روشی آسان برای خداحافظی با رژیم های سخت

به گزارش پارس نیوز،

اما آنها غافل از این هستند که نوشیدن آب بهترین راه برای کاهش وزن است.

لازم به ذکر است، مقدار و زمان نوشیدن آب نقش مهمی در عملیات سوخت و ساز و احساس سیری دارد.

خوب و سالم عمل کردن اندام انسان و حفظ سلامتی پوست و مو مستلزم نوشیدن آب کافی در روز است.

کارشناسان معقتدند نوشیدن حدود یک و نیم لیترآب در روز برای بدن و کاهش وزن بسیار مفید است.

آب فقط به سلامتی اندام داخلی و خارجی بدن کمک نمی کند بلکه پژوهش های جدید حاکی است نوشیدن آب می تواند چاقی را نیز از بین ببرد.

پژوهشگران در گذشته معتقدد بودند، نوشیدن یک لیوان بزرگ آب به هنگام غذا خوردن از چاقی می کاهد،یک پژوهشگر هلندی نیز در ادامه این پژوهشها؛ تکنولوژی های دقیق تصویر برداری را برای کنترل تغییرات معده و مغز به هنگام نوشیدن آب به کار گرفت.

پایگاه آلمانی بیلد دیر فراو با اشاره به نتیجه این تحقیق نوشت، افزایش میزان آب در افزایش تاثیرات آن موثر است به این معنا که نوشیدن دستکم 350 میلی لیتر آب به هنگام غذا خوردن موجب افزایش حجم معده شده و جایگاه مرکزی سیری در مغز را در همان زمان تحریک می کند.

این بدان معناست که نوشیدن آب هنگام غذا خوردن،موجب سیری زودتر شده بنابراین بدن کالری کمتری به دست می آورد و به دنبال آن فرد در رسیدن به هدفش برای کاهش وزن، بدون داشتن رژیم غذائی سخت و بدون احساس بد گرسنگی دست می یابد.

سلول های بدن برای عملکرد عالی، به مقدار زیادی مایعات نیاز دارد زمانی که انسان فقط روزانه 4 لیوان آب می نوشد؛ عملیات سوخت و ساز ضعیف می شود اما نوشیدن 12 لیوان آب موجب افزایش سوخت و ساز خواهد شد.

استفاده از آب برای کاهش وزن فقط به نوشیدن آن محدود نمی شود بلکه خوردن غذاهای بسیار آبکی نیز مهم است زیرا این مساله موجب طولانی شدن احساس سیری در انسان می شود.

چگونه آب نوشیدن را فراموش نکنیم ؟

افراد زیادی نوشیدن روزانه آب را به ویژه با فشارهای کاری یا انبوه کارهای منزل فراموش می کنند.

پایگاه بیلد دیر فراو روش هایی را ارائه می دهد تا فرد در طول روز نوشیدن آب به مقدار لازم را به یاد داشته باشد.

پیش و پس از غذا همواره آب بنوشید.

برای نوشیدن آب، لیوان های بزرگی انتخاب کنید و هربار از خوردن همه آب لیوان مطمئن شوید.

در آغاز روز یک و نیم لیتر آب در قسمت های مختلف منزل قرار دهید و درپایان روز از تمام شدن همه ظرفها اطمینان حاصل کنید.

برای نوشیدن آب منتظر تشنه شدن نباشید، زیرا این یعنی کند شدن فرایند سخت و ساز از اینرو همیشه آب بنوشید و اجازه ندهید به مرحله عطش برسید.

کلیدواژه:

نوشیدن آب | کاهش وزن

کم درآمد ها در سامانه رفاه ثبت‌نام کنند | رکنا دانلود برنامه گوشی یاب Phone Finder v1.2 اندروید تا حالا کسی قرص مترونیدازول مصرف کرده؟میشه راهنماییم کنید؟؟ | تبادل نظر نی نی سایت اگر خونريزي ماهانه در خانم‌ها شديد يا طولاني باشد - نیک صالحی چطور بازوهایم ۵۷ سانتی متر شدند معرفی حرکات بدن سازی و محل تاثیر آن - بادی فول | دستگاه بدنسازی| آموزش و برنامه فیتنس برای پشت بازوها این ده حرکت فوق العاده خوب است 4 نکته موثر در افزایش حجم جلو بازو | takandam.ir | سایت بدنسازی پرورش اندام آموزش نحوه انجام صحیح جلو بازو هالتر خمیده | زیبایی ایرانی داشتن بازوهای زیبا و خوش فرم با 4 تمرین ساده آموزش کلی فیگور گیری | takandam.ir | سایت بدنسازی پرورش اندام دانلود آهنگ سوگند از هایده از سایت آهنگ تو موزیک همراه متن آهنگ دانلود آهنگ جدید علیشمس و مهدی جهانی - مدیونم به تو | به موزیک دانلود آهنگ جدید حامد همایون بنام به چشمات قسم

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا