چگونه «گواهی عدم سوء پیشینه»، «خلافی خودرو» و «گواهی کسب» بگیریم؟

تین نیوز |

بعضی از خدمات دولتی هستند که دریافت آن ها هر چند سال یکبار، مورد نیاز بیشتر هموطنان بوده و متاسفانه، شمار زیادی از متقاضیان دریافت این خدمات، از مدارک و شیوه نامه دریافت آن مطلع نیستند و به همین خاطر، بخشی از ترافیک و آلودگی روزانه کلان شهرها، به مقوله سفرهای زائد شهروندان جهت دریافت خدمات عمومی مرتبط می شود.

به گزارش روزیاتو، ماهانه ده ها میلیون کارگر توسط کارفرمایان در سراسر کشور، لیست ماهانه بیمه اجباری برای آنها پرداخت می شود و درصد قابل توجهی از این افراد، هر ماهه برای تمدید دفترچه های کاغذی به شعب و کارگزاری ها مراجعه می کنند. این در حالی است که صدها هزار شرکت نیز می بایست گواهی مالیات لیست حقوق و ارزش افزوده را به شعبه مالیاتی خود در استان محل سکونت ارائه کنند. حال،‌ خدمات شهرداری و مخابرات و مقولات پزشکی و انتظامی و امثالهم را نیز به این موارد اضافه کنید.

خوشخبتانه از اواخر دهه شصت خورشیدی، با توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات و ورود اینترنت به کشور، دولت الکترونیک روند صعودی به خود گرفت و اکنون شاهد تبلور گسترده دریافت خدمات دولت الکترونیک در سطوح گوناگون در کشور هستیم.

گر چه هنوز با وضعیت آرمانی، فاصله بسیار داریم، اما در حال حاضر، بیش از یکهزار خدمت اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، انتظامی و صنعتی کشور، از طریق سامانه های الکترونیکی در اختیار مردم قرار می گیرد.

سایت درگاه خدمات الکترونیکی انتظامی

در سرویس سبک زندگی روزیاتو تلاش می کنیم، صدها خدمتی که نهادهای دولتی به صورت الکترونیکی در سراسر کشور به مردم ارائه می کنند و می توان از آن بهره برد را به خوانندگان گرامی ارائه کنیم یا حداقل، از شیوه نامه و مدارک مورد نیاز جهت دریافت این تسهیلات و خدمات، مطلع شوند و تا کنون به بیمه اجباری، بیمه عمر، کارت بازرگانی، خدمات بانکی اینترنتی و دریافت کارت پایان خدمت، ارز مسافرتی، ارز دانشجویی، گواهینامه های بورس، سهام عدالت و کد بورس اشاره کردیم.

سایت سامانه خدمات کنسولی وزارت امور خارجه برای هموطنان خارج از کشور

ماهانه صدها هزار نفر در سراسر کشور، برای دریافت گواهی سو‌ء پیشینه، دریافت خلافی خودرو جهت پرداخت جریمه و انجام معاملات و همچنین دریافت گواهی کسب، گذرنامه و گواهینامه رانندگی و پایان خدمت، به مراجع ذی صلاح رجوع می کنند. همانطور که می دانید، بعضا مدارک و تعرفه های انجام خدمات فوق الذکر، هر ساله تغییر می کند.

در این گفتار، آخرین مدارک مورد نیاز جهت دریافت برخی از تسهیلات فوق الاشاره را بیان می کنیم.

با ما همراه باشید.

۱۰۰۱ خدمات در ایران را اینترنتی بگیرید

سامانه dolat.ir برای ارتباط الکترونیکی با کلیه دستگاه های دولتی ایران

برخی از سازمان ها، این امکان را برای مخاطبان سازمانی و مشتریان فراهم می کنند تا قسمتی از خدمات خود را از طریق اینترنت دریافت کرده و ما بقی را پس از مراجعه حضوری، در اختیار سازمان ذیربط قرار دهند؛ می خواهد مراجعه به دادگستری یا شهرداری باشد، یا اداره مالیات و حتی سازمان تامین اجتماعی.

بنابراین باید با فضای مجازی و ارتباط با دولت الکترونیک (e-government) آشنا شد و به دلیل اینکه هر روز از طریق بانکداری مجازی (e-banking)، بخشی از خدمات بانکی روزمره را انجام می دهیم، با شیوه های به روز و نوین کلاهبرداری سایبر در این مجموعه ها نیز آشنا شد.

ایندکس درگانه پلیس سایبر ایران برای آگاهی از حملات سایبری و شیوه های مقابله با آن

به همین خاطر است که کارشناسان ارتباطات و جامعه اطلاعاتی،‌ همواره به مردم گوشزد می کنند که مدام، سواد اطلاعاتی خود را افزایش دهند. افزایش سواد اطلاعاتی شما باعث می شود که سریع تر و با هزینه کم، خدمات موردنیاز خود را از مراکز دولتی و غیر دولتی دریافت کرده و در وقت خود صرفه جویی کنید.

سواد اطلاعاتی یعنی اینکه:

بدانید چگونه از خدمات بانکداری مجازی بدون مراجعه به بانک استفاده کنیم. بدانید چگونه فلان دوره یا رشته دانشگاهی و غیر دانشگاهی را اینترنتی در منزل بخوانید. بدانید مدارک مورد نیاز برای دریافت روادید فلان کشور و شیوه اپلای اثربخش چگونه است. بدانید برای پرداخت هزینه های شهرداری،‌ مالیات، ارزش افزوده، سود سهام و دریافت کدهای مختلف چگونه عمل کنید. بدانید چگونه از حملات کلاهبرداران اینترنتی و مجرمان سایبر در شبکه های اجتماعی در امان باشید. بدانید در اینترنت چگونه کلاه سر شما نرود.

درگاه ملی خدمات هوشمند با معرفی صدها سرویس الکترونیکی دولتی در سراسر کشور

متاسفانه موارد ضروری در سبک زندگی دیجیتالی امروزی، در مدارس و دانشگاه ها و حتی رسانه های عمومی معرفی و تدریس نمی شود و برای دریافت این سطح از اطلاعات متنوع و بسیار کاربردی، باید حوصله و مطالعه را چاشنی سبک زندگی امروزی کرد.

سایتهایی مانند سامانه ستاد تدارکات الکترونیک دولت، درگاه ملی خدمات هوشمند، خدمات دولتی و دفتر هیات دولت و همچنین پلیس +۱۰، شما را در جریان برخی از این ۱۰۰۱۱ سرویس الکترونیک مورد نیاز قرار می دهند.

مدارک مورد نیاز گواهی عدم سو‌ء پیشینه در سال ۱۳۹۶ (هموطنان داخل کشور)

دریافت گواهی عدم سوء پیشینه برای افرادی که خواهان دریافت روادید کشورهای مختلف جهان هستند و همچنین قصد استخدام در شرکت های دولتی یا خصوصی را دارند، معمولا الزامی بوده و افراد برای دریافت این گواهی رسمی، می بایست مدارک مورد نیاز زیر را در اختیار مراجع مربوطه قرار دهند.

نکته ای که باید جهت دریافت گواهی مهم و پر مخاطب عدم سوء پیشینه در نظر داشت آن است که این خدمت، تنها در دفاتر خدماتی پلیس در شهرهای:‌ تهران، کرج، مشهد، اصفهان، اهواز، ارومیه، یزد، کرمان، قم، رشت و کرمانشاه ارائه می شود و هموطنان دیگر استان های کشور برای دریافت گواهی عدم سو‌ء پیشینه می بایست به مراکز استان ها در شهرهای فوق مراجعه نمایند.

۵ مدرکی که هنگام مراجعه به دفاتر پلیس برای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه نیاز دارید عبارتند از:

اصل و رونوشت همه صفحات شناسنامه اصل و رونوشت کارت ملی یک قطعه عکس جدید به گونه ای که زمینه سفید بدون عینک داشته باشد. (بدون آرایش برای بانوان) معرفی نامه از محل اشتغال (تکمیل فرم درخواست دریافت گواهی نیز کفایت می کند) همراه داشتن کد پستی ۱۰ رقمی محل سکونت و آدرس دقیق

تعرفه هزینه های دریافت گواهی عدم سوء پیشینه در سال ۱۳۹۶ به این شرح است. توجه داشته باشید که پرداخت هزینه ها از طریق عابر بانک، مورد قبول دفاتر پلیس در سراسر کشور نیست و می بایست از طریق فیش رسمی بانک پرفراژ شده یا کارت خوان مستقر در شعبه استفاده نمود:

پرداخت ۵۰ هزار ریال به شماره حساب ۲۱۷۱۱۵۱۳۰۷۰۰۶ بانک ملی به نام نیروی انتظامی. پرداخت ۲۰۰ هزار ریال به حساب ۲۱۷۱۲۹۱۳۳۸۰۰۴ بانک ملی به نام ذیحسابی دادگستری

۱۰ نکته در دریافت گواهی عدم سوء پیشینه همواره مورد سوال عموم شهروندان بوده که در زیر به شماری از آنها اشاره می کنیم:

اگر نیاز به چند نسخه گواهی عدم سوء پیشینه دارید و قصد دارید گواهی خود را به مراکز گوناگون ارائه کنید، با توجه به اینکه این مدرک، با کپی گرفته شده، اعتبار ندارد، می بایست چند گواهی رسمی ممهور به مهر مراجع قانونی را دریافت کنید. لذا برای دریافت هر گواهی، ۱۵۰ هزار ریال به شماره حساب اعلامی مربوط به ذی حسابی دادگستری واریز کنید. اگر قصد ارائه گواهی عدم سوء پیشینه به سفارتخانه های مختلف در تهران را دارید، می بایست همین مدرک را توسط مترجمان رسمی، ترجمه کرده و سپس ممهور به مهر وزارت خارجه و دادگستری کنید تا اعتبار بین المللی داشته باشد. اگر برای دریافت گواهی عدم سوء‌ پیشینه جهت ارائه به سفارتخانه ها مراجعه می کنید، توجه داشته باشید که اصل گذرنامه و رونوشت صفحه اول گذرنامه شما، هنگام ارائه مدارک ۵ گانه الزامی خواهد بود. هنگام انجام فرآیند گواهی، از شما انگشت نگاری می شود که با دستگاه این کار انجام شده و اگر مغایرتی داشته باشد، در فرآیند دریافت و صدور گواهینامه، تاخیر ایجاد می شود. کلیه دفاتر انجام امور خدمات گواهی عدم سوء پیشینه، طبق اعلام پلیس، حق انگشت نگاری از افراد بالای ۷۰ سال را ندارند. اگر سن شما بیشتر از ۷۰ سال است و در تهران سکونت دارید، برای انگشت نگاری، می بایست که به اداره سجل کیفری دادسرای تهران: خیابان انقلاب- روبروی دانشگاه تهران- خیابان ۱۲ فروردین- ساختمان تبریز چی مراجعه کنید. اگر سن شما بیشتر از ۷۰ سال است و در خارج از تهران هستید، به دفاتر پلیس آگاهی شهر محل سکونت مراجعه کنید. اتباع خارجی جهت دریافت گواهی تشخیص هویت در تهران، می بایست به پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا،‌ واقع در خیابان دکتر شریعتی، نبش خیابان معلم، پشت فروشگاه اتکا مراجعه کنند. اگر اتباع خارجی و خارج از تهران هستید، برای دریافت گواهی تشخیص هویت، به اداره اتباع خارجی ناجا در استان محل سکونت مراجعه کنید. هزینه دریافت گواهی تشخیص هویت اتباع خارجی در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی با احتساب هزینه پستی در سال ۱۳۹۶، ۱۳۷ هزار ریال اعلام شده است. مدارک دریافت گواهی عدم سوء پیشینه (مخصوص هموطنان خارج از کشور)

اگر هموطن خارج از کشور هستید و در یکی از شهرهای زیر ساکن هستید، قبل از مراجعه به نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در پایتخت کشور محل سکونت، از طریق سامانه تاک به طریق ذیل اقدام نمایند:

اسلو – پاریس- فرانکفورت- دوبلین – لندن – هلسینکی -کپنهاگ – رم – وین – مسکو – تفلیس – کی یف – باکو – دوشنبه – ولینگتون – کانبرا – پکن – شانگهای – گوانجو- کوالالامپور – آنکارا – استانبول – مسقط – دوحه – دهلی نو – حیدر اباد – مومبای – قندهار – آستانه

چنانچه تاکنون در سامانه مذکور ثبت نام ننموده اید، اقدام به ثبت نام نموده و صفحات دوم و سوم گذرنامه، تمام صفحات شناسنامه، کارت شناسائی ملی و عکس جدید خود را (بدون کلاه و عینک) اسکن نمائید و پس از دریافت کد رهگیری با اصل شناسنامه، کارت شناسائی ملی و گذزنامه جهت اقدام بعدی به نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در حوزه محل اقامت خویش مراجعه نمائید. هموطنانی که در حوزه های فوق سکونت ندارند، با مدارک ذیل به نمایندگی جمهوری اسلامی در حوزه محل اقامت خود مراحعه نمایند. تکمیل ۳ نسخه درخواست گواهی عدم سوء پیشینه بطور کامل، دقیق، خوانا و بدون خط خوردگی ارائه اصل شناسنامه جدید، ایرانی و دو سری فتوکپی از کلیه صفحات آن ارائه اصل گذرنامه ایرانی و ۲ نسخه فتوکپی از صفحات یک تا هشت و صفحه مهر آخرین خروج از کشور دو برگ آثار انگشتان متقاضی روی کارت های مخصوص انگشت نگاری. ارائه هشت قطعه عکس جدید ۴*۳ تمام رخ، بدون کلاه، عینک تیره و پشت نویسی شده، برای خانم ها با رعایت حجاب کامل اسلامی درخواست کتبی متقاضی مبنی بر صدور برگ گواهی عدم سوء پیشینه با ذکر علت درخواست ارائه رسید پرداخت هزینه مربوطه بر اساس جدول هزینه های خدمات کنسولی. فتوکپی کارت شناسائی ملی. درصورت نداشتن کارت شناسائی ملی به قسمت مربوطه مراجعه شود. درصورت ارسال مدارک توسط پست، همراه نمودن پاکت با ذکر آدرس دقیق و الصاق تمبر جهت اعاده اصل مدرک الزامی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سامانه کنسولی وزارت امور خارجه مراجعه کنید.

مدارک دریافت کارت هوشمند سوخت در سال ۱۳۹۶

دریافت کارت هوشمند سوخت نیز از جمله خدمات پر مخاطب مراجع دولتی و انتظامی به هموطنان در سراسر کشور است و رانندگان شهری و جاده ای، همواره نسبت به دریافت کارت سوخت و تمدید و المثنی اقدام می کنند. اگر قصد دریافت کارت هوشمند سوخت در سال ۱۳۹۶ را دارید، مدارک زیر را در نظر داشته باشید:

حضور مالک وسیله نقلیه هنگام ارائه درخواست کارت هوشمند سوخت الزامی است. در صورتی که امکان حضور مالک وسیله نقلیه وجود ندارد، وکیل قانونی با وکالت نامه باید حضور پیدا کند. اگر وکیل با وکالت نامه به دفاتر پلیس مراجعه کند، می بایست موضوع امکان دریافت کارت هوشمند سوخت، در وکالت نامه به صراحت ذکر شده باشد. اصل و رونوشت کارت یا سند یا بنچاق وسیله نقلیه. اصل و رونوشت شناسنامه یا کارت ملی مالک یا وکیل جهت احزار هویت. ارائه آدرس کامل پستی و کد پستی ۱۰ رقمی و شماره ملی مالک وسیله نقلیه. پرداخت مبلغ ۱۰۰ هزار ریال به حساب ۱۱۹۴۳۳۴-۵۰ بانک ملت به حساب شرکت ملی پخش و پالایش فرآورده های نفتی ایران. چند نکته مهمی که برای دریافت کارت هوشمند سوخت باید بدانیم توجه داشته باشید که کارت هوشمند سوخت برای کلیه وسائط نقلیه که در کشور شماره گذاری شده باشد، تنها برای مالک قانونی خودرو و به نام ایشان صادر می شود و امکان صدور کارت هوشمند برای وکیل، وجود ندارد. برای خودروهای با پلاک قدیمی، کارت المثنی صادر نمی شود. هر خدمتی که در زمان دریافت کارت هوشمند سوخت، منوط به صدور پرینت به متقاضی شود، برای هر برگ ۴ هزار ریال از متقاضی دریافت خواهد شد. اگر برای دریافت کارت هوشمند سوخت با پرسشی روبرو شدید، از متصدی خدمات پلیس سوال نکنید. مستقیم از روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران به شماره ۰۹۶۲۷ سوال کنید. مدارک دریافت کارت خودروهای دیزلی

اگر خودروهای نفت گاز سوز (دیزلی) دارید و بیمه نامه شخص ثالث در اختیار ندارید و پیامک مسدود شدن کارت سوخت شما دریافت شده است، می بایست به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی پلیس در سراسر کشور مراجعه کرده و با ارائه اصل کارت ملی، کارت خودرو و بیمه نامه شخص ثالث، نسبت به رفع مسدودی کارت سوخت، اقدام کنید.

در صورتی که مدارک ارائه شده معتبر و صحیح است، کارت سوخت خودرو، رفع مسدودی خواهد بود.

در صورت معتبر نبودن بیمه نامه شخص ثالث، متقاضی می بایست جهت انجام اقدامات و اصلاحات لازم به شرکت بیمه مربوطه مراجعه کنند.

البته کلیه خدماتی که دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی در سال ۱۳۹۶ به مراجعه کنندگان ارائه می دهند، رایگان است.

مدارک دریافت گواهی پروانه کسب

مدارک ذیل توسط اتحادیه‌ها و مراجع صدور تکمیل و توسط متقاضی به منظور ورود اطلاعات به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی ارایه می‌گردد.

۱. فرم‌های مخصوص معرفی فرد از مرجع صدور.

۲. کپی تمام صفحات شناسنامه (یک سری).

۳. سه قطعه عکس جدید تمام رخ از متقاضی و پشت نویسی شده.

۴. کپی واضح از کارت پایان خدمت (پشت و رو) یا مدارک تعیین کننده وضعیت خدمت. (برای دانشجویان مشغول به تحصیل، نامه اشتغال به تحصیل که به تأیید اداره نظام وظیفه و مرجع صدور رسیده باشد.)

۵. تعهدنامه کلیه صنوف.

۶. گواهی عدم سوء پیشینه. (مدارک مورد نیاز حهت صدور این گواهی)
۷. گواهی عدم اعتیاد. از زمان صدور گواهی‌های عدم سوء پیشینه و عدم اعتیاد نباید بیشتر از ۳ ماه گذشته باشد.

توجه: تمامی مدارک باید ممهور به مهر مرجع صدور پروانه باشد.

تعرفه در سال ۹۶: ۱۹۷ هزار ریال است.

مدارک دریافت گواهی خلافی خودرو

دریافت غیر حضوری گواهی خلافی خودرو

افرادی که مبلغ خلافی (صورت وضعیت خودرو) آنها بیش از ۱۰ میلیون ریال (یک میلیون تومان) باشد می‌بایست به مراکز راهنمایی و رانندگی مراجعه نمایند.

تعرفه اجرائیات (دریافت خلافی): ۴۴ هزار ریال (چهار هزار و چهارصد تومان)

تعرفه رسیدگی غیر حضوری اجرائیات (بررسی کسر خلافی): ۳۳ هزار ریال (سه هزار و سیصد تومان)

بابت هر ردیف خلافی قابل اعتراض ۳ هزار یال (سیصد تومان) دریافت می‌شود.

توجه: در صورتی که خلافی متقاضی بیشتر از ۳ برگ باشد به ازاء هر برگ اضافه مبلغ ۳ هزار ریال (سیصد تومان) دریافت می گردد.

مدارک تعویض و المثنی گواهینامه

مدت زیادی است که گواهینامه های رانندگی تغییر کرده و اگر فردی هنوز گواهینامه قبلی در اختیار دارد، از اعتبار ساقط است. لذا برای دریافت گواهینامه جدید، می بایست با مدارک زیر به دفاتر پلیس مراجعه نمایید:

اصل و رونوشت شناسنامه رونوشت صفحاتی که دارای توضیحات است. اگر شناسنامه جدید دارید، رونوشت صفحه محل تنظیم سند الزامی است. اصل و رنوشت کارت ملی کدپستی ۱۰ رقمی و آدرس دقیق محل سکونت دائمی.

توجه داشته باشید که اصل گواهینامه، تنها بر اساس یکی از دلایل ۳ گانه ذیل الذکر صادر می شود:

۱- اعتبار آن به اتمام رسیده باشد.

۲- مخدوش و یا مهر و مندرجات آن ناخوانا بوده یا اینکه مشخصات شناسنامه ای فرد یا وضعت جسمانی دارنده گواهینامه تغییر یافته باشد.

۳- مفقود شده باشد که می بایست در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی، استعلام اولیه را انجام داده و در صورت نبود سابقه، به اداره راهنمایی و رانندگی صادر کننده، گواهینامه مراجعه و برگه استعلام را تهیه کرده و به دفاتر پلیس ارائه کنند.

توجه کنید که دارندگان گواهینامه‌ های قدیمی (پایه دوم قدیم، پایه یکم قدیم، ب۱، ب۲، پ۱، پ۲، موتورسیکلت، انواع ویژه، تراکتور چرخ لاستیکی) می‌توانند جهت صدور گواهینامه رانندگی جدید و یا تجمیع نمودن آنها، زودتر از موعد مقرر، درخواست تعویض گواهینامه رانندگی نمایند.

برای گواهینامه، عکس مهم است. عکس برای گواهینامه پایه یک، دو قطعه عکس رنگی و برای گواهینامه گروه ب، ۳ قطعه عکس رنگی در ابعاد ۳ در ۴ بدون عینک، کلاه، کراوات و آرایش (بدون پیرایش مو و محاسن)، تمام رخ به صورتی که گردی صورت معلوم و مربوط به سال جاری باشد.

گروه خونی شما در صدور کارت گواهینامه رانندگی اهمیت دارد. ارائه هر گونه مدرک اعم از کارت پایان خدمت، برگه آزمایشگاه و … که گروه خونی در آن درج شده و یا حتی خوداظهاری (با ثبت اثر انگشت و امضا خوداظهاری) در خصوص تعیین و ثبت گروه خونی متقاضی کافی است.

نکته: هیچ وقت گروه خونی خود را سهوا، اشتباه به دفاتر پلیس اعلام نکنید.

کلیه گواهینامه ها می بایست ۲۰۰ هزار ریال بابت هزینه تعویض و تبدیل به گواهینامه هوشمند و ۱۰ هزار ریال بابت حق تمبر پرداخت کنند.

به ازای هر سال دیرکرد از تاریخ پایان اعتبار گواهینامه می‌بایست مبلغ ۵۰ هزار ریال (پنج هزار تومان) به شماره حساب: ۲۱۷۱۱۵۱۳۰۴۰۰۱ به نام نیروی انتظامی پرداخت گردد. این جریمه دیرکرد پس از گذشت یکسال تمام از تاریخ انقضای اعتبار گواهینامه اخذ می‌شود.

چگونه گواهی عدم اعتیاد بگیریم؟

علاوه بر گواهی عدم سوء پیشینه، می بایست متقاضیان استخدام و اشتغال در مراکز خصوصی و دولتی، گواهی عدم اعتیاد ارائه کنند. همچنین، کلیه متقاضیان تعویض و المثنی گواهینامه پایه ۱ در تهران، جهت انجام تست عدم اعتیاد، پس از دریافت معرفی نامه از دفاتر پلیس، می بایست به یکی از مراکز زیر در پایتخت مراجعه کنند:

بیمارستان حضرت ولیعصر در خیابان ولیعصر- بالاتر از میدان ونک- پایین تر از اتوبان نیایش. بیمارستان امام سجاد در خیابان بهار شمالی- بالاتر از خیابان طالقانی- کوچه مهندسی. درمانگاه حضرت زینب در شهر ری- دولت آباد.

توجه داشته باشید که کلیه هزینه های معاینه پزشکی و انجام تست اعتیاد و ارسال گواهینامه توسط پست به آدرس متقاضی و خدمات الکترونیک، به عهده متقاضی خواهد بود.

نکاتی که برای دریافت همه نوع گواهینامه باید بدانیم

۱- حضور شخص متقاضی به منظور اخذ اثر انگشت در دفتر الزامی است.

۲- با ارائه مدارک مورد نیاز گواهینامه مورد نیاز به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی، برگه معاینه چشم صادر می‌شود که معاینه می‌بایست توسط یکی از پزشکان معتمد ناجا انجام پذیرد.

۳- فهرست پزشکان معتمد را باید از دفاتر پلیس دریافت کنید.

۴- برای تعویض گواهینامه گروه ب موقت، انجام معاینه چشم نیاز نیست و ارائه یک قطعه عکس کافی است.

۵- متقاضیان بالای ۷۰ سال بعد از انجام معاینه چشم می‌بایست ابتدا به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی و سپس به باجه کاردان فنی شهرک آزمایش مراجعه نمایند.

۶- کسانی که قبلا گواهینامه رانندگی با لنز داشته‌ و قصد اخذ المثنی یا تمدید گواهینامه با همان شرایط را دارند نیازی به مراجعه به شهرک آزمایش ندارند و فقط می‌بایست توسط پزشکان معاین معتمد ناجا معاینه شوند.

۷- در مورد کسانی که گواهینامه قبلی آنان با عینک بوده و اکنون با انجام جراحی لیزیک نیازی به استفاده از عینک ندارد ،تأییدیه یک پزشک معتمد ناجا در این خصوص در فرم معاینه پزشکی لازم است.

۸- کسانی که قبلاً دارای نقص عضو بوده‌اند یا اینکه پس از اخذ گواهینامه وضعیت جسمانی آنان تغییر پیدا نموده است، پس از انجام معاینه پزشکی، اخذ نظریه کاردان فنی شهرک آزمایش برای این اشخاص الزامی است.

۹- افرادی که گواهینامه آنها با استفاده از با لنز طبی است، بعد از حضور در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی می‌بایست به کاردان فنی شهرک آزمایش مراجعه نمایند.

توجه : پس از اتمام امور مربوط به این خدمت، رسیدی تحویل متقاضی خواهد شد که می‌تواند تا تاریخ اعتبار آن به مأموران راهنمایی و رانندگی ارایه شود.

تعرفه این خدمات در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی با احتساب هزینه پستی مبلغ ۲۹۲،۰۰۰ ریال (بیست و نه هزار و دویست تومان) در سال ۱۳۹۶ است.

مدارک و تعرفه دریافت گذرنامه در سال ۹۶

مدارک زیر معمولا هر سال ثابت است. در هر سال، تعرفه ها را از اداره گذرنامه استعلام کنید:

مدارکی که می‌بایست توسط کلیه متقاضیان ارائه گردد:

۱- اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی و یا تأئیدیه ثبت احوال برای کلیه متقاضیان.

۲- ارائه اصل آخرین گذرنامه (در صورت معتبر بودن)

۳- یک (۱) قطعه عکس شش در چهار جدید و رنگی با زمینه سفید و تمام رخ به طوری که:

الف: ۶ ماه از تاریخ گرفته شدن آن نگذشته باشد.

ب: آقایان بدون کلاه، عینک، کراوات، زیور آلات، آرایش مو و محاسن به طوری که پیشانی و گوش‌ها مشخص باشند. همچنین رنگ لباس و زمینه یکسان نباشد.

ج: خانم‌ها با حجاب کامل بدون آرایش و زیورآلات، با استفاده از روسری یا مقنعه ساده و تیره به طوری که گردیی صورت مشخص باشد. (برای دختران بالای ۶ سال با حجاب کامل)

۴) اجازه محضری برای افراد زیر ۱۸ سال از سوی پدر یا قیم قانونی.

۵) افراد بالای ۱۵ سال ضمن حضور در دفتر می‌بایست شناسنامه عکس‌دار ارائه نمایند.

۶) افراد زیر ۱۵ سال ضمن حضور در دفتر می‌بایست گواهی اشتغال به تحصیل، دفترچه بیمه یا گذرنامه عکس‌دار ارائه نمایند.

توجه: برای افراد زیر ۶ سال، کودک می‌بایست در دفتر حاضر شده و ولی کودک یک قطعه عکس از کودک خود را ارایه نماید.

۷) بازنشستگان نظامی که ۵ سال تمام از بازنشستگی آنها نگذشته است ارائه نامه از حفا یگان مربوطه الزامی است.

۸) بازنشستگان نظامی که ۵ سال از بازنشستگی آنها می‌گذرد می‌بایست اصل و کپی کارت کانون بازنشستگان را ارایه دهند (به ارایه گواهی از سازمان متبوع نیازی نیست).

۹) نظامیان شاغل می‌بایست نامه موافقت حفا یگان مربوطه را ابتدا به دبیرخانه اداره گذرنامه ارایه و پس از ثبت به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی ارایه نمایند.

تعرفه: ۳۷۵ هزار ریال + ۷۵۰ هزار ریال

هزینه تهیه فرم و شناسه گذرنامه از دفاتر خدمات الکترونیک ۱۰ هزار ریال است.

نکته:

– ارائه اصل و کپی کارت پایان خدمت یا معافیت صرفاً هوشمند (کارت‌های قدیمی اعتبار ندارند) یا موافقت‌نامه سازمان وظیفه عمومی برای مشمولین.

کسانی که اقدام به تعویض کارت پایان خدمت یا معافیت قدیمی به هوشمند نموده‌اند، بعد از گذشت ۲۴ ساعت از درخواست تعویض، می‌توانند با ارایه برگه ثبت درخواست تعویض کارت به افسران گذرنامه مستقر در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی، درخواست صدور یا تعویض گذرنامه دهند. آقایان بالای ۵۰ سال احتیاج به ارایه کارت پایان خدمت ندارند. آقایان دانشجو یا دانش آموز برای خروج از کشور می‌بایست نامه از محل تحصیل خود دریافت و به سازمان وظیفه عمومی تحویل نمایند.

کلیدواژه:

دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی | دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی | دریافت گواهی عدم سوء پیشینه | دریافت کارت هوشمند سوخت | توجه داشته باشید | گواهینامه رانندگی | برای دریافت گواهی | کارت شناسائی ملی | مدارک مورد نیاز | کارت پایان خدمت | مراجعه نمایند | سراسر کشور | دفاتر پلیس | مدارک دریافت | اصل و رونوشت | هزار ریال | ۵۰ هزار ریال | انگشت نگاری | اتباع خارجی | شهرک آزمایش | وسیله نقلیه | مراجعه کنند | مراجعه کنید | خلافی خودرو | سال ۱۳۹۶ | جهت دریافت | عدم اعتیاد | گروه خونی | ارائه اصل | کارت سوخت | محل سکونت | هزینه ها | کارت ملی | عکس جدید | قطعه عکس | تمام رخ | ۷۰ سال

تجهیز جبهه النصره در ادلب توسط ترکیه اقرار به قتل دختر بوتيك دار رکوردشکنی واردات نفت هند از ایران دیدار مسئولان فدراسیون فوتبال ایران با همتایان هلندی و ایتالیایی گزارش سازمان‌اطلاعات‌ سپاه درباره‌اغتشاشات اخیر list خدمه کشتی چینی شب‌ها خوابشان می‌برد؟ ماجرای مأمور امنیتی کی روش و ساختمان مرموز «PEC» غزاله گلشن - اعجوبه 96 - بازیگری آموزش MTCNA میکروتیک - قسمت دوم علیرضا پاشا عاصفی - اعجوبه 96 - بازیگری تحریف نامه؛داستان چشم چرانی و زنا کردن پیامبر معصوم I am Ezafi خدافظ بچه ها+ت آریاز نصیری - اعجوبه 96 - بازیگری خوبی عزیزم؟؟! زمین باحال برای مسابقات بین دوستانتان در ماینکرافت|برای دانلود (slime_bloxs@) در دعایی تاثیر گذار و فوق العاده از شیخ عبدالرحمن السدیس پادینا فرجاد آزاد - اعجوبه 96 - استعداد عجیب انگشتر خطی مردانه عقیق یمن سفید استخراج رایگان بیت کوین در مدت 3 ماه 1 بیت کوین (جدید) دابسمش سید امیر احمد جلالی - اعجوبه 96 - خوانندگی آموزش MTCNA میکروتیک - قسمت سوم سیاره مشتری و قمرهای آن مقصد بعدی سازمان فضایی اروپا آموزش فارسی MTCNA میکروتیک - قسمت چهارم مسجد الاقصی؛ همچنان در خطر تخریب اربعین حسینی . مراسم بدرقه زوار الحسین شهرستان اندیمشک . بانوای :کربلایی شاهین ح سارا سیف - اعجوبه 96 - بازیگری دین و زندگی کنکور با دینی 100 بالای 90% وقتی مؤلف کتاب دینی به معجزه اعتقاد ندارد.... چشمات... بررسی و حل تست های دین و زندگی کنکور - مبحث توحید شناسی اسب حیوان نجیبیست به روایت رضا گلزار شبیه سازی جوشکاری با استفاده از سابروتینDFLUX- آباکوس the witchere 3 hearts of stone قسمت 78 آموزش قضا و قدر دین و زندگی استاد یوسفیان پور - 3 ستاره سیف - اعجوبه 96 - بازیگری حل فوق سریع تست های دینی کنکور 95 رشته تجربی بخش2 توحید شناسی2 دین و زندگی کنکور حل فوق سریع تست های دینی کنکور 95 رشته تجربی بخش3 تجربی تست 95قسمت اول دین و زندگی کنکور Amir Dadashzadeh - Orayim Yanar (امیر داداش زاده - اوریم یانار) دانلود آموزش فارسی MTCNA میکروتیک - قسمت پنجم شبیه سازی ترک نیم بیضی با بارکذاری در فالب سابروتین محمد علی راهدار - اعجوبه 96 - بازیگری هر دو اشتباه کردیم ...!! تدریس متفاوت زیست شناسی کنکور دکتر مهدی آرامفر، مبحث گردش مواد legoلگوهای.من.از.همه.ی سری.های حمید عابدی - اعجوبه 96 - بازیگری مصاحبه با جناب اقای مظفریان توحید شناسی1 دین و زندگی کنکور بارسلونا - منچستر یونایتد در فینال لیگ قهرمانان اروپا پارسا سیف - اعجوبه 96 - بازیگری اموزش فارسی CCNA Cisco - قسمت سوم | میهن لرن ریلری جدید از بازی Far Cry 5 شخصیت ها و مراحل Co-op آموزش دین و زندگی کنکور - مبحث توحید عبادی توحید شناسی:ربوبیت دین و زندگی کنکور آموزش قضا و قدر دین و زندگی استاد یوسفیان پور - 2 اهنگ درخواستی *اسلایم های میوه ای* تدریس متفاوت زبان انگلیسی کنکور دکتر شهاب اناری، گرامر درس 1 سال چهارم تدریس متفاوت فیزیک کنکور مهندس یحیوی، مبحث دینامیک آهنگ جدید اپیکور باند به نام خالتور تدریس متفاوت فیزیک کنکور مهندس یحیوی، معادله حرکت نوسانی قسمت اول •••♡•••تقدیمی•••♡••• اسلایم سبز دینی 100 - آموزش مبحث توحید در خالقیت جمع بندی دین و زندگی کنکور - دینی 100 بازکردن درفت چست یا جعبه لیگ master II تایتل متحرک انیمیشن شده افتر افکت نظر کنکوری ها در مورد دینی صد گل اول بارسلونا به منچستر یونایتد در فینال توسط نیمار تیزر فیلم جنگ جهانی آخر خمس و زکات دین و زندگی کنکور 2 - دینی صد خمس و زکات دین و زندگی کنکور 1 - دینی صد تدریس متفاوت عربی کنکور استاد آزاده، تحلیل الصرفی فعل تماشا کنید : مقایه اندازه سه گوشی Xiaomi Mi MIX 2،OnePl خدمات کار در ارتفاع با طناب،بدون داربست آموزش میکروتیک MTCNA - قسمت 8 تکنیک های تست زنی دین و زندگی کنکور - قسمت 3 میکس من برای مسابقه ی میکس ساز آپارات نایون توی المپیک گزارشگر شده گل دوم بارسلونا به منچستر یونایتد توسط سوارز در فینال اولین ویدیو از لحظات اولیه حادثه نفتکش سانچی استاد فارانوس 96 مونولوگِ جالب "هومن سیدی" در "پُل خواب" دزد و جناب آقای گربه ارقام انار ایران / انار شاه پسند pomegranate in iran استاد فارانوس 97 فیلم شخصی میباشد-موقتا اپلود گردیده است دریا، اجساد درگذشتگان «سانچی» را برگردان طنز عالی پر از خنده با دوبله لری گل به خودی مدافع منچستر یونایتد در فینال لیگ قهرمانان تکنیک های تست زنی دین و زندگی کنکور - قسمت 2 آبشار سرنوشت Haikyuu آخرین قسمت فصل اول | دوبله فارسی یکی از بهترین بازیهای لیگ انگلیس فصل 08-2007 حکمت دین و زندگی - استاد علیرضا یوسفیان پور- 7 استاد علیرضا یوسفیان پور - آموزش مبحث معادشناسی ( مرگ و برزخ ) دین و زندگی سال سوم دبیرستان - دینی صد تدریس متفاوت شیمی کنکور استاد رادمان مهر، تعیین موقعیت عناصر در جدول تناوبی تدریس متفاوت فیزیک کنکور مهندس یحیوی، حرکت شناسی نمودار های vt Pubg #1 - Part 51 | پاب جی گیم پلی آموزش مبحث هدایت دینی صد استاد یوسفیان پونی کوچولو اکواستریا گرلز فصل 6 forgettne friendship دوستی فراموش شده فرح از روزهای خروج از ایران می گوید معرفی 7 تکنولوژی جدید برای خانه هوشمند موزیک ویدئوی «باور کن» از حمید عسکری حل تحلیلی سوالات دین و زندگی کنکور رشته تجربی تدریس متفاوت عربی کنکور استاد آزاده، مبحث درک مطلب قسمت دوم انیمه Kiznaiver HD قسمت 3 با زیرنویس فارسی جشن تولد محمد علیزاده در کنسرت جشنواره موسیقی فجر موبایل باز/گیم پلی بازی sHaowFiGHT آموزش فارسی مدرک CCNP Routing مسیریابی شبکه های سیسکو - قسمت 1 آموزش نصب پروتکل SSL یا https روی هاست Cpanel آموزش تنظیم preset برای دوربین مداربسته Speed dome انیمه Kiznaiver HD قسمت 5 با زیرنویس فارسی قطعه سوم - سوره مبارکه شوری ، شمس محسن ابراهیم زاده " برداشت رفت "!! سیلوی گندم تبریز ! بررسی و حل تشریحی تست های دین و زندگی کنکور - استاد یوسفیان پور همنوایی بی نظیر گیتار و نی قسمت 5 قسمت دوازدهم-1 آموزش تعمیرات ایسیو موزیک ویدیو دکلمه جدید حسین سلیمانی : اولین ابراهیم تاتلیس - خدایا!!عااااالی!! آموزش مقدماتی تا پیشرفته وردپرس (WordPress) - قسمت چهارم دعاء الشیخ خالد الجلیل پروژه مینو آموزش مقدماتی تا پیشرفته وردپرس (WordPress) به زبان فارسی - قسمت پنجم آموزش درست کردن توپ استرس به شکل تک شاخ وای نگاه امیر چجوری رهامو اذیت میکنه آموزش اعجاب انگیز دین و زندگی کنکور با انیمیشن - دینی صد تدریس متفاوت فیزیک کنکور مهندس یحیوی، الکتریسیته ساکن گل ششم بارسلونا به منچستر یونایتد توسط نیمار درسنامه کامل توحیدشناسی دین وزندگی کنکور آموزش درست کردن چند نوع قاب موبایل تخلیه عقده تدریس متفاوت فیزیک کنکور مهندس یحیوی، الکتریسیته ساکن قسمت دوم ...من احمقو باش فکر میکردم فرشته بود... تدریس متفاوت هندسه کنکور استاد بنی هاشمی، مبحث مساحت آقاسی نژاد تدریس متفاوت فیزیک کنکور مهندس یحیوی، حرکت شناسی ترانه «آه کِشکِم» ابراهیم تاتلیس - 1992 حسین کوچولو تدریس متفاوت فیزیک کنکور مهندس یحیوی، سرعت متوسط و لحظه ای قسمت دوم شعبده بازی آزمایش ایجاد باران در ظرف شیشه ای دانلود پروژه افترافکت Phone X معرفی اپلیکشن روی موبایل شایعه - افشاگری مهم پاول دورف درمورد پیشنهاد رشوه جهرمی اعجاب انگیز!! مطابقت 92 درصدی پکیج دینی 100 یوسفیان پور حل تست توحید شناسی دین و زندگی کنکور دومین کار گروه دوبله حسن ریوندی در فروشگاه بزرگ ایرانیان آموزش مقدماتی تا حرفه ای وردپرس (WordPress) به زبان فارسی - قسمت ششم زیست حرف آخر دینی یوسفیان پور - حل تست های کنکور تجربی 95 تیکه محسن مسلمان دربرنامه سرخ آبی به استقلال خمس و زکات دین و زندگی کنکور توحید شناسی:همه توحیدها دین و زندگی کنکور نوبت دهی موثر با سیستم های نوبت دهی باربد زیست حرف آخر بگویید چطوری باید داخل ماین کرافت فیلم گرفت زیست حرف آخر گیم پلی بازی WATCH DOGS2 برای کنسول PS4 دینی حرف آخر - علیرضا یوسفیان پور - دینی صد حسن ریوندی در فروشگاه بزرگ ایرانیان زیست حرف آخر تدریس هندسه کنکور استاد بنی هاشمی ، مبحث مساحت سانچی واقعادلم تنگ تدریس ریاضی گسسته کنکور ، دکتر دادبام، میانگین درجات رئوس گراف چگونه با واژه های ناآشنای reading ها برخورد کنیم ؟! دکتر شهاب اناری زیست حرف آخر چگونه واژگان زبان انگلیسی کنکور را بهتر یاد بگیریم ؟! دکتر شهاب اناری تدریس ریاضی کنکور ، دکتر مجتبی دادبام، تابع جز صحیح و براکت نرم افزار فیزیوتراپی مراسم جشن قهرمانی بارسلونا در فینال لیگ قهرمانان اروپا زیست حرف آخر محسن منفرد - بارون که میباره لجبازی زن و شوهر اسلایم 3طبقه اپل فیلم آموزشی تهیه کیک هویج فروشگاه بزرگ ایرانیان فیلم آموزشی تهیه لازانیا با بادمجان و اسفناج 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 باب اسفنجی قسمت 1 دوبله فارسی 720p موجودات فضایی که توسط دوربین فیلم برداری شده حل تست های دین و زندگی کنکور تجربی 95 - حرف آخر 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 گل زیبای رونالدینهو به اتلتیکو و شکست تلخ بعد از آن! دینی 100 - حل تست های دین و زندگی کنکور 95 چه بلایی بر سر نفتکش سانچی آمد پروژه اینترو ورزشی افتر افکت حسین کوچولو فیلم آموزشی تهیه لازانیا تابه ای تدریس متفاوت ریاضی کنکور مهندس مهربان، هم ارزی های مرتبه دو و پیوستگی جمع بندی دین و زندگی کنکور - استاد علیرضا یوسفیان پور تدریس ادبیات کنکور توسط استاد احمد سبحانی ، مبحث اجزای جمله دینی 100 - آموزش اعجاب انگیز دین و زندگی کنکور دینی 100 - علیرضا یوسفیان پور - دین و زندگی کنکور تدریس زبان انگلیسی کنکور دکتر شهاب اناری ، واژگان درس 1 پیش دانشگاهی 18+خرید کاندوم به روش نوین در مدارس و سطح شهر المپیک آیدل ها 2018 چگونه با واژگان خارج از کتاب متون درک مطلب برخورد کنیم؟ ! دکتر شهاب اناری تدریس زبان انگلیسی کنکور دکتر شهاب اناری ، گرامر درس 1 پیش دانشگاهی تدریس متفاوت زیست شناسی کنکور دکتر مهدی آرامفر، بررسی آرواره ها دو تا ایکیو سومین جنگ بین مینیفیگور ها:هالکvsفلش تدریس متفاوت فیزیک کنکور مهندس یحیوی قوانین بازتاب نور ساخت پرس هیدرولیک تدریس ریاضی کنکور دکتر دادبام ، کاربرد مشتق 1 تدریس هندسه تحلیلی ریاضی کنکور - استاد بنی هاشمی - موسسه ونوس فیلم آموزشی تهیه لقمه توفو و برگ کاهو تدریس گسسته کنکور دکتر دادبام، جادوی درخت 2 تدریس ریاضی کنکور مهندس مهربان، هم ارزی های مثلثاتی 2 تدریس ریاضی کنکور دکتر دادبام، کاربرد مشتق 2 تلاوت دلنشین صدای اسمانی قاری اردنی تدریس متفاوت فیزیک کنکور مهندس یحیوی حرکت شناسی نمودار های vt تدریس دین و زندگی کنکور - استاد سرکشیک زاده - موسسه ونوس تبدیل دوربین مداربسته آنالوگ به AHD تلخ ترین مسابقه بوکس بدون دست! رتبه برتر 1 2 3 دکتر شهاب اناری کلیپ طراحی ناخن در تلگرام, ♠ اسباب بازی جالب کودک خخخخخ.♠ یه کلیپ جدید از ایمان(نولاو) به خاطر توئه این همه کنسرت و دلهره... تدریس ریاضی انسانی توسط استاد نصیری - مبحث رادیکال و آمار آمادگی برای ظهور امام زمان عج پروژه مکران زیست کنکور موسسه حرف آخر آلرژن استاد شعبانی انباكسینگ gta تجهیزات آشپزخانه صنعتی پاندای کونگ فو کار در واقعیت امضاء قرارداد انسداد،انحراف ، شستوشو و بازرسی تصادف موتورسوار تدریس مبحث حرکت گذاری توسط استاد آزاده - موسسه ونوس فسیل های بسیار سالم و جالب ارگ 2018 انتقال تصویر بدون استفاده از IP استاتیک و با استفاده از P2P Cloud ارگ 2018 زیست کنکور موسسه حرف آخرتدریس ژنتیک استاد شعبانی هنگامیکه لودر به کمک کامیون می آید پروژه نازک آموزش طراحی و برنامه نویسی سایت شیپور لحظة تفجیر سیارة فی منطقة الحریة ببغداد ولكن المفاجأة ما حدث بعد الإنفجار شکار تروریست های داعشی توسط تک تیرانداز ماهر سوری فیلم آموزشی تهیه لقمه های پنیری کدو و سوسیس تدریس شیمی کنکور - بافر ها - استاد رادمان مهر تدریس ادبیات کنکور استاد سبحانی، اجزای جمله فیلم آموزشی تهیه لقمه های پنیری کدو و سوسیس لقمه گنده تر از دهن یعنی این gta3 مود شده برای اندروید فیلم آموزشی تهیه میت لوف شکم پر دریافت ایمیل از DVR در اثر بروز خطا و قطع تصویر وقتی داعش با دوربین آمریکایی جنایت خود را ثبت می کرد فیلم آموزشی تهیه نان سیر زیست کنکور موسسه حرف آخرپارادوکس هورمون استاد شاکری نحوه ی حل سوالات استنباط مفاهیم زبان کنکور ، دکتر شهاب اناری فیلم آموزشی تهیه موس شکلاتی به شکل گلدان عربی کنکورموسسه حرف آخر اعداد استادواعظ خبر مهم دوتا از سازه های لگو خودم فیلم آموزشی تهیه لقمه های پنیری کدو و سوسیس راه رفتن کودک سندرم داون در کاردرمانی رباطکریم برترین خبرهای هفته (چهارم دی ماه 96) از دنیای تکنولوژی فیلم آموزشی تهیه میت لوف شکم پر زیست کنکور موسسه حرف آخرتدریس تخصصی مشیمیه شعبانی فیلم آموزشی تهیه موس شکلاتی به شکل گلدان حرکات وتکنیک های دیدنی نیمار فیلم آموزشی تهیه نان سیر زیست کنکور موسسه حرف آخرتدریس زیست استاد شعبانی روباه و جستجوی گنج تریلر رسمی و مرموز Warhammer 40,000 Inquisitor Martyr تلاوت قرآن با صدای خواننده معروف پاپ فیلم آموزشی تهیه نان سیر سریال پاورچین - قسمت 67 من تنها بلاندی .پاپی هستم +ت یزدان باقری راد - اعجوبه 96 - بازیگری مهسیما نجفی - اعجوبه 96 - خوانندگی پشت پرده نقد به معصوم روحانی چه اهداف سیاسی نهفته است(کلیپ جنجالی) پندک این قسمت : سهام عدالت هانی و شی مرید(سوگنامه سازین ) انیمه آبشار سرنوشت Haikyuu - قسمت 23 | دوبله فارسی محمدرضا صالحی - اعجوبه 96 - استعداد عجیب نگاهی به فیلم «کرول» از بهنام ناطقی معین شریف زاده -اعجوبه 96 - خوانندگی صحرای محشر، قیامت - حجت الاسلام جعفر مرادی کیانا افشاری - اعجوبه 96 - خوانندگی دروغ گفتن یایویی و دردسر او تریلر قسمت دهم فصل دوم میراکلس سالار نصیری - اعجوبه 96 - بازیگری محمدرضا صالحی - اعجوبه 96 - بازیگری گروه دل انگیزان - اعجوبه های 96 - خوانندگی آموزش اعجاب انگیز فیزیک کنکور حسین فخری – بسته اشک از چشمت وا نشد سریال پاورچین - قسمت 68 محسن نوروزی - اعجوبه 96 - استندآپ کمدی محسن نوروزی - اعجوبه 96 - استعداد عجیب شیمی موسسه کنکور حرف آخر - مبحث اسید و باز دین و زندگی کنکور - آموزش توحید شناسی امیرحسین ستاری - اعجوبه 96 - خوانندگی عربی حرف آخر - آموزش مبحث انواع لام شیمی حرف آخر , اعداد کوانتومی دین و زندگی حرف آخر - استاد علیرضا یوسفیان پور مهدی قبادلو - اعجوبه 96 - بازیگری متوحل کننده آموزش قضا و قدر دین و زندگی استاد یوسفیان پور - 6 آیدین ناظمی - اعجوبه 96 - استعداد عجیب با توام ای رفته از دست آموزش قضا و قدر دین و زندگی استاد یوسفیان پور - 5 رضا گارسی - اعجوبه 96 - استعداد عجیب اموزش ماشین دنا فیزیک حرف آخر - آموزش مبحث معناطیس پت و مت قسمت[10] عماد غفوری - اعجوبه 96 - استعداد عجیب میکس من از خودم(رریتی) ماجرای بالا رفتن هر روزه قیمت خودرو دنا سجاد افشاریان شرقی غمگین میخواند سورن دنا رانا و دیگر هیچ شاب 0تا100 رنو (ال90) دنده ای تدریس شیمی کنکور مبحث نمودار مول بر زمان - موسسه کنکور حرف آخر نحوه مطالعه دین و زندگی کنکور1 فیلم سه بعدی San Andreas 2015 پامرانین خرسی سفید وارداتی آبشار جاذبه فصل2 قسمت 3 :: دوبله فارسی:: آهنگ کردی زیبا و شنیدنی و جنجالی از وحیداکجوان آموزش مدلینگ صندلی پارامتریک دختر خوش صدا:۳ فصل 1 قسمت 4 سریال مریخ - Mars با دوبله فارسی بر مشامم میرسد از DNA تا Protein تشكر شورای کتاب کودک و فرهنگنامه کودکان از خانم گوتس تینا فراهانی - اعجوبه 96 - استعداد عجیب اف رود دنا اختیار دین و زندگی کنکور اسکی رو آب یک سنجاب هندسه کنکور ( الگوی بادبادک ) - استاد منتظری - حرف آخر Resident Evil 7-2 | میا چرا اینجوری میشه؟ تیتراژ ابتدایی در حلقه رندان انشاء 14 گرفت! اما طولی نکشید که شد خالق "قصه های مجید" عرشیا قریب - اعجوبه 96 - استعداد عجیب دختر خوش صدا:۴ تدریس عربی کنکور مبحث تحلیل صرفی فعل- حرف آخر گزیده سخنان رهبر انقلاب در اجلاس بین المجالس اسلامی #حسابان1-فصل1-قسمت5-آموزش تستی و تشریحی مفهومی با هم حکمت دین و زندگی - استاد علیرضا یوسفیان پور- 6 حکمت دین و زندگی - استاد علیرضا یوسفیان پور- 4 مبین/سریال های ترکی که در ترکیه پخش می شه و سریال ترکی هایی که تو ایران پخش میشه یه محله ی بسیار بسیار آروم/محمد امین کریم پور حکمت دین و زندگی - استاد علیرضا یوسفیان پور- 3 سینا سپروند - اعجوبه 96 - استعداد عجیب ۱۰ تا از خطرناک ترین هکرهای تاریخ حکمت دین و زندگی - استاد علیرضا یوسفیان پور- 2 15 بازی موردانتظار ماه فوریه 2018 آموزش سه تار - نکات مهم انگشت گذاری سه نکته در مورد تصمیم گیری حسین مریم زاده - اعجوبه 96 - خوانندگی تریلر گیم پلی بازی AO TENNIS دلیل رابطه خوب شاه خائن با زن های اروپایی چه بود؟ تست سرعت سامسونگ نوت 8 با گوگل پیکسل 2 ایکس ال تریلر معرفی بازی Two Point Hospital تریلر فیلم Don’t Worry, He Won’t Get Far on Foot تعزیه حضرت رقیه جدید عاطفه معصومی - اعجوبه 96 - بازیگری اعلان متحرک سینمایی ۲۱ روز بعد ریاضی انسانی-حد مجموع دنباله های هندسی نامتناهی مسی از گذشته تا حال پولتونو هدر ندید . . . مصاحبه همایش تبریز دین و زندگی کنکور معرفی کانسپت نیسان Xmotion اپریویو : ارتباط موثر بین کارجو، کارفرما و افراد متخصص تنظیمات پلیر در استوری لاین- قسمت دوم گزارشی از حضور لیلا حاتمی در تورنتو رانندگی با کیا استینگر GT . مطابقت تست های95 قسمت دوم دین و زندگی کنکور معاد شناسی : دنیا دین و زندگی کنکور سرعت 185 کیلومتر بر ساعت با دنا فابریک عادل برزکار نحوه مطالعه دین و زندگی کنکور2 قضا و قدر دین و زندگی کنکور بررسی و حل تست های عربی کنکور ( مبحث من و ما ) - حرف آخر آزمون اصلی TPO چیست؟ یاد باد آن روزگاران ،یادباد امیر رضا ریاضی - اعجوبه 96 - استعداد عجیب تدریس شیمی کنکور ( آرایش الکترونی یون ها ) - حرف آخر آموزش عربی کنکور ( بررسی تست های تحلیل صرفی ) حرف آخر ۲ مشاهده درخواست‌های تبادل شده بین سایت و کاربر حل تست های نمودار تابع خطی ریاضی کنکور - حرف آخر شهناز دستگاه شور ردیف میرزا عبدالله نیما فریدونی تار.mp4 آموزش زبان کنکور so,such,enough,too- حرف آخر شهناز کت یا عاشق کش دستگاه شور ردیف میرزا عبدالله نیما فریدونی تار.mp4 شیمی کنکور آموزش مبحث عناصر واسطه - حرف اخر خنده دار امیر کریمی - اعجوبه 96 - استعداد عجیب مقدمه ی قرچه دستگاه شور ردیف میرزا عبدالله نیما فریدونی تار.mp4 آموزش باز کردن قفل FRP تمام گوشی های مدیاتک بدون باکس توسط نرم افزار فلشتول آموزش آنلاک شبکه سیم کارت یک سامسونگ جی تری پرو SM-J3119 میلاد راستاد_فراغ خواننده خوش صدا و با احساس پلنگ صورتی و دوستان (مدرن) :: فصل 1، قسمت 28 / HD ساسان شریعتی - اعجوبه 96 - بازیگری طرح دو فوریتی برای ایجاد خط اعتباری در صنعت نفت فیزیک کنکور آموزش مبحث دینامیک ( تعادل ) - حرف آخر استاد رائفی پور تفاوت انقلاب اسلامی با جمهوری اسلامی سامان وارسته - اعجوبه 96 - بازیگری اعجوبه ها96 بازیگری پرچم و عکس های (vice city) در gtav تدریس ریاضی کنکور ( مبحث نمودار تابع خطی ) - حرف آخر عسل کنزق اهنگ قدرعنا باارگ اندروید نقاشی من پوریا رستمی - اعجوبه 96 - بازیگری آموزش قضا و قدر دین و زندگی استاد یوسفیان پور - 4 عروسک رقاص وارم بی بی واقعا نبینی ضرره-مداحی شور طوفانی || روح الله رحیمیان دین و زندگی کنکور - آموزش توحید شناسی 2 فیلم آموزشی تهیه کیک رنگین کمانی فیلم آموزشی تهیه کیک ساندویچی میوه آموزش جادویی دین و زندگی کنکور استاد یوسفیان پور - مبحث اختیار تدریس بی نظیر دین و زندگی کنکور - تکنیک آیات قضا و قدر کیارش عبدالله زاده - اعجوبه 96 - استندآپ کمدی آموزش نصب وردپرس دریفت با تیوتا کمری در GTA قالب ها در وردپرس لایی خوردن بزرگان فوتبال آموزش نصب افزونه در FL Studio 11 دستگاه الکترواسموک قضا و قدر: آیات قضا دین و زندگی کنکور بدل رهبری ! گروه نسیم قدر ز کودکی خادم این تبار محترمم استاد رائفی پور روضه کربلا و حضرت زینب س ماشین لوکس و فوق اسپرت جوان عرب!! حل تست های مبحث سفوط آزاد فیزیک کنکور - حرف آخر تدریس فیزیک کنکور - حل مثال های سقوط آزاد - حرف آخر بازیگران محبوب کره توایس در راه المپیک آیدل ها 2018 تدریس فیزیک کنکور مبحث سقوط آزاد - حرف آخر شخصیت خالیه رگال آکادمی《پینوکچیا》 برای ربکا ملیکا لطیفی - اعجوبه 96 - بازیگری فیزیک کنکور حل تست های توزیع نیرو 2 - حرف آخر دابسمش بلوچها گل پمبه ... گل صورتی ... تقدیم به دوستان خوبم در آپارات انعکاس انفجار عراق در خبر الاهواز با گویندگی حویزاویان انیمه Kiznaiver HD قسمت 11 با زیرنویس فارسی تصاویر سانا در راه المپیک آیدل ها 2018 استاد رائفی پور تفاوت حسادت،غبطه،ایثار،مواساة کاری که حضرت عباس کرد... لئو مسی - Alien پلنگ صورتی و دوستان (مدرن) :: فصل 1، قسمت 31 / HD کامران پیکی زاده، دکتر فیزیک ذرات از دانشگاه ییل که آدم پلنگ صورتی و دوستان (مدرن) :: فصل 1، قسمت 32 / HD پلنگ صورتی و دوستان (مدرن) :: فصل 1، قسمت 33 / HD ماکان بند جلسه هم اندیشی ارکان پروژه ترمیم شبکه فاضلاب اصفهان پلنگ صورتی و دوستان (مدرن) :: فصل 1، قسمت 34 / HD استاد رائفی پور چرا طلحه و زبیر کله پا شدند؟؟؟ پلنگ صورتی و دوستان (مدرن) :: فصل 1، قسمت 35 / HD ماجرای یک جوان انگلیسی که ادعای تشرف به اسلام می کرد دلتنگی خواب نماینده پارلمان انگلیس در مجلس عوام سال میلادی نو مبارک توضیحات خوانده شود تدریس دین و زندگی کنکور - قضا و قدر و اختیار 1 اجاره آپارتمان 61 متری در دربند اسداللهی خیابان میری دزد مرموز مهدی فراهانی - اعجوبه 96 - خوانندگی آموزش مقدماتی فتوشاپ-قسمت 2 تریلر Royal Edition بازی Final Fantasy XV موسیقی قسمت دوم اجاره موقعیت تجاری 100 متری در دربند اسداللهی دومین گالری عکس پونی. شورزیباازکربلایی مهدی اسکندری نشرة الاخبار السیاسیة بتقدیم سجاد حویزاویان قناةالاهواز تیزر فیلم ایرانی اکسیدان گیم پلی بازی[J-stars] باحضور(naruto.sasuke.madara) سه برادر خداوردی حل تست های دین و زندگی کنکور تجربی 95 - حرف آخر دینی 100 - حل تست های دین و زندگی کنکور 95 فیلم آموزشی تهیه کیک ساندویچی میوه مکان ماشین فراری!در GTAV+مکان فیلم vr آهنگ lego batman movie دین و زندگی کنکور - آیات قضا و قدر و اختیار انیمیشن دینی صد - استاد علیرضا یوسفیان پور حل تست های دین و زندگی کنکور - قضا و قدر و اختیار 3 اهنگ زیبا حامد همایون : چشمات قسم چرت نماینده پارلمان انگلیس! آیتم پخش اذان دین و زندگی کنکور - آموزش توحید شناسی 2 مطالبه مراجع هم صدای با مردم جهت رفع مشکلات معیشتی مردم کانال تلگرام زدم جوین شید استاد دانشمند داستان طلبه اصفهانی و امام زمان عج بررسی بازی InnerSpace خیلی راحت و امن عکس های موبایل خود را چاپ کنید تریلر بازی Scribblenauts برای Nintendo Switch ایساک اعجوبه ی 6 ساله برزیلی انیمه آبشار سرنوشت Haikyuu - قسمت 24 | دوبله فارسی قرار ستنست شیمر با فلش 1 ترجمه ی سکانس بالکن قسمت 9 میراکلس دینی 100 استاد علیرضا یوسفیان پور سیدامیر احمد جلالی آزاد - اعجوبه 96 - بازیگری عرشیا گلوی - اعجوبه 96 - بازیگری سحر کاظمی - اعجوبه 96 - بازیگری مهراد امیری - اعجوبه 96 - بازیگری 10 شیرین کاری با تخم مرغ ماهان موسوی زادگان - اعجوبه 96 - بازیگری تطبیق باور نکردنی سوالات دین و زندگی کنکور با پکیج دینی صد حکمت دین و زندگی - استاد علیرضا یوسفیان پور- 5 حکمت دین و زندگی - استاد علیرضا یوسفیان پور- 6 حکمت دین و زندگی - استاد علیرضا یوسفیان پور- 4 آذر لهجه نیک - اعجوبه 96 - بازیگری حکمت دین و زندگی - استاد علیرضا یوسفیان پور- 3 رضا صالحی - اعجوبه 96 - بازیگری محمد باقر خالقی - اعجوبه 96 - بازیگری حل تحلیلی تست های دین و زندگی کنکور - دینی صد آموزش دین و زندگی کنکور با انیمیشین - دینی 100 معصومه رئیسی - اعجوبه 96 - بازیگری تدریس متفاوت ادبیات کنکور استاد سبحانی مبحث ضمیر تدریس بینظیر عربی کنکور استاد آزاده مبحث استثنا تدریس بینظیر زیست شناسی کنکور توسط دکتر آرامفر چرخه ی عملکرد قلب و الکتروکاردیوگرام قسمت دوم تدریس بینظیر فیزیک کنکور مهندس یحیوی القای الکترومغناطیس قسمت اول جمع بندی و حل تست های دینی کنکور - مبحث توحید شناسی گیم پلی از بازی CALL of DUTY MW3 آموزش قضا و قدر دین و زندگی استاد یوسفیان پور - 4 تدریس بینظیر عربی کنکور استاد آزاده مبحث درک مطلب قسمت اول تدریس متفاوت فیزیک کنکور مهندس یحیوی، انتقال و دوران در آینه تخت قسمت دوم توحید شناسی:خالقیت دین و زندگی کنکور مخلوط اسلایم با رنگ دین و زندگی کنکور در 4 روز بالای 90% - توحید در ربوبیت خمس و زکات دین و زندگی کنکور 3 - دینی صد در فضای مجازی مراقب شلیک توپخانه دشمن باشید گیم پلی outlast 1 (پارت 6) نکات کلیدی در جمع بندی دین و زندگی کنکور - استاد علیرضا یوسفیان پور پروژه دیپلمات باز کردن 6 جعبه خیلی خوب نگاه نکنی رفته همنوایی بی نظیر گیتار و نی قسمت 1 همنوایی بی نظیر گیتار و نی قسمت 2 زیست حرف آخر شاهکار رتبه 30کنکور! چگونه دینی کنکور را بالای 90 زدم؟ 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 چگونه واژگان زبان انگلیسی کنکور را یاد بگیریم؟ ! 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 همنوایی بی نظیر گیتار و نی قسمت 3 فیلم آموزشی تهیه لقمه توفو و برگ کاهو 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 تدریس هندسه تحلیلی کنکور ، مهندس بنی هاشمی ، ضرب داخلی بردار ها 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 حسن ریوندی در فروشگاه بزرگ ایرانیان 7 تک گویی ماندگار سینمای مسعود کیمیایی دین و زندگی حرف آخر یوسفیان پور واکنش جالب دختران غیر مسلمان به حجاب معرفی شرکت Vanguard Instruments کشور آمریکا فاطمه (س) باردار بود ... زیست حرف آخر اهمیت سئو وب سایت کدوم کمتر به وعده هاشون عمل کردند،احمدی نژاد یا روحانی؟ پاسخ استاد رائفی پور به سخنان روحانی درمورد نقد معصومین راز خم كردن قاشق با بازی مینی لب نوریتسو کیو اس اس 3701 اچ دی 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 ششمین جشنواره مد و لباس فجر 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 روایتی از نقش نیروهای امنیتی در پشت صحنه انتخابات 92 قطعه پنجم - سوره مبارکه شوری ، شمس 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 حرکت در بازی gta v محمد زاهدنژاد (sm.group) 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 فیلم آموزشی تهیه لازانیا با بادمجان و اسفناج فیلم آموزشی تهیه لقمه توفو و برگ کاهو 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 اهنگ جدید محمد اصفهانی : کوچه باغ راز 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 زیست حرف آخر زیست حرف آخر در مورد خدابه هیچ وجه از دست ندید فرهنگ در کلام علامه زیست حرف آخر وسایل باربی زیست حرف آخر همنوایی بی نظیر گیتار و نی قسمت 4 زیست حرف آخر فیلم آموزشی تهیه کیک هویج ششمین جشنواره مد و لباس فجر پروژه کسرا آهنگ جدید حمید هیراد به نام یار استاد رضا برزگری عملکرد دیدنی جرارد پیکه در فصل 2018-2017 کلت گازی برتا تسلیت بابت سانچی -_- حسن ریوندی در فروشگاه بزرگ ایرانیان آهنگ زیبای ترکی دابسمش EPICURE BANE ششمین جشنواره مد و لباس فجر فیلم آموزشی تهیه لازانیا با بادمجان و اسفناج استاد رضا برزگری کسب در آمد واقعی و میلیونی بانك 40.000 فایل قابل ویرایش word زیست حرف آخر زورگیری از زن جوان توسط سارقین جلو چشم فرزندش قطعه ششم - سوره مبارکه شوری ، شمس تلاوت ترتیل سوره مبارکه اعلی با صدای استاد فروغی قطعه هفتم - سوره مبارکه شوری ، شمس كربلایى مهدی حیدری-قال رسول الله من اولین آیرنه رد لوتم^^ پروژه دبستان کانال تلگرام آموزش کاشت ناخن استاد رضا برزگری چگونه در تنهایی های خودم میتوانم به یک انرژی عظیم برسم؟ واقعیت مجازی هلیشات ماجرای گوسفند بیشعور نفهم و جوجه های زنده بیچاره اموزش چاپ پوشاک محمود. بصورت عملی قطعه هشتم - سوره مبارکه شوری ، شمس با چه زیرساختی به رقابت با شبکه های اجتماعی خارجی میرویم؟! من اولین آیرین رد لوتم دخترها وقتی نذر میکنن/کلیپ خنده دار و جالب تدریس متفاوت زیست شناسی دکتر مهدی آرامفر ، هورمون ها پیش بازی مرحله نیمه نهایی لیگ برتر بسکتبال پیامبر اکرم (ص) هرگز از روی هوای نفس سخن نمی گوید حذف خطوط جمجمه از اطراف عکس تصاویر MRI مغزی ارتباطات مهندسی سریعترین قطار دنیا بولت ژاپن دانلود کامل فیلم اکسیدان با بازی جواد عزتی سریال پاورچین - قسمت 66 فیلم دوبله فارسی گریزمرگبار اکشن و هیجانی فیلم دوبله فارسی صدای از سنگ 2017درام و هیجانی فیلم دوبله فارسی سرزمین مین اکشن و درام سریال زیبای مردگان متحرک(فصل دوم قسمت ۴) با دوبله فارسی شرح دعا مکارم الاخلاق (2) - درس اخلاق حجت الاسلام امینی شرح دعا مکارم الاخلاق (3) - درس اخلاق حجت الاسلام امینی قرچه دستگاه شور ردیف میرزا عبدالله نیما فریدونی تار.mp4 تا بهار دلنشین روح الله خالقی آموزش و اجرا با سه تار نیما فریدونی.mp4 چگونگی اندازه گیری سرعت سایت به صورت دقیق و معتبر عربی کنکور آموزش مبحث شکل استاد واعظی - حرف آخر دین و زندگی کنکور - آیات قضا و قدر و اختیار آموزش ساخت آبشار مینیاتوری ویدیو آهنگ من یه پرندم از محمد حیدری مدل OSI و TCP IP طنز IP دهی در شبکه DHCP - APIPA سرویس های DNS - NetBios در شبکه چت ازاد شههراممم تدریس دین و زندگی کنکور - قضا و قدر و اختیار 2 تریلر زمان عرضه بازی Immortal Redneck تریلر بازی Masters of Anima اسلایم گلكسى(كهكشانى) فیلم آموزشی تهیه کیک سیب زمینی با سس چیمیچوری از بین رفتن انگیزه های فیلم اولی ها در فجر سی و ششم! فیلم آموزشی تهیه کیک ساندویچی میوه جاسازی دوربین در باشگاه زنانه دانلود سریال یوسف پیامبر | قسمت سوم | بنیاد مذهبی ثامن شهدای گمنام شهرستان اندیمشک . بانوای: کربلایی شاهین حاجی پور استاد رائفی پور رد پای یهود در عاشورا(پیشنهاد میکنم حتما ببینید فوق العادست) تلاوت تصویری عبدالباسط در پاکستان طنز شبهای برره - قسمت 25: ولی افتاد مشکل ها قطعه اول - سوره مبارکه شوری ، شمس استاد رائفی پور نشانه های مؤمن در زیارت اربعین الشیخ ناصر القطامی یقلد الشیخ على جابر تلاوت زیبای آیةالکرسی شیخ ماهر المعیقلی حاشیه دیدار رهبر انقلاب با مهمانان کنفرانس سازمان همکاری اسلامی نوازندگی فوق حرفه ای باغلاما از علی غلامیان قشقایی استاد فارانوس 98 قطعه دوم - سوره مبارکه شوری ، شمس معضل سگ های ولگرد روستای سیاهمرد شهرستان زابل قرائت قرآن توسط "بهنام بانی" خواننده محبوب کشورمون ! ساخت دورک(قسمت اول) آموزش درست کردن وسایل مدرسه خیلی خیلی قشنگ ❤❤ راهنما | دیگه حتما میتونید پیدام کنید در یوتویوب + لینک #فوق العاده (میکس رزیدنت اویل بخش ۲) دوباره امینم اسلایم نوتلاییی من پروژه مروارید موسیقی فیلم پدرخوانده ام کلثوم قرن 21 یاسمینا از مصر کودک بانمک درحال بستنی خوردن ضد و نقیض طرح جدید ترافیک از زبان دو مسئول اصلی یادانه- این قسمت "روغن های مناسب در مصارف خوراکی" گل چهارم بارسلونا به منچستر یونایتد توسط لیونل مسی شاهکار رتبه 300کنکور! چگونه دینی کنکور را بالای 90 زدم؟ بچهای گل افغان شاه رپ ایران =)) استاد فارانوس 99 اگر عاشق خدا هستید پس حتما ببینید توحید شناسی:حل تست1 دین و زندگی کنکور با هم یکی باشید پونی انسانی فلاترشای جدیدم آموزش درست کردن جامدادی به شکل میوه ها مداحی شور حسین سیب سرخی و حسین طاهری برا حضرت اباالفضل هَلْ مِنْ خَالِقٍ غَیْرُ اللَّهِ یَرْزُقُكُم #محمدعمران گل پنجم بارسلونا به منچستر یونایتد توسط سوارز هفتمین «صاعقه» پلیس در پایتخت استاد فارانوس 100 بیچاره مشکل را بدتر کردی !! احکام تقلید حجت الاسلام حکیم زاده / قسمت دهم قطعه چهارم - سوره مبارکه شوری ، شمس مولای قنبر،میلادحضرت عباس،حسین طاهری آقام جانم۱۱۰ کاهش انتظار با دستگاه نوبت دهی باربد انتظار فجر ... 15 سوتی خنده دار کارتون من شرور 3 (DESPICABLE ME 3) حل تست اعراب تقدیری استاد واعظی اضافه کردن گروه های تبلیغاتی و گزینه های بازبینی قسمت پانزدهم(ساخت صفحه محتوا) حل تست های مبحث فشار نقاط هم تراز نیمه عمر استاد کامیار فتوت آموزش فیزیک کنکور با انیمیشن - مبحث نیمه عمر آموزش زیست شناسی کنکور - مبحث انعکاس پرهیزهای دوران شیردهی تدریس ادبیات فارسی کنکور - مبحث هم آوایی قسمت شانزدهم(ساخت صفحه گالری) موارد مصرف شکر تیغال میکاپ گلوله مرگ اپراتوری سایت ساز سحر قسمت هفدهم(ساخت کاربر) نگاهی به گزارش در ادوردز گوگل 66979039 بهترین های 2017 آبمیوه گیری فیلیپس مدل HR1925 - 1 بهترین های 2015 بهترین های 2016 موشک با بطری آب ساختار سلول وزرش وزن کم نمیکنه!!! تعزیه امام حسین 2 جدید تعزیه امام حسین 1 جدید WWE 2K18 Top 10 : فینیشر های ترکیبی/پارت8 ششمین جشنواره مد و لباس فجر اپراتوری سایت ساز سحر قسمت هجدهم(بک آپ گیری) محصول مد های آماده رنگ در طراحی فتوشاپ کلیپی که آهنگش خیلی خاطره انگیزه درد عمیق غرق شدن کشتی سانچی حل تست های قوانین تغییرات کیفی مدار فرزاد فرزین - خدا منو ببین - موزیک ویدیوی سریال عاشقانه تدریس قوانین تغییرات کیفی مدار کامیار - حرف آخر جمعبندی و من آیاته 1دین و زندگی کنکور جمعبندی و من آیاته 2دین و زندگی کنکور الن وکودک جغرافیا شناس((غزیزممممممم خیلی نازه)) روحانی آموزش هدایت دین و زندگی کنکور فیزیک حرف آخر - مبحث گرما و دما تولید دستگاه کروم پاش فانتاکروم 09195642293 ایلیاکالر عربی کنکور - آموزش مبحث منصوبات ( تمییز ) - حرف آخر شرایط جستجو، نتایج نظر سنجی در بازار و گزارشات 66979039 عملکرد خیره کننده ی 5 دشمن و باس حذف شده از Bloodborne پسر خوش صدا _۱_ آموزش فارسی Tableau (فصل 6)Building a Dashboard اخرین موزیک ویدیو از محمود جهان میخانه از استاد شجریان پوشک بی بی استیل WWE 2K18 Top 10 : فینیشر های دو برابر روش LED درمانی درسالن هستی اصغری اینم برنامه های امتحانای اصلی من استنداپ کمدی احسان خادمی.تنبلی و بی حالی ادبیات کنکور حرف آخر - مبحث ایهام عربی موسسه حرف آخر - حل تست های مبحث تمییز ووله مناسبتی دهه فجر فرار شاه خائن تقدیم به اوووولین و واااقعی ترررین اشلین♡بیتاجووون♡ حضور آقای رضا عظیمی در برنامه فرمول یک شبکه یک آموزش فارسیTableau(فصل 6) Dashboard Interactivity شبیه سازیِ جهانِ آینده؛ غرق در تکنولوژی WWE 2K18 Top 10 : فینیشر های ترکیبی/پارت 1 آبمیوه گیری فیلیپس مدل HR1925 - 2 چشم براه تو ... دانلود آهنگ جدید رامین بی باک نیستی هک تضمینی کلش اف کلنز طراحی ابزار ساده و فوق العاده درک ROI ادوردز گوگل 66979039 «منچستر ساحلی»: روزمرگی زیر سایه مرگ شیمی کنکور - آموزش مبحث گیبس و تعادل - حرف آخر پسر خوش صدا _۲_ انیمه سرومپ - servamp HD قسمت 4 با زیرنویس فارسی حرکات وتکنیک های کوتینیو خودارضایی خوب یا بد؟ آموزش شیمی - مبحث پیوند کووالانسی - حرف آخر بشین شاه اهنگ جدید رامین بی باک : نیستی ورژن جدید هربار این درو آیا می دانید تشابه کتاب با کوسه چیست ؟ کیک ۲ اور افتر های : وی تو واندرلند - تریلر ایده های شگفت انگیز قاشق و چنگال نصب خشک کن ولکس ساخت کره جامع مداحان افغانستان تهیه کننده هدایت اکبریان دیرین دیرین این قسمت قصه پریا عربی حرف آخر - آموزش مبحث مستثنی انیمیشن جدید دیرین دیرین : اعتراض دانی ادامه کلیپ wispi زبان انگلیسی حرف آخر - مبحث معلوم و مجهول راه اندازی سیستم پیگیری تبدیل در ادوردز 66979039 الن وشعبده باز معروف ترانه اى براى آشتى، سهراب سپهرى، امیرحمزه حقى آبى گزارش سریال "جسیکا جونز" از بهنام ناطقی Masters Of Dabke 3 - دبكة لبنانیة فی كندا چند کلمه ای در مورد کتاب خودباوری در خلاقیت خودارضایی مفید یا ضرر؟ تدریس اعجاب انگیز ریاضی کنکور با انیمیشن - حرف آخر لحظات برخورد اولیه کشتی چینی با کشتی سانچی فیزیک حرف آخر - قانون آمپر _ ساختمان پزشکان _ فروید را تبلیغ می کند املا لغت واژگان حرف آخر - استاد محسن منتظری مستندی از مشکل فقر و فحشا در ایران مستر کلاس دانلود فیلم اکسیدان #حسابان1-فصل1-قسمت4-آموزش مفهومی-استاد افشار-مکتب آروین فیلم «ایالت آزاد جونز»: مبارزه علیه برده داری پسر خوش صدا _۳_ نکات کلیدی بهینه سازی 02166979039 معجزه ای از بهشت: مذهب و انسانیت شیمی حرف اخر - مول بر ظرفیت راز پاگنده در gtav پارت اول اخبار گفتن جالب گوینده های خبر تلویزیون کره شمالی کلیپ خنده دار _ کاربرد "چیز"در زبان فارسی تجربه یک زیباجو از انجام ژل آهنگ جدید رامین بی باک-نیستی قسمت ۱۲ سریال خوش گذرونی دختر و پسر خواننده و با استعداد میکس کره ای احساسی❤️️عاشقانه با آهنگ سامان جلیلی تطبیق باور نکردنی سوالات دین و زندگی کنکور با پکیج دینی صد حل تست های فیزیک کنکور مبحث سقوط آزاد - حرف آخر سرود مردم قم برای رهبرانقلاب حکمت دین و زندگی - استاد علیرضا یوسفیان پور- 5 آموزش تریدینگ (خرید و فروش) در سایت بایننس binance دختر خوش صدا:۲ عربی کنکور آموزش مبحث شکل 2 استاد واعظی - حرف آخر فیلم آموزشی تهیه کیک سیب زمینی با سس چیمیچوری

آخرین خبرهـا