نگرانی کارکنان فیس بوک از انتقام گیری حامیان داعش

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از اسلش گیر، این امر باعث ترس و وحشت کارکنان فیس بوک شده، زیرا آنها بیم دارند که حامیان داعش با شناسایی این دسته از کارکنان فیس بوک برای انتقام گیری از آنان اقدام کنند.

این افراد با بررسی عملکرد کاربران شبکه اجتماعی فیس بوک، نمایه های افرادی که مظنون به رابطه با گروه های تروریستی و رادیکال مانند داعش بودند را حذف می‌کردند. نقص فنی فیس بوک باعث شده مشخصات این افراد لو برود و حالا نگرانی هایی در مورد واکنش تند حامیان داعش وجود دارد.

نقص امنیتی یاد شده اولین بار در نوامبر سال 2016 شناسایی شد. کارکنان فیس بوک اولین بار زمانی متوجه وقوع این مشکل شدند که درخواست های دوستی از افرادی دریافت کردند که حامی گروه های تروریستی و رادیکال بودند. با توجه به مشخص بودن فهرست فعالیت های این دسته از کارکنان فیس بوک و علت حذف انواع محتوا توسط آنها حامیان داعش به خوبی قادر به شناسایی و انتقام گیری از آنان هستند.

فیس بوک در واکنش به این مشکل یک گروه ویژه متشکل از دانشمندان حوزه داده، نیروهای عملیاتی و متخصصان امنیتی را به کار گرفته و به کارمندان و پیمانکاران خود در مورد خطرات احتمالی هشدار داده است.

مشکل یاد شده حدود یک ماه وجود داشته و امنیت حدود هزار کارمند فیس بوک در 22 اداره که محتوای نامناسب را از این شبکه اجتماعی حذف می کنند به خطر انداخته است. یکی از این واحدها متشکل از 40 کارمند است که حذف محتوای حامی تروریست ها را از مرکزی در شهر دوبلین مدیریت می کنند.

انتهای پیام/آ

کلیدواژه:

کارکنان فیس بوک | حامیان داعش

افزایش ناپدید شدگان رانش زمین در چین در حادثه رانش زمین در چین ۱۰۰ نفر مفقود شدند توصیه های ایمنی کولیوند برای سفرهای تابستانی راهپیمایی روز قدس در نیویورک دلار خرداد ارزان‌تر ماه‌های قبل عکس جدید هانیه توسلی با چهره ای متفاوت مهمترین دستاورد اجلاس ILO‌ برای ایران چه بود؟ ترکیب کابینه آینده/ وحدت‌آفرینی یا وحدت‌شکنی؟! / دست‌های پشت سازمان ملل غرق شدن جوان 18 ساله در سد آناهیتا جایزه «اخلاق و نیایش» به علی نصیریان و سیدمصطفی هاشمی طبا اهدا شد مسکن رویای دست نیافتنی جوانان ایرانی/ 15سال پس انداز مستمر برای خرید مسکن 60متری اخبار کوتاه جهان انرژی/آلمان و روسیه در ایران همکاری گازی می کنند

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا