80 درصد افراد جامعه با اصول اولیه اقدام در زمان بحران آشنایی ندارند

به گزارش خبرنگار ایرنا، صادقعلی مقدم روز شنبه در جلسه شورای اداری گنبدکاووس با اشاره به حادثه خیز بودن کشور و استان گلستان، گفت: آشنایی با اصول اولیه مواجهه با بحران و انجام اقدامات بموقع از سوی مدیران و شهروندان که با آموزش میسر می شود، نقش به سزایی در کاستن از ابعاد منفی بحران ها و حوادث دارد.
وی با قدردانی از چاپ کتابچه های آموزشی مقابله با حوادث و بحران ها توسط جمعیت هلال احمر استان، ابراز امیدواری کرد: این اقدام در افزایش آگاهی آحاد جامعه برای مقابله موثر با حوادث و بحران ها موثر باشد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری گلستان از برگزاری دوره آموزشی پیشگیری و مقابله با بحران و حوادث طبیعی ویژه مدیران ادارات و نهادهای استان گلستان خبر داد و گفت: این دوره آموزشی بامجوز معاونت انسانی وزارت کشور برای 14 شهرستان استان گلستان برنامه ریزی شده است که برای حصول نتیجه بهتر، در دو قسمت غرب و شرق این استان به صورت جداگانه برگزار می شود.
مقدم با بیان اینکه دوره آموزشی ویژه هفت شهرستان غرب گلستان به میزبانی گرگان و نیز هفت شهرستان شرق استان به میزبانی گنبدکاووس برگزار می شود، اضافه کرد: به شرکت کنندگان در این دوره آموزشی گواهینامه 42 ساعته آموزشی داده می شود.
وی گفت: این دوره آموزشی باهدف ارتقای سطح آمادگی مدیران در قبل و حین مواجهه با بحران ها و حوادث طبیعی احتمالی برای هفت شهرستان شرق استان گلستان به میزبانی گنبدکاووس و به مدت سه روز از یازدهم تا سیزدهم تیرماه در دو بخش تئوری و عملی برگزار می شود.
مقدم، وضعیت تجهیزات آتش نشانی شهرستان گنبدکاووس را نامناسب توصیف و برضرورت توجه بیشتر فرمانداری ویژه و دیگر دستگاه ها به سازمان آتش نشانی این شهر و رفع مسائل و مشکلات آن بویژه درحوزه خودرویی و تجهیزات تاکید کرد.
مدیرکل مدیریت بحران استاندار ی گلستان همچنین از همکاری ادارات و نهادهای گنبدکاووس درحادثه انفجار معدن زمستان یورت آزادشهر و امداد رسانی به حادثه دیدگان قدردانی کرد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، امام جمعه گنبدکاووس نیز دراین جلسه با گرامیداشت ایام لیالی قدر و ضرورت بهره مندی از فضایل این ایام بویژه دهه آخر ماه مبارک رمضان، گفت: روزهای پایانی ماه رمضان و آداب آن بویژه قرائت قرآن و ادعیه و حضور در مساجد نباید کمرنگ شود.
حجت الاسلام و المسلمین محمود ترابی همچنین با قدردانی از برگزاری مراسم افطار ساده در امامزاده یحیی بن زید(ع) گنبدکاووس و برخی مساجد، برلزوم ترویج فرهنگ این کار حسنه درجامعه تاکید کرد.
وی بااشاره به درپیش بودن روز قدس درجمعه پایانی ماه مبارک رمضان، برلزوم حضور پرشور اقضار مختلف مردم و مدیران در این راهپیمایی تاکید کرد و گفت: جریان مقاومت فلسطین که سال هاست با رژیم منفور صهیونسیتی درحال مبارزه است، نیاز به تقویت دارد.
به گزارش ایرنا، دراین جلسه که فرماندار ویژه گنبدکاووس و مدیران این شهرستان نیز حضور داشتند، از سردار آزمون بازیکن گنبدی تیم ملی فوتبال ایران، محمد شهرکی نیکوکار گنبدی و نیز دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.
شهرستان مرزی گنبدکاووس با 350 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع شده و بابیش از پنج هزار کیلومتر مربع وسعت که 25 درصد مساحت استان گلستان را در بر می گیرد، بزرگترین شهرستان این استان از نظر گستره جغرافیایی است.
/3039/1860
خبرنگار : علی لکزانوری ** انتشار دهنده: تاج محمد شیری

کلیدواژه:

استان گلستان | دوره آموزشی | بحران ها

رفت و آمد اشباح در یک هتل! +عکس دستگیری 69 خرده فروش و معتاد خبر تاسف بار از گردنه پیرمرزبان تعیین تکلیف جباری در استقلال تظاهرات علیه اجلاس امنیتی گروه جی 7 در ایتالیا دیدار جهانگیری با رئیس جمهور آذربایجان حادثه در پرواز هواپیمای تهران- آبادان مجسمه قهرمان ملی ارمنستان | مجسمه ساسونتسی داوید در ارمنستان

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا