روزانه ۹۰۰ نفر در برنامه جمع‌خوانی قرآن کریم همدان شرکت می‌کنند

مدیر دارالقرآن تبلیغات اسلامی همدان گفت: روزانه ۹۰۰ نفر در برنامه جمع‌خوانی قرآن کریم ماه مبارک رمضان در حسینیه امام (ره) همدان شرکت می‌کنند.

رضا فرهادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان، با تشریح برنامه‌های قرآنی این مرکز در ماه مبارک رمضان اظهار داشت: امسال در ماه مبارک رمضان برنامه جمع‌خوانی قرآن کریم با حضور اقشار مختلف مردم هر روز عصر در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

وی افزود: علاوه بر برنامه ترتیل‌خوانی، برنامه تفسیر قرآن کریم توسط حجت الاسلام دکترحیدری‌فر از مفسران مجمع عالی تفسیر در قم نیز هر روز از ساعت 17:10 تا 17:50 عصر برای علاقمندان این عرصه برگزار می‌شود.

مدیر دارالقرآن تبلیغات اسلامی همدان عنوان کرد: امسال در ورودی‌های حسینیه امام (ره) غرفه‌های پاسخگوئی به شبهات و تصحیح قرائت نماز با حضور مبلغان حوزه علیمه، اساتید و معلمان قرآنی نیز برپا شده است که علاقمندان می‌توانند به این غرفه‌ها مراجعه کنند.

وی گفت: در ایام ماه مبارک رمضان دو کلاس آموزشی، تربیتی و پرسش و پاسخ برای نوجوانان و یک مهد کودک نیز برای کودکان تشکیل شده که برای آنها نیز برنامه‌های سرود، شعرخوانی و قرآن نیز برگزار می‌شود.

فرهادی بیان کرد: علاوه بر برنامه‌های ذکر شده هر روز از بین شرکت کنندگان در مراسم جمع‌خوانی قران کریم که به صورت زنده از مرکز صدا و سیمای استان همدان پخش می‌شود 14 نفر به قید قرعه انتخاب شده و در پایان ماه مبارک که تعداد آنها به 150 نفر افزایش یافته، 14 نفر به قید قرعه کمک هزینه سفر به مشهد مقدس را دریافت می کنند.

وی با بیان اینکه روزانه نزدیک به 900 نفر در مراسم جمع‌خوانی قرآن کریم در حسینیه امام (ره) شرکت می‌کنند، گفت: تعداد شرکت کنندگان در برنامه جمع‌خوانی قران کریم بنا بر اقتضائات برنامه از 800 تا 900 نفر متغیر است.

مدیر دارالقرآن تبلیغات اسلامی همدان اظهار داشت: امسال علاوه بر مرکز استان، شهرستان‌ها نیز موظف هستند تا یک ساعت قبل از اذان مغرب برنامه ترتیل و جمع‌خوانی قران کریم را در پارک‌های بزرگ شهر خود برگزار کرده و برنامه را به برپائی نماز جماعت مغرب و عشا ختم کنند.

وی درباره برنامه آموزشی 1451 نیز تصریح کرد: این برنامه به مناسبت هزار و 451 سال بعثت پیامبر اکرم(ص) با همکاری مرکز صدا و سیما همدان و با محتوای آموزش حفظ و مفاهیم سوره مبارکه ملک و واقعه برگزار می‌شود.

فرهادی اظهار داشت: امسال از ابتدای ماه مبارک رمضان بیش از 70 کلاس جمع‌خوانی قرآن کریم توسط تشکل‌های قرآنی وابسته به اداره کل تبلیغات اسلامی همدان برگزار می‌شود که برنامه های آنها تا شهریور ماه امسال ادامه می‌یابد.

وی افزود: اسامی افراد شرکت کننده در این برنامه در صورت به دست آوردن امتیاز لازم به تهران ارسال شده ودر مراسمی به قید قرعه هدایائی را به رسم یادبود دریافت می‌کنند.

انتهای پیام/

R41405/P1336/S6,75/CT1

کلیدواژه:

تبلیغات اسلامی همدان | برگزار می شود | ماه مبارک رمضان | خوانی قرآن کریم | جمع خوانی | حسینیه امام | برنامه جمع

ورود نیروهای عراقی به مرکز سنجار واکنش غفوری به عکس قلیان کشیدنش و صحبت‌های شفر با چشمی دلیل هدررفت اعتبارات در پروژه‌های عمرانی معلوم شد کارتونیست جهرمی برگزیده جشنواره زیتون قبرس شد 25 درصد کل محصولات صادراتی کشور از سوی اتحادیه صادرکنندگان نفت و پتروشیمی انجام می‌شود دلار و طلای جهانی هم مسیر شدند/ افت قیمت سکه در بازار آزاد+ جدول تلاش مدیران استقلال برای بازگشت قائدی قبل از دربی فاینانس‌ها تنها با یک برگ تضمین وزیر اقتصاد اخذ می‌شود/ 25 میلیارد دلار خط فاینانس جذب شده در کشور جذب شده است

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا