اعتصاب در بنادراسپانیا 123 میلیون دلار خسارت برجای گذاشت

تین نیوز |

وزارت کار اسپانیا اعلام کرد که دور جدید اعتصاب کارکنان بنادر این کشور که به مدت دو روز از تاریخ 14 ژوئن 2017 (24 خرداد 1396) برگزار شد به دولت اسپانیا 110 میلیون یورو (123 میلیون دلار) ضرر زد.

به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز، کارکنان بندری اسپانیا پس از اینکه موفق نشدند بر سر مسائل حرفه ای با اتحادیه کارفرمایان به توافق برسند دست به اعتصاب سراسری 48 ساعته زدند.

گفته می شود که این اتحادیه هم اکنون مشغول بازنگری قوانینی است که اتحادیه های کارگری پیشنهاد داده اند. در صورتیکه این پیشنهادها تصویب شوند می تواند به این قائله خاتمه دهد.

طی دو روز اعتصاب کارکنان بندری در مجموع 34 فروند کشتی مجبور به تغییر مسیر خود شدند. 19 فروند کشتی توقف خود را در بندر جزیره الخضراء کنسل کردند، هفت فروند کشتی به والنسیا نرفتند، و 6 فروند کشتی دیگر نیز در بارسلون توقف نکردند. دو فروند کشتی نیز که قرار بود در بندر ویگو توقف کنند به بنادر دیگر هدایت شدند.

وزارت کار اسپانیا افزوده است که اعتصاب اخیر تاثیر زیادی بر صنعت این کشور داشته است.

در نتیجه این اعتصاب، شرکت های کشتیرانی کشتی های خود را به بنادر رقیب اسپانیا مانند ساینس در پرتغال، مارسی در فرانسه، جنوا در ایتالیا، و حتی بنادر دورتری مانند آنتورپ در بلژیک، و روتردام در هلند هدایت می کنند.

این اعتصاب ها موجب کاهش رقابت پذیری بنادر اسپانیا و افت ظرفیت صادراتی نظام تولید این کشور می شود.

گفته می شود که به دنبال این اقدام کشتیرانی مرسک دانمارک در نظر دارد مسیر هفتگی خود را به بندر جزیره الخضراء لغو کند و کشتی های خود را به بنادر دیگر گسیل نماید. در صورتیکه برنامه مرسک اجرایی شود این بندر 70 درصد از ترافیک خود را طی سال جاری از دست خواهد داد.

کلیدواژه:

فروند کشتی

حمله پلیس ترکیه به تجمع خیابانی همجنس گرایان در استانبول حمله موشکی سپاه به داعش قدرت بازدارندگی مطلق ایران را به دنیا اثبات کرد نگرانی پنتاگون از جنگ گسترده با ایران در سوریه خواست تهران حاکمیت اعتدال، میانه روی و عقلانیت در روابط میان کشورهای منطقه است/ محاصره قطر برای ما قابل قبول نیست راهپیمایی همجنس بازان ترکیه در روز عید فطر صادقیان با سپیدرود به توافق نرسید شریعتی: بازیکنان ما بی‌اندازه بزرگ شده‌اند در آخرین ویژه برنامه «ماه عسل» علیخانی چه گذشت؟ ظریف عید فطر را به مسلمانان جهان تبریک گفت آیت الله سیستانی دوشنبه را عید فطر اعلام کرد فرایند جذب نخبگان در دانشگاه آزاد/شیوه‌نامه‌ای برای جلوگیری از فرار مغزها پدیده زشت دریافت‌های نامشروع نتیجه ترویج تجمّل و اشرافی‌گری است

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا