آموزش تصويري اضافه کردن کيبورد فارسي به ويندوز 10

خبرگزاري آريا - کمپاني مايکروسافت در سيستم عامل جديد خود يعني Windows 10 زبان‌هاي زيادي را بصورت آماده قرار داده تا ديگر کاربران مجبور نباشند مانند ويندوز XP زبان مورد نظر خود را نصب کنند يا مانند ويندوز 7 مراحل سخت افزودن کيبورد فارسي را طي کنند.
کليک به منظور اضافه نمودن کيبورد فارسي در ويندوز 10 ابتدا به منوي Start رفته و گزينه‌ي Settings را انتخاب کنيد.

اکنون در صفحه Settings گزينه‌ي Time & language را انتخاب کنيد.

از منوي سمت چپ در صفحه‌ي جديدي که وارد شديد، گزينه‌ي region & language را انتخاب نماييد، سپس بر روي علامت (+) که در مقابل عبارت Add a language قرار دارد، کليک کنيد تا زبان‌هاي موجود در Windows 10 نشان داده شود. اکنون از بين زبان‌هاي موجود، زبان فارسي را انتخاب کنيد و بر روي آن دوبار کليک نماييد تا بدين ترتيب زبان مورد نظر به ويندوز 10 اضافه گردد.


براي دسترسي به گزينه‌هاي بيشتر در ارتباط با زبان، منطقه زماني و مکاني و تنظيمات زبان نرم افزارها مي‌توانيد از بخش Related Settings بر روي گزينه & Regional Settings Additional date,time کليک کنيد تا تنظيمات بيشتر و گسترده‌تري در اختيار شما قرار بگيرد.
براي استفاده از قابليت‌هاي موجود در ويندوز 10، در کادر جست‌و‌‌جوي نوار وظيفه سه حرف Reg را تايپ کنيد تا در اولين نتيجه جست‌وجو بتوانيد تنظيمات زبان و منطقه مکاني را پيدا کنيد.

روش ديگري براي دستيابي به تنظيمات زبان نوشتاري استفاده از نوار وظيفه و استفاده از قسمت زبان‌‌هاي نصب شده در کيبورد مي‌باشد که کنار ساعت و تقويم وجود دارد. براي اين منظور بر روي زبان نوشتاري در نوار وظيفه کليک نماييد و گزينه‌ي Language Preferences را انتخاب کنيد تا دوباره به تنظميات زبان و منطقه مکاني دسترسي داشته باشيد.

براي جابجايي بين زبان‌هاي نوشتاري در ويندوز 10 مي‌توانيد از کليد ميانبر Windows+Space استفاده نماييد، بدين ترتيب زبان نوشتاري بين تمام زبان‌هاي نوشتاري اضافه شده جا‌به‌جا مي‌شود. در نظر داشته باشيد که کليد ميانبر Alt+Shift فقط براي جابجايي بين دو زبان استفاده مي‌گردد.


کلیدواژه:

انتخاب کنید | ویندوز 10 | گزینه ی | بر روی

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا