«آق‌دره» باز هم درد می‌کشد!

دارهای قالی را رها کردند و شال‌های رنگارنگ کُردی را پیچیدند دور کمرشان تا مثل بیست و چند روز گذشته در اعتراض به بیکاری همسرانشان در مقابل معدن تجمع کنند. امیدشان این بود که شاید کارفرما بالاخره صدای خانواده‌های کارگران بیکار‌شده را بشنود و فکری به حال آنها کند.
به گزارش وقایع اتفاقیه، «اينجا زن و مرد همراه هم هستن... مي‌فهمم چه دردي مي‌کشند. حکايت پارسال ماست که شوهرامون بيکار شده بودن»؛ اين را يکي از زنان اهل آق‌دره بالا مي‌گويد که همسرش سال گذشته در جريان تجمع صنفي مقابل معدن به شلاق و زندان محکوم شد.
حالا او با زنان اهل آق‌دره وسطي که در جريان تجمع روز پنجشنبه در مقابل معدن مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند، ابراز همدردي مي‌کند. ماجرا از اين قرار است که تجمع مسالمت‌آميز اهالي آق‌دره وسطي در اعتراض به بيکاری جمعي از کارگران به خشونت کشيده شد و درنتيجه برخورد با معترضان، 13 نفر مصدوم شدند. زنان نيز از اين خشونت‌ها بي‌نصيب نبودند. «اين چند وقته هر روز همراهمون اومدن. خب آخه درد ما، درد اين زن‌ها هم هست. اون از آق‌دره بالا که پارسال اونجوري کارگراش شلاق خوردن، اينم از ما... تا کي زن و بچه‌هامون بشينن بيکاري ما رو ببينن.
خيليا به خاطر کار از روستا رفتن جاهاي دور. زندگياشون از هم پاشيده. ماها که مونديم وضعمون اينه. شرمندگي جلوي زن و بچه‌هامون»؛ اينها را کارگري مي‌گويد که سال‌ها در معدن کار کرده و حالا بيکار شده است... ماجراي معدن طلاي آق‌دره تکاب انگار تمامي ندارد. در يک ماه گذشته جمعي از کارگران اين معدن که ساکن روستاي آق‌دره وسطي هستند، به همراه خانواده‌هايشان در اعتراض به فصلي‌بودن قراردادها و ازدست‌دادن شغلشان در مقابل در اصلي معدن تجمع کردند تا شايد کارفرماي معدن طلاي آق‌دره درخواستشان را براي بازگشت به کار بشنود.
او بالاخره صداي کارگران را شنيد و روز پنجشنبه با برخورد انتظامي به اين تجمع مسالمت‌آميز کارگري پايان داد. حالا کارگران بيکارشده اين معدن پرحاشيه مي‌پرسند چرا هربار و در آستانه شروع به کار معدن، نام آنها در ليست نيروهاي مازاد قرار مي‌گيرد و غیر‌بومی‌ها جایگزین آنها می‌شوند. «آخر ما آب و خاکمان را پاي اين معدن داده‌ايم. حقمون نيست با ما اين‌گونه برخورد کنن.»
اعتراض يک‌ماهه کارگران فصلي به جذب نيروهاي غيربوميپنجشنبه 25 خرداد بود که ماجراي برخورد با کارگران معدن طلاي آق‌دره در تکاب خبري شد. روستايي که نامش با شلاق‌خوردن ۱۶ کارگر معترض معدن طلا روي زبان‌ها افتاد. منطقه‌اي محروم و داراي اقليتي کردنشين که اهالي‌اش از طريق کار در معدن طلا يا اشتغال به کارهايي همچون کشاورزي، دامداري و قاليبافي امرار معاش مي‌کنند. اين‌بار اما اين روستا به‌دليل عدم پذيرش درخواست بازگشت به کار کارگران بيکار‌شده‌اش از سوي معدن طلا خبرساز شد. کارگران معترض اين‌بار از اهالي روستاي آق‌دره وسطي بودند که مي‌خواستند با شروع به کار مجدد معدن به کار بازگردند اما با مخالفت شديد کارفرما روبه‌رو شدند.
«چندين‌بار با مسئولين معدن و نماينده تکاب حرف زديم اما انگار نه انگار. آخرش تصميم گرفتيم جلوي معدن تحصن کنيم. ديگه چاره‌اي نداشتيم. گفتيم اينجوري حداقل مي‌بينن که ما هستيم. شايد يه فکري به حال ما کردن. زن و بچه‌هامونم اومدن. اونا ميدونن ما چي مي‌کشيم.»
اينها گفته‌هاي يکي از کارگران بيکار‌شده معدن طلاي آق‌دره است. به گفته او تعداد زيادي از اهالي اين روستا تا پيش‌ازاين به کار در معدن طلاي آق‌دره مشغول بودند اما باتوجه به فصلي‌بودن کار و نداشتن قراردادهاي قابل اطمينان، حالا بيکار شده‌اند.
اين کارگران در مدت يک ماه گذشته بارها در مقابل در اصلي معدن تجمع برگزار مي‌کردند و خواهان بازگشت به کار شده‌اند. روز پنجشنبه، 25 خرداد درحالي‌که کليه کارگران سابق معدن به همراه خانواده‌هايشان در مقابل در تجمع کرده بودند، با برخورد نيروهاي حراست و نيروهاي انتظامي مواجه شدند.
اين کارگران که همراه با همسر و فرزندانشان در اين تجمع حضور داشتند، حالا مي‌گويند چرا باوجود ازبين‌رفتن زمين‌ها و دام‌هايمان کسي به فکر اهالي بيکار اين منطقه نيست و کماکان معدن به جذب نيروهاي غيربومي ادامه مي‌دهد.اين کارگران که در مجاورت معدن طلاي آق‌دره تکاب زندگي مي‌کنند، مي‌گويند هدفمان از برگزاري تجمع، جلب نظر کارفرما براي جذب نيروهاي تعديل‌شده بود.
در جست‌وجوي کار در شهرهاي ديگرعمليات استخراج از معدن طلاي آق‌دره هر سال بهار به صورت فصلي آغاز و تا حوالي زمستان ادامه دارد و درنتيجه قرارداد اين کارگران نيز موقتي است و در بهترين حالت، کارگران مورد نظر در بهار سال بعد مي‌توانند شانس خود را براي استخدام دوباره در اين واحد معدني امتحان کنند. از زمان آغاز عمليات استخراج در اين واحد معدني در بهار سال ۹۶، شمار قابل‌توجهي از اهالي اين منطقه براي يافتن شغل به معدن طلاي آق‌دره مراجعه مي‌کنند. اين جويندگان کار بيشتر از اهالي چهار روستاي انگورد، آق‌دره عليا، وسطي و سفلي و شهر تکاب هستند و از قرار معلوم تا اين لحظه تعداد ۴۵۰ نفر از آنها به‌عنوان کارگر فصلي در اين واحد معدني مشغول به کار شده‌اند.
بااين‌حال، برخي از کارگران اين واحد معدني که اهالي روستاي آق‌دره وسطي هستند، هنوز نتوانسته‌اند نظر مساعد کارفرما را با کار در معدن جلب کنند. به گفته يکي از آنها، تعداد کارگران متقاضي بازگشت به کار و اشتغال در معدن 30 نفر است.
28 ساله است و صاحب يک فرزند؛ از کارگران بيکار‌‌شده معدن که اهل روستاي آق‌دره وسطي است: «فقط زن و بچه خودم نيستن، من خرج مادر پير و سه تا بچه برادرمم ميدم. برادرم رفت تهران براي کار درگير اعتياد شد و فوت کرد. الان من موندم و بچه‌هاي اين برادرم.» اينها گفته‌هاي مهدي است. او تا پيش‌ازاين سال‌ها در معدن طلا کار ‌کرده اما حالا در زمره نيروهاي مازاد معدن قرار گرفته است.
«کل بچه‌هاي آق‌دره وسطي که ميخوان تو معدن کار کنن، 30 نفرن. ما چيز زيادي نمي‌خوايم. ميگيم آقاي کارفرما به جاي اينکه بري از جاهاي ديگه کارگر بياري، بزار ما که بچه همين آب و خاکيم تو معدن کار کنيم. زمينمون رو که نابود کردن، کشاورزيمون که تعطيل شد. قبلا دامدار بوديم، حتي دامهامونم به خاطر آلودگي محيط‌زيست اينجا از بين رفتن، اونوقت با اين شرايط انتظار دارن هيچ اعتراضي نکنيم که پس چرا به ما کار نميدين که از شرمندگي خونوادمون دربيايم.»
او که در مدت يک ماه گذشته در کنار ديگر کارگران بيکار‌شده معدن اقدام به برپايي تجمع اعتراضي کرده، مي‌گويد: «خيلي از بچه‌ها به خاطر کار از روستا رفته‌اند. من هم اگر به خاطر مادرم و بچه‌هاي برادرم نبود، رفته بودم. الان بيشتر بچه‌هاي روستا براي کار به تهران و شهرهاي جنوبي ميرن؛ درحالي‌که معدن چند قدمي ماست ولي جا براي کارگر بومي نداره.» اين کارگر ادامه مي‌دهد: «قبلا هم که کار مي‌کرديم يک ماه کار بود، يک ماه نه!... چندين بار با مدير معدن، صحبت کرديم و ازش خواستيم برامون يه کاري انجام بده اما ميگه من اصلا به شما کار نميدم.
خب با اين شرايط ما چيکار کنيم.» اين کارگر سابق معدن طلاي آق‌دره ادامه مي‌دهد: «بيشتر بچه‌هايي که الان تقاضاي بازگشت به کار دارن، پايه يک دارن و توانايي کار روي ماشين سنگين رو دارن ولي کارفرماي ما ميره از بيرون از روستا و شهرهاي ديگه نيرو مياره. هر روز اتوبوس اتوبوس کارگر از جاهاي ديگه مياد تو اين روستا، درحالي‌که خودمون بيکاريم. بچه‌هامون از گردوخاک و صداي انفجار اين معدن مريض شدن، اونوقت حقمون نيست که اينجا بمونيم و کار کنيم.»
خواست تجمع مشخص بود: کار مي‌خواهيميکي از کارگران اين معدن که مدت‌ها در اين معدن کار ‌کرده، در رابطه با اتفاقات رخ‌داده در روز پنجشنبه به «وقايع‌اتفاقيه» مي‌گويد: «ما به همراه جمعي از اهالي روستا، به نشانه اعتراض به بيکاري و ازبين‌رفتن زمين‌هايمان و قراردادهاي فصلي، دست به تحصن زديم. اعتراض ما مسالمت‌آميز بود و خواسته‌هايمان برحق است اما هيچ‌کس توجهي به خواسته‌هاي ما نمي‌کند. آن روز بدون توجه به خواسته‌هاي ما، معدن شروع به کار کرد. ما هم به تجمعمون ادامه داديم اما نيروهاي انتظامي اومدن و... ما کار مي‌خوايم فقط همين... .»
کارگران مي‌گويند، اگرچه انفجارهاي ناشي از عمليات استخراج طلا بارها به خانه‌هاي کاهگلي اهالي روستا آسيب رسانده‌ اما آنها تا به امروز دلخوش به اين بودند که روزيشان زير طلاهاي همين خاک خفته است.
به گفته اين کارگران، وجود قراردادهاي فصلي براي کارگران بومي معدن طلاي آق‌دره، امنيت شغلي و آينده آنها و خانواده‌هايشان را تحت‌تأثير قرار داده درحالي‌که اغلب کارگران شاغل در اين معدن که همچنان نيز مشغول به کارند، غيربومي هستند. بيکاري، فقر به بار مي‌آورد و از درون فقر آسيب‌هاي اجتماعي زبانه مي‌کشد. چرخه مذمومي که دامن کارگران بيکار‌‌ آق‌دره‌اي را گرفته است. مي‌گويند: «متأسفانه صداي کارگر به جايي نمي‌رسد؛ آن‌هم وقتي پاي معدن طلا در ميان باشد.»
اظهارنظر يک نماينده درباره وقايع آق‌درهحاشيه‌هاي معدن طلاي آق‌دره چنان که گفته شد، از سال گذشته و همزمان با شلاق خوردن کارگران آق‌دره عليا شروع شد. در همان زمان و درپي اعتراضات به وجود آمده، مجلس تصميم گرفته کميته تحقيق و تفحصي براي پيگيري موضوع تشکيل دهد تا وضعيت معدن طلاي آق‌دره را مورد رصد قرار دهد. در طي اين مدت، نادر قاضي‌پور، نماينده اروميه و عضو فراکسيون کارگري، بارها به روستاي آق‌دره علیا سفر کرد تا از نزديک با وضعيت کارگران آشنا شود.
بااين‌حال و علي‌رغم اعلام برخي خبرها در روزهاي پاياني سال گذشته مبني‌بر اعلام نتيجه تحقيق و تفحص از اين معدن، همچنان گزارش اين کميته در صحن علني مجلس قرائت نشده و دلايل اين مسئله نيز مبهم است.
در همين رابطه، نادر قاضي‌پور در گفت‌وگوي کوتاهي با «وقايع‌اتفاقيه» با اعلام اينکه از اتفاق رخ‌داده اخير در روستاي آق‌دره مطلع است، درباره نتيجه تحقيق و تفحص از معدن و وضعيت کارگران اين منطقه مي‌گويد: «تا زماني که نتيجه اين گزارش در صحن مجلس قرائت نشود، امکان صحبت‌کردن در اين خصوص را نداريم و نمي‌توانيم درباره متن گزارش اطلاعاتي ارائه دهم.» اين درحالي است که قرار بود نتيجه تحقيق و تفحص در معدن طلاي آق‌دره پس از تصويب برنامه ششم توسعه در مجلس قرائت شود.

کلیدواژه:

روستای آق دره وسطی | معدن طلای آق دره | واحد معدنی | کارگران بیکار | بازگشت به کار | اهالی روستا | روز پنجشنبه | معدن طلا | بیکار شده | برای کار | معدن کار | زن و بچه | کار شده | بچه ها | یک ماه

خواص شگفت انگیز «لیمو ترش» که نمی دانستید گرشاسبی: داور بازی را از جریان انداخت استان بوشهر پایتخت ضد استعماری ایران انتخاب شد فرار پرسپولیس از دومین شکست لیگ/صدرنشین همچنان نمی بازد فرار پرسپولیس از شکست در آزادی list بنرهای هواداری سپاهان در ورزشگاه پایین آمد گسل پیشوا از قبل فعال بوده است تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی ریاضی استاد منتظری و قاسمی موج ریاضی استاد منتظری و قاسمی تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی فروش آپارتمان 96 متری تهرانپارس فلکه اول الکس در فکر انتقالی بزرگ(بخش داستانی)-فیفا۱۸-قسمت سوم استاد رائفی پور - « راه های برون رفت از فتنه » | جنبش مصاف آهنگ تیتراژ عمو ساساکی (عرفان سکاکی) #1 همه جا والیبال ترامپ خبرنگار سی.ان.ان را از کاخ سفید بیرون کرد آموزش آرایش عروس ایرانی 1 تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی فیلم آموزشی تهیه لقمه های سیب زمینی و سالمون بدل کاران شهرداری منطقه ۱۸ ساعت ۶صبح رفته یه خونه رو تخریب کرده بدون اینکه نگاه کنن ببین تو کسی هست دلیل خداحافظی رونالدینیو از دنیای فوتبال تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی سه توپ مخفی محیط HeadQuarters بازی COD WWII آرایش صورت با زدن پنکک 2 آموزش برداشتن پول محسن افشانی زرآباد اسماعیل چات لگوی انتقام جویان سفینه شلید آرایش صورت با زدن پنکک 3 تهیه 2 لیتر نوشیدنی آب پرتقال فقط با یک پرتقال فیلم آنابل 2 آفرینش ANNABELLE: CREATION نظرسنجی چی میکشی؟؟؟ تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی ویدیویی از باربی هایم طنز دورهمی با موضوع احضاریه دادگاه برای قیمت علم تا ثروت (آزمایشگاه آنالیز مغزه های چاه گاز) دو دقیقه چالشی گفتگوی موافقین و مخالفین برجام آرایش صورت با زدن پنکک 4 محمد ممبینی و رضا جلالی خودت رو کُشتی!؟؟ تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی محسن افشانی زرآباد اسماعیل چات ۰۹۰۳۱۱۵۱۳۷۳ نظرسنجی گیم پلی . آرایش صورت با زدن پنکک 5 لحظه وقوع زلزله در بخش نوزادان بیمارستان آشتیانی موسیقی عالی تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی فطریه چند ترفند اساسی برای نوب ها در ماینکرفت پاییز ما هم داعش هستیم!؟؟؟اعیان منش محسن افشانی ۰۹۰۳۱۱۵۱۳۷۳ علم تا ثروت (تولید چسب الکترود) فیلم آموزشی تهیه راکلت کیش آرایش غلیظ دوست دارین یا...؟! آرایش حرفه ای و جالب 1 لیلا رجبی و بلند کردن همسرش (ورزشکار المپیکی) اتفاقی جالب و بامزه در پخش زنده برنامه هواشناسی ابکاری پاششی/فانتاکروم ایلیا 09127692842 فیلم آموزشی تهیه تارت شکلات و پرتقال زیباترین و حماسی ترین سرود کوردی اسلامی ریاضی استاد منتظری و قاسمی معرفی دوره رایگان آموزش سخنرانی تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی ابکاری فانتاکروم روی شیشه 09127692842 علی فانی به طاها به یاسین 1 فیلم آموزشی تهیه راکلت کیش ریاضی استاد منتظری و قاسمی فیلم آموزشی تهیه راکلت کیش تکرار گل زولا به نوریچ توسط ستارگان زیر 18 سال چلسی فیلم آموزشی تهیه تارت شکلات و پرتقال دابسمش جالب وتماشایی از محمد vf نرم افزار فرهنگ لغت شیخ حامد شاکرنژاد سوره حجرات بلد مشهد فیلم آموزشی تهیه راکلت کیش روشویی خودرو با کارواش نانو بخار باکفو جنگ فرهنگی روستای یونکی سعید پور سعید خرید و سفارش کفش در آلمان جانفشانی پرستار بخش نوزادان هنگام زلزله معرفی پینکی پای (دوبله خودم) تریلر بازی مرد عنکبوتی Spider-Man(2018) میکاپ ویژه 2 دیوونه بازی در حد چی؟؟؟ جلوگیری از پارگی گردگیر پلوس ال نود و ساندرو ویدئو زیبا و احساسی «وقتش نشده توبه کنی »از شیخ خالد الراشد ترجمه زی میکاپ ویژه 3 درست کردن پیتزا تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی الفنان سعید سیاحی( ماهر) تلاش آمریکا برای حفظ جای پایش در سوریه... دوربین ورزشی شیائومی اموزش موضوعی رویت 5 مشاوره و برنامه ریزی کنکور25 مشاوره و برنامه ریزی کنکور26 مشاوره و برنامه ریزی کنکور27 مشاوره و برنامه ریزی کنکور28 تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی مشاوره و برنامه ریزی کنکور29 مشاوره و برنامه ریزی کنکور30 دزدی از طلافروشی در gta v رونالدینیو، پسری که همیشه می خندید، کفش هایش را آویخت تست موتور 5 فیش ماشین لباسشویی-بخش دوم انتقاد جالب احمد نجفی از دولت در برنامه دورهمی اسلایم عالی سوالی عجیب از خانم ها دومین تیزر تبلیغاتی گروه آموزشی انگیزشی سعیدکیا؛ نیمسال دوم، شروعی دوباره محمد معتمدی - همراه نسیم | Mohammad Motamedi اعتراض علمای حوزه به لجن پراکنی روحانی به مقام عصمت فیلم آموزشی تهیه راکلت کیش اسلایم خامه ای اموزش توپ ضد استرس ویدئویی جالب از بازی کانتر آنلاین! کارخانه ساخت زنجیر های فولادی ابنمای مدرن دیواری خاطره بازی قسمت بامزه و خنده دار سریال«زیر آسمان شهر» تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی پخش زنده بازی Dying Light با Mr.ZahreMar و بروبچ! وقتی الن ترامپ را مسخره میکند آرایش تخصصی 1 شکار شیر توسط گوره خر ...؟ نماهنگ قادمون به زبان عربی-اسرائیل-سید حسن نصرالله(1) عصبانیت و اعتراض شدید همسر سر مهندس سانچی آرایش تخصصی 2 تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی شهر من نفس بکش در کره ماه این صدا ضبط شد- ۱۹۶۹ میلادی- آپولوی ۱۱ روحانی: هرکه به خیابان می آید حرف بزند؛ خس و خاشاک است،؟! نماهنگ حماسی-فلسطین-اسرائیل-سید حسن نصرالله(2) نماهنگ عائدون فلسطین لنا ...-سیدحسن نصرالله-شهید صدر(3) میزگرد جنجالی راهکارها و شیوه های حمایت از پیام رسانهای بومی و دلیل اینکه چرا مر نگاهی به لپ تاپ ایسر Acer Spin 5 - مشهدکالا ریاضی مهندس امیر مسعودی پایه دهم نماهنگ حماسی به زبان عربی-مقام معظم رهبری-سیدنصرالله(4) آرایش تخصصی 3 تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی ریاضی مهندس امیر مسعودی پایه دهم شیمی مهندس مهرپور کنکور آسان است شیمی مهندس مهرپور پایه دهم کنکور آسان است نماهنگ حماسی قادمون به زبان عربی-فلسطین-اسرائیل(5) صدا وسیما چندماه پیش برخورد دو کشتی در وسط اقیانوس را عجیب میدانست و مسخره میکرد !!! تدریس زیست دکتر مهدی شیخی کنکور آسان است مجری سیمای میلی اگر انتقاد کنیم، بودجه صدا و سیما را نمی دهند حقوق کارمندان قطع و وصل میشه ساخت صندلی برای باربی _این یکی رو از دست ندید نماهنگ زیبای سلام علیكِ به زبان عربی-فلسطین-اسرائیل(6) جریمه کردن مردم به دلائل واهی و بی دلیل تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی محسن افشانی زرآباد اسماعیل چات ماجرای دیدار سردار سلیمانی و ولادیمیر پوتین نماهنگ حماسی یا شعب ... به زبان عربی-اسرائیل-فلسطین(7) فیلم آموزشی تهیه راکلت کیش سخنان فرمانده تکاوران اعزامی به چین درباره نفتکش سانچی تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی یه کلیپ فوق العاده از آهن ترکیه نماهنگ زیبای الویل لك به عربی-اسرائیل-فلسطین(8) عراق بازار پرسود خودروهای ایرانی رام فارسی اندروید 7.0 سامسونگ C9000 -موبایل فایل كلیپ حماسی انادیكم به عربی-فلسطین-اسرائیل(9) تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی كلیپ زیبای الثورة به زبان انگلیسی-فلسطین-اسرائیل(10) از عملکرد تکاوران نیروی دریایی تا بررسی شماتیک کشتی سانچی فول کامبت _ #Predator مداحی فوق العاده میثم مطیعی/در بیعت وفای ولی زمانه ایم بلک لایت برای اولین بار در دنیا در سیرک ستارگان (پتریک) تصادف شاخ به شاخ موتورسیکلت با تاکسی علم تا ثروت (تولید مولد ازن) آموزش حسابداری حقوق دستمزد محسن افشانی زرآباد اسماعیل چات آگهی قدیمی محصولات کارخانه آزمایش عاشق رحمان نجفی ۰۹۱۲۳۱۰۸۹۵۷ موزیک ودیوی جدیدرامتین دلیران به نام احساس من خلاصه برنامه سرزمین ما (شبکه 1) دست فرمان به این میگویند!!!!! مردم ایران خواب امام زمان را دیده اند... افکت و فضا دهی به وکال در اف ال استودیو جم رایگان بازی کلش رویال میکس کره ای خیلی زیبا ♡ واکنش سردار سلیمانی به آتش زدن پرچم ایران سردترین نقطه زمین واقعا کجاست؟ خلاصه بازی: تراکتورسازی 1-2 سایپا چند عبارت و جمله كاربردی انگلیسی همراه با تلفظ کنسرتی ک تا آخر عمر تو ذهنت میمونه خلاصه بازی تراکتورسازی - سایپا باز هم رفتار نژادپرستانه یک آمریکایی! نماطنز | قورباغه پاره کردن قیمت در دورهمی! فروشگاه اینترنتی خرید لباس نوزاد دخترانه بچه گانه موج سواری مهراد هیدن مورچه هایی که مار را شکار کردند! خلاصه بازی تراکتورسازی 1-2 سایپا خدا ولادت امام حسن عسکری 1396-کربلایی حسین طاهری - شور2 استاد کریم خانی آسمان درآمدی بر زیست شناسی متن برجام 14ماه قبل ازتوافق هسته ای توسط آمریکا منتشرشد فیلم آموزشی تهیه تارت شکلات و پرتقال فانتاکروم/ابکاری فانتاکروم/دستگاه ابکاری09127692842 ولادت امام حسن عسکری 1396-حاج سید مجید بنی فاطمه - شعر خیلی باهاله مینی اکواستریا جدیدم پارت2!!! گیتار الکترونیک عادل روح نواز در آهنگ محسن چاووشی گیم پلیP2 | PES2018 |پک زدن با Noisy Game (: تیزر سال تحویل شرکت مکعب آرا طرح نو مسابقه جدید نقاشی پنج راه برای جلوگیری از بیدار شدن نوزاد در شب فیلم آموزشی تهیه راکلت کیش چطور می افتن تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی باحال ابکاری فانتاکروم روی شیشه 09127692842 فیلم آموزشی تهیه بال کبابی اسپایسی پروژه افتر افکت اینترو ورزشی اکشن اجاره آپارتمان 103 متری در شریعتی اصفهانی نماهنگ امام رضا ریاضی نهم دبیرستان-فصل3-نشر مکتب آروین فیلم آموزشی تهیه کرپ های پنیری اجاره آپارتمان 110 متری در شریعتی ریاضی استاد منتظری و قاسمی ویدئویی زیبا از رنگ عوض کردن اختاپوس قالیشویی مدرن راگا مزایای محلی و استانی استفاده ار تولید ملی. ریاضی استاد منتظری و قاسمی دوره رایگان آموزش سخنرانی ریاضی استاد منتظری و قاسمی فیلم آموزشی تهیه تارت شکلات و پرتقال ریاضی استاد منتظری و قاسمی لوازم خانگی مورفی ریچاردز-سندباد sinbod.com ریاضی استاد منتظری و قاسمی ریاضی استاد منتظری و قاسمی روستای یونکی عاشق رحمان نجفی ۰۹۱۲۳۱۰۸۹۵۷ ریاضی استاد منتظری و قاسمی فیلم آموزشی تهیه بال کبابی اسپایسی قالیشویی راگا دی اس 7 کراس بک پرفورمنس لاین لیست ویدئوهای دوره ی بریکرهای فشار ضعیف برای پدربزرگ مقاومت ابکاری طلا ونقره/رنگ کروم/مواد ابکاری 09127692842 فیلم آموزشی تهیه راکلت کیش تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی علی فانی العجل العجل کلیپ با کیفیت بالا فصل دوم دوره ی بریکرهای فشار ضعیف ریاضی استاد منتظری و قاسمی فیلم آموزشی تهیه کرپ های پنیری فانتاکروم ایلیا09127692842 دختر قران خون ابکاری پاششی ایلیا کروم/مواد فانتاکروم 09127692842 بمناسبت خداحافظی رونالدینیو از دنیای فوتبال ویراژ نیسان آبی خنده دار ترین مسابقه ی خوانندگی توسط حسن ریوندی (کلیپ رحمان) نگاهی به لپ تاپ ایسر Acer Swift 7 - مشهد کالا تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی تریلر آپدیدت های جدید Assassins Creed Origins 2018 حماسه واریز سهام عدالت اجرای ارکستر نغمه باران به رهبری نزهت امیری تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی خخخخ لایک نامحدود و رایگان اینستاگرام میکاپ ویژه 5 آموزش ساخت شابلون برای تزیینات کیک با کاغذ آموزش اسلایم باربى آموزش ساخت جعبه هدیه آرایش حرفه ای و جالب 4 گزارش خبرگزاری صدا و سیما از روند بازسازی قصرشیرین 96/10/27 مهران مدیری و سن ازدواج در ایران آهنگ زیبا از ماکان بند _دلگیری ♪ ♫ فیلم آموزشی تهیه تارت شکلات و پرتقال خبرهای جدید | صحبت هایی درباره فعالیتم و کارام سرانجام تلخ و روایتی از زندگی دو دانشجوی کشتی سانچی؛ باهم زندگی کردند و باهم مُردند کتاب صوتی بیگانه بدل بهنام بانی خودارضایی-بخش دوم تلاوت قران قیمت و مشکلات کاری امیر علی با حاله دک های کلش رویال فیلم آموزشی تهیه تارت شکلات و پرتقال فیلم کوتاه +18 آرایش حرفه ای و جالب 8 مداحی بینظیر میثم مطیعی/زندگی تویی عاشقی تویی شاه کربلا یاحسین تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی خودارضایی در کودکان-بخش چهارم آموزش بستن شال سکانس فوق العاده خنده دار مستر بین - ببین و بخند :)) اجرای اپرای سگی و پخش زنده در تلوزیون گاو صندوق و نحوه تغییر رمز مکانیکی گاوصندوق کاوه اموزش اضافه کردن زبان فارسی برای نوشتن به ایفون تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی موسیقی بی کلام فوق العاده احساسی خدا از دست ندید کشش رنو کپچر در شیب مخالف مزارع بادی تاکستان این چه جورِ شهِ !!!!!!!!!!!! عاشق رحمان نجفی ۰۹۱۲۳۱۰۸۹۵۷ اموزش بروتالاتی ساب زیرو تیزر حراج قصرسوزان سفیدی مو در جوانی را جدی بگیرید تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی نفوذ موریانه های فرهنگی آموزش تصویری تجوید قرآن کریم | احکام نون ساکن و تنوین آموزش استفاده از سورس Black and White آموزش بافت مو مجلسی خودارضایی در کودکان-بخش پنجم پارک ملی چاپادا دیامانتینا - کشور برزیل مقایسه شخصیت آپوکالیپس مردان x و امام زمان ( عج ) طوری که حقوق و مزایارو برای آدم واریز میکنن نگاه به خندش کنید ریاضی-کنکور اسان عشق و اراده اموزش تنظیم باطری ایفون درIOS11 تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی فیلم آموزشی تهیه لقمه های سیب زمینی و سالمون چندتا بادیگارد داره ابن احسان علیخانی.... دخترا راحتش بزارین دیگه تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی فیلم آموزشی تهیه مارچوبه در لایه ای از ژامبون و خمیر فیلم آموزشی تهیه کرپ های پنیری تیزر جدید فیلم سینمایی پل خواب اموزش تنظیم دوربین ایفون درIOS11 انباکسینگ wwe2k18 پژوهشی به مدت 75 سال بر روی 724 مرد آتش سوزی الکتریکی چیست؟ کتاب صوتی من پیش از تو تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی فیلم آموزشی تهیه لقمه های سیب زمینی و سالمون فیلم آموزشی تهیه مارچوبه در لایه ای از ژامبون و خمیر آهنگ حمید هیراد مسخره اش کردن واقعا مسخره هست ورزشی تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی ساخت ربات تلگرام آهنگ لیلی بی عشق از هوروش بند کسب درآمد اینترنتی | حتما ببینید فیلم آموزشی تهیه کرپ های پنیری اموزش اطلاع داشتن از میزان حجم استفاده شده ایفون درIOS1 فیلم آموزشی تهیه مارچوبه در لایه ای از ژامبون و خمیر فیلم آموزشی تهیه لقمه های سیب زمینی و سالمون رائفی پور و پیش بینی جالب سال95 درباره اغتشاشات 96 جدید گزارش تصویری مراسم ظهر تاسوعا مهدیه نبرد چرا انتظار دیدن امام حسین(ع) نیست//استاد پناهیان ریاضی استاد منتظری و قاسمی دابسمش قرق دوستی های قدیم والان از محمد vf آموزش سخنرانی و فن بیان با زبان موفقیت مکانیزم کارکرد سیستم امنیتی نظامی SBIRS آمریکا ریاضی استاد منتظری و قاسمی شوخی دو شهید مدافع حرم فیلم آموزشی تهیه کرپ های پنیری فیلم آموزشی تهیه لقمه های سیب زمینی و سالمون لحظه وحشتناک به خواب رفتن راننده کامیون حین رانندگی فیلم آموزشی تهیه مارچوبه در لایه ای از ژامبون و خمیر عاشق رحمان نجفی ۰۹۱۲۳۱۰۸۹۵۷ آرامش بخش لطف گوش بدید ریاضی استاد منتظری و قاسمی ویدئو گریه آور و احساسی «الله تو را می بیند» شیخ خالد الراشد همراه فریادهای ضدحکومتی یک شهروند اسرائیلی پرنسس 20 درصدی ایران که بود؟ آلبوم طراحی لباس فیلم آموزشی تهیه لقمه های سیب زمینی و سالمون گر چه در چشم جماعت طرز تهیه آب کرن بری تازه آموزش آرایش عروس ایرانی 2 استراتژی های برند تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی نظرتون راجع به حجاب چیه؟! مرحله مایکل و فرانکیلین gta v مشاوره و برنامه ریزی کنکور21 مشاوره و برنامه ریزی کنکور22 مشاوره و برنامه ریزی کنکور23 مشاوره و برنامه ریزی کنکور24 اموزش موضوعی رویت 6 مهدی دارابی.....مهدی آذر...مسعود جهانی میکاپ ویژه 4 تصاویر هوایی از تظاهرات شنبه شب علیه فساد در تل آویو خدا تدریس مهندس امیر مسعودی دهم فیلم آموزشی تهیه بال کبابی اسپایسی بسته بندی تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی شعاردادن حاضران دردادگاه علیه وکیل پسر بنیامین نتانیاهو وقتی که فیلم های خارجی اثر میزاره MOEIN YADE TOU معین یاد تو تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی وقتی قیمت هم به جمع اختلاس گرها اضافه میشه!-برنامه دورهمی مهران مدیری احمد نجفی میکاپ ویژه 6 خنده فیلم آموزشی تهیه بال کبابی اسپایسی نقد و بررسی اسکوتربرقی تایوانی مدل TW3 تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی اسکوتربرقی اسمارت بالانس B3003 امسال 300 میلیون دلار برای آبرسانی روستاها تخصیص یافت شایعات عجیب در مورد روابط احمد نجفی و احمدی نژاد! تبلیغ بامزه لی مین هو وقتی محمدرضا گلزار وامین حیایی بعداز سالها همبازی میشون تدریس زیست دکتر مهدی شیخی کنکور آسان است سقوط از ارتفای 12 متری در برنامه زنده سیرک ( پتریک) لایو محمد رضا گلزار در لبنان شروع ساخت ایران ۲ بدل داریوش در سریال معروف هک سرور کلش رویال تضمینی و تست شده هک کلش رویال چه کسانی مخالف ظهور امام زمان عج هستند؟ هک سرور رویال100% تضمینی و تست شده نکات کلیدی اموزش بورس 1 تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی شناسایی گازها هک جم و سرور کلش رویال جوگیر شدن فسقلی با دیدن فیلم راکی پیشنمایش رسمی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه آنباکس اسکوتربرقی اف اسپید مدل D2 کتاب صوتی بیگانه بلوچستان دوران انقلاب (مکران) تلطف و احوالپرسی از خانواده شهید بهمن داوری فر فیلم آموزشی تهیه بال کبابی اسپایسی تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی آرایش حرفه ای و جالب 2 فیلم آموزشی تهیه تارت شکلات و پرتقال آپارتمان مقدسیان آرایش حرفه ای و جالب 3 هک اکسیر وسکه و جم کلش رویال زمینه + شور زیبای حمید علیمی همراه سید ذاکر (فاطمیه 84) دخانیات گیم پلی بازی وارکرافت نسخه 4.3.4 متلک انداختن صدا و سیما به کارهای خودشون خیلی خوبه حتما ببینین 1396 میکس جذاب ترین تصاویر سارا منجزی پور بهترین محصولات ال جی در نمایشگاه CES 2018 لطفا راهنمایی کنید؟؟؟؟درباره مانیتور پایین صفحه رو نگاه کنید نماهنگ بسیار زیبا حرم امام رضا ردیه ای کاملا مستدل و مستند بر نظریه باطل چارلز داروین و کارل مارکس در ابتداش قضاوت نکنید، چون در انتهاش بغض می کنید واکنش سردار سلیمانی به آتش زدن پرچم ایران واکنش سردار سلیمانی به آتش زدن پرچم... فقط ببین دهن بعضی ها با خوندن این بچه چجوری کج می شه از تعجب ... (کلیپ رحمان) Ramin Bibak - Nisti 2018 رامین بیباک - نیستی مزایای فرهنگی استفاده از تولید ملی تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی آموزش تکنیک حل تست های cloze زبان انگلیسی - دکتر شهاب اناری - موسسه ونوس آمدم ای شاه پناهم بده استاد کریمخانی المنت لله که دلم افتاده زیر قدمت نبرد شیرها بر سر شکار کربلایی نریمان پناهی بسیار زیبا میکس جدید کره ای عشق مدرسه میکس کره ای جدید عاشقانه تاریخی ریاضی استاد منتظری و قاسمی آموزش رایگان وردWord اجرای زنده آهنگ آره بارون میومد توسط ‫مهران مدیری‬ وقتی همایون سخی با رباب، سنتور می نوازد Unboxing Canon D700 Balochi Zoban ان بوکس کانن دی 700بلوچی زبان موزیک داب اسمش شهاب حسینی راه اندازی مرکز آموزش خلبانی در بوشهر داب اسمش رپ (رضا پیشرو آداپتالوکس ابکاری فانتا کروم روی چینی وسرامیک 09127692842 ابکاری پاششی/فانتاکروم ایلیا 09127692842 بازگشت نواک جکوویچ تیزر فیلم آینه بغل رضایتمندی مشتری اسمارت آپشن - سراتو ولادت امام حسن عسکری 1396-کربلایی حسین طاهری - شور ادامه پیشرویى ارتش ومقاومت ریف حلب جنوبى -سوریه رضا پیشرو مردان آنجلس ( دوبله ترکی ) فیلم آموزشی تهیه کرپ های پنیری فیلم آموزشی تهیه راکلت کیش سه استار تان هال 11 با بولر ریاضی استاد منتظری و قاسمی آموزش بافتنی - بافت پاپوش قسمت 2 از 2 امشب لایو ...☺ فیلم آموزشی تهیه بال کبابی اسپایسی ریاضی استاد منتظری و قاسمی فیلم آموزشی تهیه راکلت کیش فیلم آموزشی تهیه کرپ های پنیری ریاضی استاد منتظری و قاسمی ریاضی استاد منتظری و قاسمی ریاضی استاد منتظری و قاسمی ریاضی استاد منتظری و قاسمی ریاضی استاد منتظری و قاسمی چیزهای باور نکردنی که بعد از سونامی ها کشف شده است! ریاضی استاد منتظری و قاسمی تبلیغ گوشی جدید شرکت هوآوی امید جهان کلیپ جالب از محمد vf میکس وداع با سانچی فیلم آموزشی تهیه راکلت کیش نمونه تولید محتوا برای کانال تلگرام NewBookSale تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی یادانه - این قسمت "آیا متخصص ایمپلنت داریم؟" ویدئوی عجیب مامور ایستگاه قطار مرزی چین و روسیه آموزش زبان انگلیسی دکتر سعیده ادیب در موسسه زبان ادبا آن مرد با ماک آمد - قسمت اول آموزش ساخت ژنراتور ساده فیلم آموزشی تهیه کرپ های پنیری غمگین بلوچی balochi بازی رالی داکار 18 ریاضی استاد منتظری و قاسمی پشت صحنه کلیپ محمد vf کرچ کردن بلدرچین به صورت طبیعی نجات جان نوزادان توسط پرستاران در زلزله کرمانشاه گوشی Huawei Nova 2 ✅ تلفیق زیبایی و کارایی بالا مور تصویری لکی در کنار دریا فیلم آموزشی تهیه راکلت کیش تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی مدیریت معماری داده زیست استاد شعبانی و شاکری دابسمش تماشایی از محمد vf عصمت پیامبران و شبهات آن - حجت الاسلام دکتر نخاولی ‏تله گرام؛ بررسی سطح امنیت اطلاعات در پیام رسان تلگرام ویژه-ببینید / مهمترین درخواست امام زمان ازشیعیان...؟!؟! نماهنگ جدیدمنم باید برم ( وصیت نامه) اعتراض فلسطینی ها به یک خاخام صهیونیست. ابکاری فانتاکروم روی شیشه 09127692842 دین و زندگی کنکور - استاد هادی سرکشیک زاده - موسسه ونوس تدریس مبحث حد و پیوستگی ریاضی کنکور - استاد محمد مهربان - موسسه ونوس هندسه تحلیلی کنکور( تالس فوق سریع ) - سعید بنی هاشمی - موسسه ونوس حل تکنیکی سوالات عربی کنکور- استاد مصطفی آزاده - موسسه ونوس معرفی دبیرستان علامه حلی تهران - پرس تی وی اولین نگاه بر Nintendo Labo لکسوس LS 2018 فانتاکروم/ابکاری فانتاکروم/دستگاه ابکاری09127692842 آموزش هندسه تحلیلی کنکور ( مقاطع کنکوری ) - موسسه ونوس مشاوره و برنامه ریزی کنکور 09 دسر توت فرنگی - www.citikala.com مبحث خازن فیزیک کنکور با امیر مسعودی (قسمت 6) تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی دوره حرفه ای آموزش سخنرانی و فن بیان فانتاکروم/ابکاری فانتاکروم/دستگاه ابکاری09127692842 تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی تدریس دین و زندگی کنکور - استاد هادی سرکشیک زاده - موسسه ونوس تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی ریاضی-کنکور اسان همسر قربانی سانچی:همسر من زنده است شعار «به عقب برنمی گردیم» سوژه طنز «مهران مدیری» شد تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی آموزش تزیین میوه برای سفره آرایی استندآپ کمدی طنز وخنده دار دورهمی باموضوع مسئولیت پذیری عجب خلاقیتی سخنان تند بازیگری که نور چشمی دولت احمدی نژاد بود ریاضی نهم متوسطه اول-فصل1-امیر حسین افشار تعیین موقعیت عنصر در جدول تناوبی شیمی کنکور - استاد رادمان مهر - موسسه ونوس انرژی یونش شیمی کنکور - استاد رادمان مهر - موسسه ونوس آموزش تزیین میوه برای سفره آرایی تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی حل تست های ضرب مختلط هندسه کنکور - استاد بنی هاشمی - موسسه ونوس مشاوره و برنامه ریزی کنکور12 هد آمپلی فایر گیتار الکتریک Blackstar HT-5RH شهربازی معارفی در آستان قدس رضوی پرداخت جوش آرگون ریاضی نهم دبیرستان-فصل2-نشر مکتب آروین اجرای قطعه قاب عکس خالی سیروان خسروی-جشنواره موسیقی فجر پشت پا با دمبل خوابیده چقدر خدا را دوست دارید اجاره مغازه 14 متری نازی آباد خیابان خالقی پور بیت کوین رایگان ـ۳ اجرای پیانیست مشهور( آرتور روبنشتاین)در تخت جمشید ایران محمود کریمی شهادت امام رضا اکران لیزری تبلیغ چسب هل امیر خلوت (رپ) مقایسه آراء رجال نجاشی و شیخ طوسی ج 1 - جعفر تبریزی بچه خرگوش بامزه ( ببینید ) حق با علی مولا علی، سلطان و شاه دنیا علی(شور) فروش سگ بولداگ انگلیسی ماده - English Bulldog تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی دوبله فاسی یک تیکه از بازی Uncharted 4 موزه مردم شناسی حمام قجر اجرای زیبای کریس براون سال 2013 ریاضی استاد منتظری و قاسمی عصبانیت شدید همسر سرمهندس سانچی:جنازه همسرم و میخوام.کشتی چینی کجاست؟قایق نجات ک فرار گربه از دست خرگوش ها (ببینید) اجرای بازیps4 روی گوشی شما آموزش مجسم سازی سه بعدی جواهرات ریاضی استاد منتظری و قاسمی چگونه خوب صحبت کنم؟ خلاصه بازی برزیل و کلمبیا جام جهانی فوتبال 2014 گلدان خاتم کاری بر روی مس 20 سانتی فروش توله بولداگ انگلیسی - English Bulldog Puppy تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی بیت کوین رایگان ـ ۴ اهنگ بندری ریاضی استاد منتظری و قاسمی تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی فانتاکروم/ابکاری فانتاکروم/دستگاه ابکاری09127692842 خدمات پس از فروش مورفی ریچاردز-سندباد sinbod.com علی فانی شوق حضور موزیک ویدیو «گُمپِ گُلُم» از گروه دلکوک دموکراسی حضرت علی(ع)// شهید مطهری تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی ویدیو معرفی ماراتون برنامه نویسی هكاتك رشت علی فانی ندیدم شهی به دل آرایی تو ایلیا کروم تولید کننده انواع دستگاه ابکاری 09127692842 تاثیر برجام بر زندگی مردم مراحل به وجود امدن میوه خرما. مزایای علمی و آموزشی اتکا به توان داخلی فیلم آموزشی تهیه کرپ های پنیری درس ۹: پررنگ، ایتالیک، زیرخط دار کردن و ... عبارات علی فانی کلیپی متفاوت و زیبا محسن افشانی زرآباد اسماعیل چات ایلیا کروم/ابکاری فانتاکروم09127692842 ابکاری فانتاکروم روی تمام اجسام 09127692842 دابسمش جالب از محمد vf دابسمش فکر منحرف از محمد vf فیلم آموزشی تهیه کرپ های پنیری تریلر فیلم The Foreigner 2017 فوری کار:دستگاه نظافت توالت فرنگی فیلم آموزشی تهیه راکلت کیش دابسمش جالب ودیدنی تاریخ سالگرد ازدواج از محمد vf آتش زدن جوان فرانسوی توسط پلیس دابسمش تماشایی از محمد vf آموزش ریاضی 9-فصل چهارم-امیر حسین افشار-مکتب آروین دابسمش وقتی با دوستات میری غذا بخوری از محمد vf وارش اصلی اولین کنسرت بچه های خورشید رفع افتادگی شکم || دکتر مهران همت خواه فصل سوم دوره ی بریکرهای فشار ضعیف تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی دخانیات دابسمش خرید کردن خانوم ها از محمد vf بسکتبال با پویا ابراهیم تاتلیسه؟ نه بابا ماهسونه!! سیامک عباسی کوه Siamak Abbasi Kooh روح شکست ناپذیر امام حسین(ع)// شهید مطهری تشریفات لوكس كاخ آرزوها فیلم آموزشی تهیه کرپ های پنیری راز های موفقیت 108-دکتر سعید جوی زاده - کلیپ انگیزشی Does Life have a final purpose? کلیپ انگیزشی The Feeling of Happiness کلیپ انگیزشی What really exists - Jim Carrey مشاوره و برنامه ریزی کنکور10 تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی گیم پلی/کال آف دیوتی مدرن وارفیر3/پارت5/چاقو بازی تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی مداحی زیبای حاج علیرضا بیگدلی و حاج مهدی رسولی طراح و توسعه دهنده برند شخصی مدیران- علی اباصلتیان سجده کن به ابرویم من امام سجادم(تک) ⭕️ رضاخان چگونه رضاشاه شد⁉️ کربلایی ابوالفضل نقی لو خیمه سرای حضرت رقیه(س) فعال کردن God Mode در ویندوز دستگاه جوجه کشی،ماشین جوجه کشی،جوجه کشی اعتراض مجموعه آیت الله العظمی نجفی آموزش و پرورش استندآپ کمدی میثم درویشان پور با موضوع بازی رایانه ای کی لس استارتر آریو Z300- اسمارت آپشن گفتگو با کاظم شیاعی کارگردان نمایش عجدة السابعه ریاضی2-فصل6 - اعمال روی ماتریسها-قسمت(2) ریاضی استاد منتظری و قاسمی شیخ حسین ذبح کننده ( اهل حرم گفت اضغر جانان منست ) موزیک ویدئو همایون شجریان، با بازی طناز طباطبائی تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی پیش بازی دیدنی دیدار لگانس - رئال مادرید حامد همایون تیزر یک دقیقه ای گفتگو با مهندس سیاوش رضوانی آموزش تزیین میوه برای سفره آرایی خوشتیپ شو 5 -درددل های یک فعال حوزه زیبایی درخصوص تبلیغ ده گل برتر مارسلو برای رعال مادرید ازدواج قیمت در دورهمی مهران مدیری نشانه ی فیلم سینمایی دارکوب Mehdi Yarrahi - Nafas (مهدی یراحی - نفس) عادل با صرفه تجربه طب سوزنی چگونه است؟ تصاویر جالبی از اولین برنامه 90 فیلم آموزشی تهیه تارت شکلات و پرتقال روحانی در انتخابات96_ قطع یارانه شایعه ستاد رقیب است! فیلم آموزشی تهیه بال کبابی اسپایسی ابکاری فانتا کروم روی چینی وسرامیک 09127692842 چگونه در صحبت هایمان ااااا یا هوووم نگوییم؟ فروش سگ جرمن شپرد نگهبان - german shepherd نی عربی با کیبورد گلایدآرم تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی موزیک ویدیو جدید و زیبا از هوروش بند _لیلی بی عشق♪ ♫ منم باید برم عجیب ترین رکورد های گینس عجیب ترین انسانها آیتم های نمایشی طنز وخنده دار دورهمی موضوع مسئولیت پذیر ماسک آلودگی هوا رونمایی و تست "کامیون آینده 2025" مرسدس بنز تست صدای ملودیکا سوزوکی suzuki melodion mx 37 فلیروان گفتگو با علی سودانی کارگردان نمایش روایه العشاق ربات پوشیدنی با قابلیت های خاص کشت کشتار در جی تی ای 5 اجاره مغازه 14 متری نازی آباد خیابان خالقی پور پویا عبدی و بازخوانی آهنگ در مجلس جشن (کلیپ رحمان) تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی عکاسی - دوربین - لایف پیکسل فیزیک-فصل 1 - بردار مکان - بردار جابجایی تی ام بکس تیزر بازی بتمن آرکام نایت BATMAN Arkham Knight ولادت امام حسن عسکری 1396-کربلایی حسین طاهری - شعر ترفندهای به درد بخور برای آشپزی کلیپی از پلاسکو فیلم آموزشی تهیه تارت شکلات و پرتقال انواع کل کل و چالش با مسی و رونالدو (دوبله) فیلم آموزشی تهیه کرپ های پنیری تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی تشریفات لوكس كاخ آرزوها تریلر بازی Octagon حافظه تصویری/photographic memmory علی فانی چو باشم گدای گدایان زهرا تدریس-بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی دنیایی مسابقه ها:دستگاه پرشی! فیلم آموزشی تهیه تارت شکلات و پرتقال ریاضی استاد منتظری و قاسمی پست عجیب اینستاگرامی بهنوش بختیاری این یک مصاحبه طنز نبود , ایشون شهردار بم هستن آموزش دسر کدو حلوایی - آسان و خوشمزه تیکه جنجالی «علی ضیاء» به دانشجویان آخرین لحظه ی جانی دپ گران قیمت ترین و لوکس ترین ماشین های جهان در سال ۲۰۱۸ دبلهی من هندسه1_فصل 4- منشور و استوانه - 2 ۲۵ تصویر که فکر می کنید فوتوشاپ شده - قسمت ۲ اعجوبه خوانندگی 96 8 راه کاملا رایگان و قانونی برای تماشای فیلم های هالیوود | Top 10 Farsi تدریس هندسه تحلیلی کنکور ، مهندس بنی هاشمی ، ضرب داخلی بردار ها کودکی در دهه 60 فیلم آموزش HTML5 قسمت دوم آقايون قبل از ازدواج و بعد از ازدواج جدید mohamad..vf انیمیشن ماجراهای اسکار 2018 قسمت 12 انیمیشن ماجراهای اسکار 2018 قسمت 13 انیمیشن ماجراهای اسکار 2018 قسمت 14 انیمیشن ماجراهای اسکار 2018 قسمت 15 انیمیشن ماجراهای اسکار 2018 قسمت 16 انیمیشن ماجراهای اسکار 2018 قسمت 17 انیمیشن ماجراهای اسکار 2018 قسمت 18 شخصیت های Undertale and Underversحالت دخترانه (همون طور که گفتم) انیمیشن ماجراهای اسکار 2018 قسمت 19 انیمیشن ماجراهای اسکار 2018 قسمت 20 انیمیشن ماجراهای اسکار 2018 قسمت 21 اسپری پرکن ۰۹۱۲۶۶۲۴۴۳۵ اولین عکسی که در تاریخ ثبت شده تقدیم به دوست صمیمی ام بهاره بهرامی کیوان پرواز - چمدونتو بردار بزن بریم نماهنگ زیارت امام زمان در روز جمعه (فرهمند) جوجه جوجه طلایی عروسک این قسمت:قصه پریا تدریس زبان انگلیسی کنکور دکتر شهاب اناری ، واژگان درس 1 پیش دانشگاهی انیمیشن ماجراهای اسکار 2018 قسمت 22 انیمیشن ماجراهای اسکار 2018 قسمت 23 مذاکره جاهلیت خروس آواز خوان آموزش تست زنی عربی در کنکور با پایه ضعیف - استاد آزاده - موسسه ونوس جمله ای زیبا از احمد نوراللهی برای پرسپولیس ازدواج ترس ها و نترس ها جذب موفقیت نیما کرمی و زینب موسوی در دورهمی پارک خورشیدی در دبی! گروه ویستو مجموعه ای از بهترین کارا شعبده بازی بازار خودرو تله کینزی انرژی گرایی شعبده بازی مصاحبه مدیرعامل شرکت ( فرهاد یاسمی ) - دیماه 1396 تریلر قسمت 9 فصل 2 میراکلس لیدی باگ چطور روی کامپیوتر برنامه نصب کنیم؟ درب موتور اسپرت دانلود پروژه آماده افترافکت : اینفوگرافی جوجه جوجه طلایی روباه طمعکار تدریس فیزیک کنکور مهندس یحیوی، القای الکترومغناطیس 2 تدریس گسسته کنکور دکتر دادبام، جادوی درخت 2 دانلود بک گراند موشن گرافیک : جهان Abstract World تدریس مبحث قانون دوم نیوتون فیزیک کنکور - استاد مهدی یحیوی - موسسه ونوس فیلم آموزش HTML5 قسمت سوم خرید محصولات برند ترک دانلود بک گراند موشن گرافیک : رشته های نوری طراحی از بناهای در حال تخریب در فیلیپین ​شهدای آتش نشان پلاسكو را «شهید» ندانسته اند ابکاری پاششی/فانتاکروم ایلیا 09127692842 استاد فارانوس 101 اجاره آپارتمان 71 متری خیابان خراسان جان نثار چه صداى خاص و خوبى داره اين دختر☺️ آموزش یه میکاپ بسیار زیبا مقاومت ماژول فتوولتاییک! گروه ویستو مهندس حسن زاده در برنامه سرزمین ما(شبکه 1)- جوجه جوجه طلایی خواب پر سر و صدای خرگوش آموزش نرم افزار سناریست - نسخه 2.5 "عشق عشق" اثری از خولیو ایگلسیاس El Amour - Julio Igles قصه سنجاق ها 100 تایی شدنم مبارک دووست جدیدم و خووبم narges_pony ١٠ كارى كه به هنگام گیر كردن تیغ ماهى در گلو براى نجات جان خود و دیگران باید انج مصاحبه مدیرعامل شرکت ( فرهاد یاسمی ) - دیماه 1396 آهنگ ماکان بند به نام *هر بار این درو* بک گراند موشن گرافیک با پس زمینه آبی فانتاکروم و نقره پاش ایلیا 09127692842 چرا باید اعتماد کرد؟ کروم پاش / ابکاری کروم 09127692842 بیا بریم کارت دارم/محمد امین کریم پور اسپری کروم /فانتا کروم 09127692842 ایلیا کروم تولید کننده انواع دستگاه ابکاری 09127692842 حرف های من درمورد اپل وایت دانلود پروژه آماده افترافکت : تایتل برتری گوشی گوگل پیکسل 2 به آیفون 10 قرائت قرآن کریم توسط دانش آموز و پخش سرود ملی گروه نسیم قدر در مراسم شیرخوارگان حسینی(ازاول) ارواح واقعی که توسط دوربین فیلم برداری شده اسلایم رنگین کمونی خیلی ناز تعمیر شیلنگ های آب دانلود قسمت 12 سریال زندگی گمشده دوبله در تلگرام استوری عرفان علیرضایی با حضور بنیتا و میثم اسرار مریخ سیاره سرخ آبشارهای سان لوئیس توله ببر سفید در چین جوجه جوجه طلایی خود پسند حرکت های بدنسازی - پلاور دمبل رضایتمندی مشتری اسمارت آپشن - آریوZ300 جوجه جوجه طلایی سلام گرگ بی طمع نیست پروژه آماده افترافکت : اسلایدشو جوهری زیبایی های دبی مممن نمیرممممممم از اسکریپت تا صفحه نمایش در انیمیشن وال-ای قسمت دوم مصاحبه جنجالی همسر قربانی نفتکش سانچی دوبله من کلش آف کلنز نامحدود با جم تمام نشدنی موسیقی خیابانی-هنرنمایی بانوی ایرانی اگر ماه نبود چی اتقاقی می افتاد؟ آموزش زبان برنامه نویسی اسکرچ با رزبری پای قسمت پایانی ابکاری فانتا کروم روی چینی وسرامیک 09127692842 اگر اندازه سیاره زمین دو برابر بود چی می شد؟ سکانس فیلم تسویه حساب : سهراب مجرد از آمریکا معرفی دستکش مردانه LUMINARY SENSOR از برند OR برجام، از آنچه تصور می‌کردند، تا آنچه شد... نفتكش سانچی راز های موفقیت 107-دکتر سعید جوی زاده - قابلیت raise to wake

آخرین خبرهـا