لزوم برخورد با بلیت فروشی‌های غیرقانونی هواپیمایی

تین نیوز |

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی در برنامه «روی خط بازار» رادیو اقتصاد بر ضرورت برخورد جدی با بلیت فروشی‌های غیر قانونی هواپیمایی در کشور تاکید کرد.

محمد حسن کرمانی افزود: در حال حاضر برخی سایت‌های غیرمجاز فروش بلیت یا آژانس‌های بدون مجوز می‌توانند بلیت الکترونیکی جعلی صادر کنند و مشتری نیز با در دست داشتن پرینت مربوطه به فرودگاه مراجعه کند و مورد پذیرش قرار گیرد این در حالیکه نه بلیت واقعی صادر شده نه پروازی وجود داشته است.

وی با تاکید بر مقابله جدی با بلیت فروشی‌های جعلی از شهروندان خواست از آژانس‌ها و سایت‌های مجوزدار بلیط تهیه و از مراجعه به سایت‌ها غیر مجاز خودداری کنند.

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی گفت: در حال حاضر دفاتر خدمات مسافرت هوایی دارای مجوز و پروانه بهره برداری از سازمان هواپیمایی کشوری مجاز به فروش بلیت اعم از داخلی و خارجی و ارائه خدمات حمل و نقل هوایی هستند.

وی همچنین در خصوص سهم بخش دولتی در فروش بلیت حمل و نقل هوایی افزود: بخش عمده‌ای از فروش بلیت هواپیمایی در دفاتر خدمات مسافرتی انجام می‌شود، اما خود شرکت‌های هواپیمایی هم بطور مستقل نسبت به فروش بلیت (مستقیم و غیر مستقیم) اقدام می‌کنند.

کرمانی در ادامه فروش بلیت از سوی شرکت‌های هواپیمایی را یک نوع رانت و جلوگیری از فعالیت تلاشگران بخش مزبور دانست و اضافه کرد: سازمان هواپیمایی کشوری برای جلوگیری از رقابت‌های مضر در این عرصه باید وارد عمل شود، چون ادامه این رویه به اشتغال کشور لطمه وارد می‌کند.

کلیدواژه:

دفاتر خدمات | فروش بلیت

روند ورود زائران ایرانی به مکه مکرمه ادامه دارد کشته و زخمی شدن ۵ عضو داعش در ترکیه هیچ گام فرهنگی در تهران بدون نظر مرحوم «کنی» برنداشتم منصوريان: كسي اولتيماتوم نداده‌ است/ با حضور من پيشكسوتان استقلال صاحب‌نظر شدند آتش‌سوزی بازار سنتی کرمانشاه مهار شد کی روش همراه تیم به ایران می آید منصوریان: برخلاف گذشته اعضای هیات‌مدیره به دنبال پیشرفت استقلال هستند ادای سوگند اعضای دولت دوازدهم

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا