اعتراض مجری برنامه پایش به گستاخی وزیر راه و شهرسازی

کیاداوود اسفندیاری مجری- کارشناس برنامه پایش طی مطلبی نوشت: آقای آخوندی، وزیر راه و شهرسازی، متنی در فضای مجازی منتشر کرده‌اند با عنوان «رسانه و ضد رسانه» و در آن، رسانه‌‌های مداح دولت را مظهر «صداقت، فرهیختگی، اخلاق، آزادی، آگاهی» و منتقدان دولت را واجد برعکس این صفات دانسته‌اند.

وی می‌افزاید: جناب آقای وزیر؛ نوشته‌اید از انتقاد استقبال می‌کنید. مردم نمی‌دانند اما امیدوارم خودتان این را بدانید که طی 4 سال گذشته بارها و بارها از شما برای حضور در «برنامه پایش» دعوت کرده‌ایم ولی هیچگاه قبول نکردید، آن یک شب هم که به «پایش اجتماعی» آمدید، قبلش کلی خط و نشان برایمان کشیدند که فلان سوالات را از وزیر نپرسید. آن شب شما آمدید و فقط درباره حاشیه‌نشینی مونولوگ گفتید و من ماندم با انبوه سوالات مردمی درباره مسکن مهر،‌کیفیت خدمات راه‌آهن و هواپیماها و... ای کاش می‌شد آن پیامک‌ها را نشان‌تان می‌دادم و می‌دیدید چقدر بیننده‌ها از من ناراحت شده بودند که سوالات و درد دل‌هایشان را نمی‌خوانم. آن شب مثل بسیاری از شب‌های دیگر برنامه پایش، رسانه ملی پیشمرگ انتقادهایی شد که خطاب به شما و دولت می‌رسید و به جای شما فحش خوردیم. من با تلخی پیامک‌های مردم را می‌دیدم اما نمی‌توانستم بخوانم چون مسئولان سیما مدتی است دائم به من تاکید می‌کنند رعایت شما و دیگر دولتمردان را بکنم و حرفی نزنم و سوالی نپرسم تا به شما و دولت بربخورد! شاید نگرانند دولت همین بودجه محدود صدا و سیما را هم بیشتر ببندد.

جناب آقای آخوندی، شما از رسانه ملی انتقاد کرده‌اید که چرا از داخل کشور این قدر اخبار منفی پخش می‌کند! خوب است به میان مردم بروید و انتظارات مردم از صدا و سیما را ببینید. ببینید که از ما نقد عملکرد مسئولان می‌خواهند. مردم می‌خواهند بی‌رودربایستی ضعف‌ها را نشان دهیم. عجیب است که نمی‌دانید درباره پرهیز سیما از ارائه خبرهای بد داخلی و گل و بلبل نشان دادن اوضاع، چقدر لطیفه تولید و دست به دست می‌شود.

جناب آقای وزیر، در متن‌تان از رسانه‌های پرسشگر حمایت کرده‌اید. اما ای کاش در مقابل سوال همکار خبرنگار من کمی خونسرد می‌بودید و به یک «خانم خبرنگار» جلوی همکارانش تندی و توهین نمی‌کردید.

در متن‌تان دولت را کارآمد توصیف کرده و رسانه‌های منتقد را به «بزرگنمایی خطاهای کوچک» متهم کرده‌اید! آیا برخورد دو قطار و زنده زنده سوختن بیش از 40 هموطن، خطای کوچک است یا به صف کردن مردم برای توزیع سبد کالا؟ یا تاخیرهای طولانی پروازها؟ یا اذیت کردن کارآفرینان در ادارات دولتی و بانک‌ها؟ یا مجوز ندادن به هزاران جوان خلاق داوطلب ایجاد کسب و کار؟ یا پس ندادن سپرده‌های هزاران ایرانی در موسسه مالی کاسپین؟ یا تعطیل کردن مسکن مهر؟ یا معرفی «مسکن اجتماعی» به عنوان جایگزین مسکن مهر؟ یا دلخوش کردن کارگران بی‌مسکن اما بدون حتی یک مترمربع عملکرد؟ یا به ورشکستگی کشاندن بانک‌ها و صندوق‌های بازنشستگی و بیمه؟

جناب آقای وزیر؛ امیدوارم نگویید این‌طور که انتقاد می‌کنی، در دولت قبل کجا بودی؟! به شما می‌گویم کجا بودم. ما شش سال پیش، در «برنامه پایش» با صریح‌ترین بیان ممکن، انتقادات کارشناسان و حرف مردم را پخش می‌کردیم. اما الان پایش کجاست؟ یا از ترس برنخوردن به دولت، موضوعات نرم انتخاب می‌کند یا اصلا پخش نمی‌شود. دریغ که الان یک دهم آن دوره سال‌های 91 و 92 در «برنامه پایش» اجازه صراحت در نقد و تبیین حرف مردم و نقد کارشناسان را نداریم.

کلیدواژه:

برنامه پایش | جناب آقای

خنده پوتین به پیشنهاد وزیرش! ارتباط مشکوک مرگ مرد میانسال با زن صیغه‌ای‌ فیلم | پاسخ قاطعانه ظریف به اظهارات تیلرسون مهمترین بعد خفیه پیروزی نهضت امام خمینی(ره) نداشتن سواد ارتباطی زوجین علل اصلی طلاق است آزار جنسی توسط سرایدار مدرسه تکذیب شد! آزار جنسی در حادثه مدرسه دخترانه اسلام آباد ارومیه کذب است تعرض سرایدار به دختر دبستانی +عکس

آخرین خبرهـا