خبر خوش بهزیستی برای خانوارهای دارای معلول


به گزارش بی‌باک نیوز، انوشیروان محسنی بندپی گفت: هم اکنون 43 هزار مسکن برای معلولان در دست احداث است که بین ٢٠ تا ٨٠ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امسال برای نخستین بار توانستیم ردیف بودجه برای این منظور بگیریم.

وی هدفگذاری برای تکمیل مسکن خانوارهای دارای دومعلول را تا پایان سال 97 عنوان کرد و گفت : از ١١هزار خانوار دارای دو معلول تاکنون به حدود ٢٩٠٠ خانوار، مسکن واگذار شده است.

وی پیش بینی کرد تا پایان سال جاری به چهار هزار خانوار دارای دو معلول مسکن واگذار شود و مابقی تا پایان سال 1397 صورت گیرد.

رئیس سازمان بهزیستی افزود: برای خانوارهای دارای دو معلول در مناطق شهری 150 میلیون ریال از طریق بنیاد مستضعفان، ١٠٠ میلیون ریال از طریق سازمان بهزیستی و 50 میلیون ریال هم از سوی خیرین مسکن ساز تامین مالی می شود.

وی در ادامه درباره ساخت مسکن برای خانوارهای دارای دو معلول در مناطق روستایی گفت: برای این منظور ١٠٠ میلیون ریال بنیاد مستضعفان،٨٠ میلیون ریال سازمان بهزیستی و ٢٠ میلیون ریال بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تامین مالی را بعهده دارند.

محسنی بندپی افزود: هر خانواری که دارای دو فرزند معلول است و به هر علتی تاکنون ثبت نام نکرده اند می توانند با مراجعه به سازمان بهزیستی برای ثبت نام اقدام کنند.

وی گفت: لایحه مساعدت های اجتماعی هنوز به مجلس نرفته اما سیاست سازمان بهزیستی تخصیص مسکن به خانوارهای دارای معلول است.


منبع: فارس

--------------------------------------------------------------------------

تذکر: کاربر محترم! انتشار مطالب دیگر رسانهها از سوی پایگاه خبری تحلیلی بی‌باک لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" یا پل ارتباطی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، منتشر گردد.

------------- با کلیک بر روی لینکهای ذیل تمامی روزنامه‌های کشور را رایگان مطالعه کنید -------------

روزنامه‌های عمومی | روزنامه‌های اقتصادی | روزنامه‌های ورزشی | سایر روزنامه‌ها| هفته‌نامه و ماهنامه | نشریات استانی

کلیدواژه:

خانوارهای دارای | سازمان بهزیستی | دارای دو معلول | میلیون ریال

استانداری بوشهر شکایتی از سردبیر روزنامه بامداد جنوب نکرده است غبار روبی مزار شهدا توسط مسئولان قضایی خراسان رضوی روایت انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی با «داستان ناتمام یک حزب» روایت یک فیلم که پیدایش داعش را توضیح می‌دهد بازگشت صندوق‌های ضمانت صادرات جهان به اقتصاد ایران/ جذب ۳۰میلیارد دلار سرمایه خارجی تا ۱۴۰۴ بررسی قیمت‌های جدید خودرو دوشنبه آینده استفاده نادرست از فضای باز مجازی علیه بانک‌ها اشتغال 3 هزار نفره در ساخت سد سردشت/ 1400 میلیارد تومان هزینه کردیم آب چالشی جدی برای نسل های آینده؛ لزوم تغییر در شیوه مصرف آن در بخش های مختلف ویلیامز: امیدوارم ژانویه به مسابقات تنیس بازگردم عدد 6 ول کن استقلالی ها نیست برانکو بهترین مربی ایران شد/ منصوریان دوم، قلعه نویی پنجم

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا