چگونه متوجه شويم که آيفون خريداري‌شده دزدي است يا خير؟

خبرگزاري آريا - آيا تا به حال به اين موضوع فکر کرده ايد که آيفوني که از مغازه خريداري مي کنيد دزدي است يا خير؟ شما به راحتي با استفاده از شماره IMEI متوجه شويد آيفوني که خريداري کرده ايد دزدي است يا خير.
به گزارش خبرگزاري آريا، در هنگام خريد گوشي هاي هوشمندي مثل آيفون شما پول زيادي بابت کوشي هوشمند پرداخت مي کنيد و شايد بخواهيد از بسياري از جهات از خريد آيفون خود مطمئن باشيد. احتمال هاي زيادي در بازار وجود دارد و شايد آيفون شما قبل از خريداري شدن از فرد ديگري دزديده شده باشد و به شما فروخته‌شده باشد. بدون شک اين موضوع يک جرم است و قابل پيگيري است، اما در هر صورت چگونه مي توان از چنين وضعيتي جلوگيري کرد؟
شما با استفاده از ابزار جديد آنلاين CTIA به سادگي مي توانيد متوجه شويد کوشي هوشمند شما دزدي است يا خير. در اين سيستم آنلاين داده هاي فرستاده شده با پايگاه اصلي چک مي شود و اطلاعات کامل براي شما فرستاده مي شود. با استفاده از اين قابليت شما به راحتي مي توانيد هر گونه جرمي را دنبال کنيد.
شماره IMEI معمولاً در پشت جعبه گوشي هاي هوشمند نوشته شده است، البته ممکن است جعبه گوشي هوشمند شما در دسترس نباشد و حتي ممکن است اين شماره در اين قسمت نباشد، شما با استفاده از کليد ترکيبي مي توانيد به اين شماره دسترسي داشته باشيد. براي به دست آوردن اين شماره کافي است تا به تنظيمات رفته و گزينه General > About را لمس کنيد و به راحتي IMEI گوشي هوشمند را مشاهده کنيد. شما به راحتي مي توانيد اين کد را در وب سايت CTIA بنويسيد و متوجه شويد آيفون شما دزدي است يا خير.
اين راه در واقع يکي از ساده ترين راه ها است که حتي شما نيز با استفاده از آن مي توانيد از اين قبيل جرم ها جلوگيري کنيد.


کلیدواژه:

دزدی است یا خیر

اعتصاب غذای دانشجویان دانشگاه صنعتی بیرجند طرح غربالگری شنوایی‌سنجی در همه بیمارستان‌های گلستان اجرا می‌شود خلاصه منچستریونایتد - بنفیکا همایش پیاده روی کارکنان سپاه برگزار شد / گزارش تصویری ۷۵ درصد آمریکایی‌ها از برجام حمایت می‌کنند برنامه‌های سیمای شبکه آفتاب در بیست وهفتمین روز مهر ۹۶ تمدید مهلت ثبت‌نام دانشجویان مشمول در سامانه سقا تا 28 مهر انتخاب شهردار توسط مردم، گامی به سوی توسعه پایدار شهری است

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا