کنکور دکتر دادبام، کاربرد مشتق 2 نرگس آبیار: نفس وقاحت جنگ را نشان میدهد سخنان رهبر انقلاب درباره زلزله زدگان کرمانشاهی بخش دوم وحید عطایی نایب رئیس شورای اسلامی شهر ماهدشت آموزش خودآرایی مدل مو Old HollyWood 3 وقایع مهم عصر تاسوعا تدریس دین و زندگی کنکور - علیرضا یوسفیان پور - دینی 100 سازه اداری تجاری آموزش مبحث هدایت دینی صد استاد یوسفیان تدریس ریاضی انسانی مهندس نصیری، نمودار شناسی 1 بهترین استاد کنکور توحید شناسی:حل تست1 دین و زندگی کنکور بهترین استاد کنکور حل تحلیلی سوالات دین و زندگی کنکور رشته تجربی توحید شناسی:همه توحیدها دین و زندگی کنکور نهنگ عنبر 2: سلکشن رویا را در فیلیمو ببینید حماسه جدید ما ایرانی ها با مجری جام جهانی روسیه! پس لرزه زلزله کرمانشاه ماهدشت را لرزاند توحید شناسی1 دین و زندگی کنکور اجاره تجاری 168 متری واقع در لبافی نژاد نرسیده به دانشگ بازدید رهبری از روستاهای کوئیک مجید، کوئیک عزیز و ..... توحید شناسی:حل تست3 دین و زندگی کنکور میدی کنترلر ام آدیو M-Audio Oxygen 49 MK IV میدی کنترلر ام آدیو M-Audio Oxygen 61 MK IV بهترین استاد کنکور اموزش بررسی جعل یا اصل بودن هندزفری بی سیم اپل صدای زیبای محسن عابدینی و طالب خدری اجاره تجاری 245 متری واقع در لبافی نژاد نرسیده به دانشگ اجاره آپارتمان 116 متری شهر زیبا میدان کودک خیابان شادا تنهای بی سنگ صبور بررسی و حل تشریحی تست های دین و زندگی کنکور - استاد یوسفیان پور اربعین 1396 خانه بزرگ(فصیحی ها)هرند-6 فروش آپارتمان 62 متری در شیخ هادی انصاف بازی کردن سگ با فلامنیگو در آب حاج حسن خلج-ویژه شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) فروش آپارتمان 73 متری در شیخ هادی انصاف کلیپ خیلی خنده دار حسن ریوندی سازه دانشکده تربیت بدنی ازهرا مقدمه ها و اندیشه تحقیق های دین و زندگی کنکور ماهان حسن زاده نماینده ورزشکاران ماهدشت در کرمانشاه دیدن عیب خود و نادیده گرفتن عیب دیگران شیک ترین و بهترین هتل های تهران زیست شناسی انسانی حرف اخر - مبحث چشم مقاله ترجمه شده تاثیر تجزیه و تحلیل کسب و کار و سیستم آموزش مبحث سینماتیک فیزیک کنکور - حرف اخر مشاوره تخصصی شیمی استاد شیروانی - حرف آخر زیست شناسی کنکور حرف آخر - آموزش مبحث پارادوکس هورمون ها ریاضی موسسه حرف اخر - معادله درجه 2 دسته عزاداری اهالی شهر جعفریه در حرم حضرت معصومه دین و زندگی حرف آخر - علیرضا یوسفیان پور دینی 100 استاد علیرضا یوسفیان پور ماه عزاو ماتم حل تست اعراب تقدیری استاد واعظی حل تست های مبحث فشار نقاط هم تراز دینی صد استاد یوسفیان پور - دینی 100 مقاله مسئولیت اجتماعی حسابداری بر اساس پانکاسیلا زبان انگلیسی حرف آخر - آموزش مبحث لغات زبان کنکور اخبار خودرو - کلاسیک - مینی کوپر درمانگاه گوهر سلامت حل تست های قوانین تغییرات کیفی مدار تدریس قوانین تغییرات کیفی مدار کامیار - حرف آخر اخبار خودرو - ماشین آمریکایی - Chevy K30 حل تست های هدایت دین و زندگی کنکور ادبیات کنکور حرف آخر - مبحث ایهام فیلم آموزشی تهیه اسپرینگ رول چیز برگر معادشناسی: مرگ و برزخ دین و زندگی کنکور تست مقاومت گوشی OnePlus 5T- وان پلاس 5 تی مخلوط شن و اسلایم (دنبال کنید دنبال میشید) آموزش ساخت ترامبولینگ جمعبندی معادشناسی و تست دین و زندگی کنکور هفدانگ: نوید محمدزاده؛ ستاره ای بدون چشم های آبی نحوه ی حل سوالات استنباط مفاهیم زبان کنکور ، دکتر شهاب اناری تست مقاومت وان پلاس 5 تی در برابر خمیدگی و خط و خش تدریس اعجاب انگیز ریاضی کنکور با انیمیشن - حرف آخر فیزیک حرف آخر - قانون آمپر تدریس عربی کنکور مبحث تحلیل صرفی فعل 2 - حرف آخر تدریس عربی کنکور مبحث تحلیل صرفی فعل- حرف آخر خمس و زکات دین و زندگی کنکور 3 - دینی صد چگونه پولدار شویم آموزش مدل موی دم اسبی مجلسی مهیج ترین مبارزات بروسلی چرا نمیتوان مگس را گرفت؟ دستگاه مخملپاش/مخمل پاشdjs کره 09127692842 THE EVIL WITHIN 2 قسمت7 یه پرسپولیسی هستم و طرفدار فرشاد احمدزاده هستم سریال رهایی با بازی الهام جعفرنژاد گاز هلیوم برای بادکنک موجود عجیب که از زیر اواره زلزله بیرون امده.یا خدا این چی وظایف پدر و مادرها در قبال سلامت دهان کودکان فیلم آموزشی تهیه نان سیر ابکاری فانتا کروم روی چینی وسرامیک 09127692842 توضیحات وحید حقانیان درباره «لعنت به جهانگیری» فیلم آموزشی تهیه لقمه های پنیری کدو و سوسیس دبستان نام آوران علم و هنر - روز دانش آموز سریال رهایی با بازی الهام جعفرنژاد دبستان نام آوران علم و هنر - انتخابات شورای دانش آموزی دی وی دی آموزشی دی وی دی آموزشی آموزش ثبت چک دریافتی در نرم افزار حسابیار اوراش دو تا از اسلایم های مات دیگه ام مو موشن 2 نمایشگاه نساجی 96 کارتون تام و جری سری جدید 2017!! کارتون خرگوش دراکولا فصل 2 قسمت 4 اسبانیت خانم پاف 101 سگ خالدار (1961) -- تریلر انیمیشن سینمایی در کوتاه ترین زمان جم و منابع رویال خود را نامحدود کنید هتلی در ارتفاعات سوییس با تنها یک اتاق مداحی کربلایی عبدلله تمیمی در مسجد ولی عصر خشت دستگاه رباتیک چیدمان پالت ۶۰ ثانیه: عبور ارزش بیت کوین از مرز ۸۰۰۰ دلار #کردها در #خندوانه #تفریحی#ضدزلزله#جالب#خنده خوشکل ترین مرد ایران موکب استان بوشهر در کربلا و ایام اربعین رانندگان با عفت ! مدل مو مردانه 1 شخصیتم برای مهلا جان آموزش جامع نرم افزار مایا هک کلش رویال با جم تمام نشدنی تعقیب و گریز عجیب و غریب پلیس آمریکا و یک نوجوان گیم پلی رینبو سکیس ساخت دسته فرچه اصلاح با رزین اپوکسی مسافری از راه دور در حال عبور از منظومه شمسی کشف شد 21گل کریستیانو رونالدو به اتلتیکو مادرید پوست هم نَفس می خواهد! موسسه زبان نور- انیمیشن آموزش دیکته طراح مد آلمان در تهران سال ۱۳۵۱ اسلایم شفاف ابی کمرنگ دزدی ماهرانه یک زن از خانه برادرشوهر! سلطانیه-مجله خبری شاهین نشان صفحه رسمی دکتر سید حمید حسینی تدریس گیبس-استادشیروانی آخرخندس عبدالله حسین زهی اهنگ جدید علیرضا طلیسچی : تو فکر میکنی کی ای چطوره داستان برایر بیوتی♡تقدیم به نازنین برایر♡ سریال تلویزیونی لیسانسه ها 2 | بزودی از شبکه سه تفاوت معلم های کافر ومسلمان آرکی تایپ جادوگر (Archetypal Branding) تست نوتیف فایربیس اشنایی با طرز کار خودرو های برقی (هیبریدی) ضایع شدن خبرنگار مردم داغ مصیبت را بر ما آسان کردند تدریس مک Mac درس 37- ارتباط با کامپیوتر جیبی Pocket PC connection اخبار خودرو - مشخصات کلی - هایما 3 معرفی شرکت موراکنیو تمرین امروز بارسلونا 96/08/29 آنونس فیلم «ثبت با سند برابر است» معرفی کنترلر Reloop Mixon 4 افزایش سقف تسهیلات اوراق خرید مسکن اجراء گروه سرود برای زائرین حرم امام رضا (علیه السلام) سکانس های خیلی خنده دار فیلم نهنگ عنبر 2 حمله وحشتناک سگ های وحشی به مردم خیابان اجرای زنده ی Too Good At Goodbyes از سم اسمیت مدل مو مردانه 2 خرید شماره مجازی بدون ریپورت کنیا سرقت از مغازه طلافروشی به روش هالیوودی! فیلم سرقت از ماشین های مجهز به دزدگیر در ایران! ماشین ده میلیارد تومانی در خیابان های تهران ترانه پاییز مذاکره های غذایی بین ایران و روسیه دیزنی و جهان کوانتومی! تیزر فیلم «چین خوردگی در زمان» آپارتمان 67 متری واقع در رسالت 16 متری اول تدریس مک Mac درس 38- اشتراک گذاری Sharing CD-DVD اهنگ جدید شهرام ناظری : برگ ریزان آرکی تایپ جادوگر (Archetypal Branding) آب آوردن حضرت عباس به خیمگاه اباعبدلله الحسین تمرینات آماده سازی عثمان دمبله دوبله کارتون یاکاری باصدای الهام جعفرنژاد تدریس مک Mac درس 39- اشتراک گذاری میزکار Screen sharing سوتی فرندشیپ گیمز من خودم پیداش کردم انیمیشن Over The Garden Wall - قسمت 10 با دوبله فارسی وعده سه ماهه ی سردار سلیمانی با فرو ریختن اخرین سنگر داعشی ها در بوکمال به وقوع اربعین 1396 خانه بزرگ(فصیحی ها)هرند-4 دوست نا آشنا علی اکبر هک اکسیر و دارک اکسیر و جم کلش رویال کلیپ پسر ایرانی که در دریا بر نهنگ سوار میشود توحید شناسی:حل تست2 دین و زندگی کنکور نوسـتالژی اخبار خودرو - صدای موتور مزدا باز ها اسنیک پیک قسمت ششم فصل هشتم سریال مردگان متحرک اسنیک پیک قسمت ششم فصل هشتم سریال مردگان متحرک پروموی قسمت ششم فصل هشتم سریال مردگان متحرک آموزش گل نیم رخ روبانی فروش آپارتمان 72 متری در شیخ هادی ادبیات کنکور ( مبحث آرایه تشخیص ) - حرف آخر حل تست های مبحث توزیع نیرو فیزیک کنکور - حرف آخر ببیند مصاحبه کوتاه با استاد ایرج امیدی رئیس هیئت کونگ ف اجاره اداری 60 متری واقع در لبافی نژاد نرسیده به دانشگا آموزش بافت موی بسیار زیبا و آسان فیزیک کنکور آموزش مبحث توزیع نیرو - حرف آخر چهارمین رزمایش هماهنگ استانی شباب آغاز شد اخبار خودرو - مشخصات کلی - BAIC X55 عربی حرف آخر - آموزش مبحث انواع لام بررسی تست های فیزیک کنکور - مبحث مغناطیس - حرف آخر اسلایم های جدیدم فیزیک حرف آخر - آموزش مبحث معناطیس دین و زندگی کنکور در 4 روز بالای 90% - توحید در ربوبیت آموزش مدل مو جدید 1 دینی 100 - آموزش مبحث توحید در خالقیت آموزش بافت موی بسیار زیبا و آسان آموزش اعجاب انگیز دین و زندگی کنکور با انیمیشن - دینی صد اجاره تجاری 185 متری واقع در لبافی نژاد نرسیده به دانشگ اخبار خودرو - مشخصات کلی - بایک سنوا شوت زیبای 3 نفره سوباسا ، تارو و ماتسویاما به گرتیس (گلوله عقاب چرخشی) خمس و زکات دین و زندگی کنکور اولین همایش بزرگ دوچرخه سواری استان البرز درماهدشت راننده ای که با عمل انسان دوستانه اش غوغا به پا کرد شاهکاری از رتبه 300 کنکور! راز درصد بالای 90 دینی کنکور دابسمش-طنز-تفاوت پسرا با دختر-شوخی-نصفی جهان برخورد زنجیره ای 16 خودرو در مسابقات اتومبیلرانی شاهکار رتبه 30 کنکور! چگونه دینی کنکور را بالای 90 زدم؟ حضور رهبر انقلاب در مناظق زلزله زده غرب اخبار خودرو -آستون مارتین وینتیج 2018 نمایش بخشی از گنجینه فرعون توت آنخ مون برای اولین بار خلاصه ی بازی یوونتوس و بارسا در سال 2003 درسنامه کامل توحیدشناسی دین وزندگی کنکور حل تست توحید شناسی دین و زندگی کنکور ورزشکار باید همیشه آماده باشه!! شروع فعالیت کانال تجلیل از خانواده های شهدای مدافع حرم آیت الله میرعظیمی بهترین استاد کنکور اعجاب انگیز!!مطابقت92%پکیج دینی100یوسفیان پورباکنکور96 بهترین استاد کنکور آموزش بافت موی بسیار زیبا و آسان آموزش بافت موی بسیار زیبا و آسان آموزش مدل مو جدید 2 #مسابقات انتخابی تیم ملی آبان ماه 96 استان لرستان بانو دوچرخه سوار فردیسی تیزر تبلیغاتی جدید اپل برای آیپد پرو Catwalk اورکت زنانه Tommy Hilfiger Wool Coat اخبار خودرو - مشخصات کلی - مزدا آرتس پنج ویژگی سید الشهدا از زبان امام زمان علت ریخته شدن خون سید الشهدا امام صادق در روز عاشورا هیچ روزی سخت تر از روز حسین نیست بی ایمانی بنی امیه حسین بازوی امت حسین سند قرآن است خبر مهم حمایتم کنید آهنگ خاطره انگیز بازی مجازاتگر آموزش دستور arp - بخش دوم اربعین 1396 خانه بزرگ(فصیحی ها)هرند-7 تمرین نمودارها-استادشیروانی تغییرات شیب در نمودار مول زمان-استادشیروانی اخبار خودرو - لندروور چینی به نام Arcfox Lite چرا شیمی حرف آخر؟-استادشیروانی علت حمله دولت دوازدهم به مسکن مهر تعدادزوج پیوندی در ترکیبات آلی-استادشیروانی حل تست اعدادکوانتومی-استادشیروانی آموزش ساخت نگهبان و پیدا کردن opdisian و اطلاعاتی درباره دنیای پایین ببیند مصاحبه محمد متین اسماعیلی از شهر پرند مداحی کربلایی رضا فرحناک اردبیلی(حسینیه میرزاده خانم) تدریس مک Mac درس 46- اشتراک گذاری اینترنت آموزش اسلایم با یک وسیله (◎_◎;) کدوم بهتره؟ سریال دی سی دختران ابر قهرمان (زیرنویس فارسی) قسمت 1 کارتون خرگوش دراکولا فصل 2 قسمت 5 آموزش بافت موی بسیار زیبا و آسان آموزش بافت موی بسیار زیبا و آسان لحظات آخر مراسم عزاداری ملینا یک هزارمه جیل نیست انیمیشن کوتاه عالی Leaving Home عرفان مجرد چندحقیقت آخرالزمانی.استادرائفی پور مقایسه GTA V و GTA VI رانندگی حرفه ای در gta v تست جداساز لرزه ای پاندولی اصطکاکی دو قوسی در ژاپن دانلود اهنگ جدید پیمان زارعی به نام چطور تونستی بری لوکس ترین خانه های تهران؛ قصرهای میلیاردی طولانی ترین پل معلق پیاده روی جهان؛ مسیری خارق العاده!! دینامیک حرف اخر - استاد پیمان کامیار اخبار خودرو - ماشین آمریکایی - chevrolet camaro z28 دسته عزاداری شهروندان شهر جعفریه در حرم حضرت معصومه انیمیشن سازه جداسازی شده لرزه ای با جداساز GERB دو تمرین برای ایجاد پیک در جلوبازو از دکتر جیم استوپانی دموی فیلم آموزش ۰ تا ۱۰۰ تکنیک های عکاسی زیست کنکور استاد شاکری - مبحث آلرژن مقاله حسابداری مقاومت استادان حسابداری در برابرفن آوری جوش برش پخ زنی CNC تمام اتوماتیک پروموتک لهستان اموزش تمیز و شفاف کردن چراغ های ماشین. کاملا کاربردی و مفید به زبان فارسی. دیرین دیرین:مسافرت های نوروزی کدو بدو:کدو قلکی بازی پونی من لیدی باگ تبدیل مارینت و ادرین (فرانسوی) انیمیشن نبرد دارت ویدر و لرد ولدمورت حرکات نمایشی فوق العاده زیبا و جالب با موتورسیکلت طالع بینی به سبک قبول میکنم بنده خدا از ترس داره سکته می کنه خخخ با خدا باش پادشاهی کن جدیدترین فیلم از حضور سردار سلیمانی در بوکمال سوریه معادلات مثلثاتی_استاد منتظری معادلات مثلثاتی4-استاد منتظری معادلات مثلثاتی 3-استادمنتظری معادلات مثلثاتی2_استاد منتظری شعبده بازی زیبا و حرفه ای دستمال بازیگوش آنونس فیلم آینه بغل وای این سرسره کجاست ؟ تو رو خدا بگین موسیقی: آهنگ آرامش بخش (قسمت 94) تیزر سری پنجم مستندمسابقه ضدگلوله تعداد کشته های مسکن مهر از زبان مردم سر پل ذهاب انیمیشن زیبای «پاندای کونگ فوکار 3» - قسمت دوم دیرین دیرین رضا عطاران و مهناز افشار در نهنگ عنبر 2 اپل وایت خوشگلی پونی ها پل (2010) -- انیمیشن کوتاه خلاصه بازی: سپیدرود 1-2 ذوب آهن (گل زیبای فردوسی) سجاده فرش ماشینی طرح فردوس پشنگ ریگی گل مرتضی پورعلی گنجی به ام صلال، با ارسال ژاوی یانی من هنوزم توفکرتم... توییت نما - 29 آبان 96 انیمیشن باب اسفنجی کمپین احمدرضا عابدزاده نرم افزار حسابداری بدون انبار درآمد نقدی شرکت بافتکار نو / تصفیه دود استنتر چگونگی ساخت نخستین بوئینگ9-787 برای سال 2018 تیم خلق محصول رونیکس گیم پلی Uncharted The Lost legecy(پارت2) انیمیشن کوتاه A Husky!!عاااااااالی!! دکتر علی صدرا - قسمت ششم سیمای خانواده حرکات عجیب پسر ترامپ در یک جلسه رسمی دانلود فیلم Glass Garden مراسم دهه سوم محرم96 هیئت حسین جان محمدشهر مصاحبه با نظرمحمدی و قلعه نویی در پایان بازی سپیدرود و ذوب آهن نصب و راه اندازی دستگاه های پالیزافزار خرید آنلاین محصولات پالیزافزار ساده کردن عبارت های گویا کارتون پینگو - قسمت 75!! تیزر دومین نمایشگاه بین المللی خودرو تهران اسلایم بادکنکی سجاده فرش ماشینی طرح ماهور رزبلا من عالیه پروژه افترافکت ساخت تیزر نمایش لوگو با چرخیدن مکعب علیرضا طلیسچی - تو فکر میکنی کی ای سنجش راننده خوش شانس مقابل درخت در حال افتادن سریال جذاب کره ای پاستا قسمت 9 بخش 1 قوطی پرکن گرانولی دو توزین آموزش حسابداری- آگهی استخدام حسابدار- نوبت عصر سیمپسون ها فصل ۱ قسمت ۱ با زیرنویس فارسی کارگاه تسلیحات شیمیایی داعش جادوی فکر بزرگ خانواده کلینزینگ بالانس میکس بی نهایت عاشقانه ی سورج و چکور!! دانلود رایگان فیلم نهنگ عنبر 2 سید هاشم عراقی و موکب های ایرانی لیگ برتر انگلیس؛ پیروزی شاگردان آرسن ونگر مقابل تاتنهام لباس ورزشی اویشو سنجش تریلر بازی Shadows Remain: AR Thriller میکس فوق احساسی سامان جلیلی تقدیم به همه ایرانیای عزیز یک مدل جذاب بافت مو میکسی زیبا از سریال عاشقانه!!فوق العاده!! موزیک ویدیو جدید رضا یزدانی : تونل کندوان ژل تمیز کننده کلیربالانس فرای ال اتحاد شیعه با سنی یا اتحاد شیعه با شیعه ؟! دم پایانی محرم ۹۶ میثاق با شهدا اكران فیلم پر هزینه محمدرضا گلزار فضایل ماه ربیع الاول لازانیا نقطه ی عطف بازار۲۰.۱۱.۲۰۱۷ FIBOGroup آرامش قبل از طوفان بررسی انواع مجازات ها در نظام حقوقی ایران و انگلستان دیرین دیرین 1 ویدیوی مخصوص برای یوتیوب(انگیلیسی) سنجش کارواش بوش مدل AQT33-11 سنجش سنجش با زندگی بجنگ و شکستش بده حتی تو بدترین شرایط واسه رفقای گلم که عاشقشونم❤❤ مداحی کربلایی مصطفی چاکرالحسینی.غم ارباب دلمو.... پشت صحنه ملی و راه های نرفته اش با حضور میلاد کی مرام افزایش سقف تسهیلات اوراق خرید مسکن لاریجانی: سازمان سنجش را منحل کنید خلاصه دیدار سپیدرود 1 - 2 ذوب آهن ویدئوی آموزشی CNN "حقیقت" و "عامل انحرافی" به زبان ساده روش ساختن در قفل شونده در ماین کرافت PE کارتون ماشا و میشا!!بی نظیر!! حمله باب اسفنجی شرور و خونخوار به بیکینی باتم پارت 9!! سجاده فرش طرح ناردین فرش سجاده ای طرح رضوان هکسترا کوین = 40$ - سود روزنه ۱.۵% تولد دو توله ببر سفید در باغ وحش بابلسر سر ضرب کات نزده بودم که زدم D: بررسی تفاوت سلامت روانی زنان شاغل و زنان خانه دار یکپارچگی کامل نرم افزار انبار با سیستم حسابداری فروش زالو همدان دستگاه تولید خرپای تیرچه صنعتی مدل 500 مداحی امیر برومند تدریس علوم نهم فصل 4 حرکت شناسی مهراب بازدیدمدیران اتحادیه از غرفه نانوتک مبل راحتی و رستوران دستگاه رباتیک چیدمان محصول در کارتن مسیح،آرش پایان نامه بررسی داوری در دعاوی نفتی ایران داستان سفر امام رضا(علیه السلام)به ایران قسمت سوم یه لازانیا خوشمزه تریلر فیلم A Wrinkle In Time ارتش سوریه آماده حمله به حویجه قاطع در ریف دیرالزور لحظه شلیک موشک های پدافندی سامانه پدافندی تلاش کمک های مردمی به مناطق زلزله زده چگونه باید توزیع شود؟ تدریس مک Mac درس 32- فرمان با صدا Speech دکتر علی صدرا - دین یعنی اخلاق! اینترو جدید کانال فیلم شینیون 1 آموزش مدلسازی جالباسی از روی رفرنس تدریس مک Mac درس 33- استارت آپ Startup کدوم خوشتیپتره؟ خلاصه دیدار استقلال 0 - 0 سیاه جامگان عکاسی در پاییز دستگاه پرکن و سیل کن روتاری تدریس مک Mac درس 34- پشتیبان گیری Back-up آب مروارید | کاتاراکت نابغه تقویم ایران رو ببینید/ فقط كافیه تاریخ تولدتو بهش بگى و... همراهان حراجمعه 96 موزیك ویدئو جدید نهنگ عنبر 2 سلکشن رویا معرفی هدفون بی سیم اپل.macrotel.ir مبحث پروکاریوت ها ویوکاریوت ها زیست شناسی 02166028126 مبحث پروکاریوت ها ویوکاریوت ها زیست شناسی 02166028126 مبحث پروکاریوت ها ویوکاریوت ها زیست شناسی 02166028126 مبحث پروکاریوت ها ویوکاریوت ها زیست شناسی 02166028126 مبحث پروکاریوت ها ویوکاریوت ها زیست شناسی 02166028126 مبحث پروکاریوت ها ویوکاریوت ها زیست شناسی 02166028126 مبحث پروکاریوت ها ویوکاریوت ها زیست شناسی 02166028126 تفاوت دستگاه پلکسر پلاس با پلاسما جت مبحث پروکاریوت ها ویوکاریوت ها زیست شناسی 02166028126 هک کلش رویال با جم تمام نشدنی مبحث پروکاریوت ها ویوکاریوت ها زیست شناسی 02166028126 «تونل کندوان»؛ موزیک ویدیوی جدیدی از رضا یزدانی هک کلش رویال مبحث پروکاریوت ها ویوکاریوت ها زیست شناسی 02166028126 هک کلش رویال با جم تمام نشدنی روش over clock کارت گرافیک هک کلش رویال با جم نامحدود و بینهایت رابطه بین سبکهای هویت و هوش هیجانی با سازگاری اجتماعی رپ خوانی اندرمن ها رویال بینهاییت جم را هم اکنون دانلود کنید هک اکسیر و جم کلش رویال مشارکت رزمندگان «نجباء» در آزادسازی البوکمال جم رایگان بازی کلش رویال عکاسی در پاییز- عکاسی از رنگ های پاییزی بعد از ثبت شرکت چه کار کنیم؟ آب مرکبات گیری برویل مدل 800CP-فروشگاه سیتی کالا فیلم شینیون 2 شخصیتم برای اجی مهلا توضیحات مهم دانلود آلبوم علیرضا قمیشی فقط آرزو کن THE EVIL WITHIN 2 قسمت 8 جشنواره پاییزه ویژه آذر ماه در کوتاه ترین زمان جم و منابع رویال خود را نامحدود کنید آموزش اتوکد 2016 - قسمت دوم کدوم خوش تیپتره؟ هیچوقت با یک نگاه عاشق نشین چون بعدا میفهمید... هک اکسیر و سکه و جم کلش رویال هک جم و منابع بازی کلش رویال مبحث پروکاریوت ها ویوکاریوت ها زیست شناسی 02166028126 مبحث پروکاریوت ها ویوکاریوت ها زیست شناسی 02166028126 نگار جواهریان در جشنواره cineiran در تورنتو کانادا هک جم و منابع کلش رویال 100% تضمینی مبحث پروکاریوت ها ویوکاریوت ها زیست شناسی 02166028126 مبحث پروکاریوت ها ویوکاریوت ها زیست شناسی 02166028126 دستگاه هیدروگرافیک/فیلم هیدرو/چاپ ابی09127692842 مبحث پروکاریوت ها ویوکاریوت ها زیست شناسی 02166028126 مبحث پروکاریوت ها ویوکاریوت ها زیست شناسی 02166028126 مبحث پروکاریوت ها ویوکاریوت ها زیست شناسی 02166028126 مبحث پروکاریوت ها ویوکاریوت ها زیست شناسی 02166028126 جم تمام نشدنی کلش رویال هک جم و منابع کلش رویال صد در صد تضمینی و تست شده خلاصه بازی سیاه جامگان 0 - 0 استقلال تهران تدریس مک Mac درس 36- گوشی Headset بلایی که حشدالشعبی در تلعفر بر سر داعش آورد هک جم و منابع کلش رویال 100% تضمینی تیزر سریال آشوب در کوتاه ترین زمان جم و منابع رویال خود را نامحدود کنید در کوتاه ترین زمان جم و منابع رویال خود را نامحدود کنید آموزش ساخت میکروفن حرفه ای در خانه سوتی برنامه زنده فوتبال ( فردوسی پور ) هک جم و منابع کلش رویال تضمینی عبدالله حسین زهی توریست ایمپلنت از ایران به اروپا توسط نوریدنت

آخرین خبرهـا