قانون دسترسی آزاد به اطلاعات بوی تبلیغات می‌دهد/گردش اطلاعات هنوز ممنوع است

به گزارش خبرنگار ایلنا، لایحه «قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات» در ابتدا یک پیش‌نویس بود که در زمان دولت سیدمحمد خاتمی تهیه شد و البته نواقص بسیاری داشت و بعد در دولت محمود احمدی‌نژاد این نواقص تاحدی برطرف و به مجلس ارائه شد و درنهایت در سال 1388 به تصویب رسیده و ابلاغ شد. کامبیز نوروزی (حقوق‌دان و روزنامه‌نگار) به صراحت معتقد است این قانون در مجموع هیچ کمکی به گردش اطلاعات در ایران نخواهد داشت. نقد او به سازوکار تدوین این قانون است که نه تنها امکان ارائه اطلاعات مهم را فراهم نخواهد کرد بلکه با نیندیشیدن به مقاومت‌های احتمالی طبیعی در امتناع از ارائه اطلاعات، عملا قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات امکان اجرایی شدن نخواهد داشت.

در این گزارش به بهانه گذشت نزدیک به یک ماه از آغاز به کار سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ نگاهی به روند پاسخ‌دهی سامانه به درخواست‌ها طبق قوانین مندرج در خود سامانه و نیز بررسی سازوکار قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات داشته‌ایم.

قانون از کجا آمده؟/ قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات خاصیت تبلیغاتی دارد

کامبیز نوروزی (حقوق‌دان و روزنامه‌نگار) که خود درخواست‌هایی را در این سامانه خطاب به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت کرده و البته هیچ پاسخی هم دریافت نکرده است، به پیشینه قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات که امروز اجرا می‌شود اشاره کرده و می‌گوید این قانون همان است که در زمان محمود احمدی‌نژاد در سال 1388 تصویب شد؛ آئین‌نامه اجرایی‌اش به تصویب رسید و تغییری در قانون به وجود نیامد.

نوروزی با اشاره به انتقاداتی که به سازوکار و محتوای قانون دارد، می‌گوید: جالب است که باوجود اینکه این متن چندان اثرگذار نیست اما در زمان تصویبش کار مجلس با شورای نگهبان به اختلاف کشید و نهایتا از طریق مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب شد.

این حقوق‌دان و روزنامه‌نگار خاطرنشان می‌کند: آنچه باید مورد توجه قرار بگیرد و کار دشواری است، این است که اساسا چه عوامل و موجباتی وجود دارد که در برابر گردش آزاد اطلاعات به شکل ناروا و خیلی اوقات خارج از قانون، مقاومت‌های بسیار زیادی می‌شود.

نوروزی می‌گوید: مواردی وجود دارد که بیش از آنکه خاصیت محتوایی و واقعی داشته باشد فقط یک تیتر است و خاصیت تبلیغاتی دارد. این هم یکی از مواردش است اینها بیش از یک تیتر نیست. چنین روشی زیبنده جامعه ما نیست. البته طبیعی است که انتظارات خیلی بالایی نداریم چون شرایط دشوار است و موارد سنگینی بر سر دولت و جامعه وجود دارد که نمی‌توانیم انتظار بالایی داشته باشیم اما حداقل انتظار این است که مفاهیم نباید قربانی و از معنا خالی شوند.

سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات با پشت سر گذاشتن همه فراز و نشیبش روز دوم خرداد ماه راه‌اندازی شد و درخواست‌هایی هم در آن ثبت شد؛ در این قانون و سامانه به صراحت ذکر شده که حداکثر زمان پاسخگویی به درخواست‌ها 10 روز است، هرچند با بررسی چندین نمونه موردی برمی‌آید که الزام این سامانه و قانون به 16 دستگاه زیرمجموعه‌اش برای پاسخگویی به درخواست‌ها در حداکثر زمان تعیین شده چندان کارایی نداشته است. با بررسی ایلنا از 20 درخواست ثبت شده در این سامانه تنها دو درخواست در زمان مقرر پاسخ داده شده‌اند. این درحالی است که با آغاز به کار سامانه در دوم خرداد، به گزارش دبیرخانه کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات؛ تنها در 6 روز نخست 177 درخواست توسط شهروندان در سامانه ثبت شده است. در این میان وزارت امور خارجه با 16 درخواست بیشترین و وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی کمترین میزان سوال و درخواست انتشار اطلاعات را به خود اختصاص داده‌اند.

دستگاه‌های متصل شده به سامانه دسترسی و انتشار اطلاعات

قانون چه می‌گوید؟

قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات توسط کمیسیونی به همین نام اداره می‌شود که دبیر آن حسین انتظامی (معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) است. ماده یک آیین‌نامه‌ی اجرایی ماده (۸) قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات توضیح می‌دهد: هر شخص حقیقی یا حقوقی ایرانی می‌تواند درخواست خود برای دسترسی به اطلاعات را به صورت برخط از طریق درگاه الکترونیک حقیقی با ثبت‌نام در سامانه به آدرس foia.iran.gov.ir و ایجاد حساب کاربری، پیشخوان دولت الکترونیک، پست یا مراجعه‌ی حضوری به واحد اطلاع‌رسانی مؤسسه‌ی درخواست‌شونده، تسلیم کند.

کاربر درخواست خود را از طریق فرم مربوطه که به تصویب کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات رسیده است، تکمیل و ارسال می‌کند. دستگاه‌ها ۱۰ روز مهلت دارند اطلاعات مورد نظر شهروندان را بدهند و در صورتی که این زمان به تأخیر بیفتد، شهروندان در همین سامانه، شکایت خود را ثبت می‌کنند تا از طریق کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات پیگیری شود. مطابق آیین‌نامه اجرایی این قانون تمامی پاسخ‌های دستگاه‌ها به شهروندان، همزمان در سایت نیز منتشر خواهد شد مگر اینکه حاوی اطلاعات شخصی باشد.

بنا به گفته‌ حسین انتظامی، دبیر کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، آمار رسمی، آیین‌نامه‌ها و ضوابط، اطلاعات قراردادها، آیین‌نامه‌های مشارکت اشخاص در اجرای اختیارات سازمان، ساز و کارهای شکایت شهروندان از تصمیمات و اقدامات، اهداف، وظایف، سیاست‌ها و خط مشی و ساختار، اختیارات و وظایف ماموران ارشد دستگاه، اسناد و مکاتبات اداری، روش‌ها و مراحل ارائه‌ی خدمات سیستم به جامعه، انواع اطلاعات نگهداری شده و آیین‌نامه دسترسی به آنها ازجمله مواردی است که مردم می‌توانند برای دسترسی آنها درخواست خود را ثبت کنند.

انتظامی همچنین تصریح کرده: در حال حاضر و مطابق متن قانون موجود، وظیفه‌ دستگاه، ارائه اطلاعات پردازش شده نیست بلکه ارائه اصل اسناد است. مطابق ماده ۱ آیین‌نامه اجرایی قانون دسترسی آزاد به اطلاعات، تمامی دستگاه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای وابسته به حکومت به معنای عام که شامل دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری، نهادهای انقلابی، نیروهای مسلح، قوای قضاییه و مقننه و مؤسسات شرکت‌ها، سازمان‌ها، نهادهای وابسته به آنها و بنیادها و مؤسساتی که زیر نظر مقام معظم رهبری اداره می‌شوند و همچنین هر مؤسسه، شرکت یا نهادی که تمام یا بیش از ۵۰ درصد سهام آن متعلق به دولت به معنای عام کلمه و نه فقط قوه‌ی مجریه است، مکلفند طبق قانون، اطلاعات درخواستی شهروندان را در اختیارشان بگذارند. همچنین مؤسسات خصوصی ارائه‌دهنده خدمات عمومی از قبیل بانک‌ها هم مشمول این قانون هستند.

اما با بررسی نمونه‌های موردی باید دید سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات با گذشت 26 روز از آغاز به کارش چقدر توانسته به تعهداتش عمل کند؟

برای پاسخ به این سوال چند نمونه موردی را از درخواست‌های ثبت شده در سامانه و چگونگی و نحوه پاسخ‌دهی به آنها مرور می‌کنیم.

سامانه به قانون عمل نمی‌کند؛ عدم رعایت مهلت 10 روزه برای پاسخگویی

محمدرضا نسب‌عبداللهی، سردبیر سایت آبان‌پرس با راه‌اندازی سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات، هشت درخواست در این سامانه ثبت کرد؛ اما با گذشت بیش از دو هفته از ثبت درخواستش تنها به دو پرسش او پاسخ داده شده است. عبداللهی به ایلنا می‌گوید: به شش درخواست دیگرم جوابی داده نشده. در این سامانه اعلام شده که اگر تا 10 روز پاسخی به درخواست داده نشد یا جواب قانع‌کننده نبود، می‌توان شکایت کرد اما گزینه ثبت شکایت در این سامانه کار نمی‌کند.

عبداللهی ادامه می‌دهد: از سوی دیگر من در درخواست‌هایم خواهان ارسال رونوشتی از اسناد از طریق ایمیل شده‌ام اما در پاسخ‌ها مرا به این اداره و آن اداره و مراجعه حضوری ارجاع می‌دهند و یا می‌گویند در حیطه قانون دسترسی آزاد به اطلاعات نیست. در صورتی که این موارد در حیطه این قانون قرار دارد.

این روزنامه‌نگار دو درخواست خود را که سامانه به آنها پاسخ داده است همراه جوابی که برایش ارسال شده در اختیار ایلنا قرار می‌دهد و می‌گوید: در یکی از درخواست‌ها خواهان ارسال رونوشت اسناد پرونده انتقال آب در یکی از مناطق استان کرمان شدم. براساس قانون توزیع عادلانه آب، استفاده از آب یک چاه برای اراضی غیر، ممنوع است اما تلاش‌هایی برای انتقال آب از یک چاه به منطقه‌ای دیگر در جریان است و من خواهان دسترسی به اسناد این پرونده شدم که این جواب ارسال شده است:

«درخواست شما با شماره پیگیری 1496426340870 به تاریخ 96/03/12 بررسی شد. به استحضار می‌رساند با توجه به استعلام از مرجع ذیربط این پرونده، به دلیل اینکه این مسئله در حال انجام فرآیند قضایی می‌باشد لذا جهت پیگیری و ارایه درخواست در خصوص دریافت نسخه‌ای از پرونده انتقال آب، باید به شرکت آب منطقه‌ای در شهرستان انار مراجعه نموده و این موضوع در حوزه قانون انتشار و دسترسی به اطلاعات آزاد نیست.

واحد انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات وزات نیرو»

او همچنین به درخواست دومش که از سوی وزارت نیرو پاسخ داده شده؛ اشاره می‌کند و می‌گوید: در یکی از درخواست‌هایم خواسته بودم که اسناد تعداد چاه‌های کشاورزی یکی از مناطق استان کرمان و میزان برداشت آن ارسال شود اما جواب عجیبی داده شده. ظاهرا قانون دسترسی آزاد به اطلاعات، ضمانت اجرایی ندارد که یا جواب داده نمی‌شود یا اسناد در اختیار قرار داده نمی‌شود.

او می‌گوید جوابی که برایش ارسال شده به این شرح بوده است: «درخواست شما با شماره پیگیری 1496427436948به تاریخ 96/03/12 بررسی شد. به استحضار می‌رساند طبق بررسی‌های انجام شده و با توجه به استعلام گرفته شده از مرجع ذیربط در منطقه، مدیریت آب منطقه انار طی مصاحبه‌ای اطلاعات مدنظر شما در خصوص سوال مربوطه را به رسانه‌های منطقه انار ارایه نموده است. و چنانچه اطلاعات بیشتری مورد نیاز شما باشد می‌توانید با شماره تلفن شرکت آب منطقه به شماره 03434384070 تماس گرفته و یا به صورت حضوری مراجعه نموده و درخواست اطلاعات خود را پیگیری و چنانچه این اطلاعات طبق قانون قابل ارایه به جناب عالی باشد، آنها را دریافت نمایید./ با تشکر؛ واحد انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات وزات نیرو»

درخواست دیگری که از سوی کاربر دیگری در سامانه ثبت شده؛ پرسشی درباره میزان بودجه و هزینه سی‌وپنجمین جشنواره ملی و بین‌المللی فجر به تفکیک بوده که در دوم خرداد خطاب به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شده است و با گذشت 26 روز به آن پاسخی داده نشده و در مرحله بررسی اولیه باقی مانده است.

کامبیز نوروزی معتقد است این سامانه ویترین و تبلیغات است و در ادامه از دلایل خود برای این ادعا می‌گوید.

در قانون و آئین‌نامه اجرائی‌اش اشاره‌ای به اطلاعات مهم و اساسی نشده/لزوم انتشار قراردادهای مالی و صورتجلسات

کامبیز نوروزی روزنامه‌نگار و حقوق‌دان تصریح می‌کند: نقد بسیار عمده‌ای که به خود قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات وجود دارد این است که اصلا موضوعش را نمی‌شناسد. بطور کلی سنت قانون‌نویسی در ایران متاسفانه به این شکل است که وقتی مقرراتی تنظیم می‌شود نویسندگان و طراحان آن متن تقریبا کمتر پیش می‌آید توجه عمیق و دقیقی به موضوع موردنظر کنند. ایراد بنیادین قانون دسترسی آزاد به اطلاعات هم همین‌جا و در همین نقطه است.

نوروزی ادامه می‌دهد: موضوع این قانون چیست؟ امکان انتشار اطلاعاتی که در دولت و سازمان‌های عمومی وجود دارد. اولا در آن مواردی که در این قانون و آیین‌نامه اجرائی‌اش پیش‌بینی شده اشاره‌ای به اطلاعات مهم و اساسی نشده است. مثلا در این قانون تصریحی وجود ندارد که اطلاعات مربوط به قراردادها منتشر شود. تصریحی نشده که اطلاعات مربوط به جلسه‌های داخل سازمان‌های عمومی و صورتجلسات منتشر شود؛ طبیعتا منظورم مواردی است که محرمانه و غیر قابل انتشار نیست.

این حقوق‌دان و روزنامه‌نگار با بیان اینکه «نکته مهم‌تر این است که اصلا نویسندگان و طراحان این قانون هیچ توجهی به این موضوع نداشتند که اطلاعات یکی از ابزارها و منابع بسیار مهم قدرت است؛ چه قدرت سیاسی و چه اقتصادی» می‌گوید: در نظام رانتیر دولت در ایران، خیلی از سازمان‌ها و مدیریت‌های خرد و کلان صرفا با همین اطلاعات است که می‌توانند موقعیت خود را مطلوب نگه داشته و امتیازاتی برای خودشان تهیه کنند؛ منظورم اطلاعات مشروع است و بخش نامشروع و غیرقانونی را مدنظر ندارم. حتی همان موقعیت‌های قانونی و امتیازهای مشروع هم در نظام رانتیر ما با استفاده از اطلاعات به دست می‌آید و حفظ می‌شود.

نوروزی خاطرنشان می‌کند: در شرایطی که بخش بزرگی از صاحبان قدرت به اتکای اطلاعاتی که در اختیار دارند موقعیت خود را حفظ کرده و برتری می‌دهند طبیعتا از انتشار آنها ممکن است زیان ببینند. وقتی قراردادی منتشر شود و براساس آن مشخص شود که قرارداد درست نبوده یا بده بستان‌هایی در آن اتفاق افتاده و کسانی وارد شدند که نباید می‌شدند طبیعتا منافع شخص و واحد به خطر می‌افتد. در چنین وظعیتی مهم‌ترین و اصلی‌ترین مانع گردش اطلاعات، خود نظام بروکراتیک و تکنوکراتیک کشور است.

بدون قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات هم دستگاه‌ها موظف به ارائه اطلاعات‌اند/ ساختار برای ارائه اطلاعات صلب و آهنین است

این روزنامه‌نگار با تاکید بر اینکه «بدون قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات هم دستگاه‌ها موظف به ارائه اطلاعات هستند مگر اطلاعات طبقه‌بندی شده و محرمانه» می‌گوید: اما در تمام این سال‌ها تقریبا هیچ‌کسی در این کشور نمی‌داند که در مسائل مالی و سیاسی و شرکت‌های دولتی چه می‌گذرد که ناشی از همین ابزار قدرت بودن اطلاعات است. قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات هم اصلا به این ویژگی بنیادی توجه نکرده است. گویی چشم‌اش را بسته و تصور کرده قانون قرار است برای فرانسه یا آلمان اجرا شود؛ یعنی به مانع اصلی توجه نکرده است.

نوروزی با اشاره به اینکه «قانون برای الزام دستگاه‌ها راهکارهایی پیش‌بینی کرده اما توجه نکرده که چقدر این ساختار برای ارائه اطلاعات صلب و آهنین است» بیان می‌کند: این قانون به هیچ عنوان اجرایی نمی‌شود؛ شک نکنید. مگر اینکه مثلا بخواهید بپرسید آئین‌نامه اجرایی فلان قانون چیست که خب، سریع برای شما می‌فرستند. یعنی مواردی که برای یافتن پاسخ اصلا نیازی به این سامانه ندارند و از طریق خیلی از سایت‌ها می‌توانید به انواع آئین‌نامه‌ها و مقررات دسترسی پیدا کنید. اما اگر بپرسید قرارداد فلان پروژه چیست یا مثلا اگر یک شرکت دولتی به اشخاصی فروخته شده چگونه فروخته شده و قراردادش را مطالعه کنید یا بپرسید صورت سود و زیان یک شرکت دولتی چیست؟ شک نکنید به شما جواب داده نمی‌شود چون در این اطلاعات منافع خیلی‌ها نهفته است که آشکار شدن آنها چنین منافعی را به خطر می‌اندازد. این قانون زمانی می‌تواند اثرگذار باشد که در ابتدای امر، به این ساختار صلب و سنگین و منفت‌طلب توجه شود.

او در پاسخ به این سوال که چطور می‌توان دستگاه‌ها را موظف به نشر اطلاعات کرد می‌گوید: خیلی ساده است. به عنوان مثال می‌شود این وظیفه را برعهده‌شان گذاشت که همه قراردادهای مالی از یک سطحی به بالا منتشر شود؛ یعنی قبل از اینکه کسی تقاضا کند این اطلاعات منتشر شود؛ الزام به انتشار داشته باشند. حتی می‌توانند به این شکل تقویت کنند که تا زمانی که این اطلاعات منتشر نشده قابلیت اجرا نداشته باشد. اما بسیار سخت است. تمام بودجه‌های عمرانی کشور از طریق انواع قراردادهای عمرانی خرج می‌شود و جای رانت و فساد در همین قراردادها باز است و کسی نمی‌داند در آنها چه اتفاقی می‌افتد.

نوروزی تصریح می‌کند: ضمن آنکه در قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، ارائه اطلاعات مهم پیش‌بینی نشده است؛ مثلا در این قانون، اطلاعاتی که بر انتشارشان تصریح شده این‌هاست: اهداف، وظایف، سیاست‌ها و خط مشی‌های دستگاه‌ها- روش‌ها و مراحل خدماتی که به مردم ارائه می‌دهند- سازوکار شکایت شهروندان از دستگاه‌ها- انواع و اشکال اطلاعاتی که در آن موسسه و سازمان نگهدرای می‌شود و آئین دسترسی به آنها؛ یعنی نگفته شما می‌توانید به خود آنها دسترسی پیدا کنید بلکه اختیارات و وظایف ماموران آن دستگاه قابل دسترسی است.

این حقوق‌دان و روزنامه‌نگار با بیان اینکه «موارد مطرح شده در قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات چیزی نیست و تصریح ندارد به اینکه دستگاه‌ها موظف‌اند صورتحساب مالی عملیات یک دستگاه را به شما بدهند» خاطرنشان می‌کند: درواقع به شکل پنهان و زیرکانه‌ای این الزام از دستگاه و سازمان مورد نظر برداشته شده است. نگفته دستگاه‌ها باید همه اطلاعات را بدهند بلکه گفته خودشان یک آئین دسترسی باید داشته باشند و آن آئین را به مردم اطلاع دهند.

نوروزی با تاکید بر اینکه «در قانون دسترسی آزاد به اطلاعات درواقع هیچ چیز خاصی پیش‌بینی نشده است.» می‌گوید: ضمن اینکه قانون دسترسی به اطلاعات، عمیقا وابسته به مقررات مربوط به طبقه‌بندی اسناد و مدارک است. درحال حاضر دستگاه‌های اجرایی اختیارات خیلی وسیعی دارند برای اینکه اسناد و مدارک خودشان را محرمانه اعلام کنند. وقتی اسناد محرمانه شد دیگر هیچ کسی نمی‌تواند به آنها دسترسی داشته باشد. برای همین است که می‌گویم این قانون اساسا بی‌اثر است و همه تبلیغاتی که در موردش شده فقط تبلیغات است و چیزی بیشتر از این نیست و نمی‌شود از آن انتظار داشت کم‌ترین کمکی به نظام گردش اطلاعات در کشور داشته باشد و اشکال بنیادی‌اش هم همین است که کاملا بدون توجه به مساله‌شناسی گردش اطلاعات در ایران و به شکل ذهنی و بدون توجه به خصوصیاتش نوشته شده است.

چرا دولت از انتشار لایحه مطبوعات و خبرگزاری‌ها خودداری می‌کند؟

این روزنامه‌نگار و حقوق‌دان اشاره به قانون ارتقای سلامت اداری می‌کند که در آن تمام دستگاه‌ها موظف شده‌اند تمام قراردادهایشان را منتشر کنند و می‌گوید: اما کسی از آن قانون نام نمی‌برد و کم‌ترین اشاره‌ای به آن نمی‌کند. درحالی که اتفاقا قانونی است که قادر است بخشی از مسائل گردش اطلاعات در کشور را سامان دهد.

نوروزی ادامه می‌دهد: نکته مهم این است که اگر چیزی واقعا قابل اجرا نیست حداقل آن مفهوم را از بین نبرد و همه چیز را قربانی تبلیغات نکند. چون دیر یا زود مشخص می‌شود که یک ادعا چقدر واقعی و چقدر تبلیغاتی است؛ در حال حاضر لایحه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در هیات دولت درحال بحث است و شاید ظرف چند هفته آینده به مجلس ارائه شود.

او تصریح کرد: اما دولت از انتشار این لایحه تاکنون جلوگیری کرده و منتشرش نکرده است. بعضی از دوستان خبرنگار ما هم که مراجعه کردند نتوانستند به این لایحه دست پیدا کنند. خب گردش اطلاعات کجاست؟ آن هم در موضوعی که دقیقا به مجریان اصلی گردش اطلاعات یعنی مطبوعات و خبرگزاری‌ها مربوط می‌شود اما مطبوعات و روزنامه‌نگاران از آن بی‌خبرند و نمی‌توانند به این لایحه دسترسی پیدا کنند. اینها سوالات بزرگی است که بی‌پاسخ مانده است.

از قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات به عنوان پیشانی قانون حقوق شهروندی یاد می‌شود؛ وقتی از کامبیز نوروزی می‌پرسیم که با وجود تمام نواقص و ضعف قانون دسترسی آزاد به اطلاعات، جای نگرانی ندارد که نکند موارد دیگر منشور حقوق شهروندی هم به همین میزان در ضمانت اجرایی و کارکرد دچار ضعف باشد؟ می‌گوید: بله این نگرانی درست است.

کلیدواژه:

کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات | قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات | حقوق دان و روزنامه نگار | قانون دسترسی آزاد به اطلاعات | وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی | دسترسی آزاد به اطلاعات هم | دستگاه ها موظف | گردش اطلاعات | نامه اجرایی | کامبیز نوروزی | ارائه اطلاعات | درخواست ها | آئین نامه | آیین نامه | سازمان ها | اطلاعات مهم | درخواست خود | پیش بینی | پاسخ داده | منتشر شود | داده شده | ثبت شده | ثبت شد

مصوبه‌ای برای هوشمندسازی مدارس با بودجه وزارت ارتباطات داستان امضافروشی مهندسان ناظر به پایان می‌رسد؟ تجلیل از شهرستان های برتر استان کرمان در رشته اسکیت حضور دسته جمعی بازیگران سر مزار بازیگر جوان/عکس تحقيق سازمان ملل درباره تجاوز به پناهجويان سوري list فوت یک کارگر در پتروشیمی شازند بازیگر سریال خانه به دوش درگذشت لحظه ای تامل - سخنرانی های ناب و آموزنده کنسرت ماکان بند در اروپا 114 | سورۀ ناس | صابر عبد الحكم | سورة الناس کارت ویزیت خاص شیشه ای هلوگرامی گنجینه گرافیک کامران داد-سوتکادله زمانگ لحظه ای تامل - سخنرانی های ناب و آموزنده کارت ویزیت خاص شیشه ای نقره کوب گنجینه گرافیک عربی کنکورموسسه حرف آخر من و ما استادواعظ عربی کنکورموسسه حرف آخرمفعول فیه استادواعظ بیات راجه دستگاه نوا ردیف میرزا عبدالله نیما فریدونی تار.mp4 آیا محصول جدیدی از DJI در راه است؟!!! کارت دعوت تولد تصویری شرکت آرنام مجری نمایشگرهای مگاسایز نانو در شمالغرب کشور 100 | سورۀ عادیات | مشاری راشد العفاسی | صابر عبد الحكم | سورة یوسف عارف بلوچ موشن گرافی آزمون اینترنتی انس با قرآن کلیپ های بانمک محمد امین کریم پور 1 ویدو های جدید بندری همه دستا بالا(20) حرکات نمایشی زیبا نیمار در پاری سن ژرمن بیانات قرآنی مقام معظم رهبری آهنگ بسیـار زیبا از محمد علیزاده ♪ ♫ کارت ویزیت خاص شیشه ای برجسته گنجینه گرافیک تحول در خانه سازی - استاد پناهیان اسلام خوشگل کپی ممنوع قطب نمای دقیق نظامی ساخت آمریکا مدل Cammenga 3h tritium کارت ویزیت سه بعدی گنجینه گرافیک ساخت جهانی فراگیرتر با فناوری کمکی محاسبات کوانتومی مایکروسافت مردمی کردن واقعیت ترکیبی اسلایم دونه برفی صورتی *-* پرواز کردن عجیب ترین فیل دنیا(فوق العاده عجیب) اسلایم ژله ای شعبده بازی تدریس متفاوت فیزیک کنکور مهندس یحیوی، تیپ های تستی مهم دینامیک قسمت دوم شاهینم درایور ((( نصب دودزای خففن روی هر ماشینی ))) برای هماهنگی تدریس مبحث نمودارهای حرکت شناسی فیزیک کنکور - استاد یحیوی - موسسه ونوس تدریس مبحث دینامیک فیزیک کنکور - استاد یحیوی - موسسه ونوس فیلم آموزشی تهیه لازانیا با بادمجان و اسفناج تدریس ریاضی گسسته دکتر دادبام ، جادوی درخت 1 تمرین حافظه آندرس اینیستا و ماسکرانو اما این بار سانچی سوخت و غرق گشت تدریس ریاضی انسانی مهندس نصیری بسته mix تدریس فیزیک کنکور مهندس یحیوی، القای الکترومغناطیس 2 تدریس مبحث هم ارزی ( حد و پیوستگی ) - استاد محمد مهربان - موسسه ونوس Amir Tataloo - Top 3 Songs (سه آهنگ برتر ماه ژانویه از امیر تتلو) مبحث الکتریسیته فیزیک کنکور - استاد یحیوی - موسسه ونوس کلیپ انگیزشی Hard Work بیمارستان مخوف horror hospital خوردن چندنوع لواشک توسط یک ایرانی فیلم آموزشی تهیه وافل فیله مرغ سوخاری میکس عکس های ماکان بند کنسرت امشب میگن طرف شانس خرکی داره یعنی این برنامه رژیم صهیونیستی برای براندازی نظام ایران سوزوکی 750 انزلی. قدیم معرفی خودروها با آریان هجوم ذئب جائع على كلب فی روسیا عربی کنکورموسسه حرف آخرحل تست اعراب استادواعظ خاطره ای از ملاقات با امام زمان عج انواع مدل مو مردانه بر اساس فرم صورت عربی کنکورموسسه حرف آخرحل تست اعراب تقدیری استادواعظ ایرانیها از مواد تغییر ژن یافته ما استفاده می کنند فیلم آموزشی تهیه نودل بدون سوپ من رفتم:((+توضیحات رنگ عوض کردن اختاپوس وایسا عکس های قشنگ ضرب تمپو نوازی مدرن. ریتمهای مختلف(2) اسلم،دانم پویا بازی شمشیر قهرمان فیلم آموزشی تهیه وافل فیله مرغ سوخاری شلیک گلوله های تانک در ریف حلب | جنگ سوریه آهنگ شاد عروسی گیلانی درآمد بیش از 2000 میلیاردی دولت از تلگرام! هفتمین صاعقه پلیس در پایتخت کام دزدان شب رو را تلخ کرد ترتیل با تکرار پ9 ص58 نشید جهادی بسیار زیبا/لانجوت ان نجا نشید جهادی بسیار زیبا/زلزلو عرش الصلیب،أطفئو نار المجوس طالع بینی به سبک پونی معرفی Scribblenauts Showdown برای PS4، Xbox1 و Switch کارت ویزیت خاص ال ای دی گنجینه گرافیک LED CARD سهره مست مست رضاهدایتی روز عاشورای1396 عربی کنکورموسسه حرف آخر لازم و تعدی2 استادواعظ پروژه بهشت فیلم آموزشی تهیه لازانیا تابه ای انباکس گوشی 2018 nokia 6 اموزش برنامه نویسی و برنامه نویسی php را از کجا بیاموزی بشارت ظهور ... بیرگان_خانه_شهنی دین و زندگی کنکور را به دینی 100 بسپارید اسلایم کپی آزاد ((( شاهینم درایور ))) خرید و فروش و اسپرتی انواع ماشین 09392366195 محسن منفرد - دخترم تدریس متفاوت شیمی کنکور استاد رادمان مهر، آبکافت دوره آموزشی "مدیریت روحیه: کلید مدیریت انرژی" گالری شیشه تجسم یه نظرسنجی که شخصیت هاتون رو به چالش میکشه*+ت دموی فورکی تلوزیون ال جی فیلم آموزشی تهیه کیک هویج قرآن بر سر گذاشتن شیعیان سنت آقا امیرالمومنین علیه السلام آیا ادعای علم غیب کفر است؟ مشکلات مهاجرت غیرقانونی ایرانیان به کشور استرالیا معرفی بازی Lego Movie توسط رایان فیلم آموزشی چیز کیک توت فرنگی بدون فر صحنه هایی از نبرد جنگ داعش تیکه سنگین یک یزدی به پلیس دربرنامه زنده!! شاهد عندما یعاقب الله الشخص الخبیث فی نفس اللحظه وبنفس الطریقه؟؟؟ دابسمش محسن اند غلامرضا فیلم آموزشی چیز کیک توت فرنگی بدون فر کنسرت ماکان بند در اروپا نی انبان. هبان. خوزستان آبادان(3) رهبر انقلاب: فلسطین نهر تا بحر است فیلم آموزشی تهیه نودل بدون سوپ سکانس دیدنی ترمیناتور 2 فیلم آموزشی تهیه وافل فیله مرغ سوخاری لطف عبادت به جماعتشه { مارمولک } اینم امیر کلیپ انگیزشی موفقیت دیگران رو جشن بگیرید خواب عجیب و عمیق نماینده مجلس دابسمش محسن اند غلامرضا زیست کنکور موسسه حرف آخرچرخه تناوب نسل قسمت دوم روان زیست کنکور موسسه حرف آخرچرخه تناوب نسل قسمت اول روان عربی کنکورموسسه حرف آخرحل تست من و ما استادواعظ آیا جرمگیری به دندان های شما آسیب می زند؟ ترتیل با تکرار پ9 ص64 ادیت من از پونی فاجعه تراریخته و گلایفوسیت در آرژانتین واکترو بازی Wolfenstein II پارت 9 - هیتلر بالا بردن سرعت کامپیوتر فیلم آموزشی تهیه لقمه توفو و برگ کاهو حل تست های مبحث تعادل شیمی کنکور - استاد رادمان مهر - موسسه ونوس +ABS ؛ مقاومترین ماده برای پرینترهای سه بعدی پلی جت از دکمه ای که باید زده میشد تا تاخیر 15ساعته چینی ها! حسن ریوندی در فروشگاه بزرگ ایرانیان سریال كاراته كاها فصل دوم قسمت 8 حل تست های مبحث تعادل شیمی به روش حل مسئله - استاد رادمان مهر - موسسه ونوس تدریس مبحث قلب انسان زیست شناسی کنکور - دکتر مهدی آرام فر - موسسه ونوس الگوهای اعداد ششم (حل تمرین-سوال 1) علی اصغر زرعکانی نام اهنگ بهشت تو فیلم آموزشی تهیه لقمه های پنیری کدو و سوسیس فیدیو رهیب لحظة تفجیر سیارة مفخخة فی الحویجة آموزش زدن BNC پرسی آموزش سوکت زدن کابل شبکه اهنگ زیبای میدونم رو سیام من اگه بی وفام.... مجموعه حوادث وحشتناک ترسناک غرق شدن کشتی های بزرگ قسمتی از مستند پخش نشده فرشاد پیوس لحظة انفجار مفخخه على ابطال الحشد الشعبی فی منطقة الحضر الموصل انفاجر سیاره مفخخه علا الحشد الشعبی المقدس اثناء احتفالهم بل انتصار الله یرحمهم تیزر نمایش گتو سرقت از یک مغازه در مشهد فیلم آموزشی تهیه نان سیر خوردن زنده زنده مار کوچک تر توسط مار بزرگ تر آموزش کار با موکاپ تفریح جوانان روسی تصویر جوی لعملیة قتل الانتحاریین والتصدی لهم / حراده - غرب الموصل / قوات سرایا الجهاد تدریس زیست کنکور دکتر آرامفر، چرخه ی عملکرد قلب و الکتروکاردیوگرام 1 دابسمش فوق العاده خنده دار و باحال ازمحمدامین کریم پور فر کانوکشن دانلود فیلم اکسیدان فیلم آموزشی تهیه میت لوف شکم پر 3 روش کاربردی و مفید برای تیز کردن چاقو آموزش کانفیگ روتر بی سیم wf2419 از سیما سیستم تدریس زیست کنکور دکتر آرامفر، چرخه ی عملکرد قلب و الکتروکاردیوگرام 2 تدریس ریاضی انسانی کنکور مهندس نصیری، ک م م ، ب م م حل نمونه سوال گرامر زبان کنکور دکتر شهاب اناری تدریس ریاضی کنکور مهندس مهربان، هم ارزی های مثلثاتی 1 پروژه پارسا تدریس عربی کنکور استاد آزاده، مبحث اعراب تقدیری فیلم آموزشی تهیه موس شکلاتی به شکل گلدان فیلم آموزشی تهیه میت لوف شکم پر مینی لب چاپ عکس رنگی نوریتسو 3701 اج دی640 دی پی آی 2 حرکت نیم وارو از خودم rasti.ir خط کشتارگاه کوچک مرغ برای 200-300bph سکانس فوق العاده خنده دار و جالب شب های برره 300-500 چگونگی نصب خط کشتارگاه مرغ کوچک Rasti.ir ایران زمستانی شد چاپ و نصب استیکر بر بروی ماشین معرفی دوربین مداربسته بی سیم نت ایز SEK204W آموزش مدلسازی لابی پارت اول اینم لحظه ورود عشق جانا در کنسرت شیراز گل جای خود دارد ای کاش میثم مطیعی "پرستوهای سانچی" نحوه راه اندازی مودم ADSL از شرکت سیما سیستم فیلم آموزشی تهیه نان سیر قسمت اول (هیئت_بهشت) فیلم آموزشی تهیه میت لوف شکم پر انفجار تروریستی در میدان الطیران بغداد واکنش جالب دختران غیر مسلمان به حجاب تدریس عربی کنکور استاد آزاده ، مبحث ترجمه تبریز 2018 روی بنر ! دستگاه لیبل زن روتاری (غلطکی ) دلتنگی مهدی احمدوند المپیک آیدل ها 2018 عربی کنکورموسسه حرف آخرتدریس معتل2 استادواعظ هكذا هرب الدواعش من قضاء القائم عربی کنکورموسسه حرف آخرتدریس معلوم مجهول استاد واعظ جنگ و نبرد دیدنی بین سگ های وحشی دیرین دیرین: قصه پریا اگر کاشف کوه ها ازدواج میکرد چه اتفاقی میوفتاد غزاله گلشن - اعجوبه 96 - بازیگری آموزش MTCNA میکروتیک - قسمت دوم علیرضا پاشا عاصفی - اعجوبه 96 - بازیگری تحریف نامه؛داستان چشم چرانی و زنا کردن پیامبر معصوم I am Ezafi خدافظ بچه ها+ت آریاز نصیری - اعجوبه 96 - بازیگری خوبی عزیزم؟؟! زمین باحال برای مسابقات بین دوستانتان در ماینکرافت|برای دانلود (slime_bloxs@) در دعایی تاثیر گذار و فوق العاده از شیخ عبدالرحمن السدیس پادینا فرجاد آزاد - اعجوبه 96 - استعداد عجیب انگشتر خطی مردانه عقیق یمن سفید استخراج رایگان بیت کوین در مدت 3 ماه 1 بیت کوین (جدید) دابسمش سید امیر احمد جلالی - اعجوبه 96 - خوانندگی آموزش MTCNA میکروتیک - قسمت سوم سیاره مشتری و قمرهای آن مقصد بعدی سازمان فضایی اروپا آموزش فارسی MTCNA میکروتیک - قسمت چهارم مسجد الاقصی؛ همچنان در خطر تخریب اربعین حسینی . مراسم بدرقه زوار الحسین شهرستان اندیمشک . بانوای :کربلایی شاهین ح سارا سیف - اعجوبه 96 - بازیگری دین و زندگی کنکور با دینی 100 بالای 90% وقتی مؤلف کتاب دینی به معجزه اعتقاد ندارد.... چشمات... بررسی و حل تست های دین و زندگی کنکور - مبحث توحید شناسی اسب حیوان نجیبیست به روایت رضا گلزار شبیه سازی جوشکاری با استفاده از سابروتینDFLUX- آباکوس the witchere 3 hearts of stone قسمت 78 آموزش قضا و قدر دین و زندگی استاد یوسفیان پور - 3 ستاره سیف - اعجوبه 96 - بازیگری حل فوق سریع تست های دینی کنکور 95 رشته تجربی بخش2 توحید شناسی2 دین و زندگی کنکور حل فوق سریع تست های دینی کنکور 95 رشته تجربی بخش3 تجربی تست 95قسمت اول دین و زندگی کنکور Amir Dadashzadeh - Orayim Yanar (امیر داداش زاده - اوریم یانار) دانلود آموزش فارسی MTCNA میکروتیک - قسمت پنجم شبیه سازی ترک نیم بیضی با بارکذاری در فالب سابروتین محمد علی راهدار - اعجوبه 96 - بازیگری هر دو اشتباه کردیم ...!! تدریس متفاوت زیست شناسی کنکور دکتر مهدی آرامفر، مبحث گردش مواد legoلگوهای.من.از.همه.ی سری.های حمید عابدی - اعجوبه 96 - بازیگری مصاحبه با جناب اقای مظفریان توحید شناسی1 دین و زندگی کنکور بارسلونا - منچستر یونایتد در فینال لیگ قهرمانان اروپا پارسا سیف - اعجوبه 96 - بازیگری اموزش فارسی CCNA Cisco - قسمت سوم | میهن لرن ریلری جدید از بازی Far Cry 5 شخصیت ها و مراحل Co-op آموزش دین و زندگی کنکور - مبحث توحید عبادی توحید شناسی:ربوبیت دین و زندگی کنکور آموزش قضا و قدر دین و زندگی استاد یوسفیان پور - 2 اهنگ درخواستی *اسلایم های میوه ای* تدریس متفاوت زبان انگلیسی کنکور دکتر شهاب اناری، گرامر درس 1 سال چهارم تدریس متفاوت فیزیک کنکور مهندس یحیوی، مبحث دینامیک آهنگ جدید اپیکور باند به نام خالتور تدریس متفاوت فیزیک کنکور مهندس یحیوی، معادله حرکت نوسانی قسمت اول •••♡•••تقدیمی•••♡••• اسلایم سبز دینی 100 - آموزش مبحث توحید در خالقیت جمع بندی دین و زندگی کنکور - دینی 100 بازکردن درفت چست یا جعبه لیگ master II تایتل متحرک انیمیشن شده افتر افکت نظر کنکوری ها در مورد دینی صد گل اول بارسلونا به منچستر یونایتد در فینال توسط نیمار تیزر فیلم جنگ جهانی آخر خمس و زکات دین و زندگی کنکور 2 - دینی صد خمس و زکات دین و زندگی کنکور 1 - دینی صد تدریس متفاوت عربی کنکور استاد آزاده، تحلیل الصرفی فعل تماشا کنید : مقایه اندازه سه گوشی Xiaomi Mi MIX 2،OnePl خدمات کار در ارتفاع با طناب،بدون داربست آموزش میکروتیک MTCNA - قسمت 8 تکنیک های تست زنی دین و زندگی کنکور - قسمت 3 میکس من برای مسابقه ی میکس ساز آپارات نایون توی المپیک گزارشگر شده گل دوم بارسلونا به منچستر یونایتد توسط سوارز در فینال اولین ویدیو از لحظات اولیه حادثه نفتکش سانچی استاد فارانوس 96 مونولوگِ جالب "هومن سیدی" در "پُل خواب" دزد و جناب آقای گربه ارقام انار ایران / انار شاه پسند pomegranate in iran استاد فارانوس 97 فیلم شخصی میباشد-موقتا اپلود گردیده است دریا، اجساد درگذشتگان «سانچی» را برگردان طنز عالی پر از خنده با دوبله لری گل به خودی مدافع منچستر یونایتد در فینال لیگ قهرمانان تکنیک های تست زنی دین و زندگی کنکور - قسمت 2 آبشار سرنوشت Haikyuu آخرین قسمت فصل اول | دوبله فارسی یکی از بهترین بازیهای لیگ انگلیس فصل 08-2007 حکمت دین و زندگی - استاد علیرضا یوسفیان پور- 7 استاد علیرضا یوسفیان پور - آموزش مبحث معادشناسی ( مرگ و برزخ ) دین و زندگی سال سوم دبیرستان - دینی صد تدریس متفاوت شیمی کنکور استاد رادمان مهر، تعیین موقعیت عناصر در جدول تناوبی تدریس متفاوت فیزیک کنکور مهندس یحیوی، حرکت شناسی نمودار های vt Pubg #1 - Part 51 | پاب جی گیم پلی آموزش مبحث هدایت دینی صد استاد یوسفیان پونی کوچولو اکواستریا گرلز فصل 6 forgettne friendship دوستی فراموش شده فرح از روزهای خروج از ایران می گوید معرفی 7 تکنولوژی جدید برای خانه هوشمند موزیک ویدئوی «باور کن» از حمید عسکری حل تحلیلی سوالات دین و زندگی کنکور رشته تجربی تدریس متفاوت عربی کنکور استاد آزاده، مبحث درک مطلب قسمت دوم انیمه Kiznaiver HD قسمت 3 با زیرنویس فارسی جشن تولد محمد علیزاده در کنسرت جشنواره موسیقی فجر موبایل باز/گیم پلی بازی sHaowFiGHT آموزش فارسی مدرک CCNP Routing مسیریابی شبکه های سیسکو - قسمت 1 آموزش نصب پروتکل SSL یا https روی هاست Cpanel آموزش تنظیم preset برای دوربین مداربسته Speed dome انیمه Kiznaiver HD قسمت 5 با زیرنویس فارسی قطعه سوم - سوره مبارکه شوری ، شمس محسن ابراهیم زاده " برداشت رفت "!! سیلوی گندم تبریز ! بررسی و حل تشریحی تست های دین و زندگی کنکور - استاد یوسفیان پور همنوایی بی نظیر گیتار و نی قسمت 5 قسمت دوازدهم-1 آموزش تعمیرات ایسیو موزیک ویدیو دکلمه جدید حسین سلیمانی : اولین ابراهیم تاتلیس - خدایا!!عااااالی!! آموزش مقدماتی تا پیشرفته وردپرس (WordPress) - قسمت چهارم دعاء الشیخ خالد الجلیل پروژه مینو آموزش مقدماتی تا پیشرفته وردپرس (WordPress) به زبان فارسی - قسمت پنجم آموزش درست کردن توپ استرس به شکل تک شاخ وای نگاه امیر چجوری رهامو اذیت میکنه آموزش اعجاب انگیز دین و زندگی کنکور با انیمیشن - دینی صد تدریس متفاوت فیزیک کنکور مهندس یحیوی، الکتریسیته ساکن گل ششم بارسلونا به منچستر یونایتد توسط نیمار درسنامه کامل توحیدشناسی دین وزندگی کنکور آموزش درست کردن چند نوع قاب موبایل تخلیه عقده تدریس متفاوت فیزیک کنکور مهندس یحیوی، الکتریسیته ساکن قسمت دوم ...من احمقو باش فکر میکردم فرشته بود... تدریس متفاوت هندسه کنکور استاد بنی هاشمی، مبحث مساحت آقاسی نژاد تدریس متفاوت فیزیک کنکور مهندس یحیوی، حرکت شناسی ترانه «آه کِشکِم» ابراهیم تاتلیس - 1992 حسین کوچولو تدریس متفاوت فیزیک کنکور مهندس یحیوی، سرعت متوسط و لحظه ای قسمت دوم شعبده بازی آزمایش ایجاد باران در ظرف شیشه ای دانلود پروژه افترافکت Phone X معرفی اپلیکشن روی موبایل شایعه - افشاگری مهم پاول دورف درمورد پیشنهاد رشوه جهرمی اعجاب انگیز!! مطابقت 92 درصدی پکیج دینی 100 یوسفیان پور حل تست توحید شناسی دین و زندگی کنکور دومین کار گروه دوبله حسن ریوندی در فروشگاه بزرگ ایرانیان آموزش مقدماتی تا حرفه ای وردپرس (WordPress) به زبان فارسی - قسمت ششم زیست حرف آخر دینی یوسفیان پور - حل تست های کنکور تجربی 95 تیکه محسن مسلمان دربرنامه سرخ آبی به استقلال خمس و زکات دین و زندگی کنکور توحید شناسی:همه توحیدها دین و زندگی کنکور نوبت دهی موثر با سیستم های نوبت دهی باربد زیست حرف آخر بگویید چطوری باید داخل ماین کرافت فیلم گرفت زیست حرف آخر گیم پلی بازی WATCH DOGS2 برای کنسول PS4 دینی حرف آخر - علیرضا یوسفیان پور - دینی صد حسن ریوندی در فروشگاه بزرگ ایرانیان زیست حرف آخر تدریس هندسه کنکور استاد بنی هاشمی ، مبحث مساحت سانچی واقعادلم تنگ تدریس ریاضی گسسته کنکور ، دکتر دادبام، میانگین درجات رئوس گراف چگونه با واژه های ناآشنای reading ها برخورد کنیم ؟! دکتر شهاب اناری زیست حرف آخر چگونه واژگان زبان انگلیسی کنکور را بهتر یاد بگیریم ؟! دکتر شهاب اناری تدریس ریاضی کنکور ، دکتر مجتبی دادبام، تابع جز صحیح و براکت نرم افزار فیزیوتراپی مراسم جشن قهرمانی بارسلونا در فینال لیگ قهرمانان اروپا زیست حرف آخر محسن منفرد - بارون که میباره لجبازی زن و شوهر اسلایم 3طبقه اپل فیلم آموزشی تهیه کیک هویج فروشگاه بزرگ ایرانیان فیلم آموزشی تهیه لازانیا با بادمجان و اسفناج 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 باب اسفنجی قسمت 1 دوبله فارسی 720p موجودات فضایی که توسط دوربین فیلم برداری شده حل تست های دین و زندگی کنکور تجربی 95 - حرف آخر 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 گل زیبای رونالدینهو به اتلتیکو و شکست تلخ بعد از آن! دینی 100 - حل تست های دین و زندگی کنکور 95 چه بلایی بر سر نفتکش سانچی آمد پروژه اینترو ورزشی افتر افکت حسین کوچولو فیلم آموزشی تهیه لازانیا تابه ای تدریس متفاوت ریاضی کنکور مهندس مهربان، هم ارزی های مرتبه دو و پیوستگی جمع بندی دین و زندگی کنکور - استاد علیرضا یوسفیان پور تدریس ادبیات کنکور توسط استاد احمد سبحانی ، مبحث اجزای جمله دینی 100 - آموزش اعجاب انگیز دین و زندگی کنکور دینی 100 - علیرضا یوسفیان پور - دین و زندگی کنکور تدریس زبان انگلیسی کنکور دکتر شهاب اناری ، واژگان درس 1 پیش دانشگاهی 18+خرید کاندوم به روش نوین در مدارس و سطح شهر المپیک آیدل ها 2018 چگونه با واژگان خارج از کتاب متون درک مطلب برخورد کنیم؟ ! دکتر شهاب اناری تدریس زبان انگلیسی کنکور دکتر شهاب اناری ، گرامر درس 1 پیش دانشگاهی تدریس متفاوت زیست شناسی کنکور دکتر مهدی آرامفر، بررسی آرواره ها دو تا ایکیو سومین جنگ بین مینیفیگور ها:هالکvsفلش تدریس متفاوت فیزیک کنکور مهندس یحیوی قوانین بازتاب نور ساخت پرس هیدرولیک تدریس ریاضی کنکور دکتر دادبام ، کاربرد مشتق 1 تدریس هندسه تحلیلی ریاضی کنکور - استاد بنی هاشمی - موسسه ونوس فیلم آموزشی تهیه لقمه توفو و برگ کاهو تدریس گسسته کنکور دکتر دادبام، جادوی درخت 2 تدریس ریاضی کنکور مهندس مهربان، هم ارزی های مثلثاتی 2 تدریس ریاضی کنکور دکتر دادبام، کاربرد مشتق 2 تلاوت دلنشین صدای اسمانی قاری اردنی تدریس متفاوت فیزیک کنکور مهندس یحیوی حرکت شناسی نمودار های vt تدریس دین و زندگی کنکور - استاد سرکشیک زاده - موسسه ونوس تبدیل دوربین مداربسته آنالوگ به AHD تلخ ترین مسابقه بوکس بدون دست! رتبه برتر 1 2 3 دکتر شهاب اناری کلیپ طراحی ناخن در تلگرام, ♠ اسباب بازی جالب کودک خخخخخ.♠ یه کلیپ جدید از ایمان(نولاو) به خاطر توئه این همه کنسرت و دلهره... تدریس ریاضی انسانی توسط استاد نصیری - مبحث رادیکال و آمار آمادگی برای ظهور امام زمان عج پروژه مکران زیست کنکور موسسه حرف آخر آلرژن استاد شعبانی انباكسینگ gta تجهیزات آشپزخانه صنعتی پاندای کونگ فو کار در واقعیت امضاء قرارداد انسداد،انحراف ، شستوشو و بازرسی تصادف موتورسوار تدریس مبحث حرکت گذاری توسط استاد آزاده - موسسه ونوس فسیل های بسیار سالم و جالب ارگ 2018 انتقال تصویر بدون استفاده از IP استاتیک و با استفاده از P2P Cloud ارگ 2018 زیست کنکور موسسه حرف آخرتدریس ژنتیک استاد شعبانی هنگامیکه لودر به کمک کامیون می آید پروژه نازک آموزش طراحی و برنامه نویسی سایت شیپور لحظة تفجیر سیارة فی منطقة الحریة ببغداد ولكن المفاجأة ما حدث بعد الإنفجار شکار تروریست های داعشی توسط تک تیرانداز ماهر سوری فیلم آموزشی تهیه لقمه های پنیری کدو و سوسیس تدریس شیمی کنکور - بافر ها - استاد رادمان مهر تدریس ادبیات کنکور استاد سبحانی، اجزای جمله فیلم آموزشی تهیه لقمه های پنیری کدو و سوسیس لقمه گنده تر از دهن یعنی این gta3 مود شده برای اندروید فیلم آموزشی تهیه میت لوف شکم پر دریافت ایمیل از DVR در اثر بروز خطا و قطع تصویر وقتی داعش با دوربین آمریکایی جنایت خود را ثبت می کرد فیلم آموزشی تهیه نان سیر زیست کنکور موسسه حرف آخرپارادوکس هورمون استاد شاکری نحوه ی حل سوالات استنباط مفاهیم زبان کنکور ، دکتر شهاب اناری فیلم آموزشی تهیه موس شکلاتی به شکل گلدان عربی کنکورموسسه حرف آخر اعداد استادواعظ خبر مهم دوتا از سازه های لگو خودم فیلم آموزشی تهیه لقمه های پنیری کدو و سوسیس راه رفتن کودک سندرم داون در کاردرمانی رباطکریم برترین خبرهای هفته (چهارم دی ماه 96) از دنیای تکنولوژی فیلم آموزشی تهیه میت لوف شکم پر زیست کنکور موسسه حرف آخرتدریس تخصصی مشیمیه شعبانی فیلم آموزشی تهیه موس شکلاتی به شکل گلدان حرکات وتکنیک های دیدنی نیمار فیلم آموزشی تهیه نان سیر زیست کنکور موسسه حرف آخرتدریس زیست استاد شعبانی روباه و جستجوی گنج تریلر رسمی و مرموز Warhammer 40,000 Inquisitor Martyr تلاوت قرآن با صدای خواننده معروف پاپ فیلم آموزشی تهیه نان سیر سریال پاورچین - قسمت 67 من تنها بلاندی .پاپی هستم +ت یزدان باقری راد - اعجوبه 96 - بازیگری مهسیما نجفی - اعجوبه 96 - خوانندگی پشت پرده نقد به معصوم روحانی چه اهداف سیاسی نهفته است(کلیپ جنجالی) پندک این قسمت : سهام عدالت هانی و شی مرید(سوگنامه سازین ) انیمه آبشار سرنوشت Haikyuu - قسمت 23 | دوبله فارسی محمدرضا صالحی - اعجوبه 96 - استعداد عجیب نگاهی به فیلم «کرول» از بهنام ناطقی معین شریف زاده -اعجوبه 96 - خوانندگی صحرای محشر، قیامت - حجت الاسلام جعفر مرادی کیانا افشاری - اعجوبه 96 - خوانندگی دروغ گفتن یایویی و دردسر او تریلر قسمت دهم فصل دوم میراکلس سالار نصیری - اعجوبه 96 - بازیگری محمدرضا صالحی - اعجوبه 96 - بازیگری گروه دل انگیزان - اعجوبه های 96 - خوانندگی آموزش اعجاب انگیز فیزیک کنکور حسین فخری – بسته اشک از چشمت وا نشد سریال پاورچین - قسمت 68 محسن نوروزی - اعجوبه 96 - استندآپ کمدی محسن نوروزی - اعجوبه 96 - استعداد عجیب شیمی موسسه کنکور حرف آخر - مبحث اسید و باز دین و زندگی کنکور - آموزش توحید شناسی امیرحسین ستاری - اعجوبه 96 - خوانندگی عربی حرف آخر - آموزش مبحث انواع لام شیمی حرف آخر , اعداد کوانتومی دین و زندگی حرف آخر - استاد علیرضا یوسفیان پور مهدی قبادلو - اعجوبه 96 - بازیگری متوحل کننده آموزش قضا و قدر دین و زندگی استاد یوسفیان پور - 6 آیدین ناظمی - اعجوبه 96 - استعداد عجیب با توام ای رفته از دست آموزش قضا و قدر دین و زندگی استاد یوسفیان پور - 5 رضا گارسی - اعجوبه 96 - استعداد عجیب اموزش ماشین دنا فیزیک حرف آخر - آموزش مبحث معناطیس پت و مت قسمت[10] عماد غفوری - اعجوبه 96 - استعداد عجیب میکس من از خودم(رریتی) ماجرای بالا رفتن هر روزه قیمت خودرو دنا سجاد افشاریان شرقی غمگین میخواند سورن دنا رانا و دیگر هیچ شاب 0تا100 رنو (ال90) دنده ای تدریس شیمی کنکور مبحث نمودار مول بر زمان - موسسه کنکور حرف آخر نحوه مطالعه دین و زندگی کنکور1 فیلم سه بعدی San Andreas 2015 پامرانین خرسی سفید وارداتی آبشار جاذبه فصل2 قسمت 3 :: دوبله فارسی:: آهنگ کردی زیبا و شنیدنی و جنجالی از وحیداکجوان آموزش مدلینگ صندلی پارامتریک دختر خوش صدا:۳ فصل 1 قسمت 4 سریال مریخ - Mars با دوبله فارسی بر مشامم میرسد از DNA تا Protein تشكر شورای کتاب کودک و فرهنگنامه کودکان از خانم گوتس تینا فراهانی - اعجوبه 96 - استعداد عجیب اف رود دنا اختیار دین و زندگی کنکور اسکی رو آب یک سنجاب هندسه کنکور ( الگوی بادبادک ) - استاد منتظری - حرف آخر Resident Evil 7-2 | میا چرا اینجوری میشه؟ تیتراژ ابتدایی در حلقه رندان انشاء 14 گرفت! اما طولی نکشید که شد خالق "قصه های مجید" عرشیا قریب - اعجوبه 96 - استعداد عجیب دختر خوش صدا:۴ تدریس عربی کنکور مبحث تحلیل صرفی فعل- حرف آخر گزیده سخنان رهبر انقلاب در اجلاس بین المجالس اسلامی #حسابان1-فصل1-قسمت5-آموزش تستی و تشریحی مفهومی با هم حکمت دین و زندگی - استاد علیرضا یوسفیان پور- 6 حکمت دین و زندگی - استاد علیرضا یوسفیان پور- 4 مبین/سریال های ترکی که در ترکیه پخش می شه و سریال ترکی هایی که تو ایران پخش میشه یه محله ی بسیار بسیار آروم/محمد امین کریم پور حکمت دین و زندگی - استاد علیرضا یوسفیان پور- 3 سینا سپروند - اعجوبه 96 - استعداد عجیب ۱۰ تا از خطرناک ترین هکرهای تاریخ حکمت دین و زندگی - استاد علیرضا یوسفیان پور- 2 15 بازی موردانتظار ماه فوریه 2018 آموزش سه تار - نکات مهم انگشت گذاری سه نکته در مورد تصمیم گیری حسین مریم زاده - اعجوبه 96 - خوانندگی تریلر گیم پلی بازی AO TENNIS دلیل رابطه خوب شاه خائن با زن های اروپایی چه بود؟ تست سرعت سامسونگ نوت 8 با گوگل پیکسل 2 ایکس ال تریلر معرفی بازی Two Point Hospital تریلر فیلم Don’t Worry, He Won’t Get Far on Foot تعزیه حضرت رقیه جدید عاطفه معصومی - اعجوبه 96 - بازیگری اعلان متحرک سینمایی ۲۱ روز بعد ریاضی انسانی-حد مجموع دنباله های هندسی نامتناهی مسی از گذشته تا حال پولتونو هدر ندید . . . مصاحبه همایش تبریز دین و زندگی کنکور معرفی کانسپت نیسان Xmotion اپریویو : ارتباط موثر بین کارجو، کارفرما و افراد متخصص تنظیمات پلیر در استوری لاین- قسمت دوم گزارشی از حضور لیلا حاتمی در تورنتو رانندگی با کیا استینگر GT . مطابقت تست های95 قسمت دوم دین و زندگی کنکور معاد شناسی : دنیا دین و زندگی کنکور سرعت 185 کیلومتر بر ساعت با دنا فابریک عادل برزکار نحوه مطالعه دین و زندگی کنکور2 قضا و قدر دین و زندگی کنکور بررسی و حل تست های عربی کنکور ( مبحث من و ما ) - حرف آخر آزمون اصلی TPO چیست؟ یاد باد آن روزگاران ،یادباد امیر رضا ریاضی - اعجوبه 96 - استعداد عجیب تدریس شیمی کنکور ( آرایش الکترونی یون ها ) - حرف آخر آموزش عربی کنکور ( بررسی تست های تحلیل صرفی ) حرف آخر ۲ مشاهده درخواست‌های تبادل شده بین سایت و کاربر حل تست های نمودار تابع خطی ریاضی کنکور - حرف آخر شهناز دستگاه شور ردیف میرزا عبدالله نیما فریدونی تار.mp4 آموزش زبان کنکور so,such,enough,too- حرف آخر شهناز کت یا عاشق کش دستگاه شور ردیف میرزا عبدالله نیما فریدونی تار.mp4 شیمی کنکور آموزش مبحث عناصر واسطه - حرف اخر خنده دار امیر کریمی - اعجوبه 96 - استعداد عجیب مقدمه ی قرچه دستگاه شور ردیف میرزا عبدالله نیما فریدونی تار.mp4 آموزش باز کردن قفل FRP تمام گوشی های مدیاتک بدون باکس توسط نرم افزار فلشتول آموزش آنلاک شبکه سیم کارت یک سامسونگ جی تری پرو SM-J3119 میلاد راستاد_فراغ خواننده خوش صدا و با احساس پلنگ صورتی و دوستان (مدرن) :: فصل 1، قسمت 28 / HD ساسان شریعتی - اعجوبه 96 - بازیگری طرح دو فوریتی برای ایجاد خط اعتباری در صنعت نفت فیزیک کنکور آموزش مبحث دینامیک ( تعادل ) - حرف آخر استاد رائفی پور تفاوت انقلاب اسلامی با جمهوری اسلامی سامان وارسته - اعجوبه 96 - بازیگری اعجوبه ها96 بازیگری پرچم و عکس های (vice city) در gtav تدریس ریاضی کنکور ( مبحث نمودار تابع خطی ) - حرف آخر عسل کنزق اهنگ قدرعنا باارگ اندروید نقاشی من پوریا رستمی - اعجوبه 96 - بازیگری آموزش قضا و قدر دین و زندگی استاد یوسفیان پور - 4 عروسک رقاص وارم بی بی واقعا نبینی ضرره-مداحی شور طوفانی || روح الله رحیمیان دین و زندگی کنکور - آموزش توحید شناسی 2 فیلم آموزشی تهیه کیک رنگین کمانی فیلم آموزشی تهیه کیک ساندویچی میوه آموزش جادویی دین و زندگی کنکور استاد یوسفیان پور - مبحث اختیار تدریس بی نظیر دین و زندگی کنکور - تکنیک آیات قضا و قدر کیارش عبدالله زاده - اعجوبه 96 - استندآپ کمدی آموزش نصب وردپرس دریفت با تیوتا کمری در GTA قالب ها در وردپرس لایی خوردن بزرگان فوتبال آموزش نصب افزونه در FL Studio 11 دستگاه الکترواسموک قضا و قدر: آیات قضا دین و زندگی کنکور بدل رهبری ! گروه نسیم قدر ز کودکی خادم این تبار محترمم استاد رائفی پور روضه کربلا و حضرت زینب س ماشین لوکس و فوق اسپرت جوان عرب!! حل تست های مبحث سفوط آزاد فیزیک کنکور - حرف آخر تدریس فیزیک کنکور - حل مثال های سقوط آزاد - حرف آخر بازیگران محبوب کره توایس در راه المپیک آیدل ها 2018 تدریس فیزیک کنکور مبحث سقوط آزاد - حرف آخر شخصیت خالیه رگال آکادمی《پینوکچیا》 برای ربکا ملیکا لطیفی - اعجوبه 96 - بازیگری فیزیک کنکور حل تست های توزیع نیرو 2 - حرف آخر دابسمش بلوچها گل پمبه ... گل صورتی ... تقدیم به دوستان خوبم در آپارات انعکاس انفجار عراق در خبر الاهواز با گویندگی حویزاویان انیمه Kiznaiver HD قسمت 11 با زیرنویس فارسی تصاویر سانا در راه المپیک آیدل ها 2018 استاد رائفی پور تفاوت حسادت،غبطه،ایثار،مواساة کاری که حضرت عباس کرد... لئو مسی - Alien پلنگ صورتی و دوستان (مدرن) :: فصل 1، قسمت 31 / HD کامران پیکی زاده، دکتر فیزیک ذرات از دانشگاه ییل که آدم پلنگ صورتی و دوستان (مدرن) :: فصل 1، قسمت 32 / HD پلنگ صورتی و دوستان (مدرن) :: فصل 1، قسمت 33 / HD ماکان بند جلسه هم اندیشی ارکان پروژه ترمیم شبکه فاضلاب اصفهان پلنگ صورتی و دوستان (مدرن) :: فصل 1، قسمت 34 / HD استاد رائفی پور چرا طلحه و زبیر کله پا شدند؟؟؟ پلنگ صورتی و دوستان (مدرن) :: فصل 1، قسمت 35 / HD ماجرای یک جوان انگلیسی که ادعای تشرف به اسلام می کرد دلتنگی خواب نماینده پارلمان انگلیس در مجلس عوام سال میلادی نو مبارک توضیحات خوانده شود تدریس دین و زندگی کنکور - قضا و قدر و اختیار 1 اجاره آپارتمان 61 متری در دربند اسداللهی خیابان میری دزد مرموز مهدی فراهانی - اعجوبه 96 - خوانندگی آموزش مقدماتی فتوشاپ-قسمت 2 تریلر Royal Edition بازی Final Fantasy XV موسیقی قسمت دوم اجاره موقعیت تجاری 100 متری در دربند اسداللهی دومین گالری عکس پونی. شورزیباازکربلایی مهدی اسکندری نشرة الاخبار السیاسیة بتقدیم سجاد حویزاویان قناةالاهواز تیزر فیلم ایرانی اکسیدان گیم پلی بازی[J-stars] باحضور(naruto.sasuke.madara) سه برادر خداوردی حل تست های دین و زندگی کنکور تجربی 95 - حرف آخر دینی 100 - حل تست های دین و زندگی کنکور 95 فیلم آموزشی تهیه کیک ساندویچی میوه مکان ماشین فراری!در GTAV+مکان فیلم vr آهنگ lego batman movie دین و زندگی کنکور - آیات قضا و قدر و اختیار انیمیشن دینی صد - استاد علیرضا یوسفیان پور حل تست های دین و زندگی کنکور - قضا و قدر و اختیار 3 اهنگ زیبا حامد همایون : چشمات قسم چرت نماینده پارلمان انگلیس! آیتم پخش اذان دین و زندگی کنکور - آموزش توحید شناسی 2 مطالبه مراجع هم صدای با مردم جهت رفع مشکلات معیشتی مردم کانال تلگرام زدم جوین شید استاد دانشمند داستان طلبه اصفهانی و امام زمان عج بررسی بازی InnerSpace خیلی راحت و امن عکس های موبایل خود را چاپ کنید تریلر بازی Scribblenauts برای Nintendo Switch ایساک اعجوبه ی 6 ساله برزیلی انیمه آبشار سرنوشت Haikyuu - قسمت 24 | دوبله فارسی قرار ستنست شیمر با فلش 1 ترجمه ی سکانس بالکن قسمت 9 میراکلس دینی 100 استاد علیرضا یوسفیان پور سیدامیر احمد جلالی آزاد - اعجوبه 96 - بازیگری عرشیا گلوی - اعجوبه 96 - بازیگری سحر کاظمی - اعجوبه 96 - بازیگری مهراد امیری - اعجوبه 96 - بازیگری 10 شیرین کاری با تخم مرغ ماهان موسوی زادگان - اعجوبه 96 - بازیگری تطبیق باور نکردنی سوالات دین و زندگی کنکور با پکیج دینی صد حکمت دین و زندگی - استاد علیرضا یوسفیان پور- 5 حکمت دین و زندگی - استاد علیرضا یوسفیان پور- 6 حکمت دین و زندگی - استاد علیرضا یوسفیان پور- 4 آذر لهجه نیک - اعجوبه 96 - بازیگری حکمت دین و زندگی - استاد علیرضا یوسفیان پور- 3 رضا صالحی - اعجوبه 96 - بازیگری محمد باقر خالقی - اعجوبه 96 - بازیگری حل تحلیلی تست های دین و زندگی کنکور - دینی صد آموزش دین و زندگی کنکور با انیمیشین - دینی 100 معصومه رئیسی - اعجوبه 96 - بازیگری تدریس متفاوت ادبیات کنکور استاد سبحانی مبحث ضمیر تدریس بینظیر عربی کنکور استاد آزاده مبحث استثنا تدریس بینظیر زیست شناسی کنکور توسط دکتر آرامفر چرخه ی عملکرد قلب و الکتروکاردیوگرام قسمت دوم تدریس بینظیر فیزیک کنکور مهندس یحیوی القای الکترومغناطیس قسمت اول جمع بندی و حل تست های دینی کنکور - مبحث توحید شناسی گیم پلی از بازی CALL of DUTY MW3 آموزش قضا و قدر دین و زندگی استاد یوسفیان پور - 4 تدریس بینظیر عربی کنکور استاد آزاده مبحث درک مطلب قسمت اول تدریس متفاوت فیزیک کنکور مهندس یحیوی، انتقال و دوران در آینه تخت قسمت دوم توحید شناسی:خالقیت دین و زندگی کنکور مخلوط اسلایم با رنگ دین و زندگی کنکور در 4 روز بالای 90% - توحید در ربوبیت خمس و زکات دین و زندگی کنکور 3 - دینی صد در فضای مجازی مراقب شلیک توپخانه دشمن باشید گیم پلی outlast 1 (پارت 6) نکات کلیدی در جمع بندی دین و زندگی کنکور - استاد علیرضا یوسفیان پور پروژه دیپلمات باز کردن 6 جعبه خیلی خوب نگاه نکنی رفته همنوایی بی نظیر گیتار و نی قسمت 1 همنوایی بی نظیر گیتار و نی قسمت 2 زیست حرف آخر شاهکار رتبه 30کنکور! چگونه دینی کنکور را بالای 90 زدم؟ 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 چگونه واژگان زبان انگلیسی کنکور را یاد بگیریم؟ ! 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 همنوایی بی نظیر گیتار و نی قسمت 3 فیلم آموزشی تهیه لقمه توفو و برگ کاهو 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 تدریس هندسه تحلیلی کنکور ، مهندس بنی هاشمی ، ضرب داخلی بردار ها 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 حسن ریوندی در فروشگاه بزرگ ایرانیان 7 تک گویی ماندگار سینمای مسعود کیمیایی دین و زندگی حرف آخر یوسفیان پور واکنش جالب دختران غیر مسلمان به حجاب معرفی شرکت Vanguard Instruments کشور آمریکا فاطمه (س) باردار بود ... زیست حرف آخر اهمیت سئو وب سایت کدوم کمتر به وعده هاشون عمل کردند،احمدی نژاد یا روحانی؟ پاسخ استاد رائفی پور به سخنان روحانی درمورد نقد معصومین راز خم كردن قاشق با بازی مینی لب نوریتسو کیو اس اس 3701 اچ دی 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 ششمین جشنواره مد و لباس فجر 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 روایتی از نقش نیروهای امنیتی در پشت صحنه انتخابات 92 قطعه پنجم - سوره مبارکه شوری ، شمس 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 حرکت در بازی gta v محمد زاهدنژاد (sm.group) 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 فیلم آموزشی تهیه لازانیا با بادمجان و اسفناج فیلم آموزشی تهیه لقمه توفو و برگ کاهو 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 اهنگ جدید محمد اصفهانی : کوچه باغ راز 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 زیست حرف آخر زیست حرف آخر در مورد خدابه هیچ وجه از دست ندید فرهنگ در کلام علامه زیست حرف آخر وسایل باربی زیست حرف آخر همنوایی بی نظیر گیتار و نی قسمت 4 زیست حرف آخر فیلم آموزشی تهیه کیک هویج ششمین جشنواره مد و لباس فجر پروژه کسرا آهنگ جدید حمید هیراد به نام یار استاد رضا برزگری عملکرد دیدنی جرارد پیکه در فصل 2018-2017 کلت گازی برتا تسلیت بابت سانچی -_- حسن ریوندی در فروشگاه بزرگ ایرانیان آهنگ زیبای ترکی دابسمش EPICURE BANE ششمین جشنواره مد و لباس فجر فیلم آموزشی تهیه لازانیا با بادمجان و اسفناج استاد رضا برزگری کسب در آمد واقعی و میلیونی بانك 40.000 فایل قابل ویرایش word زیست حرف آخر زورگیری از زن جوان توسط سارقین جلو چشم فرزندش قطعه ششم - سوره مبارکه شوری ، شمس تلاوت ترتیل سوره مبارکه اعلی با صدای استاد فروغی قطعه هفتم - سوره مبارکه شوری ، شمس كربلایى مهدی حیدری-قال رسول الله من اولین آیرنه رد لوتم^^ پروژه دبستان کانال تلگرام آموزش کاشت ناخن استاد رضا برزگری چگونه در تنهایی های خودم میتوانم به یک انرژی عظیم برسم؟ واقعیت مجازی هلیشات ماجرای گوسفند بیشعور نفهم و جوجه های زنده بیچاره اموزش چاپ پوشاک محمود. بصورت عملی قطعه هشتم - سوره مبارکه شوری ، شمس با چه زیرساختی به رقابت با شبکه های اجتماعی خارجی میرویم؟! من اولین آیرین رد لوتم دخترها وقتی نذر میکنن/کلیپ خنده دار و جالب تدریس متفاوت زیست شناسی دکتر مهدی آرامفر ، هورمون ها پیش بازی مرحله نیمه نهایی لیگ برتر بسکتبال پیامبر اکرم (ص) هرگز از روی هوای نفس سخن نمی گوید حذف خطوط جمجمه از اطراف عکس تصاویر MRI مغزی ارتباطات مهندسی سریعترین قطار دنیا بولت ژاپن دانلود کامل فیلم اکسیدان با بازی جواد عزتی سریال پاورچین - قسمت 66 فیلم دوبله فارسی گریزمرگبار اکشن و هیجانی فیلم دوبله فارسی صدای از سنگ 2017درام و هیجانی فیلم دوبله فارسی سرزمین مین اکشن و درام سریال زیبای مردگان متحرک(فصل دوم قسمت ۴) با دوبله فارسی شرح دعا مکارم الاخلاق (2) - درس اخلاق حجت الاسلام امینی شرح دعا مکارم الاخلاق (3) - درس اخلاق حجت الاسلام امینی قرچه دستگاه شور ردیف میرزا عبدالله نیما فریدونی تار.mp4 تا بهار دلنشین روح الله خالقی آموزش و اجرا با سه تار نیما فریدونی.mp4 چگونگی اندازه گیری سرعت سایت به صورت دقیق و معتبر عربی کنکور آموزش مبحث شکل استاد واعظی - حرف آخر دین و زندگی کنکور - آیات قضا و قدر و اختیار آموزش ساخت آبشار مینیاتوری ویدیو آهنگ من یه پرندم از محمد حیدری مدل OSI و TCP IP طنز IP دهی در شبکه DHCP - APIPA

آخرین خبرهـا