ما در نظام جمهوری اسلامی تندرو و میانه‌رو و کندرو نداریم/ دولت آمریکا بدون تردید آسیب‌پذیر است، مخصوصاً در خلیج فارس

مساله ما در قضیه مک‌فارلین به هیچ وجه خرید اسلحه در قبال مساله گروگانگیری نبوده است، بلکه خرید اسلحه در مقابل پول بوده است.

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، بسیاری از افرادی که این مصاحبه را می‌خوانند سال 1366 را درک نکرده‌اند و بهتر است کمی درباره این سال توضیح دهیم. سال‌های 1364 و 1365 با پیروزی ایران در عملیات‌های والفجر 8 و کربلای 5 سپری شد و مناطقی از کشور عراق به تصرف ایرانی‌ها درآمد. این پیروزی‌ها، سازمان ملل را مجبور کرد که قطعنامه‌ای صادر کند که شرایط بهتری نسبت به قطعنامه‌های قبلی داشته باشد. این قطعنامه در 29 تیر 1366، برای پایان دادن به جنگ ایران و عراق صادر شد و از نظر کمی و تعداد واژه‌های به کار گرفته شده مفصل‌ترین و از نظر محتوا اساسی‌ترین و از نظر ضمانت اجرایی قوی‌ترین قطعنامه شورای امنیت در مورد این جنگ بوده است. این قطعنامه بلافاصله از سوی عراق پذیرفته شد، ولی بعد از گذشت یک‌سال و هفت روز از تاریخ صدور آن (و به فاصله پانزده روز بعد از سقوط هواپیمای مسافری ایران به دست آمریکایی‌ها) در 27 تیر 1367 از سوی ایران پذیرفته شد.

اتفاق دیگری که قبل از این مصاحبه رخ داده است، حضور مک‌فارلین، مشاور امنیت ملی ریگان، در ایران بود. طی سال‌های 1364-1365 برخی از دلالان اسلحه با ایران رابطه برقرار کردند و پیشنهادهایی برای خرید اسلحه به ایران مطرح کردند و ایران نیز که در زمان جنگ نیاز شدیدی به اسلحه داشت وارد این معاملات شد. این امر در صورتی بود که دولت آمریکا پشت این معامله قرار داشت و قصد داشت از این طریق و با استفاده از قدرت و نفوذ ایران در لبنان، گروگان‌های خود را آزاد کند. هنگامی که حضرت امام متوجه شدند که مک‌فارلین با پاسورت جعلی و برای مذاکره با مقامات ایرانی وارد تهران شده است، دستور دادند که هیچ‌گونه مذاکره‌ای با وی انجام نشود و اقدامات آمریکایی‌ها در این قضایا به مردم اطلاع داده شود که در روز 13 آبان 1365 این اتفاقات به وسیله آقای هاشمی رفسنجانی به صورت عمومی بیان شد و رسوایی شدیدی برای مقامات آمریکایی در پی داشت.

این مصاحبه در تاریخ اول مهرماه 1366 و در هنگامی انجام شده است که آیت الله خامنه‌ای به عنوان رئیس جمهور در سازمان ملل حضور و سخنرانی داشته است. مصاحبه توسط خبرنگار آمریکایی به نام تد کاپل در نیویورک انجام شده است.

****

سؤال: جناب رئیس جمهور! آن طور که من متوجه شدم، شما هر مصاحبه‌ای را با دعا شروع می‌کنید. خواهش می‌کنم بفرمایید.

جواب: من با نام خدا شروع می‌کنم و از خدا کمک می‌خواهم. و امیدوارم این دیدار امروز با آقای تدکاپل، کمک کند به این که حقایقی گفته شود و موضوعاتی برای شنوندگان این برنامه انشاء الله روشن گردد.

سؤال: همیشه وقتی با لگد یک سنگی را از بلندی پرتاب کنی، آن گاه که در مسیر پایین افتادن و در غلطیدن قرار گرفت، سرعت می‌گیرد و بعد دیگر جلوگیری از آن بسیار مشکل خواهد بود. به نظر می‌رسد روابط دو کشور ایران و امریکا همین حالت را دارد. آیا شما سعی دارید لگدی به آن بزنید که این کار انجام بشود، یا این که سعی در توقف آن دارید؟

جواب: متأسفانه قبلاً این لگد زده شده و همان طور که من در نطق دیروز گفتم، این لگد را دولت آمریکا زده است. از شما خواهش می‌کنم یک بار دیگر آن مواردی را که من دیروز به عنوان ادعا نامه‌ی ملت خودمان علیه دولت آمریکا آوردم، که البته فقط بخشی از واقعیت بود، مرور کنید، تا ببینید این لگد چقدر سخت زده شده است!

سؤال: من سخنرانی جناب عالی را با دقت خواندم، نه فقط در خبر و بخش خبر، بلکه کاملاً مطالعه کردم. این آسان است که هر کدام از ما اینجا بنشینیم و یک لیستی ادعانامه علیه کشور دیگر تهیه بکنیم. سؤال من این است که آیا سفر شما می‌تواند امکانی برای جلوگیری یا کاهش وخیم شدن روابط باشد، آیا فقط اینجا آمده‌اید این وضعیت وخیم را توجیه کنید؟

جواب: بگذارید من به جمله‌ی شما یک حاشیه بزنم. بله تنظیم کردن لیستی از ادعاها آسان است، اما ثابت کردن آنها چندان آسان نیست. لکن ما آنچه را گفته‌ایم و می گوییم، با شواهد و دلایل روشن ثابت می‌کنیم.

این سفر من چگونه می‌تواند یک وسیله‌ای برای ایجاد ارتباطات بین دو کشور باشد؟! در حالی که، درست همان وقتی که من در نیویورک هستم، دولت آمریکا با حمله به یک کشتی ایرانی، حادثه به وجود می‌آورد و در آن کشتی کسانی را به قتل می‌رساند. لکن علی رغم این که آمریکا دو روز است تبلیغات می‌کند، هنوز نتوانسته است یک دلیل قانع کننده‌ای ارائه بدهد که چرا به یک کشتی حمله کرده و کسانی را در آن کشتی به قتل رسانده است. اگر این حرف راست باشد که در آن کشتی مین وجود داشته، آیا ناوگان یا هلیکوپترهای آمریکایی نمی‌توانستند آن را محاصره کنند و مانع از کار کشتی بشوند و کسی را به قتل نرسانند؟! فکر می‌کنم آمریکا هیچ دفاعی در مقابل این کار ندارد. و چگونه ممکن است با یک چنین وضعیتی فرض کرد این سفر من بتواند کمکی به تسهیل یا تصحیح روابط بین ما و آمریکایی‌ها بکند، در حالی که از این قبیل فعالیت و اقدام از سوی دولت آمریکا، متأسفانه بارها و بارها اتفاق افتاده است.

سؤال: الان که ما داریم صحبت می‌کنیم و چیزی به پخش این گزارش در شب نمانده، تماشاگران ما می‌توانند نه تنها شاهد مین‌هایی باشند که در کشتی هست، بلکه شاهد مین گذاری ملوانان شما نیز خواهند بود. و این سؤالی را که شما کردید، من به خودتان بر می‌گردانم، چرا دقیقاً زمانی که رئیس جمهور ایران در حال بازدید از سازمان ملل می‌باشد، افرادی در دولت ایران به چنین کار تحریک آمیزی دست زده‌اند؟

جواب: شما که ادعاهای مربوط به مین‌ها را مسلم گرفتید. من مطلب را در این رابطه به سه قسمت تقسیم می‌کنم، قسمت اول: آنچه مسلم است. قسمت دوم: آنچه مورد تردید است. و قسمت آخر: آنچه یقیناً دروغ است.

اما آنچه مسلم است که این است که به یک کشتی ایرانی از سوی هلیکوپترهای آمریکایی حمله شده و در آن کشتی چند نفر کشته و چند نفر هم مجروح شده‌اند که گویا دو سه نفر از مجروحین حالشان وخیم است. و بقیه را هم به صورت گروگان و اسارت گرفته‌اند و این همان چیزی ست که مسلم است.

تلویزیون امریکا روز اول حادثه (پریروز) اعلام کرد این مین‌ها در یک قایق تندرو جنگی بوده است و روز بعد اعلام کرد در یک کشتی بوده، نه در یک قایق تندرو. و لذا یکی از این دو حرف دروغ است.

اما آنچه محل تردید است، این است که این مین‌ها واقعاً متعلق به این کشتی بوده باشد. روی هیچ یک از مین‌ها نوشته نشده که از کجا آمده. مین یک چیز قابل حمل و نقل است و خیلی راحت می‌شود با صحنه سازی این را از جایی به جای دیگر منتقل نمود. بنابراین هیچ دلیلی وجود ندارد که این مین‌ها مربوط به همان کشتی باشد که آمریکایی‌ها به آن حمله کرده و چند نفر را در آن کشته‌اند. این هم قسمت مشکوک و محل تردید قضیه.

و آن قسمتی که یقیناً دروغ است، این است که آمریکایی‌ها گفته‌اند ما دیدیم اینها در دریا مین گذاری می‌کنند و به آنها اخطار کردیم. نیم ساعت بعد که مجدداً دیدیم دارند مین گذاری می‌کنند، به آنها حمله کردیم. سؤال من این است که اگر حقیقتاً آن کشتی در حال مین گذاری بود، چرا باید وقتی هلیکوپتر آمریکایی به او اخطار می‌کند و او می‌بیند کارش لو رفته، مجدداً به کار خودش ادامه بدهد؟ یقیناً کسی که می‌خواهد مین بگذارد، وقتی دید او را می‌بینند کارش را ترک می‌کند و در وقت دیگری جای دیگر را انتخاب می‌کند. پس خود این که اینها می گویند ما دیدیم مین گذاری می‌کردند، این همان قسمت خلاف واقع است و درست نیست. اما سؤال دیگری در حرف قبلی من بود که شما به آن جواب ندارید و نمی‌توانید هم جواب بدهید، حتی دولت آمریکا هم نمی‌تواند جواب بدهد و آن سؤال این است که اگر یک کشتی را به فرض در حال مین گذاری دیدند، آیا تنها راه مقابله با او این است که به او حمله کنند و کسانی را در آن به قتل برسانند؟ با این که آن کشتی را محاصره کنند و از مین گذاری او مانع شوند، مین‌هایش را بگیرند و به او بگویند چرا این کار را کردی، و نگذارند این کار ادامه پیدا کند.

دولت آمریکا از این که به کشتی ما حمله کرده و افرادی را به قتل رسانده، چه پاسخی دارد؟ مطمئناً این بخش از قضیه نشان می‌دهد که این کار را دولت آمریکا با پیش بینی قبلی انجام داده و به قصد ایجاد این حادثه وارد آن شده است. بنابراین سؤال من که چرا درست در همان حالی که من در نیویورک هستم و در مجمع عمومی سازمان ملل شرکت کرده‌ام، دولت آمریکا این کار را انجام داده، به وقت خودش باقی است.

سؤال: این برنامه‌ها همان طور که قبلاً هم گفتم به روشنی نشان می‌دهد این دولت آمریکا نیست که دروغ می‌گوید، بلکه این دولت شماست که دروغ می‌گوید. و شما چه پاسخی دارید به این که آنها را در حال مین گذاری دیده‌اند؟

جواب: من از آنچه که اطلاع دارم خبر می‌دهم. آمریکایی‌ها همان طور که می‌توانند مین را از کشتی خودشان بگذارند در کشتی دیگر و فیلم برداری کنند، هر کار دیگری را هم می‌توانند انجام بدهند. این هیچ چیزی را ثابت نخواهد کرد.

سؤال: دیروز وزیر امور خارجه آمریکا (شولتز) گفتند یا جناب عالی اطلاع دقیق از مساله ندارید، یا این که دروغ می گویید.

جواب: این احتمال در مورد گویندگان آمریکایی هم صادق است! یعنی مادامی که نتوانند ثابت کنند حقیقت چیست، این احتمال وجود دارد که آیا آنها اطلاع ندارند و یا دروغ می گویند.

سؤال: در مورد تهدیداتی که روز گذشته در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل فرمودید، آیا چنین تهدیداتی در این برهه از سوی کشوری مثل ایران در مقابل کشور بزرگی مثل آمریکا لازم است؟

جواب: متأسفانه وقتی آمریکا حمله می‌کند، شما اعتراض نمی‌کنید. لکن ما که می گوییم به این حمله پاسخ خواهیم داد، شما اعتراض می‌کنید. و نکته‌ی قابل توجه این است که بزرگ بودن دولت آمریکا به معنای این نیست که آسیب پذیر نباشد، دولت آمریکا بدون تردید آسیب پذیر است، مخصوصاً در خلیج فارس.

سؤال: شما وقتی اینجا صحبت می‌فرمایید، دو نوع مخاطب دارید، یکی مردم ایران که این مصاحبه را خواهند شنید و یکی هم مردمی که در اینجا هم تصویر شما را می‌بینند و هم صحبت‌هایتان را می‌شنوند، این در حالی است که حمله به کشتی (ایران اجر) در آمریکا قابل دفاع است.

جواب: عقیده‌ی من این است که حمله به کشتی ایرانی از نظر مردم آمریکا هم، اگر واقعیت امر را بدانند، هیچ قابل اعتبار نیست. زیرا دولت آمریکا با این کار، خودش را وارد یک مرحله‌ی جدید و بسیار خطرناکی از جنگ خلیج فارس می‌کند و چشم انداز این حرکت برای مردم آمریکا یک چشم انداز خوش آیندی نیست. شما فکر می‌کنید خاطرات تلخ جنگ ویتنام از خاطر مردم آمریکا محو شده است؟!

سؤال: چند لحظه‌ی پیش به دو مطلب اشاره فرمودید، یکی این که آمریکا بسیار آسیب پذیر است و دوم به مسائل ویتنام اشاره شد. اکنون به نظر شما در خلیج فارس از سوی شما و از سوی ما چه اتفاقی خواهد افتاد؟

جواب: خیلی مشکل است پیش بینی این که به طور دقیق چه اتفاقی خواهد افتاد. لکن چندان مشکل نیست که انسان بفهمد آسیب رساندن و اذیت کردن یک ملت انقلابی شجاع و کاملاً معتقد به هدف‌های خودش که حاضر نیست زیر بار زور برود، چندان ارزان تمام نخواهد شد و حمله کردن به این ملت چندان آسان نخواهد بود. دانستن این مطلب هم فکر نمی‌کنم خیلی مشکل باشد.

سؤال: من فکر نمی‌کنم و به نظر نمی‌رسد دولت آمریکا تصمیم حمله و تهاجم به ایران را داشته باشد. این نظر من است و نظر تحلیل گران دیگر هم، همین است که آمریکا حمله‌ی نظامی به ایران نمی‌کند.

جواب: برداشت‌های ما هم تاکنون همین طور بوده است و فکر می‌کردیم هیچ چیزی نباید بتواند آمریکا را تشویق به یک برخورد نظامی با ما بکند. اما همان طور که می دانید، همیشه کارهای بزرگ از جاهای کوچک شروع می‌شود. یعنی کاملاً این خطر وجود دارد که چنین شوخی‌های تلخی با ملت ایران که به قیمت جان عده‌ای تمام می‌شود، پیامدهایی هم داشته باشد.

سؤال: اصطلاح شوخی‌های تلخ را که شما به آن اشاره کردید، من با آن آشنایی ندارم، ولی منظور شما را در این رابطه فهمیدم که از آن جمله گروگان گیری در خاورمیانه است و یک موردش گروگان گیری ([تری ویت](است که ایشان یقیناً برای کمک کردن، به لبنان رفته ولی چند ماه است که از او خبری نیست.

جواب: من هم شنیدم از ایشان خبری نیست و ما هم مثل شما از آنچه در لبنان می‌گذرد، بی اطلاع هستیم. حتی بعضی از دوستانمان مایل بودند تلاش کنند تا شاید بشود این شخص را که گفتید، آزاد بشود. چون به لحاظ انسانی ما خواهان این هستیم که هیچ کس در لبنان و گروگان نباشد. لکن کار به دست ما نیست و همان طور که می دانید خود ما هم در لبنان چند سال است گروگان داریم. به همین دلیل نمی‌شود کسی از مساله ی تلخ گروگان گیری دفاع بکند.

سؤال: در رابطه با گروگان‌های امریکایی، من با آقای لاریجانی که یکی از مقامات عالی رتبه‌ی شماست، چند هفته‌ی پیش صحبت می‌کردم. ایشان گفتند: بدون شک دولت ما تلاش خواهد کرد تا به این قضیه کمک شود. بنابراین آیا در این راستا تلاشی انجام شده؟ و اگر شده، نتیجه‌ی این تلاش چگونه بوده است؟

جواب: ما از لحاظ انسانی همیشه مایل بوده‌ایم به آزادی گروگان‌ها کمک کنیم و تا کنون هم در چند مورد این کمک و تلاش ما به نتیجه رسیده است، اما شما باید توجه داشته باشید که در لبنان گروه‌های مختلف عقیدتی و سیاسی با انگیزه‌های مختلف هستند که البته مسلمان‌ها در آنجا غالباً علاقه مند و طرفدار جمهوری اسلامی‌اند، لکن این کلیت ندارد و علاوه بر این، کسانی که اقدام به گروگانگیری می‌کنند، انگیزه‌های گوناگونی دارند و لذا گاهی خواست و تلاش ما اثر می‌بخشد و گاهی هم بی اثر است. یک چیز دیگر هم باید در مورد گروگان‌های امریکایی اضافه کنم که شاید بشود گفت اگر چه ما از لحاظ انسانی مایل به کمک هستیم، لکن وضع برخورد دولت امریکا با جمهوری اسلامی باعث شد که ما برای گروگان‌های امریکایی در لبنان تلاش زیادی نکنیم. و اگر برخورد دولت آمریکا با ما خصمانه نبود، به طور طبیعی تلاش جدیتری انجام می‌گرفت.

سؤال: وقتی مردم آمریکا دریافتند معامله‌ی اسلحه‌ی آمریکایی در قبال آزادی گروگان‌ها انجام شده است، ناراحت شدند. لطفاً بفرمایید این معامله که البته پولش هم از طرف ایران تأدیه شد، چه مقدار موجب ناراحتی مردم ایران را فراهم کرده است؟

جواب: ما به هیچ وجه در ماجرای معامله‌ی اسلحه، خودمان را با دولت آمریکا طرف نمی‌دانستیم و طرف ما فروشندگان سلاح که عمدتاً دلال و از همه‌ی ملیت‌ها می‌تواند باشد، بودند و در میان دلال‌ها، ایرانی، اروپایی و شاید آمریکایی هم بودند که ما بعداً فهمیدیم این دولت آمریکا بوده است که ماسک دلال به خودش زده و وارد ماجرا شده است. و بعد به این حقیقت هم دست یافتیم که در کنار آمریکا اسرائیلی‌ها هم زیر ماسک دلال وارد ماجرا شده بودند. و لذا از وقتی ما با دولت آمریکا طرف شدیم، مساله تقریباً رو به پایان رفت. لکن بعد که من گزارش تاور را خواندم، دیدم در میان آمریکایی‌ها، قضیه با آنچه در میان ایرانی‌ها بود، به کلی تفاوت داشته است. مساله ی ما به هیچ وجه خرید اسلحه در قبال مساله ی گروگانگیری نبوده است. بلکه مساله ی ما خرید اسلحه در مقابل پول بوده است. منتها در خواست آن کسی که اسلحه می فروخت، از ما این بود که اگر ممکن باشد ما از نفوذ خودمان در لبنان استفاده کنیم تا گروگان آمریکایی را آزاد کنند. ما هم حرفی نداشتیم با استفاده از نفوذمان موجبات آزادی گروگان آمریکایی را فراهم کنیم و از دوستانمان بخواهیم این کار را بکنند. لکن مساله ی معامله‌ی سلاح به هیچ وجه در مقابل گروگان گیری نبود. بلکه در مقابل پول، آن هم با طرف دلال بود، نه دولت آمریکا.

سؤال: این حرف‌هایی که شما می‌فرمایید، موجب تعجب است و ما می‌توانیم بگوییم ریکورد که یک شهروند آمریکایی ست، دلال بود، ممکن است سرهنگ نورس که زیاد شناخته نمی‌شد را دلال فرض کنیم، لکن آیا مک فارلین مشاور امنیتی رئیس جمهور که کاملاً شناخته شده بود را هم می‌خواهید بگویید یک دلال بود؟

جواب: بله مک فارلین و نورس دلال و طرف معامله نبودند. دلال‌ها کسانی بودند که با طرف ایرانی خودشان صحبت می‌کردند. آقای مک فارلین اگر قبلاً در ماجرا بوده، که البته از گزارش تاور هم بر می‌آید، این‌ها از پیش ترتیب مقدمات را می‌دادند. از اول آنها طرف ایران نبودند. و لذا آنها در اثنای ماجرا به فکر افتادند از مساله ی خرید سلاح برای ایجاد رابطه با دولت ایران استفاده کنند. مک فارلین با گذرنامه‌ی جعلی وارد ایران شد و از آن وقت مساله دولتی شد، که با آمدن مک فارلین تقریباً مساله رو به افول رفت و به پایان خودش نزدیک شد و مذاکراتی که قبلاً ایرانی‌ها، یعنی افراد ما داشتند، به هیچ وجه نه با مک فارلین و نه با نورس بود، بلکه با این دو نفر، دلال‌ها طرف بودند که آن دلال‌ها را من می‌شناسم و اسم‌هایشان را هم می دانم. شما هم قاعدتاً اسم‌های آنها را در گزارش‌های تاور خوانده‌اید که آنها به صورت دلال وارد ماجرا شدند نه به صورت یک عنصر دولتی.

سؤال: در مورد معامله‌ی اسلحه، قبل از این که ما برنامه را برای نشر آگهی طرح کنیم، شما فرمودید در نظر ایران بسیار جالب بود. نظر دولت آمریکا این است که این برنامه برای دو هدف صورت گرفت. هدف اول این بود که بتواند روابط بهتری با دولت ایران داشته باشد، و هدف دوم مبادله‌ی اسلحه با گروگان‌ها بود که به نظر می‌رسد جنابعالی هر دو مسأله را رد کردید.

جواب: من در این رابطه نظر دولت آمریکا را رد نمی‌کنم و گزارش تاور نشان می‌دهد که یقیناً نظر دولت آمریکا همین بوده است، لکن آن نکات و حقیقتی را که برای ما وجود دارد، می‌خواهم اضافه کنم به آنچه شما می دانید.

یکی این که ما در این کار به هیچ وجه هدف‌های دولت آمریکا را تعقیب نمی‌کردیم. ما چون در حال جنگ هستیم، طبیعی ست که به سلاح احتیاج داریم و سلاح هم که عمدتاً به وسیله‌ی فروشندگان و دلال‌های سلاح در دنیا به دست می‌آید. دلال‌هایش پیدا شدند به ما گفتند ما این اقلام را به شما خواهیم داد. البته برای ما مشخص بود که این سلاح‌ها را از آمریکا تهیه خواهد کرد، لکن در این معامله برای ما به هیچ وجه نه رابطه با دولت آمریکا مطرح بود و نه مبادله‌ی سلاح و گروگان. بنابراین می‌شود این طور نتیجه گیری کرد که در این حادثه دولت آمریکا مقاصد خودش را دنبال می‌کرده است، در حالی که ما، هم از آن مقاصد بی اطلاع و هم به آنها بی علاقه بودیم. لهذا ما به مقاصد خودمان علاقه داشتیم که عبارت از تهیه‌ی سلاح با پول بوده است. البته این مطلب را هم باید بدانید پولی که آنها در مقابل آن سلاح‌ها از ما گرفتند، در مواردی دو و در مواردی سه برابر قیمت حقیقی این سلاح‌ها بوده است.

یک نکته‌ی دیگر این است که دولت آمریکا به خیال خودش گشته بود در میان عناصر ایران میانه رو پیدا کند و این یک اشتباه بود. زیرا ما در نظام جمهوری اسلامی تندرو و میانه رو و کندرو نداریم، در دولت جمهوری اسلامی همه‌ی ما چند نفر که مسؤولین درجه یک کشور هستیم، مثل هم فکر می‌کنیم، مثل هم عمل می‌کنیم و غالباً با مشورت اقدام می‌کنیم. پس این هم یک اشتباه دیگر از اشتباهات دولت آمریکا بود که فکر می‌کرد در ایران میانه رو و تندرو و کند رو وجود دارد و به خیال خودش میانه روها را پیدا کرده بود. بنابراین: وقتی امروز به پرونده‌ی این مسأله نگاه می‌کنیم، دولت آمریکا در همه‌ی قسمت‌های این ماجرا دچار اشتباهات بزرگی شده که برای خودش مضر بوده است.

سؤال: در مورد مسأله ی ایران کنترا و اعزام مک فارلین به ایران، از آن موقع که کار شروع شد به خراب شدن، به نظر می‌رسد بعد از آن، دوباره معاملات بعدی بین نمایندگان وزارت امور خارجه‌ی آمریکا و دولت شما صورت گرفت و مشکل به نظر می‌رسد که در آن موقع دیگر شما از معاملات بعدی اطلاع نداشتید تا بگویید با دولت آمریکا معامله نمی‌کنید.

جواب: بعد از آن شما اطلاع درستی ندارید از این که آیا واقعاً معامله‌ای انجام گرفته است یا نه. البته من هم الان دقیقاً به خاطر ندارم و نمی‌دانم بعد از آن، معامله انجام گرفته و جنسی رد و بدل شده است یا نه. لکن یک نکته‌ای را که من گفتم مایلم شما به آن درست توجه کنید، این بود که خرید سلاح از دلال و واسطه‌ی بین المللی بود، و آن کسانی که با ما صحبت می‌کردند، اگر چه بعداً معلوم شد با دولت آمریکا در رابطه بودند، لکن ما این را اصلاً نمی‌دانستیم، ما با دلال‌ها روبرو بودیم و با آنها حرف می‌زدیم و از آن‌ها می‌خریدیم و به آنها پول می‌دادیم. البته بعداً برای ما روشن شد مسأله ی، مسأله ی دولت امریکاست، که ما با دولت امریکا هیچ گونه مذاکره و گفتگویی در زمینه‌ی آنچه آنها در مقابل سلاح توقع داشتند انجام ندادیم و شیوه‌ی ما هم در معامله سلاح، این طور است که وقتی دلال‌ها یا همکارانشان با ما تماس می‌گرفتند، از آن‌ها نمی‌پرسیم شما این سلاح‌ها را از کجا می‌آورید، لذا ما از آنها سلاح می‌گیریم و به آنها پول می‌دهیم. به هر حال مهم این است که ما با دولت آمریکا به عنوان دو دولت هیچ مذاکره‌ای در مورد سلاح نکردیم.

یک نکته را باید اضافه کنم که ما مبالغی ابزار یدکی از چند سال قبل در انبارهای امریکا داریم که پول آن‌ها قبلاً پرداخت شده است. اما دولت امریکا آنها را به ما نمی‌دهد. لذا وقتی پای مأمورین بلند پایه‌ی امریکا و بعضی از دولت‌های دیگر که آمریکا آنها را واسطه قرار داده بود در این زمینه با ما حرف بزنند به میان آمد، ما گفتیم اگر آمریکایی‌ها می‌خواهند حسن نیتشان را اثبات کنند، اولین قدم این است که اموال متعلق به ما، یعنی همان ابزارهای یدکی و سلاح‌هایی که الان در انبار امریکا موجود است و پولش هم قبلاً پرداخت شده است، آن‌ها را به ما برگردانند. لکن متأسفانه دولت امریکا این قدم اول را برای اثبات حسن نیت تا این ساعت بر نداشته است.

سؤال: همان طور که می دانید و در گزارش تاور خوانده‌اید و شاید جلسات استماع کمیته‌ی مشترک سنا و نمایندگان را نیز مشاهده کرده‌اید، در این راستا دومین کانال ارتباطی هم مطرح شده بود، یعنی یکی از مقامات عالی رتبه‌ی ایران یا کسی که در ارتباط با ایشان بوده نه تنها به واشنگتن رفته، بلکه نورس ایشان را به جلسه‌ای در کاخ سفید برده، آیا این درست است؟

جواب: بلکه در آن گزارش گفته شده فردی که در ارتباط با یکی از مقامات جمهوری اسلامی ایران است، اینجا آمده و به کاخ سفید برده شده است. لکن ما این که آن شخص از مقامات جمهوری اسلامی ایران بوده است را صد در صد تکذیب می‌کنیم. چون هیچ یک از مقامات ایران نه تنها به اینجا نیامده و به با عنایت به اینکه سایت «بولتن» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است. (قانون تجارت الکترونیک)

اینتر از یوونتوس سبقت گرفت/ ایکاردی ستاره این روزهای سری آ ایتالیا پیروزی خانگی اینترمیلان با دبل ایکاردی از توافق بزرگ برای صلح در سوریه تا آغاز سازندگی در مناطق زلزله‌زده روزنامه‌های ورزشی بیستم و نهم آبان ماه اینتر ۲ - ۰ آتالانتا؛ شب‌هایِ روشن فوری/بازدید شبانه رهبر انقلاب از چادر های محل اسکان زلزله زدگان کرمانشاه اولین محموله کمک رسانی ناحیه مقاومت بسیج لنجان جهت کمک به آسیب دیدگان زلزله کرمانشاه ارسال شد روابط رو به رشد عربستان و اسرائیل نشانه شوم جنگ مستقیم با ایران گل ها قبل از تو سو تفاهم بود خاطرات دوران جوانی حاج مختار از روستای کلا راهنمای خرید اشتراک فروشگاه ساز اینترنتی کالاشید عزاداران حسینی سالروز شهادت امام رافت و رحمت 30 صفر(6) تبلیغ از کانال AVA.swift پرواز خلبان دکتر محمدرضا بختیاری - توسط صداسیما عزاداری شهادت امام رضا(ع) در آستانه اشرفیه(زنجیرزنی) آموزش فتوشاپ: درس 43 - زمینه و پاک کن جادویی - Background پسرم فرار کرد اما آوار روی سرش ریخت و... gta v هلیکوپتر گلد شایعه آزمایش هسته ای در منلطق زلزله زده کرمانشاه بخشی از تمرین کوئینتت تهران ویژگی های استاد اخلاق راه های برای اینکه عشقت بفهمه باید بگیرتت معرفی محصولات شرکت مهندسی باربد فیلم تسلیت مهراوه شریفی نیا و امین حیایی با گریم متفاوت اسکانیا نسل جدید در euro truck simulator 2 ضایع شدن وحشتناک داماد در جشن عروسی ج9-هفته3-آموزش آنلاین مدیریت استراتژیک شغل-خود ممیزی I Work More, Harder ? آیا این عبارت درست است؟ دلیل پاره تن رسول خدا بودن امام هشتم چیست؟ کلیپ پارکور و رزمی استاد حبیب الله بدیعی اجرای اهنگ خلیج فارس ابی هیچ وقت هم وارد بازی های سیاسی نمی شویم This War of Mine: Stories Father's Promise تهران سی دی ویلای هوشمند،کالیفرنیا معرفی Celluveyor - خط کنترل و بررسی کالا ها ویدئوهایی از مسیر راهپیمایی اربعین1396شماره4 اسلایم آکواریومی انگلیسی تجاری - فایل شماره 5 روضه خوانی خنددار مراسم سنتی جوش سالروز شهادت امام رافت و رحمت 30 صفر درک و معرفت ما نسبت به امام رضا(علیه السلام) درگ سمند EF7 بنزینی و پارس ELX 2000 مرحله اول تایم لپس تفلیس پارالل hamed mazaheri آهنگ زیبای ماکان بند ♪ ♫ دلم شد راهی، تو صحن گوهر شاد مسیر تفلیس به باتومی آموزش ساخت عکس نوشته در اندروید با فونتو | قسمت ۳ حل آزمون عربی قلم چی 19 آبان96 | استاد تاجیک نماهنگ سریال «آشوب»، بحران هنرمندان در سال های ۱۳۲۰ مخلوط فانی بافت و اسلایم سریال سرنوشت بخش 1 ظهور:تیزر قسمت یک خلاصه دیدار یوونتوس - سمپدوریا سلطان این عالم تنها غریبونه ویدئوهایی از مسیر راهپیمایی اربعین1396شماره5 آهنگ زیبا و عاشقانه بابک جهانبخش ♪ ♫ اسکان موقت بلکه هم دائم آهنگ قدیمی و زیبای امان از بی وفایی های دنیا با صدای گرم و دلنشین استاد ایرج حبی ایات قران در امامت امام علی علیه السلام حل آزمون دین و زندگی قلم چی 19 آبان96 | استاد هندی زمینه| جان جانان امام رضا (کربلایی مهدی جوانمردی) حامد مظاهری.پارالل درگ سمند EF7 بنزینی با پارس ELX2000 آهنگ جدید Steve Aoki-Lauren Jauregui به نام All Night دلم هوای تو کرده ، هوای صحن و سراتو فیلم فوق العاده ترسناک گزارش کامل شبکه پنج سیما از تشییع شهید مرتضی عبداللهی 1393: رئیس مجلس در جیبوتی و بازدید ناوشکن جماران شیمی_ادامه مطابقت های شیمی_رادمان مهر_موسسه ونوس عربی_استثنا_آزاده _موسسه ونوس نمونه فیلمبرداری آیفون 10 اپل خبر فوری زلزله کزمانشاه اهنگ ترکی جدید مدافع حرم با صدای قربان اسمعیلی تریلر فیلم Spider-Man: Homecoming 2017 با کیفیت 4k شیمی_اعداد کوانتومی_رادمان مهر_موسسه ونوس شیلد نصب بوتلودر آردوینو روی میکروکنترلر دار تعادل فوق العاده ربات انسان نما دومین صحنه پس از تیتراژ فیلم جاستیس لیگ عربی_اعلال_آزاده_موسسه ونوس شعرزیبای بلوچی زبان_چند نکته از گرامر_اناری_موسسه ونوس دابسمش فوق العاده خنده دار اعراب زبان_معانی بیان 3_اناری_موسسه ونوس حضور سردار حاج قاسم سلیمانی در البوکمال سوریه یه نظرسنجی برای دویل می کرای ها زبان_معانی بیان2_اناری_موسسه ونوس ویدئوهایی از مسیر راهپیمایی اربعین1396شماره6 باند کوتاه برای هواپیما F35 حل آزمون دیفرانسیل قلم چی 19 آبان96 | استاد خمسه مانیتورینگ کنترلر لودسل مدباس تیکا کلیپ بچه های دولت آباد گنبکی رزمی اجرای موسیقی خیابانی در تهران کلیپ خلاصه بازی: لیون 0-0 مون پلیه استفاده از سنسور های با کیفیت زبان_معانی بیان1_اناری-موسسه ونوس کلیپ آموزش ساخت عکس نوشته در اندروید با فونتو | قسمت ۴ نحوه باز کردن ایفون ها شیمی_آبکافت_رادمان مهر_موسسه ونوس نمونه فیلمبرداری اسلوموشن آیفون 10 زیست_گردش مواد قلب_آرامفر_موسسه ونوس دو همستر خیلی بانمک زیست_کلیه_آرامفر_موسسه ونوس بغض شکسته ام، تقدیم دیدار شما؛ آقا جان فرار عمر از جنگ حنین ریاضی_دنباله_مهربان_موسسه ونوس شور |آرزومه بشم کبوتر حرم (کربلایی مهدی جوانمردی) ریاضی_هندسه تحلیلی مبحث صفحه و خط_بنی هاشم_موسسه ونوس 28 آبان _ بازی مستقل زولا _ مبارزه تیمی _ کشتی Part 3 واپسین آموزش پارک کردن دامنه در هاست رایگان حسین هدایتی به چالش مردم زلزله زده کرمانشاه پیوست اگه تو پله برقی توپ بریزیم، چی میشه؟ :) شیمی_بافرها_رادمان مهر_موسسه ونوس خوشا آن غریبی که یارش تو باشی... خوش تیپ ترین سگ جهان! اون کلید نه!!!!:) عقاب فرار عمر درجنگ احد در سریال عمر حضور امروز سردار سلیمانی میان رزمندگان مقاومت در بوکمال آرامش بخش ترین کلیپ امام رضا (ع) رفتار عجیب، منحصر به فرد و حیرت آور حیوانات که فقط در استرالیا شاهد آن ها خواهید بود! گیم پلی بازیcrossout ریاضیات کنکور موسسه حرف آخر معکوس فیزیک کنکور موسسه حرف آخر مولد آرمانی عربی کنکور موسسه حرف آخر حل تست های تمییز عربی کنکور موسسه حرف آخر مفعول فیه کلیپ عاشقانه میکس شده با اهنگ غمگین یوسف زمانی موتور استرلینگ فصل 16. آشنایی با تکنولوژی WAN و زیرساخت ها قسمت دوم نانوذرات طلا و در مان سرطان ادبیات کنکور قرابت معنایی استاد میرعمادی ساده و روستایی فصل 17. تنظیمات اولیه کارت شبکه ویدئوهایی از مسیر راهپیمایی اربعین1396شماره2 پمپ سدیم- پتاسیم اسلایم زرشکی کلیپ فوق العاده خنده دار _ دونالد ترامپ محمدحسین حدادیان صفر۹۶هیئت مکتب الزهرا-چه زینبی چرا مامون امام هشتم(علیه السلام) را به طوس آورد؟ ویدئوهایی از مسیر راهپیمایی اربعین1396شماره3 شیعو روحی الشیعو نعشه (قحطان البدیری) سکانس واکنش سولفوریک اسید و برگر عنایت امام رضا به شخصی كه نمی خواست زیارت برود تلنگر اسلایم صورتی متالیک سارق مودب و باج دهندگان مودب تر ترتیل با تکرار پ8 ص51 آموزش فتوشاپ: درس 44 - گرادینت - Gradient 6 خودروی لوکس و اسپرت در خودرو ایران را ببینید پشت صحنه زندگی زوج ملی پوش ووشو و قایقرانی TuTiTu توتیتو و ترامپولین - آپارات کیدز آموزش فتوشاپ: درس 15 - دست - Hand فروش ویپ Vaporesso Revenger Kit گروه تنبورنوازان مهرآيين - فراق فروزن السا و شروع یک روز تازه - آپارات کیدز گیم پلی Evil WITHEN 2/باس فایت/استفانو عکاس معرو.....!! مداحی آموزش فتوشاپ: درس 16 - چرخش - Rotate view تقدیمی برای کانال Anakin Skywalker The Fighter King تحلیل روند زمانی داده ها با trendline تقدیمی برای کانال کایلو رن ☆تقدیمی به دوستای عزیزتر از خواهرم☆(توضیحات بی نهایت مهم) جک والسا ماریو و لوییجی در فناف۳ زیست کنکورموسسه حرف آخر ژنتیک جمعیت تیزر سریال «سایه بان» با صدای محسن چاوشی آنونس انیمیشن کوتاه گربه برگشت انباکسینگ بازی crash time 5 آموزش فتوشاپ: درس 17 - انتقال - Move فروشگاه گیاهان دارویی تهران-۰۹۱۲۰۵۸۰۶۳۸ ریاضی کنکور موسسه حرف آخرحل یک تست ازلوگاریتم1 منتظری ریاضی کنکور موسسه حرف آخرحل یک تست از ماتریس 2 منتظری کارکرد دستگاه خلال کن پسته و بادام گوسفند باحال رسم عشق کتاب 32 حرف ناگفته در بازاریابی بیمه؛ مولف صادق عبادی اجرای آهنگ قول سیاوش قمیشی توسط محمد بابایی دابسمش زیبا و خنده دار کوسه درGTAV آموزش فتوشاپ: درس 18 - مربع مستطیل - Rectangular Marquee تقدیم به درسا جونممم❤️ تسلای جدیدرا ببینید|0-100 این خودرو 1.9ثانیه طول می کشد ناک اوت تکواندو ضربه (خیلی جالب) ریاضی کنکور موسسه حرف آخرحل یک تست از ماتریس 1 منتظری وسایل جدیدم ریاضی کنکور موسسه حرف آخرحل تست مخلف آمار استاد منتظری ریاضی کنکور موسسه حرف آخرحل یک تست ازلوگاریتم2منتظری اموزش نصب محمد صدیق اسلایم مدل متالیک فیلم های مهمی که به زودی در سینماها اکران می شوند بند کفشام بازه لینک دانلود score! hero هک موزیک ویدئوی «تونل کندوان» از رضا یزدانی آموزش فتوشاپ: درس 19 - بیضی دایره - Elliptical Marquee دابسمش خنده دار آتش سوزی وحشتناک بر اثر انفجار تانکر سوخت در سرخه سمنان بیزینس مدل کانوس strategyzer نمایش ستایش سوگند(خبر مهممممممم)چند خواهرو........ عربی کنکورموسسه حرف آخر شکل تحلیل صرفی2 استادواعظ عربی کنکورموسسه حرف آخر شکل تحلیل صرفی 1 واعظ حمله یک متهم با باتوم به افسر آمریکایی آکاپلای چارلی پوث در لیت لیت شو دابسمش خنده دار ویدئو عجیب از بسته کمکهای یک سارق به زلزله زدگان ! دوبلم از هالی برای گروه آموزش فتوشاپ: درس 20 - کمند - Lasso عربی کنکورموسسه حرف آخر درک مطلب متن استادواعظ آهنگ افسردگی از محمد رضوان Score!heroهک معرفی FPGA دابسمش خنده دار جامپ استارت و تقویت کننده جنیوس ساخت الکترومم ایتالیا نقاش باز 90 روز تا ستاره شدن در صنعت بیمه؛ مولف صادق عبادی دوستان جاسوس عربی کنکورموسسه حرف آخر قواعد 1 استادواعظ عربی کنکورموسسه حرف آخر قواعد2 استادواعظ وارثان بروسلی دخترگرفتار را ازدست گروگانگیران آزادکردند عربی کنکورموسسه حرف آخر قواعد3 استادواعظ زیست کنکورموسسه حرف آخر ساختمان سلولی آموزش فتوشاپ: درس 21 - کمند مغناطیسی - Magnetic lasso گربه مجید آیا ارتودنسی درد دارد ؟ بهترین گل های پشت پا 101 تکنیک مؤثر برای فروش بیمه؛ مولف صادق عبادی تمرین پینگ پنگ مالونگ با قهرمان تنیس روی میز هوپس آموزش اسلایم هالوین بدون بوراكس و مایع لباسشویى آموزش ساخت اسلایم بدون چسب و بوراكس علی اقای خوش صدا . محمد علیزاده وبازم بدل محمد علیزاده میخواند آموزش فتوشاپ: درس 22 - انتخاب سریع - Quick selection شیمی کنکور موسسه حرف آخر شیمی سوم جمع بندی نمایش خه م روین - مسابقه ی به سابقه عیادت وزیر بهداشت از دانشجوی پرستاری که در زلزله سرپل.. دابسمش فوق العاده امبولانس سقوط تابلو تبلیغاتی در تبریز پوزیشن کنترل با اینورتر- اینورتر C2000 - کنترل موقعیت فروش ویپ اسموک SMOK STICK X8 تیزر فیلم سارا و آیدا اولین تریلر باحال deadpool 2 2018 اسلایم متالیک دختر داییم آموزش فتوشاپ: درس 23 - چوب جادو - Magic Wand عربی کنکور موسسه حرف آخر صفت مفعولی وفاعلی کتاب چاپی ارتباط سازی مؤثر- مولف صادق عبادی روش افزایش رم روز سلنا توراااا مبااااارکککک استاد باقری رایان موتورز نماینده رسمی تجهیزات electromem ایتالیا معرفی یه کانال کپی کننده 888barbi8888 انتقادات شدید جواد خیابانی در سرپل ذهاب! آهنگ «شمشیر» با صدای حامد زمانی داور ها فکر میکنند نمیتونه :دی آموزش فتوشاپ: درس 24 - برش - Crop حرکت نمایشی با اسپینر مسابقه نقاشی (توضیحات مهممم) عباس لعنتی این شوخی یا مردم آزاری سکته رو زد بدبخت گفتگو با یکی از ساکنان مسکن کرمانشاه مهر پس از زلزله مبحث اختیار2 کتاب چاپی اعتماد به نفس فوق العاده - مولف صادق عبادی انیمیشن پاندای کنفو کار آموزش٤اسلایم بدون چسب و بوراكس توضیحات اولین سفر یک ایرانی به فضا آموزش بهم تابیدن و بافتن مو UPDO آموزش چندنوع اسلایم بدون چسب و بوراكس حافظه نگهدار الکترومم ساخت ایتالیا کتاب چاپی پیش به سوی mdrt؛ صادق عبادی کشف زندان مخفی داعش در شهر بوکمال توسط ارتش سوریه تیزر انیمیشن «شگفت انگیزان ۲» آموزش فتوشاپ: درس 26 - انتخاب تراشه - Slice Select آموزش گرفتن نایف سی اس گو به صورت رایگان حل فوق سریع تست های دینی کنکور 95 رشته تجربی بخش 6 آموزش کامل Java Collection ها - در جاوا 8 و 9 ماکت مغناطیسی طراحی مد و لباس فصل 8. پروتکل TCP/IP بخش دوم حل فوق سریع تست های دینی کنکور 95 رشته تجربی بخش 5 مگه میشه آخه اینجوری هم 09127628784 بازی قاتل اوریگامی 4 بتل ارنا 10 کلش رویال پاکن های تزعینی من پارت اول حل فوق سریع تست های دینی کنکور 95 رشته تجربی بخش 4 جلسه ی مشاوره ی بیمه ی عمر و پس انداز- مولف صادق عبادی آموزش فتوشاپ: درس 27 - قطره چکان و نمونه بردار - Eyedropper & Color sampler تقدیمی برای کانال اوبی وان کنوبی (جدای مستر) حل فوق سریع تست های دینی کنکور 95 رشته تجربی بخش 3 حل فوق سریع تست های دینی کنکور 95 رشته تجربی بخش 2 تمرینات دوستان تیم پرشین پارا 09127628784 واژگونی و آتش سوزی تانکر حمل سوخت در جاده سرخه به سمنان چمخاله آموزش فتوشاپ: درس 28 - خط کش - Ruler تریلر سینماتیک Dishonored 2 زنگ انشاء نیازسنجی و پاسخ به اعتراضات و ایرادات- مولف: صادق عبادی دانلود آموزش الگوهای طراحی در جاوا – Java... کیا کبوتر دوست دارن بهترین مبارزات بروس لی با حریفانش بخش اول ویدیو WWE2K17 این چرا سوبلکس سیتی نمیزنه روم طنز لاکپشت های نیجا انیمیشن کوتاه (ظاهر و باطن) آزمایش جالب در مدرسه آموزش فتوشاپ: درس 29 - یادداشت و شماره - Note & Count وقتی یک عکاس حوصلش سر میره ! آخر دوبلس عالیههههه محاسبه قدرت توربین با فازی اموزش ساخت ماشین حساب (به زبان c# در محیط کنسول) انواع کاندوم فضایی آموزش فتوشاپ: درس 25 - تراشه - Slice استقبال کودکان مشهدی از زاِئرین امام رضا (ع) تجربی 95قسمت اول دین و زندگی کنکور توحید شناسی:ربوبیت دین و زندگی کنکور آبرو همه سرا رو برد کلیپ گیتار ثانیه ها از احسان خواجه امیری بن تن فصل اول قسمت نهم دوبله ی فارسی داستان یک پذیرایی ساده سخنرانی تد در مورد انتخاب های دشوار انگلیسی حرف زدن مدیری متاسفانه میلاد نصیرزاده، جوانی که چند روز پیش توسط دو نفر به ضرب چاقو مجروح شده توحید شناسی2 دین و زندگی کنکور توحید شناسی:خالقیت دین و زندگی کنکور خلاصه بازی: شالکه 2-0 هامبورگ انسول زیبا گشت ارشاد2 لگو بهار برای دومین مسابقه کانال راوی تشریح فناوری پیکسل شیفت در سونی a7R III خنده دار @makanbandrasmi خم شدن نور با یک آزمایش فیزیک کنکور موسسه حرف آخر فیزیک هسته ای تجمع میمون ها در عربستان کمیسیون پزشکی و تائیدیه نظام وظیفه / طنز شبهای برره فیزیک کنکور موسسه حرف آخر قوانین تغییر مدار مداحی حاج سید صادق مرعشی روز 30 صفر بیت الحسن (ع) خنده آموزش روش های حذف اطلاعات C# / سی شارپ the witcher 3 wild hunt قسمت 10 اولین نماهنگ از مستند روستای زیبای سرخ کلا شیمی کنکور موسسه حرف آخر قلمرودر پیوندکوالانسی نوازندگی بسیار زیبا شیمی کنکور موسسه حرف آخر عدد اکسایش صحبت های جواد خیابانی درباره کمک به زلزله زدگان زیست کنکورموسسه حرف آخر غشای پلاسمایی اعزام تیم تخصصی حمایت روانی هلال احمر گیلان به کرمانشاه بهترین باشگاهای فوتبال دنیا و شعار تیم شان ماجرای سوگند و ستایش--تقلب* فصل 9. پروتکل TCP/IP بخش سوم جملات زیبا و با مفهوم ویدیو آموزشی جهت سرویس اعتبار سنجی نشانی شهروند نماهنگ جریان جان داستان ترامپ فنچ علی علیزاده،لب خوانی ،لنگرود عزاداری مردم بنارویه در شهادت امام رضا (ع) - (1) دعوا خلاصه بازی منچستریونایتد 4 - 1 نیوکاسل شور بسیار زیبای حمید علیمی 28 صفر 96 ( امام حسن ع ) حمله سارقان به رستوران توحید شناسی:حل تست2 دین و زندگی کنکور مثال از رسم نمودار مکان - زمان خوشحالی های عجیب بازیکنان زن و مرد پینگ پنگ بعد برد رفیقامو بردی كرب و بلا پس من چی؟(مداحی شور بسیار زیبا توحید شناسی:حل تست1 دین و زندگی کنکور جواد خیابانی و دختر بچه اهدای نشان برجسته به یک سگ توحید شناسی1 دین و زندگی کنکور اموزش شن جادویی له شدن یک زن زیر چرخ خودرو توحید شناسی:حل تست3 دین و زندگی کنکور اخر خنده ماشینی برای لوله کشی دابسمش کلیپ شاه پناهم بده....تقدیم به زائران امام رضا هییت عزاداران قمر بنی هاشم ویلا شهر از اربعین بگو- اقای میلاد مسیحی از خوزستان مراسم کامل مداحی کربلایی مهران بارانی در اربعین حسینی یوسف کالو علی 3 عزاداری مردم بنارویه در شهادت امام رضا (ع) - (2) دامن آلوده بار گناه آورده ام... تودهنی راننده نیسان اردبیل به ضد انقلاب ها و آمدنیوزها آه حسرت - اربعین سیدالشهدا _ میثم مطیعی شجاعت امام حسین کاروان پیاده عزاداران امام رضا(ع)حرم سیدجلال الدین اشرف مصاحبه با قدیمی ترین نقاره زن ضامن آهو عزاداری مردم بنارویه در شهادت امام رضا (ع) - (3) ابتهال استاد محمد طوخی - یا هجرة الهادی - الازهر 1983 جنینی که زنده شد!! احمد نفیس عزاداری مردم بنارویه در شهادت امام رضا (ع) - (4) عزاداری مردم بنارویه در شهادت امام رضا (ع) - (5) مداحی «نگاه آخر» با صدای سید رضا نریمانی داعش تمام شد... (دوله اسلامیه داعشیه فانیه) عراق سوریه حسین خیری شهید علی هاشمی دردل شهید حججی برای خداشناسی مداحی۲۸صفر انجلینا جولی:قدرتمند و فعال ترین زن جهان احوالات حضرت علی اصغر(ع) اهنگ جدید علی سورنا : کویر ترفندهای دخترونه میکس غمگین چکور وسوراج حسن عباسی VS علی دایی زلزله کرمانشاه چیز برگر پروژه آماده افترافکت مخصوص تبریک سال نو گربه محسن #کرمانشاه قلک هوشمند و مدرن به شکل سگ شعرمهربانترازمادر کلیپ رمان روزای بارونی حرف های ساده و صمیمی زاِئران پیاده حضرت رضا (ع) پیگزی در gta sa مردی که زن و فرزندش از دست داده و حاضر نیست غذا بخوره حل تمرین طراحی مبدل های حرارتی - جلسه ششم دمو دوره آموزشی سئو و بهینه سازی سایت -بپرس و بدون سئو1 فصل 1. آشنایی با شبکه و انواع آن داستان اسباب بازی ها 2(دوبله فارسی) داستان اسباب بازی ها 1(دوبله فارسی) گیم پلی اختصاصی Star Wars: Battlefront II - بخش دوم چرا ارزش ها در محیط ما تبخیر شده است ؟ دکتر گلشنی از اربعین بگو- اقای یوسف پیپل زاده کشور انگلستان -لندن نجات یک بیزینس - Under the Sea چگونه می توان جریان ثروت فراوان را در زندگی جاری کنیم؟! فصل 5. کارت شبکه و دستگاه های انتقال در شبکه فصل 6. مدل OSI و لایه های شبکه ششمین نشست اینترنت اشیاء شیراز همراه با مهمانان ویژه عزاداری حاج ملا محمد باغکی روز 30 صفر بیت الحسن (ع) جوجه کوچولو مداحی مهران بارانی در گلزار شهدای گمنام شهر بروات تپه مراسم شب جمعه شهید وحید فرهنگی والا سخنرانی حجت الاسلام ادیب یزدی روز 30 صفر بیت الحسن (ع) اسلایم برتر پیام عزیزی الله مدد الله مدد یارسول الله نظر ویژه برنامه دم - شهادت امام رضا علیه السلام زائرین_امام_رضا_علیه_السلام باهمراهان مراسم یادبود شهدای منطقه آخونی و مدافع حریم آل الله همونی تو تلوزیون دیدی گفتگوی نوید محمدزاده با پیرمردی که درخواست چادر داشت کاسبی با امام حسین از اربعین بگو- اقای مرتضی یزدانی از زرند کرمان نجات یک بیزینس - Kingi's Kajukenbo 10 اهنگ برتر minecraft اظهارات وزیر خارجه پس از نشست سه جانبه 35 سال با جنگ ستارگان آموزش جنسی/پیشنهاد ساده5/زمینه های آزار جنسی کودکان کربلایی حسین علویان در مسیر گلزار شهدای بروات مداحی «نگاه آخر» با صدای سید رضا نریمانی چگونه بدانیم خالقی بوده است؟ شهادت امام رضا (ع). اهواز مسجد انصاری. (چهار راه نادری) اهمیت زیارت امام حسین شور حمید علیمی 27 صفر 96 مشهد مقدس ( امام حسن ع ) مداحی حاج صادق فراست عزاداری و ذکر مصیبت حاج ملا محمد باغکی روز ۳۰ صفر تعرض جنسی ترامپ به 11 زن آمریکایی سربازی امام زمان کار آسانی نیست ... اراجیف خنده دار معنای ابا عبدالله کاروان انصار الحسین ده آباد میبد محرم1396 پیدا نمی شه کریم دیگه شبیه حسن (ع) علت پوک شدن انقلاب جدید ترین مستند فقر و فحشا در ایران اجتماع باشکوه هیئت های مذهبی شهرستان دماوند در مشهد حمید علیمی 27 صفر 96 مشهد مقدس ( زیبا ) مراسم نمادین عصر عاشورا-روستای نهوج-محرم 96-قسمت 2 مداحی حاج اکبر حق خواه روز ۳۰ صفر بیت الحسن المجتبی (ع) سخنرانی دکتر رائفی پور همین الان جلوه زیبای بین الحرمین کربلا ازدست ندی شمر اموزش ارایش برای تازه كارها ویدیو زیبایی از هری پاتر ساخت خودم استاد فارانوس 38 فصل5قسمت26 صحبتهای جنجالی خیابانی راجب زلزله کرمانشاه سیدعلی مومنی-شام شهادت امام حسن ع -شور-باتودارم مستیمو تبدیل من *دافنه* Winx مهراب حاج صادق آهنگران - سفیران عشق سنگ نگاره آنوبانینی در شهرستان سرپل ذهاب استان کرمانشاه هدف زنی با کرال مگا ۱۰۳ متر آموزش ارایش صورت میکس دوم از پادشاه صاحب ماسک باصدای حمید هیراد (شوخیه مگه) آشنایی با Google AdWords ربات تلگرام کارتونی عاشقانه کوییز من که ریون شدم(خودم) سکانسی از مناظره امام رضا ع در فیلم «ولایت عشق» 3ترفند درمیانه مذاکرات فروش فیزیک کنکور موسسه حرف آخر فشار در تراز هم فشار بدترین تصادف استاد فارانوس 39 شهید محمد رضا توسلی ( ابو حامد ) شیطانی بودن کلش اجرای سرود معروف "ز کودکی خادم این ..." «ارغوان» در مراسم تشییع شهید حججی ترجمه 1-استادواعظی نماهنگ-شبایی که دل تنگم زائر خراسونم-با صدای میثم مطیعی نهایت استفاده از کارت گرافیک ترجمه 2-استادواعظی حل تست ساده ازآمار-استاد منتظری تصاویر دیدنی از پرتاب یک کاوشگر توسط ناسا مداحی فوق العاده حاج محمود کریمی ویژه شهید محسن حججی /بسیار زیبا خبر فوری برای دوستداران شهید محسن حججی ساعتی پیش منتشرشد ترانه سیدعلی مومنی-شام شهادت امام حسن ع -شور-زیبا- لطمه زنی آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی آموزش چند غذاى سالم و خوشمزه براى مدرسه موزیکالی مولودی بسیار زیبا ویژه ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها / گلچین و درجه 1 گیم پلی من از NFS MW 2 نظر سنجی اعطلایه امتناع زن با حيا از دست دادن با پادشاه بی دين عربستان / بسیار جالب آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی دموی فیلم آموزش نقاشی ، تکنیک مداد رنگی دموی فیلم آموزش برنامه نویسی با متلب MATLAB دموی فیلم آموزش گام به گام خوشنویسی نستعلیق دوگل کاوه رضایی برای شارلوا مقابل میشلن تبلیغات در گوگل چیست ؟ دست دادن پادشاه سابق عرستان سعودی با زنان نامحرم پاسخ محکم و علمی آیت الله قزوینی به سخنان رئیس جمهور / تا کنون 66 هزار دیده شده حقانیان: قصد توهین به جهانگیری را نداشتم لعن کننده های تندرو این کلیپ مهم را حتما ببینید ! (سند از قرآن کریم ) چگونه sim800را به کامپیوتر وصل کنیم؟ سیستم شبکه ای هوشمند حمل و نقل هوایی کالا قرعه کشی سامانه هوشمند آی نوتی دکان داود (کل داو) در شهرستان سر پل ذهاب در استان کرمانشاه بارگیر رویایی! فیزیوتراپی بعد از تعویض مفصل زانو دموی آهنگ قطارها - آرمین طاهری ترانه Worms Forts: Under Siege gameplay تهران سی دی شاپ کرال مگا ۹۵ متر دوچرخه سواری در شهر دابسمش باحال این یارو آموزش پینگ پنگ در تمرین دو نوجوان باشگاه پینگ پنگ چین استاد فارانوس 40 مولودی بسیار زیبا ویژه نیمه شعبان گلچین و فوق العاده- جدید 2017/1396/1438 قرار بود ویدیو ی پرواز بشه ولی این چیز رو دیدم سریال جذاب کره ای پاستا قسمت 6 بخش 1 مون والک ماشین پیکانه اهنگ سریال جذاب کره ای پاستا قسمت 6 بخش 2 سریال جذاب کره ای پاستا قسمت 6 بخش 3 تیتان سریال جذاب کره ای پاستا قسمت 6 بخش آخر موسیقی آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی چی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! لطفا بازنشر کنید ام دی پی آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی آیا به عنوان کارآفرین، موانع ذهنی خودتونو می شناسید؟ بن تن فصل اول قسمت سیزدهم تست میز لرزه قاب سه طبقه مجهز به میراگر پال لپ لپ من خیلی باحاله ایده آی نوتی آی نوتی حامی محیط زیست استاد رائفی پور - مکر خداوند برای برخی پولدارها! چگونه اسلایم خود را بدون چسب دوبرابر كنیم؟ سراب گرم در شهرستان سر پل ذهاب در استان کرمانشاه کلیپ فوق العاده کاربردی درباره مضرات کار زیاد با کامپیوتر بازی رایانه ای درس 1- قواعد اصلی و بنیادین عکس ها Image Fundamental آهنگ کویر از علی سورنا پرتاب نوت 8 ، ایفون 8 ، وی 30 از پهباد اتش زدن ایفون 8 یک راز جدید در اعماق دریا در gta v پله - فوتبالیست کلاسیک تریلر بازی MONSTER HUNTER WORLD جنگ های صلیبی4-دژ نفوذ ناپذیر آنونس فیلم سینمایی شکست ناپذیر ۳: رستگاری مجموعه طنز مستربین - قسمت 6 قم فریادسکوت-نبرد برای صلح*یک میکس فوق قشنگ* 21 عامل عقیمی در مردان دکتر سید حسن ضیایی ( بسیار جالب و علمی ، حتماببینید و از دست ندین آهنگ گنجشککا از علی سورنا تیکه ای عاشقانه از سریال تحمل کن دلم حل تست مهم از حد1-استادمنتظری حل تست مهم از حد2-استادمنتظری worms mayhem Gameplay تهران سی دی شاپ مزیت بازاریابی دیجیتال به چالش کشیدن رایانه ها در تبلیغ جدید آیپد پرو ! شبیه سازی زلزله در دانشگاه کنکوردیا با میراگر پال استفاده از لباس تنگ= خطر عقیم شدن ______ بسیار جالب و علمی قدرت بی نظیر اقیانوس له شدن راننده زن زیر چرخ های ماشین خودش شبکه افق: جنگ اقتصادی در سه و نیم دقیقه(عالی) آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی اهنگ مهراب آهنگ تریاق از علی سورنا سيد العالم تظل | الرادود باسم الكربلائي آهنگ تئاتر سایه ها از علی سورنا دلجویی سردار سلیمانی از دختر خردسال شهید مدافع حرم الناس صنفان | الرادود باسم الكربلائي کلیپ فوق العاده درباره استفاده از ظروف آلومینیومی = با سرطان و عقیمی!! _ حتما ببینید مولودی ویژه سالروز ولادت امام زمان عج با صدای سید مجید بنی فاطمه / فوق العاده زیبا چاقو زیبا آهنگ مریم از علی سورنا بسکتبال حرفه ای الصراط المستقيم | الملا عمار الكناني - محرم 1439 هـ - هيئة الزهراء (ع) الكوفة العلوية جنازه های داعشی زیر پای نیروهای مقاومت/بوکمال آزاد شد مولودی بسیار زیبای" وله وله ای در آسمانه ،شب عید صاحبزمانه " / بسیار زیبا ویژه نیمه شعبان مهراب مولودی ویژه نیمه شعبان و میلاد امام زمان l حاج محمود کریمی / بسیار زیبا و فوق العاده آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی (بی کاری)minecraft movie اسلایم خامه ای من(ساخت خودم) فلوک پاش و پودرمخمل 09195642293 حاتمی السا و جک با آهنگ هیولایی در پاریس جن در جی تی ای وی گلزنی پور علی گنجی با پاس گل ژاوی نايم بحضن الرمح | الملا عمار الكناني - محرم 1439 هـ - إيران - مدينة المحمرة اسلایم هاى برتر آموزش فتوشاپ: درس 6 - تنظیمات اصلی قسمت دوم - (Preferences 2) نماهنگ زیبای نیمه شعبان ویژه ولادت با برکت حضرت مهدی(عج) نخند اقا بهترین سیکس پک نونهال جهان زلزله نامه .جواد خیابانی زهره چادر نه خانه می خواهد فلافل بادمجون مخصوص شهرستان سر پل ذهاب استان کرمانشاه آهنگ پشت این جنگها از علی سورنا ببنید با حاله آشکارسازی امواج گرانشی ناشی از برخورد دو ستاره نوترونی اسمبل کردن کیس کامپیوتر 1 آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی آهنگ نفیر از علی سورنا نماهنگ "دل من داره میخونه از یه مرد آسمونی " / بسیار زیبا ویژه نیمه شعبان / جدید 2017 کانال تلگرامی موبایل کده حل تست های حد وپیوستگی-استادمنتظری مولودی ویژه نیمه شعبان ولادت امام زمان(عج) / با صد حاج محمود کریمی l فوق العاده جالبه حل تست های تابع وارون-استادمنتظری حل تست نمودار جعبه ایی آمار-استادمنتظری لگوی سارینا برای دومین مسابقه راوی اثبات وجود امام زمان عج از قرآن کریم / فوق العاده زیبا ست / ببین و انتشار بده انعتاف بالای دختر کره ای برای پرتاب توپ کربلایی محمد شنبدی مداحی علم آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی #ابتکار کوکاکولا در خلق اولین تبلیغ قابل نوشیدن! فیزیک کنکور موسسه حرف آخر آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی آموزش ادب به کودکان ماهی فلاور اصیل زیست کنکورموسسه حرف آخر مبحث قلب تیزر موشن گرافیک شرکت سهامی بیمه ایران نماهنگ بسیار زیبای "افضل اعمال دنیا" ویژه نیمه شعبان با نوای حامد جلیلی / فوق العاده زیبا اموزش ساخت جیمیل نماهنگ "بارون می باره " ویژه نیمه شعبان و میلاد امام زمان (عج) / با صدای علی فانی خنده دار خاننده این شعر رفت تا تیشون بیان جاش از ۱ تا ۱۰ بهم چند می دید نماهنگ «عبور» طالع بینی به سبک سگ دوبلم از کورالین مولودی فوق العاده زیبای آذری ویژه نیمه شعبان و میلاد امام زمان (عج) / با صدای حاج نادر جوادی شیمی کنکور موسسه حرف آخر قلمرودر پیوندکوالانسی تقدیم به فرزند شجاع ملت، حمید بقایی تست میز لرزه قاب نه طبقه مجهز به میراگر پال، برکلی اسلایم گلکسی دنبال کن دنبال شو موزیک ویدئو ویژه سربازان زینب سلام الله علیها (مدافعان حرم ) _ جدید جدید 2017 کلیپ وحشتناک توصیف لحظه حمله تروریستی به فوعه و کفریا توسط داعش ___ (18+) کلیپ پخش شده از آهنگ سکوت محمدعلیزاده در برنامه رادیو هفت زینبیه اعظم زنجان انیمیشن کلش دوبله تایپ و انتقال فرمول از برنامه ورد به ایندیزاین هنری ترشه نقد وبررسی ios11.1.2 ایفون5s دانلود GTA Vice Clty برای اندروید آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی گیم پلی بازی cunter modern warfare تسلیم شدن 250 داعشی به ارتش سوریه در حویجه قاطع مهراب رفته - گروه شرقی / همنوازی پیانو، کمانچه، دف، تنبک تریلر بازی سوما(SOMA) نقشه کامل سوریه تا این لحظه 28 آبان 1396 داخل توپ زد استرس دستگاه منگنه دوخت قوطی (درز کوب حلب) ترمیم مو کاشت مو و روش ترمیم مو های فیکس آلمان تاثیر انتخاب های ساده و ناخودآگاه بر زندگی آینده گلایه معاون استاندارکرمانشاه ازدروغ سازی خبرگزاری ایلنا شهر البوکمال سوریه به طور کامل آزاد شد جادوگری محسن شاهبیک the witcher 3 wild hunt قسمت 9 چرا پایان نامه های دانشجویان شما این قدر قرآنی ست ترمیم مو کاشت مو و روش ترمیم مو های فیکس آلمان مولودی بسیار زیبا ویژه عید مبعث پیامبررحمت حضرت محمد (ص) //// گلچین و درجه 1 فروش ویپ Kanger SUBOX Mini-C ترمیم مو کاشت مو و روش ترمیم مو های فیکس آلمان فلاور اصیل ترمیم مو کاشت مو و روش ترمیم مو های فیکس آلمان ترمیم مو کاشت مو و روش ترمیم مو های فیکس آلمان عشق اجاره ای-میکس با آهنگ زارا لارسون ترمیم مو کاشت مو و روش ترمیم مو های فیکس آلمان بازی راه رفتنی اردوی راهیان نور دبیرستان دخترانه طلوع ترمیم مو کاشت مو و روش ترمیم مو های فیکس آلمان آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی آموزش فتوشاپ: درس 7 - میانبرهای صفحه کلید - Keyboard Shortcuts نماهنگ فوق العاده زیبا و جدید ویژه " امام حسین (علیه السلام) l تولید 2017/1396 //خیلی خیلی زیباست نماهنگ بسیار زیبای ویژه ولادت حضرت اباالفضل العباس (ع) در بین الحرمین l تولید 2017/1396 فیلم آموزشی استدلال و اثبات در هندسه #آموزش #ریاضی دبیر:#الهه_الهیاری ترمیم مو کاشت مو و روش ترمیم مو های فیکس آلمان کلیپ جدید صابر خراسانی ویژه نیمه شعبان و ومیلاد امام زمان(عج) / HD فوق العاده زیبا آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی شلیک اشتباهی افسر آمریکایی به بازیگران حین فیلمبرداری ترمیم مو کاشت مو و روش ترمیم مو های فیکس آلمان زلزله / جواد خیابانی: این مردم سقف می خواهند گلچین سریال باب اسفنجی قسمت جعبه احمقانه!! کارت دعوت آنلاین عروسی! موتور جستجوی ایرانی نود و هشت سرچ ترمیم مو کاشت مو و روش ترمیم مو های فیکس آلمان 10 حرکت برتر بسکتبال NBA: یکشنبه 96/08/28 ترمیم مو کاشت مو و روش ترمیم مو های فیکس آلمان آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی حل تست های کنکور مشتق-استادمنتظری ترمیم مو کاشت مو و روش ترمیم مو های فیکس آلمان راه پرداخت گلیچ لباس blue warrior راه پرداخت 2 راهکار های موثر بر تربیت کودکان آموزش ساخت قاب گوشی باربی ترمیم مو کاشت مو و روش ترمیم مو های فیکس آلمان معرفی گروه روانشناسان و روانپزشکان بوجیکا حل یک تست از لگاریتم2-استادمنتظری پشت صحنه اخبار ماین کرافت علوانیة توجع علی الخوان بصوت حسن الامیریhttps://t.me/hasanalamiri ترمیم مو کاشت مو و روش ترمیم مو های فیکس آلمان آزادسازی کامل بوکمال توسط ارتش عراق نقاشی من تو ضیحات ترمیم مو کاشت مو و روش ترمیم مو های فیکس آلمان ترمیم مو کاشت مو و روش ترمیم مو های فیکس آلمان ترمیم مو کاشت مو و روش ترمیم مو های فیکس آلمان احمق به روایت تصویر ترمیم مو کاشت مو و روش ترمیم مو های فیکس آلمان تست میز لرزه قاب نه طبقه مجهز به میراگر پال، برکلی 2 حل یک تست از لگاریتم1-استادمنتظری ترمیم مو کاشت مو و روش ترمیم مو های فیکس آلمان بازی مسیر تبعید(Path of EXILE) آموزش راه اندازی ان وی آر وایرلس NVR WIFI گیم پلی بازی lego Harry pater ترمیم مو کاشت مو و روش ترمیم مو های فیکس آلمان پشت صحنه اخبار ماین کرافت 2 آموزش فتوشاپ: درس 8 - تنظیم مجدد برنامه - Reset Program شایعه آزمایش هسته ای و هارپ در کرمانشاه! سکانس های خنده دار از سریال خانه به دوش 10 هافبک برتر بوندسلیگا بر اساس رنکینگ بازی فیفا 18 توضیحات وحید حقانیان پیرامون اظهاراتش در مورد جهانگیری مستند شهید سید حمید تقوی در عراق وسایل نمدی من گام به گام Assassin's Creed Origins(پارت سوم)مصره؟ اهنگ اگه بی حالید اینو ببنید و بخندید ارگ ویندوز از دستِتون ناراحتم ): بازی پر دانلود این روزایه اپ استور Guns Royaleتوسط خودم هک کردن بازی دنده دو :درگ ریاضیات کنکور موسسه حرف آخر حل تست نمودارها شیب شناسی عربی کنکور موسسه حرف آخر منادا زبان کنکور موسسسه حرف آخر جملات مجهول تریلر گاست رکون لحظه شهادت حاج حمید تقوی ( ابو مریم) سریال جذاب کره ای پاستا قسمت 7 بخش 1 استفاده از تاریخ شمسی در سی شارپ این راننده اعصاب نداره اصلا ! اولین تیزر تریلر انیمیشن The Incredibles 2 منتشر شد سریال جذاب کره ای پاستا قسمت 7 بخش 2 به بهانه صدمین روز حضور نیمار در پاری سن ژرمن سریال جذاب کره ای پاستا قسمت 7 بخش 3 فقط سانتور زدناش قطعات دكوراتیو بنزC240هیدروگرافیك طرح چوب فابریكى گارد نوستالوژیک برای آیفون اهنگ 2 سریال جذاب کره ای پاستا قسمت 7 بخش آخر سرنوشت جمهوری اسلامی! ظهور یا سقوط؟ جلسه دهم صحبتهای جنجالی که برای اولین بار از صدا و سیما پخش شد(حرف دل مردم) تبلیغ جدید اپل برای iPad Pro آموزش فتوشاپ: درس 9 - ایجاد سند جدید - Create new document جمع کردن تلویزیون ها توسط داعش در تلعفر !!! تریلر بازی Elder Scrolls V Skyrim حل یک تست از ماتریس 2-استاد منتطری تجربه کیفیت متفاوت بامحصولات electromem ایتالیا کارتون باحال و جذاب باب اسفنجی!! فن بیان و سخنرانی اینا مشت بودن یا مثلثل مقایسه ی گرافیکیStarwars Battlefront 2 بر روی ps4 و XO! گیم پلی بازی five nights at Freddy's 4 اولین تصاویر پهپاد از شهر سرپل ذهاب پس از زلزله فصل 4. مفاهیم شبکه های وایرلس و نحوه عملکرد آن ها ده رالی برتر پینگ پنگ کره ۲۰۱۵ چگونه چاههای جذبی می توانند موجب ایجاد زمین لرزه بشوند؟ ابلهانه ترین کار روی زمین! کارتون تام و جری!!عاااااالیه!! ویدئو کوتاه از مدیای موجود در برجهای خنک کننده بزرگترین تصفیه خانه با بسترمتحرک برای آکواریم در تایلند جوخه برادران خوشمزه ترین کاپ کیک، کاپ کیک انار

آخرین خبرهـا